nasiona marihuany

Macro telefonem

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Witam.Nie wiem czy to już ktoś kiedyś wstawił ale szukając tematu nic takiego nie znalazłem...dla tego tak na szybko.
Jak zrobić telefonem dobre zdjęcia macro.
Potrzeba nam tel,soczewka,kawałek kartonika,gumka recepturka...
W tekturce wycinamy otwór na soczewkę,przykładamy do tela bezpośrednio do soczewki aparatu,mocujemy gumką...
Tak.



A oto efekt:








Pomysł z jakiegoś ta forum foto tyle że gostek używał do tego soczewki od lasera ...pozdro.
Buch z Wami.
 
Ostatnia edycja:

Weedart

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 21, 2009
Postów
976
Buchów
0
Gdzie dostałeś taką soczewkę?
 
D

delete

Guest
Jakaś wydłubana ze starej lunety...porysana jak choj-ale idzie ładnie.A tak nawiasem próbowałem innych ale nie miałem ich jak zamocować tylko ta była takich małych wymiarów.Na innych też zdjęcia wychodzą spoko tylko nie mogą Ci łapki latać a taką małą kartonik gumka i masz zamocowane...<lol>
 

unknow

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2010
Postów
92
Buchów
0
To ja dodam coś od siebie :)
Posiadacze telefonów NOKIA z optyką Carl'a Zeiss'a mogą robić fotki makro,
Od strony software'owej wygląda to tak że ustawiają w ustawieniach taką opcje (ikonka z kwiatuszkiem)
Jest możliwość zrobienia jeszcze wiekszego przybliżenia, należy z wyczuciem uderzyć otwartą dłonią , najlepiej końcami palców w aparat, nie za mocno.
Gdy chcemy zrobić zdjęcie obraz powinien byc nieostry, nie bójcie sie! Gdy znajdziecie juz obiekt do sfotografowania,zacznijcie przybliżać sie do niego telefonem, ostrość wtedy się zwiększy.
Jestem posiadaczem N95-8GB, aparat 5Mpx , niektóre cyfrówki wysiadają przy nim , polecam go :)
 
D

delete

Guest
No ale widzisz kolego nie każdy posiada bajerancki telefon lub aparat a tą metodą można walnąć zdjęcie przeciętnym fonem...taki był zamysł tej operacji.
A przed chwilą próbowałem na dwie soczewki...masakra.
 

unknow

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2010
Postów
92
Buchów
0
tutaj pokazuje fotki:
Po kliknięciu na fotke przeniesie was do galerii, pozniej należy jeszcze raz kliknać na fotke w galeri aby ukazala nam się oryginalna roździelczosc obrazka
Normalne makro:

A tutaj po uderzeniach ;p


hmm no różnica może nie jest powalajaca, ale ważne że jest :)
 
D

delete

Guest
masz zdjęcie Twojej lit "N" z postu wyżej...
bez super optyki C.Z.
 

unknow

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2010
Postów
92
Buchów
0
Właśnie rozkminiłem inny pomysł, może do uwiecznienia tego na fotce sie nie nadaje, ale pooglądać można.
Sposób z użyciem lornetki, ale należy ją odwrócić.
Fotki 2592 x 1944
Oto efekty:

Twój "lit" ;p


pixele

literka N
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół