nasiona marihuany

Rodzaje Wody / PH i inne

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
To jaką wodą najlepiej podlewać ? ,bo z tego wszystkiego najlepiej pasuje mi staropolanka :jaraczz:
 
S

sru

Guest
Nałęczowianka niegazowana ma pH około 7-7,5 a nie 5,5 - test można znaleźć w necie i sam sprawdzałem ale takim testem odczynnikowym i wyszło ok. 7,5
 

mikołajek

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2012
Postów
137
Buchów
0
a orientuje się ktoś jakie ph ma woda źródlana z biedronki? taka w 5 litrowych butlach:

htt p://www.bangla.pl/zdjecia/biedronka-fonte-woda-zrodlana-niegazowana-fonte-d25668_1_0445.jpg
 

wesolychswiat

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
368
Buchów
0
a orientuje się ktoś jakie ph ma woda źródlana z biedronki? taka w 5 litrowych butlach:

htt p://www.bangla.pl/zdjecia/biedronka-fonte-woda-zrodlana-niegazowana-fonte-d25668_1_0445.jpg

woda z biedry w bankach po 5l ma ph 7.44 wczoraj sprawdzane na profesjonalnym ph metrze...dobra do podlewania???jak nie to jaka bedzie idealna??
 

mikołajek

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2012
Postów
137
Buchów
0
woda z biedry w bankach po 5l ma ph 7.44 wczoraj sprawdzane na profesjonalnym ph metrze...dobra do podlewania???jak nie to jaka bedzie idealna??

fu*k, a dzisiaj 2 baniaki kupiłem bo słyszałem, że w biedronce są dobre wody... widocznie nie ta. oazy nigdzie nie było.

jaka woda tania w 5 litrowych baniakach dostępna w jakimś większym markecie ma dobre ph ??
 

zarodnik

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2012
Postów
43
Buchów
0
podpinam sie pod pytanie kolegi. jaka woda dostepna w marketach w 5cio litrowych butlach ma odpowiednie ph? saguaro z lidla 8.0 a wiec odpada, a szkoda bo kosztuje 1.70zl/5l.
 

viledaszek

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
348
Buchów
0
daj pare kropli octu przed podlaniem (poszukaj dawkowanie) i masz problem z glowy :p lepiej miec wode z wikeszym ph i sobie zbijac wg potrzeb domowymi sposobami a pozniej nawozy na flo same Ci beda zbijac ph :p ew jak masz kwasna wode to dajesz dolomit i mieszasz co pare godzin przez 24-48h i powinna miec ok 7
 
G

Gość

Guest
Specjalistą nie jestem ale po co aż tak zachodzić w głowę i dodawać kosztów bo nierozumiem :< Ostatnio tak kminiłem właśnie nad tym PH, byłem o krok od kupna PHmetra ( 85euro )...imo głupotka! Jest za ujemne czy tam za dodatnie PH to za pare groszy sądostępne preparaty...Poza tym tak jak np w moim przypadku od 1 tygodnia stosuję odzywke (terra od hypr0) Przy rozsądnym dawkowaniu + podlewaniu odstaną wodą raczej problemy z PH obchodzimy wielkim łukiem, przynajmniej tak mi to wyjaśniało pare ogarnietych osób których spotkałem na swojej drodzę...
 
G

Gość

Guest
podpinam sie pod pytanie kolegi. jaka woda dostepna w marketach w 5cio litrowych butlach ma odpowiednie ph? saguaro z lidla 8.0 a wiec odpada, a szkoda bo kosztuje 1.70zl/5l.

Jak kur... Saguaro ma pH 8.0? Cały czas podlewam nią planta i ślicznie rośnie
 

freakyfreak

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
107
Buchów
0
Dokladnie, ja poszukam mineralki najbardziej zblizonej do pH 6.5 i bede regulowal pH +/- srodkami do tego przeznaczonymi.
A tak btw. to ktos moze zna wode o zblizonym pH dostepna w czechach ?

Mowicie ze stanowczo odradzacie kranowe, regulowana pH regulatorami ?

---------- Aktualizacja posta 21-09-2012 17:28 ---------- Czas poprzedniego posta 17-09-2012 13:50 ----------

A więc mogę już dodać kilka czeskich wód, jeśli ktokolwiek jak ja w CR mieszka.

Saguaro : 6.9
Dobra voda: 5.8
Toma atural: 6,7

Ja odpowiedni roztwór uzyskuję z mieszaia różnych rodzajów wód.:yeahh:

---------- Aktualizacja posta 22-09-2012 09:31 ---------- Czas poprzedniego posta 21-09-2012 17:28 ----------

Mam pytanie.
Kiedy robię roztwór 2 wód mieralnych, badam pH, wychodzi mi porządae, powiedzmy 6.5. Ale kiedys zostawiam tą wodę, na 24 h na biurku, otwartą pH podnosi się o 1.2 średnio , o co tu chodzi ? :) Powinienem podlewać roślinkę bezpośrednio po zmieszaniu ? Czy pH zmienia się pod wpływem środowiska?
 

viledaszek

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
348
Buchów
0
Mam pytanie.
Kiedy robię roztwór 2 wód mieralnych, badam pH, wychodzi mi porządae, powiedzmy 6.5. Ale kiedys zostawiam tą wodę, na 24 h na biurku, otwartą pH podnosi się o 1.2 średnio , o co tu chodzi ? Powinienem podlewać roślinkę bezpośrednio po zmieszaniu ? Czy pH zmienia się pod wpływem środowiska?

bylo gdzies o tym na forum, nie pamietam dokladnie ale to ma zwiazek z ulatnianiem sie substancji z wody i pewnie tez mieszanie sie z powietrzem (utlenianie etc) najlepiej przygotowana wode trzymaj w zamknietej butelce w ciemnym miejscu. zrob tak i sprawdz ph po kilku dniach i napisz jak poszlo, ja trzymam zamknieta i jest ok :)
 

freakyfreak

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
107
Buchów
0
bylo gdzies o tym na forum, nie pamietam dokladnie ale to ma zwiazek z ulatnianiem sie substancji z wody i pewnie tez mieszanie sie z powietrzem (utlenianie etc) najlepiej przygotowana wode trzymaj w zamknietej butelce w ciemnym miejscu. zrob tak i sprawdz ph po kilku dniach i napisz jak poszlo, ja trzymam zamknieta i jest ok :)

Jak trzymam zamknieto w stalej temperaturze to pH utrzymuje sie na stalym poziomie ;) Saguaro (baniak 5 litrow), pH obnizone ph-.

Zastanawiam sie, plagrona odzywki sa obojetne pH czy myslicie ze zmieni?
Swoja droga, to czy waszym zdaniem zbyt czesta regulacja pH , minusami/plusami nie wplywa negatywnie na jakosc wody ?

---------- Aktualizacja posta 19:10 ---------- Czas poprzedniego posta 12:07 ----------

Jak trzymam zamknieto w stalej temperaturze to pH utrzymuje sie na stalym poziomie ;) Saguaro (baniak 5 litrow), pH obnizone ph-.

Zastanawiam sie, plagrona odzywki sa obojetne pH czy myslicie ze zmieni?
Swoja droga, to czy waszym zdaniem zbyt czesta regulacja pH , minusami/plusami nie wplywa negatywnie na jakosc wody ?


Damn, sam sobie odpowiedziałem, odżywski strasznie podwyższyły pH, moze liczbowo niedużo, ale trudno było je zbić pH minusem :) Ale wszystko w porządeczku , 6.7 pH dla pomidorków ready !
 

viledaszek

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
348
Buchów
0
http://www.pro-test.pl/tests_article/167328,0/Test+wód+mineralnych+i+źródlanych_Wybór+wody.html

na dole plik PDF z profesjonalnym testem między innymi PH wody - daję taki sklejony jpg z wynikami PH



mój ph metr pokazuje 8,5-8,8 przy cisowiance więc chyba jest zepsuty - możliwe są takie mocne odchyły od wyników?

wydaje mi sie ze jest mozliwe bo po pierwsze ten test jest stary, po drugie, wystarczy ze woda jest z innego ujecia i juz bedzie miala inne wlasciwosci a po 3 to mierzylem i porownywalem wiele wod z tej tabelki i z tego co pamietam to tylko muszynianka zawsze miala 6,2`
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół