nasiona marihuany

Rodzaje Wody / PH i inne

Wyszukiwarka Forumowa:

joeblack

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2013
Postów
280
Buchów
0
Sprawdzałem dzisiaj rano ph muszynianki wysokozmineralizwanej niskonasyconej CO2 (woda wydobywana z odwiertów Muszynianka) i wyszło mi 5.5, test kropelkowy zoolek aquatest 2x.
 
Ostatnia edycja:
C

Captain Crazy

Guest
nie wiem czy to odpowiedni temat ale zapytam czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy względem badań które przedstawię niżej woda z której chciałbym korzystać jest dobra dla pomidorków?
Wyniki badań mikrobiol. i fizykochem. jak i badania na Twardość wody z tego samego ujęcia. nie chodzi mi tylko o ph ale może ktoś powie mi coś więcej na jej temat. nie znam się zbyt dobrze na tym dlatego proszę o opinie.


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
K

karmazynowy_mściciel

Guest
Witam,

Ze względu na półroczną przerwę w aktualizacji danych dotyczących pH wód mineralnych, proszę o zamieszczenie aktualnych levelów. Zamówiony mam już elektryczny miernik pH, ale mimo wszystko chciałbym, jeśli ktoś może, aby podzielił się wynikami swoich pomiarów robionych wyregulowanym miernikiem pH. A jeszcze jakby ktoś zmierzył jakieś wody w WWA, to byłaby pełnia szczęścia <peace>

Na pohybel sk***ysynom! :lol3:
 
Ostatnia edycja:
K

karmazynowy_mściciel

Guest
Dzięki za info. Z tego co wiem, to w Carrefourze jest też inna woda z tego samego źródła w Borze nr 2 w Ślemieniu, mianowicie Carrefour Woda źródlana niegazowana. Kosztuje nieco więcej, bo 2zł, ale mimo delikatnej różnicy cenowej, podejrzewam że to dokładnie ta sama woda, o tym samym pH. Pozdr

Woda z carrefour - 1,57zl/5L - PH ok 6.2 - nie sugerujcie sie kolorami na zdjeciu - na zywo wyraznie widac ze nie jest to ani 6.4 ani 6.0.





tu macie kolege co tez tym podlewa

https://www.forum.haszysz.com/showt...W-2x23W-Tornado-0-20m2-1xFruit-Spirit-1xAK470
 

Mikrobiolog

Active member
Rejestracja
Cze 19, 2012
Postów
34
Buchów
0
Wolałbym kupować wodę ze sklepu, tylko niech ktoś to zakutalizuje bo tutaj podane, że niby Oaza ma 6.5 a ludzie pisali, że ma 8, czyli to co tu podane to bzdury..

Niech ktoś poleci jaka wodę kupować z popularnego sklepu ?

dokłądnie ph oazy 8
 

NarkoBaron1

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2014
Postów
113
Buchów
0
Dołączam się do tezy że ph tej oazy ma 8 . Za każdym razem obniżam ph jak ją biore i jest gitara .
 

Pidako

Active member
Rejestracja
Lip 23, 2009
Postów
37
Buchów
0
Woda z carrefour - 1,57zl/5L - PH ok 6.2 - nie sugerujcie sie kolorami na zdjeciu - na zywo wyraznie widac ze nie jest to ani 6.4 ani 6.0.








Dzięki za info. Z tego co wiem, to w Carrefourze jest też inna woda z tego samego źródła w Borze nr 2 w Ślemieniu, mianowicie Carrefour Woda źródlana niegazowana. Kosztuje nieco więcej, bo 2zł, ale mimo delikatnej różnicy cenowej, podejrzewam że to dokładnie ta sama woda, o tym samym pH. Pozdr

Tej za 1,57 nie znalazlem, ta za 2zl ma 7.6:


Aha i stala ona otwarta 10 dni, ale nie wiem czy moze miec to wplyw na pH.
 

kokosono

Active member
Rejestracja
Sie 29, 2013
Postów
44
Buchów
0
hmm ciekawe, albo mamy jakies z dupy ph metry albo ta woda tez ma rozne ph - ja po tym jak ta tansza zmienila zrodlo kupuje ta drozsza, mierzylem za pierwszym razem i bylo identyczne jak tej tanszej przed zmiana. Leje i jest ok.

Moze to zoolek cos zle pokazuje, bo troche sie znam na akwarystyce, i testy z tej firmy dzialaja jak chca(mozna poczytac w necie), ja mierze JBL'em, ale gwarancji nie daje ze moj podaje dobre wartosci.
 

Koniopaty

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2013
Postów
264
Buchów
0
Ja robiłem pomiar wody tesco value i to wyniki pomiar robiony na JBL

Niegazowana

normal_DSC05166.JPG


normal_DSC05165.JPG


Gazowana -brakło skali

normal_DSC05168.JPG


normal_DSC05167.JPG
 

Pidako

Active member
Rejestracja
Lip 23, 2009
Postów
37
Buchów
0
hmm ciekawe, albo mamy jakies z dupy ph metry albo ta woda tez ma rozne ph - ja po tym jak ta tansza zmienila zrodlo kupuje ta drozsza, mierzylem za pierwszym razem i bylo identyczne jak tej tanszej przed zmiana. Leje i jest ok.

Moze to zoolek cos zle pokazuje, bo troche sie znam na akwarystyce, i testy z tej firmy dzialaja jak chca(mozna poczytac w necie), ja mierze JBL'em, ale gwarancji nie daje ze moj podaje dobre wartosci.

Dzisiaj kupiłem nową butlę i zmierzyłem nowoodkręconą wodę, oto rezultat:

Wartość na moje oko pomiędzy 6.8 a 7.0.
Zmierzyłem też tą starą wodę i niebieskie jak oczy rdzennej Szwedki. Wychodzi na to, że otwarta, odstana woda zmienia swoje pH.
 

kokosono

Active member
Rejestracja
Sie 29, 2013
Postów
44
Buchów
0
IMG_20140924_121248244_28Custom29.jpg

IMG_20140924_121235161_28Custom29.jpg


Nowa wersja taniej wody z CF, powrot do ujecia w Borze tylko tym razem ujecie nr 1 - moim zdaniem jest bardzo ok.
 
S

sub-zero

Guest
Kupcie sobie prawdziwe ph-metry, jestem ciekaw jak będziecie mierzyć ph z nawozami - gdzie nawozy przeważnie są ciemnego koloru.
 
Ostatnia edycja:

pojebanyTALIB

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2013
Postów
802
Buchów
5
Kupicie sobie prawdziwe ph-metry, jestem ciekaw jak będziecie mierzyć ph z nawozami - gdzie nawozy przeważnie są ciemnego koloru.

Spokojnie, wszystko widać, samych nawozow ph sprawdzić było by ciężko, ale wkoncu sprawdza się odczyn pozywki<lol>
 

kokosono

Active member
Rejestracja
Sie 29, 2013
Postów
44
Buchów
0
Ja jestem zadowolony z efektow podlewania z nawozami canna wiec.nie widze.potrzeby dokladniejszego badania. Mozliwe ze jakas bardziej wyrafinowana odmiana by nie byla zadowolona ale klasyki pieknie rosna zadnych niedoborow.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół