nasiona marihuany

Pierwsza taka fotorelacja ! 2x Northern Light AF FEMI (PC BOX)

Wyszukiwarka Forumowa:

haszyk00

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2011
Postów
316
Buchów
0
Witam ponownie!

Tak jak mówiłem, ruszam z nową uprawą w PC boxie.
Pierwszą uprawę znajdziecie pod adresem:

https://www.forum.haszysz.com/northern-light-regular-pierwszy-indoor-t34975.html
Niestety zakończyła się porażką.

Napisałem, że to pierwsza taka fotorelacja gdyż nie znalazłem na forum żadnych innych z tą rośliną, a przecież zyskała ona tyle nagród i jest na prawdę wyjątkowa :) Mam nadzieję że tym razem moja praca nie pójdzie na marne i rośliny odwdzięczą się plonem.
Najpierw podstawowe informacje:

Pestki: NL af femi
Box: PC (obudowa atx), wyłożony mylarem.
temperatura i wilgotność: jakąś godzinkę temu skończyłem boksa i wszystko przechodzi teraz testy <shiza>
ziemia: uniwersalna. Z dodatkiem dolomitu oraz keramzytu na spód i wierzch.
wentylacja: 2 wiatraki 8cm, jeden wyciagający, a drugi wtłaczający.
OŚWIETLENIE: 3 świetlówki kompaktowe, razem ponad 4.000 lumenów.
Fotoperiod: zamierzam od wypuszczenia listków 20/4.
kiełkowanie: wrzuciłem nasiona do wody na kilka godzin i włożę od razu w doniczkę docelową do ziemi. Póki co takie kiełkowanie się u mnie sprawdzało.
nawozy: na początek biohumus, a później jak powiecie to nafaszeruję dziewczyny plantonem K :crazy:

Poniżej zdjęcia boxa (brak jednej świetlówki tymczasowo, nasion jeszcze nie ma w ziemi, gdyż testuję box):

normal_200802041224.jpg


normal_200802041225.jpg


normal_200802041228.jpg


czekam na Wasze opinie, podpowiedzi i z***y.
Bless Ya! <joint>

 

luszyn

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2010
Postów
317
Buchów
0
jak już posadzisz to doniczka 10-15 cm od lamp.
nasionka włóż do wody nawet na 24 h jak to af to tymbardziej.
ja mam dwa wyciagajace wiatraki i działa to lepiej nie wiem ja u ciebie u mnie wtlaczajacy i wyciagajacy mocno buczał wiec zrobilem dwa wyciagajace i wloty powietrza w odpowiednich miejscach. nawet bardziej to sensowne niż montowanie wtlaczajacego i wytlaczajacego
 

haszyk00

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2011
Postów
316
Buchów
0
wezmę pod uwagę. Zresztą chyba będę musiał pozamieniać jakoś te wiatraki bo jak dojdzie trzecia świetlówka to nie dam rady z temperaturą. Druga sprawa to wilgotność powietrza. mam mały pokój, mocno grzeje, nie da się przykręcić i wilgotność to 20-30%. Muszę kupić nawilżacz, ale są drogie jak cholera.. Ręczniki i nakrętki z wodą gówno dają przy dówch wiatrakach.

a nasiona już w doniczce. w wodzie pływały jakieś 6h, mam nadzieje że wystarczy.
 

luszyn

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2010
Postów
317
Buchów
0
ktoś tu dziś w tym całym burdelu mówił o parujących kominach z rolki od sraj taśmy. bierzesz coś do czego można nalać wody wstawiasz tam rolke tą twardą po sraj taśmie<kiedyś z niej żyrafy robiles albo konstrukcje?nie robiłeś dziwne ja sie tym zawsze bawiłem:D> dobra wstawiles rolke po taśmie do naczynia wsypujesz do rolki keramzyt obsypujesz keramzytem do okoła rolke żeby wypelnic naczynie i naczynie zalewasz wodą :D

co do wilgotnosci to ja tam nie mialem problemów na 4 swietlówkach a temperatura tez spoko przy szybko chodzacych went 26 ale mysle ze jest z 22 a pokazuje tak dziwnie teraz jest niby 32 ale to tez sciema wystarczy termometr zakryc i spada na 26 ;] a wentyle na polowie mocy smigają wiec powinieneś dać rade. kup dobre wentylatory polecam takie
Arctic Fan 9 Ultra Silent
witraki wy***ane z tego wzgledu że mi obudowa w rezonans wpadała i huczała bardziej niż wentyle a te załatwiły sprawe bo są na gumowych przegubach a wydolność też mają za***istą. a co do kominów z keramzytu to ziomek pisał że wilgotność wzrosła nawet do 30% w porównaniu do spodków i nakretek itp itd i sens to ma bo duża powierzchnia parowania
 
Ostatnia edycja:

haszyk00

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2011
Postów
316
Buchów
0
myślę że dobre są, 12V, 8cm, dają radę. Jeszcze dzisiaj po pracy przeprowadzę kilka testów. Ciekawy pomysł z tym kominem, mam ciut keramzytu więc spróbuję :)
 

luszyn

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2010
Postów
317
Buchów
0
ja tam daje najpierw dalej od lampy jak sie nie wyciągają to znaczy że im dobrze a jak jest za daleko to idą w górę lepiej dać nizej niż popalić a później zawsze bedziesz mógł je podnieść rób jak uważasz. w każdym bądź razie dopóki nie wyjdą z ziemi to musi być na tyle daleko co by ich nie ugotowało i nie wysuszyło gleby z wierzchu za szybko bo bedzie kiszka jak kiełek wyschnie
 

haszyk00

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2011
Postów
316
Buchów
0
nie no panowie, doniczka oczywiście jest wyciągnięta z boxa, a ten stoi w pogotowiu :)
poczekam aż kiełki wyjdą, rośliny wybiją się nad powierzchnię gleby i pokażą listki, a później wpakuję je pod lampy i niech się prażą suki.
 

MadHatter

Well-known member
Rejestracja
Sty 31, 2011
Postów
118
Buchów
0
Wyciszyć wentylatory można uszczelką do okien :p uwalić wokół wentylatora i luz, u mnie pomogło ;) też muszę coś pokombinować bo ja nie wiem czy mam termometr zryty czy faktycznie temp dochodzi do 32...
 
D

delete

Guest
a co do kominów z keramzytu to ziomek pisał że wilgotność wzrosła nawet do 30% w porównaniu do spodków i nakretek itp itd i sens to ma bo duża powierzchnia parowania

Aż 30% mi nie podskoczyło, wilgotność zwiększyła się o 15-20% co i tak jest niezłym wynikiem, dla mnie w sam raz, bo krzaczek i tak już kwitnie i te 40% jest ok. Tak czy siak różnica jest zauważalna, także polecam ten patent wszystkim growerom, którzy mają problemy z wilgotnością, a gratsy za ten pomysł należą się komuś innemu, ja tylko dodałem keramzyt do tego.
 

haszyk00

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2011
Postów
316
Buchów
0
powiedz tylko ile keramzytu dosypac do naczynia i do rolki z papieru.. czy to wszystko jedno?
opisałbyś w jaki sposób to działa? ;)

edit. dobra, znalazłem odpowiedź gdzie indziej ;)
Może to być taca lub kuweta wypełniona keramzytem zalanym wodą. Porowaty keramzyt ma dużą powierzchnię parowania, dzięki temu wilgotność w bezpośrednim sąsiedztwie rośliny rośnie.
 
U

Usunięty 27672

Guest
Ciekawa odmianka. Życzę powodzenia. Człowiek uczy się na błędach więc pewnie teraz już wszystko pójdzie dobrze:spalony: A Tak na marginesie ja w moim boxie 50x35x65 już mi się wydaje że cieżko będzie zmieścic 2 roślinki. Jestem Ciekaw jak upchniesz te swoje:jaraczz: Będę lukał Pozdro.
 

haszyk00

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2011
Postów
316
Buchów
0
doniczka ma poniżej 7 litrów. Licząc że po 3 litry na roslinę, plus ostry trening, powinno dać radę :) a jeżeli nie to będę musiał w kartonie je umieścić.. ale trzeba być dobrej myśli.
Powiedz mi jak u Ciebie z zapachem ak47? chciałem wziąć ale mieszkam w bloku i zdecydowałem się na NL bo podobno super odmiana i ma neutralny zapach.

fotki:

pestki kiełkują się pod ziemią (mam nadzieję!)
normal_200802051232.jpg


a tutaj nawilżacz powietrza w który się zaopatrzyłem dzisiaj bo jak pisałem, mam ogromny problem z wilgotnością w pokoju (20-32%) i nie da rady niczym tego zwiększyć. Trochę wybuliłem, ale jak nie będzie działało to mam 5 dni na zwrot :)
fajnie. roz***ałem pensję na grow, a facet niedługo po pieniądze przychodzi za mieszkanie. jak myślicie, zrozumie? :D:D:D

normal_200802051234.jpg
 
Ostatnia edycja:

slayer12

Well-known member
Rejestracja
Gru 3, 2010
Postów
147
Buchów
0
Gdzie upcheniesz ten nawilżacz do pc boxa. Czadową masz tą donice pasuje idealnie do pc przydała by mi się taka.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół