nasiona marihuany

Metamfetamina

Wyszukiwarka Forumowa:

ziołowy54

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2010
Postów
132
Buchów
0
Oglądałem ostatnio program o tym narkotyku, chciałem się dowiedzieć czy słyszeliście już o nim ... albo czy może mieliście z nim styczność ...
Chodzi mi o narkotyk tak jak pisałem w temacie Metamfetamina
Kilka słów o tym narkotyku ...
Jest to narkotyk silnie uzależniający, który aktywizuje pewne określone układy w mózgu. Metamfetamina występuje w różnych formach, może być :
*palona,
*wciągana nosem,
*połykana
*wstrzykiwana.
Narkotyk zmienia nastrój na kilka sposobów w zależności od sposobu w jaki został przyjęty. Działa nawet do 12h.






Metamfetamina (N-metyloamfetamina, (rac)-N-metylo-1-fenylopropylo-2-amina) - N-metylowa pochodna amfetaminy, stymulant oparty na szkielecie β-fenyloetyloaminy. Jest optycznie czynna, oba jej enancjomery mają silne działanie narkotyczne, ale każdy z nich nieco inne[potrzebne źródło].

Jest to jedna z najgroźniejszych substancji psychoaktywnych, silnie uzależniająca i szybko doprowadzająca do wyniszczenia organizmu. W Polsce występuje rzadko, jednak jest to popularna substancja w Czechach i na Słowacji (pervitin). W USA jest równie popularna jak w Polsce zwykła amfetamina.

historia

Metamfetamina została po raz pierwszy zsyntetyzowana w 1893 r. z efedryny przez japońskiego chemika Nagayoshi Nagai. W roku 1919, krystaliczna metamfetamina została zsyntetyzowana przez Akira Ogatę. Pokrewny związek chemiczny, amfetamina została zsyntetyzowana w Niemczech w roku 1887 przez Lazara Edeleanu.

Pierwsze zastosowanie metamfetaminy na szerszą skalę miało miejsce w czasie II wojny światowej, kiedy była stosowana jako środek pobudzający dla żołnierzy, od których wymagano aktywności bojowej przez długi czas (lotnicy, czołgiści).

W latach 50. XX wieku metamfetamina była stosowana jako lek, między innymi w leczeniu otyłości. W latach 60. rozpoczęło się stosowanie jej jako narkotyku. Znaczny wzrost stosowania metamfetaminy w USA miał miejsce od lat 80.

Właściwości fizykochemiczne

Metamfetamina podobnie jak amfetamina jest higroskopijną cieczą tworzącą azeotrop z wodą o odczynie zasadowym. Ciemnieje na powietrzu pochłaniając dwutlenek węgla. Posiada charakterystyczny, dość intensywny zapach.

Z powodu tych właściwości, dla celów komercyjnych przeprowadza się ją w chlorowodorek (rac)-metamfetaminy. W laboratoriach stosuje się właściwie tylko chlorowodorek, gdyż taka forma przechowywania amin gwarantuje ich niską reaktywność a przez to względną stabilność.

Bezwodny chlorowodorek mieszaniny obu enancjomerów tak jak i (+)metamfetaminy jest higroskopijnym białym proszkiem o gorzkim smaku. Chlorowodorek (+)metamfetaminy łatwo krystalizuje poprzez wytrącanie chlorowodoru w bezwodnym eterze dietylowym z wolnej zasady (+)metamfetaminy tworząc piękne kryształy.

Uliczna metamfetamina może być bezbarwna, żółta, pomarańczowa lub brązowa. Często jest też lepka, o konsystencji miodu (ze względu na swoją higroskopijność i trudność w krystalizacji) i przypomina brudny, mokry śnieg, skąd pochodzi jej uliczna nazwa.


wlasciwosci psychoaktywne

Działanie psychotropowe jest ogólnie zbliżone do amfetaminy. Działa jednak dłużej i stan po spożyciu jest dużo intensywniejszy. Jest też jednak bardziej toksyczna - duże dawki powodują skrócenie drzewa neuronowego w ośrodkowym układzie nerwowym.

Sole (+)-metamfetaminy (o konfiguracji absolutnej S) powodują bardzo silne pobudzenie seksualne. Osoby, którym podano znaczną ilość tego enancjomeru metamfetaminy tracą zazwyczaj wszelką kontrolę nad swoimi odruchami seksualnymi. (-)-Metamfetamina nie ma tak silnych właściwości stymulujących popęd płciowy i ma mniejsze działanie euforyzujące. (+)-Metamfetamina działa dwa razy silniej euforyzująco od racematu (równomolowej mieszaniny obu enancjomerów) metamfetaminy. Z kolei racemat (rac)-metamfetamina działa zaś ok. 1,5 razy silniej od racematu (rac)-amfetaminy.

Dawkowanie: medyczne zastosowania 10-40 mg/dobę, uliczne dawki zaczynają się od 100 mg.

Metyloamfetaminę można przyjmować na wiele sposobów: iniekcyjnie (domięśniowo i dożylnie), poprzez palenie (odmiana ice), donosowo, doustnie, doodbytniczo itp.

Dzięki powolnemu wydalaniu i braku metabolizmu przez wątrobę, działanie (rac)metamfetaminy jak i (+)metamfetaminy utrzymuje się ok. 6-24 godzin. W przypadku czystej (+)amfetaminy są to 2 godziny a dla kokainy tylko 30 minut. Przy zażywaniu metamfetaminy nie następuje wytwarzanie metabolitów o działaniu psychotropowym, jak ma to miejsce w przypadku używania amfetaminy.

Atuty te oraz łatwy dostęp do efedryny ekstrahowanej z kory Ephedra sinica, pseudoefedryny dostępnej w aptekach bez recepty oraz fenyloalaniny dostępnej w aspartamie sprawia, iż narkotyk staje się coraz bardziej popularny w USA. Jest też produkowany na Słowacji i na południu Polski, głównie na eksport do Europy Zachodniej. Jednym z głównych jej producentów jest Korea Północna
 

Ks_Proboszcz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 4, 2010
Postów
851
Buchów
0
Oglądałem ostatnio program o tym narkotyku, chciałem się dowiedzieć czy słyszeliście już o nim ... albo czy może mieliście z nim styczność ...

Znajomy jakiś czas temu trafił na mete przez przypadek. Ponoć wypie****a z laczek.

Kiedyś będe miał sen o syntezie...
 

ziołowy54

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2010
Postów
132
Buchów
0
Po metaamfetaminie odpadną wam zęby i umrzecie z głodu <shiza><lol>
 

Fruk

Active member
Rejestracja
Maj 30, 2010
Postów
27
Buchów
0
Też kiedyś na to trafiłem tak mi sie bynajmniej wydaje, bo mówili na to fruk w płynie, miało kolor taki brązowawy, pamiętam że ziomek miał ok pół butelki i etykieta się od tego rozmazywała. :spalony: Ja sam tego nie brałem, (nie biore niczego poza MJ z drobnymi wyjątkami ;) ) ale ziomek to brał, trzymało go ok. 4 dni - tydzień, oczy cały czas wystrzelone, cały czas pić mu się chciało, co wypił to w sekunde miał mokre czoło od potu i ogólnie czuł sie podobnie jak po fecie.
 

mamciezjemcie

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2009
Postów
307
Buchów
0
ale ziomek to brał, trzymało go ok. 4 dni - tydzień, oczy cały czas wystrzelone, cały czas pić mu się chciało, co wypił to w sekunde miał mokre czoło od potu i ogólnie czuł sie podobnie jak po fecie.

Eeee... znaczy był w ciągu 4 - 7 dniowym? Bo jeśli po jednorazowej dawce trzymało go tyle czasu to coś pier****sz :freak2:

Niemiałem z tym kontaktu ale... ciekawe jest, że była stosowana w czasie II w.ś aby pobudzić żołnierzy. Oraz w latach 60 jako lek na otyłość (najlepszy lek na otyłość - mniej żryć haha:D)
Bo wiecie... czym się różni trucizna od leku?
Dawką.

Fakt faktem po tych zdjęciach widać, że straszne świństwo.
 
B

Berserker

Guest
u mnie to bardziej niz feta popularne, znam typke cco to furka nałogowo około roku... niszczy w h*j...
 

psikus

Well-known member
Rejestracja
Lis 5, 2009
Postów
92
Buchów
0
Jest takie powiedzonko : Feta leczy zeby ^^ Oczywiscie chodzi o metaamfetamine. Nie probowalem i sie bardzo ciesze. Polecam obejrzec na YT troche reklam antymetowych. Do mnie najbardziej przemawia : Montana Meth Ads: Junkie Den. Zdecydowanie nie warto z tym zaczynac.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
To jest właśnie to na co się mówi "speed". Nie na zwykłą fetkę ale na metaamfetaminę. Jest dużo mocniejsza od fety czyli amfetaminy.

Akurat kiedy pierwszy raz chciałem spróbować amfy biorąc trochę od znajomego kolesia który to brał codziennie, trafiło tak że miał speeda. Mocne wrażenie na sam początek.

Objawy: pobudzenie, słowotok, poczucie wszechmocy, niezniszczalności i wyższości nad pozostałymi przedstawicielami gatunku ludzkiego, wspaniały smak swieżego powietrza wentylującego kanały nosowe, odetkanie tychże kanałów, nieprzyjemny monotonny głos i nieco nachalne zachowanie osobnika będącego pod wpływem. Nie zaliczałbym tego środka do psychodelików ale do stymulantów. To jest bardzo silny stymulant. Chciałbym go mieć w apteczce na specjalne okazje kiedy musiałbym dokonać czegoś bardzo trudnego. Będąc pod jego wpływem niejaki Hermann Buhl zdobył samotnie, bez tlenu i w nocy górę Nanga Parbat - jeden z najtrudniejszych ośmiotysięczników który przedtem zabił 31 ludzi próbujących na niego wejść. To o czymś swiadczy...
 

lollypop

made in Poland
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2009
Postów
1,309
Buchów
3
Będąc pod jego wpływem niejaki Hermann Buhl zdobył samotnie, bez tlenu i w nocy górę Nanga Parbat - jeden z najtrudniejszych ośmiotysięczników który przedtem zabił 31 ludzi próbujących na niego wejść. To o czymś swiadczy...
świadczy o jego słabości
 
D

delete

Guest
Jadłem to ok 17 dzisiaj i jest wciąż ok. Pussy zapomniałeś dodać słowo "euforia" na początki gdy zaczyna działać nieco podobnie się czujesz jak po MDMA. Nazwa handlowa u mnie to " czech, meta".
 

Fruk

Active member
Rejestracja
Maj 30, 2010
Postów
27
Buchów
0
Eeee... znaczy był w ciągu 4 - 7 dniowym? Bo jeśli po jednorazowej dawce trzymało go tyle czasu to coś pier****sz :freak2:

nie wiem ile wynosi jednorazowa dawka, ale on w***ał bodajże 3-4 krople. Nie miał za dużego doświadczenia z fetą bo brał tylko raz w życiu i może dlatego trzymało go tyle czasu i to dość mocno, wiem bo codziennie z nim wybijałem i cały czas oczy jak 5 zł :grin:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół