nasiona marihuany

Kalendarz 2011 .. by Maitreya

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.
M

Maitreya

Guest
Witam wszystkich.
Jako że słowo krytyki zapodałem do layoutu Kowiego, a moim celem nie była pusta krytyka, postanowiłem też coś zrobić. I tak wczoraj skleciłem layout, przeszperałem forum w poszukiwaniu zdjęć.. I oto jest. :)

Złożyłem już zapytanie o wycenę do drukarni cyfrowej.. wstępnie jednak powiem tak: jeśli będzie z 50 osób chętnych, cena będzie ok. 20 zł + wysyłka [poleconym] z 5 zł (jeszcze to dokładnie sprawdzę). Ale takiej ceny trzeba się mniej więcej spodziewać, sprawdzałem wstępną wycenę na kalkulatorze na stronie jednej z drukarni cyfrowych, ale tam mogłem sprawdzić tylko druk, bo ta automatyczna wycena była dla książek. Tu jeszcze dochodzi nieco inne złożenie tego w kupę "sprężynką". Cena ostateczna będzie w każdym razie wynikała tylko I WYŁĄCZNIE z kosztów poniesionych przeze mnie, po wliczeniu egzemplarzy gratisowych dla autorów zdjęć (bo chciałbym im przesłać taki upominek od wszystkich, którzy będą podziwiali ich dziecinki później u siebie na ścianach swoich pokoi).

Kalendarz będzie zrobiony na dobrej jakości grubym papierze kredowanym, mam nadzieję z ładną sprężynką.. ja w każdym razie czuwam, aby jakość była bez zarzutu.



https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/41876/KALENDARZ-2011_okładka~0.jpg

To logo Haszysz.com nie należy do projektu, dodaje je automat. :) Jakkolwiek na każdej stronie miesiąca jest adres www forum, wraz z opisem tego, co na zdjęciu (odmiana, breader, grower, i adres www.haszysz.com - wszystko szarym, bardzo bladym drukiem, że trzeba się będzie przyglądnąć z bliska, żeby coś wyczytać).

Wyboru zdjęć dokonałem pod kątem kadru i jakości. Szczególnie trudne to było przy wyborze zdjęć z outdoora, bo tu znikoma część zdjęć ma jakość, która pozwala na wykorzystanie ich w druku. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje, niech śmiało pisze, które zdjęcie mu się nie podoba i co proponuje w zamian. Szczególnie poszukiwane są wysokiej jakości zdjęcia z outdooru. Na forum właściwie jedynie outdoorowe zdjęcia Kowiego mnie zaciekawiły fajnymi ujęciami. Wrzuciłem je w maj i lipiec, ale są w niskiej rozdzielczości, więc jeśli Kowi nie znajdzie gdzieś w czeluściach komputera ich lepszej wersji, trzeba będzie je podmienić.

Na obecną chwilę wrzuciłem zdjęcia nast. kolegów:
flp (okładka),
Chesh,
Kowicannagrower,
Biały Miś,
Ogniomistrz,
Parapeciarz,
SmokeyoOD,
Obuz11,
Mastahyo,
Haszyszka,
Juri,
EarthShaker

ale w zanadrzu mam jeszcze kilka ciekawych fotek.

Ci, którzy nie zgodzą się, aby wykorzystać ich zdjęcie, które zostało zamieszczone w kalendarzu, zostaną uszanowani. Do tych jednak, którzy nie będą mieli przeciwskazań, będę później pisał na PW o dokładny opis bohaterów na zdjęciu - który to opis będzie zamieszczony drobnym, szarym drukiem u dołu pod każdym miesiącem. Autor ma pełną decyzję, co zostanie tam wpisane, może być nawet własne haiku. :)

Kalendarz ma wymiary 25 x 15 cm (zamknięty) i otwiera się w pionie.. na górze zdjęcie, na dole miesiąc. Będzie sczepiony sprężynką, z dziurką u góry na zawieszenie na gwoździu.

Przykładowo, kwiecień:



Tutaj PDF całości (low resolution) - poprawki kilku zdjęć wprowadzone:
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage-98433.html

A tutaj PDF zdjęć, które nie weszły w kalendarz, ale są w kolejce, gdyby któreś wypadło:
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage-98432.html

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że nie jest to akcja marketingowa. Zależy mi, aby cena jednostkowa kalendarza była jak najniższa. Ja ze swojej strony nie zamierzam robić na tym biznesu, wręcz przeciwnie: włożę w to trochę pracy - to ode mnie. Ale nie chciałbym pokrywać kosztów wysyłki, czy ewentualnych kosztów wynikłych z tego, że niektórzy nie wezmą później tego kalendarza (wycofają się). Dlatego cenę ustalę na samym końcu, jak już będzie znana liczba chętnych. Chciałbym też, aby każdy, kogo zdjęcia zostały użyte w kalendarzu, otrzymał go gratisowo (ale tego na razie, nie znając liczby chętnych, nie obiecuję). Ilość chętnych jest ważna, bo wpływa to na nakład i cenę końcową. Cena 20 zł jest wysoce prawdopodobna, a jeśli wzrośnie, to minimalnie.


...
Planowany czas zamknięcia projektu: najbliższa niedziela.
Z początkiem lutego kalendarz będzie rozsyłany.
Czekam na wasze uwagi i zgłoszenia. :)
 
Ostatnia edycja:
S

Synek z zawodu

Guest
podoba mi się toooo :) cena dość przystępna wydaje mi się
 

Green Dragon

Wałkarz
Rejestracja
Mar 31, 2010
Postów
2,667
Buchów
15
ooo widze ze jestem na liscie :) milo.. oczywiscie bede chcial zakupic jeden egzemplarz tego wspanialego dziela ;)
poszukam jakis fajnych outowych zdjec na kompie i dorzuce jesli chcesz?
moge wrzucac tu czy gdzies indziej?
pozdro

ja takze 2 sztuki zamawiam ;)
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
ten pdf "dodatkowe" mi się otwiera, ale kalendarz nie chce..

edit:
juz się otoworzył....

biorę 2 sztuki, jedną do muzeum drugą na ścianę :)
 
Ostatnia edycja:
M

Maitreya

Guest
ooo widze ze jestem na liscie :) milo..

Smokeyo, twoje zdjęcie jest w czerwcu :), a i jeszcze jedno w zapasowych, chyba pierwsze w kolejce. Przyglądnij się PDFowi (ten drobny druczek pod miesiącem) i prześlij mi na PW szczegółowy opis do tych dwóch zdjęć. Dzięki, zdjęcia ładne i wysokiej jakości. Jeśli masz te zdjęcia gdzieś w kompie, to też bym Cię prosił o przesłanie mi ich, bo galeria konopna przycina zwykle rozdzielczości, a zależy mi na tym, aby ten kalendarz to była żyleta. :)

poszukam jakis fajnych outowych zdjec na kompie i dorzuce jesli chcesz?
moge wrzucac tu czy gdzies indziej?
pozdro

Najlepiej wrzuć do galerii i prześlij mi link na PW.
To może będzie dobre rozwiązanie, bo inaczej zaśmiecimy ten wątek i za moment już nikt nie będzie wiedział, czy to jest znowu konkurs na zdjęcia do kalendarza, czy to tylko zamiar itd.

...
W wątku natomiast proszę zgłaszajcie swoje uwagi i wpisujcie się na listę, abym mógł to zliczyć pod koniec tygodnia i w poniedziałek złożyć zamówienie w drukarni.
 
D

delete

Guest
ja bym tylko luty zmienił, bo jakiś dziwny jest, reszta oczywiście za***ista, bo moje 2 foty, ale nie mam już ich na dysku, tylko to co w galerii konopnej, to nie wiem czy się nadają :freak2:

edit:

a z tych dodatkowych to zdjęcie nr 7 mi się podoba.
 
M

Maitreya

Guest
biorę 2 sztuki, jedną do muzeum drugą na ścianę :)

Kocie, specjalnie dla Ciebie zostawiłem trochę pustego tła, żebyś mógł robić notatki. :)
Przy numerach dni też odrobinę światła, aby można było znaczyć krzyżykami podlewanie czy inne kwestie ważne dla zapominajskiego growera. :)


ja bym tylko luty zmienił, bo jakiś dziwny jest..
a z tych dodatkowych to zdjęcie nr 7 mi się podoba.

No to jedyne zdjęcie, którego nie znam autora, być może nikogo z forum, a tylko wrzucone gdzieś w fotorelacji np. z IC. Wrzuciłem je, bo chciałem, aby też pojawiło się jakieś zdjęcie panoramy growroomu.
Ale jasne, jak najbardziej może wypaść. Głos za 7. z dodatkowych zanotowany, jakkolwiek ono jest słabszej jakości i niekoniecznie ostatecznie wejdzie. :)
 
Ostatnia edycja:
T

TaZz

Guest
fotka z sierpnia nie jest od nas, tylko z IC od jakiegoś argentyńczyka:D więc to 2 nie z forum po lutowej;)
ale tak do super robota, jak będą poprawki to biore dwa, jeden dla babci drugi dla mnie.
pozdro!
 

.K.O

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2009
Postów
407
Buchów
1
oczywiscie biore jeden egzemplarz
 
T

TaZz

Guest
ale jest naprawdę fajna i pasuje do sierpnia znakomicie, to niech zostanie argentyńska

dobrze wiem, bo sam ją znalazłem i wkleiłem do Naszych Out Krzaków, 90 strona:D
a piekna jest faktycznie, na komórce na tapiecie mam od pierwszej chwili gdy ją ujrzałem;)
 
M

Maitreya

Guest
fotka z sierpnia nie jest od nas, tylko z IC od jakiegoś argentyńczyka:D

Też miałem co do niej wątpliwości, bo widziałem ją chyba w kilku kopiach na forum. Jakby była dobrej jakości (rozdz.), to bym ją zostawił, bo fajna sztuka, a ja lubię pirackie projekty (do przygotowania których używam pirackiego oprogramowania :)), ale niestety jest słabej jakości, więc wrzucę coś innego.. chyba że ktoś ściągnie ją z IC w wyższej rozdzielczości.. tak jak Kot powiedział.. super pasuje do sierpnia.. a jest deficyt outdoorowych dobrych zdjęć..

...
EDIT:
Wstawiłem zdjęcie EarthShakera - w sierpień, zamiast tego z IC.
 
Ostatnia edycja:
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół