nasiona marihuany

Krem/Maść na bóle reumatyczne - Ganja Krem

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Przepis nie jest mój .. Jest ze str www.Konopialeczy.pl powinniscie znac.
Mianowicie pomysl na taki krem mialem od dawna, dla cierpiacego ojca ale nie wiedzialem czy by sie udalo. Ojciec jest anty na wszelakie "ziólka" ale powiedzial ze moze zaryzykowac jakbym "zmajstrowal" cos na wyglad masci ktora na prawdę by działala - inne mascie z apteki, przepisane od lekarza nie dzialaja. Na forum ni chu ja jesli chodzi o takie dzialanie - miejscowe znieczulenie.

Leczniczy krem z konopi

Do sporządzenia kremu potrzebne będą:

  • tłusty krem, który będzie podstawą naszego np. Nivea, oliwkowy Ziaja...
  • wysuszone, zmrożone kwiatostany żeńskich roślin konopi (ok 1-5 gram)
  • słoik
  • kawałek cienkiego materiału lub np materiałowa chusteczka
  • gumka: recepturka, do włosów lub do słoików (taka aby można nią było założyć na słoik)
  • kartka papieru A3, plakat, lub talerzyk (cokolwiek o białej, równej powierzchni)
  • patyczek do mieszania kremu, np. wykałaczka
Jako podstawę do stworzenia naszego leczniczego kremu należy wykorzystać neutralny, w miarę naturalny, tłusty (koniecznie musi być tłusty, THC rozpuszcza się w tłuszczach!) krem (np. oliwkowy krem firmy Ziaja, zwyczajny krem Nivea)
Konieczne też jest posiadanie głównego składnika czyli wysuszonych kwiatostanów żeńskich, niezapylonych konopii.

Wcześniej zmrożone, nieco rozdrobnione części roślinne umieszczamy w słoiku. Na górę którego nakładamy kawałek materiału (cienka bawełniana koszulka, materiałowa chusteczka), materiał należy naprężyć i mocno przymocować przy pomocy gumki (do włosów, do słoików, bądź gumki recepturki).

W kolejnym etapie potrzebna będzie kartka papieru (najlepiej A3) bądź talerzyk. Słoik odwracamy do góry dnem i energicznie potrząsamy nim przez 5,10 lub 15 minut nad kartką/talerzykiem. Po kilku minutach zauważymy na papierze, bądź talerzyku brązowawy osad-proszek. Są to trichomy, drobne włoski konopi zawierające największe ilości kannabinoidów.

Otrzymany proszek należy dokładnie zebrać przy użyciu kawałka tektury, karty kredytowej, linijki lub czegokolwiek podobnego, a następnie rozmieszać z zakupionym kremem. Otrzymaną substancję należy pozostawić na klika dni, a nawet tygodni w szczelnie zamkniętym opakowaniu (aby THC mogło połączyć się z tłuszczem). Można co jakiś czas otwierać i mieszać, co powinno ułatwić i przyśpieszyć proces...

Gotowy krem należy stosować miejscowo, zewnętrznie w różnego rodzaju bólach, wykazuje dużą skuteczność nawet przy bólach reumatycznych i zwyrodnieniowych. Dokładny opis możliwych zastosowań znajdziesz w:
'Sposoby użycia>Maści i kremy'

Nie należy kremem zastępować leczenia zaleconego przez lekarzy! Jest tylko substancją wspomagającą właściwe leczenie!


Oryginał: http://konopialeczy.pl/readarticle.php?article_id=17



Podsumowując : Mieszamy trichiomy z tlustym kremem


Temat załozyłem w celach informacyjnych dla ludzi którzy maja podobny problem do mojego ojca - po wypadkach zle nastawione kosci bole reumatyczne itp itd.

Osobiscie sposobu nie sprawdzalem - sprawdze w najblizszym czasie i dam znac. Prosze sie wypowiadac jesli ktos probowal czy dziala itp
 

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
witam do twojego kremu za***iscie sie nada wazelina z apteki jest bardzo tlusta:spalony:
 

kapp

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2010
Postów
419
Buchów
0
Mam kilka pytań co do takiego kremu

1.Czy po stosowaniu kremu osoba doświadcza jakiegoś stanu? / sory za to pytanie, ale to b. ważne.

2 Czy THC wniknie w ciało i czy będzie wykrywalne? np. w moczu?

3 Bóle urazowe też wchodzą w gre?


:crazy:
 
G

Gość

Guest
No właśnie ktoś to testuje ?? Jak działanie ?? Jakaś obiektywna opinia ?
Bo zjarać parę lolków i się nasmarować i jeszcze nie wiadomo co to proste że nie boli...
 

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
Wazelina nie wchłania się poprzez skórę i błony śluzowe człowieka, i nie podrażnia ich, stąd jej szerokie zastosowanie jako składnika bazowego rozmaitych maści leczniczych, oraz środków zabezpieczających powierzchnię ciała przed wpływem czynników fizycznych. Z tych samych powodów ma zastosowanie również jako środek poślizgowy o długotrwałym działaniu - w wielu rozmaitych zastosowaniach, jak pomocy przy masażu, czy ułatwianiu wnikania narzędzi lekarskich w głąb ciała pacjenta (pochwa, odbyt).
W technice służy do tymczasowego, łatwo usuwalnego, ale jednocześnie skutecznego zabezpieczania rozmaitych powierzchni: metali przed korozją, wyrobów ze skóry, tworzyw i gumy przeciw wysychaniu powierzchni, przymarzaniu do siebie elementów, brudzeniu się i innym wpływom środowiska. Stosowana jest również jako delikatny środek smarujący do najsłabiej obciążonych mechanizmów.
 

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
mial to fakt nie doczytalem wiec co zostaje nivea a w nim jest tluszcz i alko
 

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
:smokee:akurat tak sie sklada ze przeczytalem na poakowaniu kremu i jest tam alklo
a na potwierdzenie
Nivea - (łac. niveus – śnieżnobiały) linia produktów kosmetycznych międzynarodowego koncernu Beiersdorf AG z Hamburga w Niemczech.
Pierwszym produktem tej linii był Nivea Creme (krem Nivea), który został wypuszczony na rynek w 1911 roku. Współwynalazcą kremu był chemik Isaak Lifschütz, dermatolog Paul Unna i Oskar Troplowitz, aptekarz, właściciel firmy Beiersdorf, urodzony w 1863 roku w Gliwicach. Troplowitz nadał kremowi nazwę Nivea, z łacińskiego niveus/nivea/niveum (śnieżno-biały).
W Polsce między I a II wojną światową produkcja środków kosmetycznych z serii Nivea odbywała się w filii Beiersdorf AG w Poznaniu. Po II wojnie światowej produkcję kremu pod marką Nivea kontynuowała na licencji Beiersdorfa firma Pollena-Lechia w Poznaniu - obecnie Nivea Polska Sp. z o.o. - spółka-córka Beiersdorf AG.
Skład kremu do skóry [edytuj]

Podstawą odkrycia Oskara Troplowitza był euceryt, naturalny środek emulsyjny (uzyskiwany z tłuszczu wełny owczej). Euceryt był pierwszym znanym środkiem pozwalającym na utworzenie stabilnej emulsji tłuszcz-woda. Euceryt jest alkoholem lanolinowym z wysoką zawartością cholesterolu i wykazującym niski potencjał alergiczny.
Alkohol lanolinowy to naturalny produkt składający się z mieszaniny lipidów wyekstrahowanych z wosku wełny owczej. Głównymi składnikami są: cholesterol (30%), lanosterol i związki lanosterolo-podobne (27%). Wysokołańcuchowe n-alkohole alifatyczne C18 do C30 stanowią około 20% masy.
Skład współczesnej Nivei pozostał praktycznie taki sam, jak w oryginalnym przepisie: gliceryna, panthenol, kwas cytrynowy, woda, środek emulsyjny eucerit i substancje zapachowe.
 
D

delete

Guest
ja mialem zamiar testowac.. ale mialem lekki przypal :) nie chodzilo o uprawe ktos chyba zrobil sobie zart dzwoniac na szmaty ze w nocy jakies halasy u mnie w domu widzac policje podjezdzajaca pozbylem sie dowodow wrazie w .. ale nie dlugo startuje od nowa :)
 

Jake the Dick

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2008
Postów
2,188
Buchów
6
dobrym medium byłaby gliceryna... ale, w sumie co ja wiem.
 

dystans

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2008
Postów
997
Buchów
9
dobrym medium byłaby gliceryna

Tak właśnie. Gliceryna jest chyba jedynym alkoholem który występuje w postaci stałej. W drogeriach jest od groma kremów glicerynowych do rąk itp. Co do kremu NIVEA myślę że lepszy niż ten zwykły będzie NIVEA soft w którego skład wchodzą 4 różne alkohole.
 
D

delete

Guest
nadawało by się to po przeszczepie scięgien zeby się lepiej przyjmowały ?
 
G

Gość

Guest
Widzę że zbędnie pie***le... w temacie to jest a " zmarnować " trochę topów się nikomu nie chce. Cóż potrzymam jednego krzakulca specjalnie dłużej na tą okazję dam znać co mi wyszło za jakiś miesiąc może wcześniej...

Niech no jeszcze ktoś olatany w chemii i temacie kremów sprawdzi jakie tam smarowidło się nada najlepiej i czy będzie można to podgrzać razem z topami coby łatwiej wchłaniał związki...
Pozdrawiam
 
G

Gość

Guest
żadnego kremu nie podgrzejesz, bo się z***ie

To chujoza ile się thc będzie wchłaniać w takim kremie nawet niech stoi w cieple. Pewnie jak by z miesiąc poleżał to tak optymalnie ? Co myślicie?

Edit - Świeże czy wysuszone ?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół