nasiona marihuany

Kalendarz 2011 .. by Maitreya

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.
M

Maitreya

Guest
to ja biorę 5, dam komuś w prezencie :)

Ok., jest 5. :)

...

Mam nadzieję, że drukarnia cyfrowa się popisze jakością, ale mam taką jedną, która nie powinna zawieść.. Zresztą jest na miejscu, więc w poniedziałek pewnie prześlę im pliki i pojadę tam popołudniu odebrać wydruk próbny.. Jakby mi jakimś kolorem przejechali, że np. wszystko wejdzie w madżentę, to ściągnę to ze zdjęć i zobaczycie, efekt końcowy będzie HighQuality, nie jakieś badziewie od kominiarza.. :) A z drukarniami mam dużo do czynienia, głównie offsetowymi.. więc wiem, jak tego dopilnować. Cyfrowe drukarnie są mniej przewidywalne co do kolorystyki, jeśli nie drukowało się u nich czegoś wcześniej na konkretnej maszynie (jedna maszyna wchodzi bardziej w madżentę, inna w żółcie i zielenie, a obsługujący ją człowiek nie może np. dodać cyjanu czy zdjąć żółtego, tak jak w drukarni offsetowej), ale plusem jest to, że można wziąć wydruk próbny praktycznie od ręki, i dzięki temu można projekt ustalić w kolorze za***iście dokładnie pod konkretną maszynę.. wieczorem przesłać im poprawiony plik, żeby drukowali z niego cały nakład. Końcowy efekt będzie cacy, zdjęcia nie będą przeczerwienione czy przezielenione.., można nawet zmienić papier, jeśli się nie spodoba na wydruku próbnym, i na miejscu w drukarni wybrać konkretny papier naocznie, itp. Raczej tak będę działał.. więc nie będzie wstydu ofiarowując taki kalendarz komuś w prezencie.


A jaka jest cena tego kalendarzu?

Nie ma jeszcze ceny. Wyceniając wcześniej na oko wyszło mi, że przy 50 egz. powinno wyjść do 20 zł + wysyłka. Raczej znikome prawdopodobieństwo, że przekroczymy tę cenę. Może nawet i 15 zł się uda osiągnąć, wiele zależy od nakładu (a to zależy od ilości zgłoszeń), no i od tego, jak będzie kalendarz składany.. Bo jeśli okaże się, że sznurek konopny (za którym rozejrzę się do piątku po sklepach) jest ok., to może się okaże, że nie trzeba będzie zlecać żadnego "sprężynkowania" drukarni, tylko poproszę ich o druk i przycięcie do formatu, pójdę do innej zaprzyjaźnionej drukarni (offsetowej), gdzie bez problemu zrobią mi dziurkowanie, a ze sznurkiem to już sam będę się męczył. Jeśli ta wersja wypali, to w sumie wolę, żebyście nie zgłaszali się zbyt licznie, bo jak przyjdzie mi 100 kalendarzy przepleść, każdy po 100 dziurek, to oszaleję. :)
 
Ostatnia edycja:

.K.O

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2009
Postów
407
Buchów
1
moze policz kto chce kalendarz i ile jest juz osob(ja naliczylem ze zejdzie 14 sztuk)
 
M

Maitreya

Guest
moze policz kto chce kalendarz i ile jest juz osob(ja naliczylem ze zejdzie 14 sztuk)

Na razie to nie ma sensu. Policzę w sobotę/niedzielę i zobaczymy wtedy na ile pójdzie zamówienie do druku. Fajnie byłoby, jakby uzbierało się z 40-50 egz., wtedy cena będzie taka, jak przewiduję. Ale jak nie będzie, to też nie wzrośnie szaleńczo. Mówimy tu o różnicach rzędu 5 zł w jedną czy w drugą stronę.. więc paniki nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
3 wezme, pomyśl czy jest sens robić styczeń bo w zasadzie kalendarze dotrą do ludzi w lutym;), generalnie za***ista robota Mat;)
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Ja chcę dwa. Tylko że już się styczeń powoli kończy. Ludzie, zgłaszać się bo czasu ucieka
 
M

Maitreya

Guest
Panowie, zgłoszenia przyjęte. Fajnie, że się zgłaszacie, bo liczba egzemplarzy wzrasta, a dzisiaj już rozeznałem się w cenach w trzech drukarniach cyfrowych. Niestety, dopiero przy 50 egzemplarzach cena będzie dla nas interesująca, tzn. te 20 zł/egz. I to zakładając, że nie będą to kalendarze ze spiralką, bo za to liczą sobie niestety sporo, ale może i dobrze, bo sznurek konopny spinający wszystko w całość może wyglądać odjazdowo.. tylko dla mnie wtedy więcej roboty. Ale może wyjścia nie będzie.. .no chyba że znajdę naprawdę dobrze wyglądającą spiralkę, wtedy tak. Z jednej dobrej drukarni dostałem wycenę na 37 zł (odpada), z innej na 21 zł za druk wysokiej jakości na papierze Silk 300 (półmatowy kredowany, no i gruby, co pozytywnie wpłynie na prezencję i łatwiej będzie można znaczyć coś na nim na kolanie), przy 50 egz., ale to sam druk, wtedy muszę wziąć to do innej drukarni, gdzie znam ludzi, prosić, żeby mi przycięli to do paserów. Mam też namiar na gościa, który dla tej drukarni robi takie dziurkowanie i zakłada spiralki (ma różnego typu), druk da się załatwić taniej, na pewno na tym papierze poniżej 15 zł nie zejdzie, ale może da się to osiągnąć, wtedy byłaby złotówka więcej przy opcji ze sznurkiem, a może te 5 zł wystarczy na zrobienie u tego gościa od dziurkowania tych spiralek. Mam dzwonić next week i się do niego ewentualnie wybrać do zakładu zobaczyć jakie ma te spiralki. Inna drukarnia z Warszawki zaproponowała wycenę na 19,zł z hakiem, ale przy 100 egz. i z zastrzeżeniem, że nie mają u siebie maszyny do spiralowania, tylko będą musieli przycinać ręcznie? sprężynki (co może powiać trochę prowizorką), w dodatku nie ma wyboru, tylko białe, już to widzę, takie pewnie giętkie, cienkie badziewie.. dlatego nie, zapytałem, ile będzie w takim razie sam druk przy 50 egz. Mi się tu widzi raczej czarna spiralka o malutkiej średnicy zwoju i dość gęsta.. no ale zobaczymy, jak to będzie w praktyce. Może się skończy, że puszczę to w końcu do druku za te 21zł (tu będzie na pewno jakość druku wysoka i pod kontrolą, bo zrobią wydruk próbny, który oglądnę sobie na miejscu), resztę, tzn. dziurkowanie zrobię gdzieś kątem, a sznurek sam założę i całość wyjdzie 22 zł. Jeszcze nie wiem, walka wyborów aż do poniedziałku trwa, jeszcze jutro powinienem dostać kolejne wyceny z innych drukarni. W każdym razie, jak widzicie, 22 złotych to nie przekroczy, a liczę na to, że zmieści się w 20. No ale to wszystko przy założeniu, że będzie tego z 50 egz. do zrobienia. Do tego przesyłka dojdzie, pewnie poleconym najlepiej, bo to najtańsze z potwierdzeniem wysłania, nie wiem, ile poczta sobie za coś takiego liczy, ale pewnie z 5 zł (będzie ważyło z 150g, też to sprawdzę dokładniej).

Tak wygląda na dzień dzisiejszy moje rozeznanie w sprawie kosztów.
W poniedziałek, dam wam znać w tej sprawie, co i jak dokładnie z groszami to wyjdzie.

Zgłoszenia śmiało wstawiajcie w ten wątek, do niedzieli wieczorem.
Mat.
 
Ostatnia edycja:
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół