nasiona marihuany

Rodzaje Wody / PH i inne

Wyszukiwarka Forumowa:

Wołchw

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2008
Postów
248
Buchów
1
Woda, paliwo nasze jak i konopne. Czym podlewać ? Pyta się nie jeden grower w
panice poszukując informacji na temat wody, trzęsac calym forum, czyżby to nadopiekunczosc ?
Czy strata czasu ? odpowiedz brzmi NIE !

Bardzo dobrze że przejmujesz sie swoimi krzakami ! Tak trzymaj, nie wszystkie informacje sa w kupie,
są porozsypywane, pozmiatajmy więc !

Najlepsze ph dla konopii :
Gleba - 6,3 - 6,8
Hydro - 5,5 - 6,0

Badanie PH Wody :

Ph metr - Bardzo przydatny, dzieki niemu bendziesz mógl komponowac idealne mieszanki roztworów
o PH idealnym dla swoiej rosliny, nie bendziesz sie martwil i zaoszczedzisz sobie nerwów.
Przypominam ze do ph metru potrzebujemy równiez dwa roztwory kalibracyjne.

Ph papierki - du*e sobie mozna tym podetrzec za przeproszeniem. Zainwestowalem raz i zaluje.

Ph na czuja - Tu mamy pole do popisu.

Wody Mineralne i ich PH w przyblizeniu wg. forumowiczów :


PL

- Kopla Beskidu 7,63 PH.
- Zywiec 7,57 PH.
- Arctic 7,38 PH.
- Staropolanka 5,50 PH.
- Primavera 7.78 PH.
- Saguaro 6.92 PH.
- Slotwinka 6.71 PH.
- Jan 5.84 PH.
- Zuber 7.45 PH.
- Gerber 7.25 PH.
- Hetmanska 7.90 PH.
- Perrier 5.46 PH.
- Cisowianka 7,40 PH.
- Dobrawa 6,40 PH.
- Naleczowianka 5.50 PH.
- Dlugopole Zdrój 5.88 PH.
- Oaza Biedronka 6.50 PH.
- Kuracjusz Beskidzki 8.32 PH.
- Wysokonasycona Kryniczanka 5.94 PH.
- Niskonasycona Kryniczanka 6.24 PH.
- Naturalna Woda Carrefour 6.00 - 6.50 PH.


UK

- Volvic 7.00 PH.
- Gazowana Tesco 6.50 - 6.70 PH.
- Evian 7.20 - 7.50 PH.
- Radnor Hills 6.50 - 7.00 PH.
- Highland Springs 7.50 - 7.80 PH.
- Strathmore 6.80 - 7.00 PH.




Twardość wody – cecha wody, bedaca funkcją stężenia soli wapnia, magnezu i innych metali, które sa zdolne do tworzenia soli na wżzszym niż pierwszy stopniu utlenienia.
Woda miękka to woda posiadajaca niskie stężenie minerałów. Przeciwieństwo wody twardej. Posiadająca odczyn lekko kwaśny.





Rodzaje Wody :

Miejska Kranówa - Woda z rury, z chlorem, oczyszczona i pozbawiona duszy, po niej nie popalisz.
Zalezy gdzie mieszkasz ale zazwyczaj PH ma wieksze niz 7, jezeli do tego masz stara instalacje wodociagowa
to wiedz ze rury upuszczaja do wody swoje czasteczki, nie potruj siebie i krzaków.
Odchlorowanie porzadne to 24 - 48 godzin odstanej wody w butelce czy innym naczyniu niezatkanym.
Odstanej uzywam jedynie do nawilzania powietrza w boxie.
Woda wodociagowa zawiera czesto rozpuszczone sole wapnia, magnezu, zelaza i innych pierwiastków (tzw. twarda woda).


Woda ze studni - Bogata w mineraly woda z dusza. Ph zmienne, zalezy gdzie studnia sie znajduje,
mozna spekulowac. Woda ta jest przefiltrowana i z tego wzgledu nadaja sie do uzytkowania dla celów spozywczych.
Glówne skladniki: wodoroweglany (HCO3-), siarczany (SO42-), chlorki (Cl-), sód (Na+), potas (K+), wapn (Ca2+), magnez (Mg2+).
Podrzedne skladniki: mineralne formy azotu (NO2-, NO3-, w wodach zanieczyszczonych: NH4+, CN-, NH3), zelazo (Fe), krzem (Si), substancje organiczne.


Deszczówka - Jej sklad zalezy od czystosci powietrza, które napotyka podczas opadania - charakteryzuje sie duza zawartoscia gazów
(tlenu, azotu, dwutlenku wegla) i moze zawierac sadze, pylki roslinne, pyl przemyslowy, mikroorganizmy, a takze pewne ilosci soli mineralnych.
Ze wzgledu na zawartosc rozpuszczonego dwutlenku wegla pH wody opadowej wynosi okolo 6 (odczyn kwasny).
Niektóre gazowe zanieczyszczenia (dwutlenek siarki, siarkowodór, tlenek azotu) obnizaja to pH jeszcze bardziej, powodujac zjawisko kwasnych deszczów.
Woda opadowa nie nadaje sie do picia, natomiast moze byc przydatna do celów gospodarczych i przemyslowych.


Wody powierzchniowe ( Rzeki ) - Zalezy gdzie, bardzo zmienne, moga byc skazone po powodziach lub zawierac pestycydy i nawozy
z pól uprawnych, czasem jeszcze gorsze ustrojstwa jak jakis palant wyzuci smieci do wody. Najczestrze z nich to :
- fosforany i azotany
- metale ciezkie (olów , rtec , kadm)
- substancje powierzchniowo czynne
- pestycydy
- fenole
- polichlorowane bifenyle (PCB)
- inne nietoksyczne sustancje organiczne
- wody podgrzane.


Woda Morska - Najbardziej charakterystyczna cecha wody morskiej, jest wysokie stezenie kationów sodu (Na+), potasu (K+), magnezu (Mg2+) i glinu (Al3+)
oraz anionów chlorkowych, siarczanowych oraz weglanowych, które lacznie nadaja wodzie morskiej intensywnie gorzki lub gorzko-slony smak i powoduja,
ze nie nadaje sie ona do picia. Woda morska ma odczyn lekko alkaliczny (pH = 7,5 do 8,4).


Woda mineralna – naturalna woda (zobacz tez woda pitna) wzbogacona w znacznym stopniu solami mineralnymi (lub innymi skladnikami) w postaci jonów.
Stezenie soli mineralnych musi wynosic co najmniej 1 g/l. Oprócz tego moze zawierac rozpuszczone gazy pochodzenia naturalnego (dwutlenek wegla, siarkowodór).
Najczesciej (w handlu detalicznym w Polsce wylacznie) jest to woda wglebna, która mineraly pozyskala ze skal, przez które przeplywala.
Wody mineralne gazowane sa kwasne dzieki CO2 w nich zawartych, jest to dzialanie czasowe bo jak wiemy po otwarciu butelki CO2 sie ulatnia
i kwasowosc takiej wody spada po pewnym czasie. Równiez pomiar ph wody gazowanej nie jest dokladny gdy uzywamy PH metru wyposazonego w szklana bulbe.


Uwagi :

- Podlewamy wodą zawsze o temperaturze zbliżonej do temp. otoczenia i gleby krzaka żeby roślina nie dostała szoku.
- Podlewamy po mału nie spiesząc się aż woda zacznie wypłewać ze spodu doniczki.
- Gotowanie wody nie wytrąca w pełni w niej zawartych soli mineralnych.
- Nawozy na Veg mogą lekko podnosić PH.
- Nawozy na Flo obniżają PH.

:bongo4:

Źródło - Forum oraz Wujek Google :p
 
Ostatnia edycja:

Ami

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2010
Postów
450
Buchów
0
Po co sobie zycie utrudniac, jak ktos bedzie madry to kupi sobie najmniejszy 5 stopniowy filtr odwroconej osmozy (100l/d jakies 200zl) i bedzie mial wode o czystosci laboratoryjnej.
 

Wołchw

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2008
Postów
248
Buchów
1
Po co sobie zycie utrudniac, jak ktos bedzie madry to kupi sobie najmniejszy 5 stopniowy filtr odwroconej osmozy (100l/d jakies 200zl) i bedzie mial wode o czystosci laboratoryjnej.

A po co ci taka czysta woda ??? Za czysta to bez duszy i minerałów to też nie za dobrze, chyba że na hydro :/
 

kamyl

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2010
Postów
129
Buchów
0
przyda sie osoba moze powinno byc przyklejone
 

Pomaranczowy

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2010
Postów
51
Buchów
0
przydało by się podwiesić. ja swoje podlewałem żywcem a tu ph 7.57 nie wiedziałem jakie ma PH ta woda. ostatnie podlanie dostały wodę z kranu która stała ponad 24h więc już chyba znalazłem swoje rozwiązanie dlaczego w dniu 21 moje pomidorki są takie małe, przyczyną pewnie było zbyt duże ph wody bo po samym podlewaniu wodą żywca jeden pomidor pokazał na pierwszej partii liści plamki.
 

starter_MJ

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2010
Postów
210
Buchów
0
No proszę jaki ciekawy temat , tego to nie wiedziałem a znalazłem przypadkiem to przez google jak szukałem pewnych info o ph.

może by powtórzyć testy jakie teraz są PH tych wód i dodać nowe wody ?? było by to bardzo ciekawe i pomocne...

np Polaris z biedronki, czy inne wody z netto itd takich sklepów , ktoś by był za tym czy jesteście zdania niech każdy sobie mierzy , a jak nie umie jego sprawa.
 

Ks_Proboszcz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 4, 2010
Postów
851
Buchów
0
kupcie sobie tester ph wody z hempa za 20 zl, a nie pie****icie sie z mineralkami...
 

Ultras

Member
Rejestracja
Sty 9, 2011
Postów
17
Buchów
0
Elo wszystkim :spalony: mam takie pytanie do doświadczonych gotujecie wode (kranówke)??? z tego co czytałem wygotowuje sie wtedy chlor itd.
 

dideusz

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2007
Postów
125
Buchów
1
tak samo odparowuje chlor z czasem (48h) wiec nie widze powodu gotowania wody... moze i jakies bakterie sa zabijane podczas i na jakis plus,ale tak czy siak nie praktykuje.
 

deriwos

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2011
Postów
276
Buchów
0
powiem tak, ja kupiłem brite bo już nie miałem siły na gotowanie wody. nie chodzi o wygotowanie wody a "zmiękczenie wody" jak pogotujesz trochę to nie będzie miała tyle kamienia... tylko przelej przez gaze potem bo np u mnie po wygotowaniu 10 l pływa korzuch :/
 

XgrowboX

Member
Rejestracja
Mar 11, 2011
Postów
22
Buchów
0
Witam. Ja mam sprawe, jesli znajdzie sie ktos z PH metrem, to prosil bym o zbadanie ph wody "Marino Zdroj" Woda niegazowana. Zakupiona jesli sie nie myle w Netto!?
Z gory dziekuje! P.S. Wszystko dla dobra nauki ;)
 

Honda

Active member
Rejestracja
Mar 16, 2011
Postów
25
Buchów
0
Saguaro z lidla ma ph 6,9 tylkow butelce 2L, w butli 5L ma aż ph 8.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół