nasiona marihuany

Rodzaje Wody / PH i inne

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sru

Guest
wydaje mi sie ze jest mozliwe bo po pierwsze ten test jest stary, po drugie, wystarczy ze woda jest z innego ujecia i juz bedzie miala inne wlasciwosci a po 3 to mierzylem i porownywalem wiele wod z tej tabelki i z tego co pamietam to tylko muszynianka zawsze miala 6,2`
a mógłbyś sprawdzić jakąkolwiek polską wodę niegazowaną w 1,5l butli świeżo otwartą i wpisać wynik - tak żebym mógł sobie sprawdzić - cisowianką, nałęczowiankę dobrowiankę czy whatever
 
D

delete

Guest
Również prosiłbym o to co stu, nazwa wody, pH i ew. ujęcie, na pewno będzie napisane na butelce. Kiedyś Dobrowianka była ok, podlewałem kilka upraw i spoko. Ostatnią straciłem prawdopodobnie przez pH, które rozregulowałem właśnie Dobrowianką.
 
Rejestracja
Paź 24, 2012
Postów
15
Buchów
0
Również prosiłbym o to co stu, nazwa wody, pH i ew. ujęcie, na pewno będzie napisane na butelce. Kiedyś Dobrowianka była ok, podlewałem kilka upraw i spoko. Ostatnią straciłem prawdopodobnie przez pH, które rozregulowałem właśnie Dobrowianką.
Kilka dni temu robiłem pomiar PH tej wody i wynik dokładnie 6,90

Pzdr
 
N

nie pamietam

Guest
Już sam nie wiem co myślec
Wiem, że moja kranówka jest mówiąc dosadnie w ch*j twarda.. nawet po przejściu przez brite robi się kamień, test na papierku pokazał że woda jest bardzo twarda.. I nie miałem problemu.. kiełkowałem na niej. Wszystkie wykiełkowały, podlewałem też piły, a Ph to miałem prędzej za niskie bo pasowały oznzaki po drodze do za niskiego Ph i jak posypałem ziemie co jakiś czas dolomitem to było ok. Więc z tego wychodzi że za niskie. Czy dolomit działa w obie strony ? Np może też obniżyć za wysokie ?

Bo teraz chce startować z nową uprawą i nie wiem czy znów lecieć na kranie czy coś myśleć innego.
Oczywiście zawsze woda była odstana.

Czy możliwe aby PH w glebie mocno spadło ? Np bo naprzykład Fe przyswajane przez rośline jest do Ph 6.5, więc skoro miałem wodę w ch*j twardą to powinna miec ponad to, i żelazo nie powino być przyswaje, czego skutkiem było by wg tabeli deficytów żołknięcie górnych liści.. a u mnie nie było o czymś takim mowy przez całą uprawę, więc znaczy to że Ph na pewno nie było za wysokie.
Z kolei na pewno miałem niedobry Azotu mimo nazwozu.. ten jest przyswajany do w ph między 6 a 8. Więc wychodziło by na to że miałem właśnie za niskie Ph a z żelazem nie było problemów a ten jest już przyswajny od pH 4. I właśnie po dodawaniu dolomitu poprawiało się na jakiś czas a potem znowu i znów trzeba było podsypać.
 
Ostatnia edycja:

viledaszek

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
348
Buchów
0
Już sam nie wiem co myślec
Wiem, że moja kranówka jest mówiąc dosadnie w ch*j twarda.. nawet po przejściu przez brite robi się kamień, test na papierku pokazał że woda jest bardzo twarda.. I nie miałem problemu.. kiełkowałem na niej. Wszystkie wykiełkowały, podlewałem też piły, a Ph to miałem prędzej za niskie bo pasowały oznzaki po drodze do za niskiego Ph i jak posypałem ziemie co jakiś czas dolomitem to było ok. Więc z tego wychodzi że za niskie. Czy dolomit działa w obie strony ? Np może też obniżyć za wysokie ?

Bo teraz chce startować z nową uprawą i nie wiem czy znów lecieć na kranie czy coś myśleć innego.
Oczywiście zawsze woda była odstana.

Czy możliwe aby PH w glebie mocno spadło ? Np bo naprzykład Fe przyswajane przez rośline jest do Ph 6.5, więc skoro miałem wodę w ch*j twardą to powinna miec ponad to, i żelazo nie powino być przyswaje, czego skutkiem było by wg tabeli deficytów żołknięcie górnych liści.. a u mnie nie było o czymś takim mowy przez całą uprawę, więc znaczy to że Ph na pewno nie było za wysokie.
Z kolei na pewno miałem niedobry Azotu mimo nazwozu.. ten jest przyswajany do w ph między 6 a 8. Więc wychodziło by na to że miałem właśnie za niskie Ph a z żelazem nie było problemów a ten jest już przyswajny od pH 4. I właśnie po dodawaniu dolomitu poprawiało się na jakiś czas a potem znowu i znów trzeba było podsypać.

nie dojdziesz tak do tego, bez mierzenia PH takie kminienie to tylko strzelanie w ciemno...
bardzo mozliwe ze dodajac nawozow, jednym zablokowales przyswajanie innego pierwiastka i ogolnie jest miedzy nimi duzo zaleznosci

rozwiazanie Twojego problemu to test PH w plynie za 20 zl :p
 
N

nie pamietam

Guest
Wolałbym kupować wodę ze sklepu, tylko niech ktoś to zakutalizuje bo tutaj podane, że niby Oaza ma 6.5 a ludzie pisali, że ma 8, czyli to co tu podane to bzdury..

Niech ktoś poleci jaka wodę kupować z popularnego sklepu ?
 

gruby_to

Well-known member
Rejestracja
Kwi 6, 2013
Postów
50
Buchów
0
dobrowianka wazna do 17.05.2014 ma ph 7.2
nestle aquarel nr. partii 315520905 wazna do 06.2015 ma ph 7.5
saguaro z lidla zd3991860 19.06.2014 ma ph 6.9
polaris biedronka 7,6 ph
woda zrodlana ena biedronka (lider) 6,6 ph
zywiec 7.1 ph

pomiary robilem tydzien temu i sa one w moim growlogu :)
 

mayestro

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2012
Postów
210
Buchów
0
Jakie jest ph wody aqua(1,5l) woda zrodlana,wydobywana z ujecia nr 2 OLA w Bialej?
 

Tattooman

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2011
Postów
249
Buchów
0
UWAG! Woda Saguaro LIDL! Wysokie pH!

Czołem.

Podlewam planty wodą marketową. Po zakupie Saguaro (Lidl) zmierzyłem pH i wyszło 8.2! Po dodaniu 3 nawozów spadło do 7.4 i musiałem dać 7 ml octu by zbić do 5.8

Tak więc uwaga na tą wodę, bo ma bardzo wysokie pH!
 

stu cweli

ku**a i zlodziej.
Rejestracja
Lis 30, 2013
Postów
252
Buchów
0
Jak już piszecie o jakiejść wodzie marketowej to pisz konkretnie bo akurat Saguaro jest mineralna, źródlana, z innego ujęcia w butlach 2l a z innego 1.5l, nauczcie się wreszcie że nie ma czegoś takiego jak saguaro z lidla albo oaza z biedronki bo to tylko nazwa marketu, liczy się ujęcie i producent

Przykładowo Saguaro Źródlana butla 1.5l Wytwórnia Wód Jura-Skałka ujęcie nr 1 [S1] w Skałce i to się liczy a nie nazwa Saguaro... A wiadomo woda z jednego ujęcia jest całkiem inna niż z drugiego...
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół