nasiona marihuany

Rodzaje Wody / PH i inne

Wyszukiwarka Forumowa:
C

cabino

Guest
kup dobra ziemie to odstana kranowka bedzie OK bez zadnej regulacji, nie portzeba wydawackasy na butelki z mineralka
 

Mafia1312

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2016
Postów
89
Buchów
0
Dzięki za odpowiedzi, paprotka rośnie w Biobizz light mix. Czyli mogę spokojnie lać odstaną kranówę ? Czy wodę mogę dla pewności przegotować ? Za kilka dni wskoczy Bio Grov z Biobizza i wolę się upewnić.
 

Paweleek

Well-known member
Rejestracja
Sty 14, 2014
Postów
96
Buchów
0
Dzięki za odpowiedzi, paprotka rośnie w Biobizz light mix. Czyli mogę spokojnie lać odstaną kranówę ? Czy wodę mogę dla pewności przegotować ? Za kilka dni wskoczy Bio Grov z Biobizza i wolę się upewnić.

Człowieku jest wszystko napisane a Ty jeszcze pytasz ... jak przygotujesz to bakterii nie będzie lej dostaną kranówkę
 

lenos

Banned
Rejestracja
Gru 29, 2016
Postów
95
Buchów
0
Witam, mam dwa pytania odnośnie ph.

1. Czy jak chce spryskać rośliny spryskiwaczem jakąś odżywką np. rhizotonic, to też musze wyregulować ph tej odżywki do spryskania?

2. Do podlewania używam wody z kranu która ma ph ok 7,8-8,2 , do obniżania ph używam octu, po dodaniu odpowiedniej ilości octu mam ph takie jakie chce czyli 6,5. Ostatnio zmierzyłem ph wody z podstawki i wynik był 7,8-8,0 czyli ph dużo za wysokie. Przeczytałem gdzieś że ocet po jakimś czasie sie rozkłada/wyparowuje i ph wraca z powrotem takie jakie było. Zrobiłem taki test że wlałem do naczynia wode która miała przed obniżeniem ph 7,8-8,0 po obniżeniu octem było 6,5 , zmierzyłem ph po 3 dniach i faktycznie ph było takie jak przed obniżeniem.
Pytanie brzmi czy takie preparaty do obniżania jak canna ph minus, czy plagron ph- , po jakimś czasie też sie rozkładają/wyparowywują czy ph pozostaje cały czas takie same?
 
C

cabino

Guest
1. Czy jak chce spryskać rośliny spryskiwaczem jakąś odżywką np. rhizotonic, to też musze wyregulować ph tej odżywki do spryskania?
nie reguluj do oprysku

2. Do podlewania używam wody z kranu która ma ph ok 7,8-8,2 , do obniżania ph używam octu, po dodaniu odpowiedniej ilości octu mam ph takie jakie chce czyli 6,5. Ostatnio zmierzyłem ph wody z podstawki i wynik był 7,8-8,0 czyli ph dużo za wysokie. Przeczytałem gdzieś że ocet po jakimś czasie sie rozkłada/wyparowuje i ph wraca z powrotem takie jakie było. Zrobiłem taki test że wlałem do naczynia wode która miała przed obniżeniem ph 7,8-8,0 po obniżeniu octem było 6,5 , zmierzyłem ph po 3 dniach i faktycznie ph było takie jak przed obniżeniem.
Pytanie brzmi czy takie preparaty do obniżania jak canna ph minus, czy plagron ph- , po jakimś czasie też sie rozkładają/wyparowywują czy ph pozostaje cały czas takie same?

preparaty kupne czy nie , ocet czy inny shit , ph nie jest stabline po tych preparatach, zawsze bedzie sie zmienialo i dazylo w strone ph wody. jedne dluzej utrzymuja a taki ocet czy kwasek dosc krotko.
kolejna sprawa, dobra ziemia to podstawa a regulacja ph powinna byc raczej stosowana doraznie niz do kazdego podlania, same nawozy zmieniaja juz PH.
przy glebie np biobizz 6-6.5 w moim przypadku gdzie woda odstana z kranu ma ph 8.3 wystarczy ze moze maks dwa razy w calym zyciu kwiatka musze troche ph obnizyc (czasami wcale ale jak ziemia ma 6.8 we flo wole troszke zbic na wszelki wypadek zeby niepotrzebnie nie wskoczyla wyzej, co i tak by nie wiele zmienilo). normalnie ph sie utrzymuje na poprawnym poziomie bez zbednych zabiegow. zazwyczaj ta regulacja octem do kazdego podlania w efekcie powoduje problemy.

kolejna sprawa, sprawdz ph z podstawki ponownie, bo przy normalnej ziemi nie jest latwo osiagnac ph przelewu w okolicach 8, tym bardziej jak zakwaszales ja octem wczesniej. bym raczej spodziewal sie problemow z zakwaszeniem gleby niz z gleba zbyt zasadowa. czym mierzysz nie wiem, ale cos pewnie jet nie tak. jak masz ten miernik ?
 
F

fazogastor

Guest
cabino - masz taką sytuacją, że nie musisz regulować ph, ale to nie znaczy że nie trzeba tego robić.

Ja też myślałem, że przy uprawie organicznej nie trzeba regulować PH.

Używam mieszanki wody RO z miękką kranówką, po dodaniu bio bloom biobizzu PH wody spada nawet do 5,6 - 5,5, podczas wega nie mam problemu, ale na flo jest, bo bio bloom obniża PH, a miękka woda/RO ma bardzo niestabilne PH, łatwo je zmienić, EC Twojej kranówki pewnie jest dość wysokie i masz solidny bufor PH.

Nic nie regulowałem, zostawiałem to organice i niestety później były problemy. Teraz w uprawie organicznej reguluję to na flo dodając potas w postaci guankalong tree ashes albo potsil co podnosi PH. Gdybym miał obniżyć to bym użył bio bloomu, w ostateczności jakieś środki chemiczne PH down do nawożenia mineralnego.
 
C

cabino

Guest
fazo, jasne ze nie jest tak ze nie potrzeba tego robic, 100% racji. tak samo przy organikach jak i mineralnych.
chodzilo mi bardziej o to ze jak panowie (kolega do ktorego sie odnioslem) zaczynaja od samego poczatku na wegu pakowac ocet i inne specyfiki zeby odrazu ph wody było niskie bo sie naczytali. nie jest to w wiekszosci przypadkow potrzebne a nawet prowadzi do problemow zazwyczaj i potem marudzenie. ze zakwaszone itd. na flo nawozy same zbijaja PH, czasami za malo w moim przypadku i wtedy asekuracyjnie troche je obnize ale tak jak pisalem robie to doraznie.
 

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
Do wyboru mam 2 radzaje wody -
Kranówka o twartości 22dH i ph 7,6
lub woda która przeszła przez uzdatniacz wody, twardość 2dH, ph 7,6
Która woda lepsza? Kranówka czy taka po uzdatniaczu, bez kamienia ?
Oczywiście ph wyrównam do odpowiedniego poziomu
 
Ostatnia edycja:
Rejestracja
Kwi 7, 2018
Postów
5
Buchów
0
witam.

potrzebuje porady. podlewac rosliny wodą z jeziora (rybki są, wedkarze łowią, wygląda na czyste PH jest ok 8,5), czy woda z kranu PH ok 8. ktora lepsza? oczywiscie zbije sobie ph regulatorem. prosze o pomoc.

pozdro
 
A

amator19

Guest
Co prawda nie mam ph metra ale mam taki soul test kit gdzie bierze się troszkę ziemi do tego 200 ml wody później zostawia do 24h i później do próbki takiej mieszanki dodaje się takiego "preparatu" w płynie odpowiednio do ph,n,p,k później jeszcze odrobinę jakiegoś proszku do odpowiednio ph,n,p,k. No i po zmierzeniu ttego na dwóch różnych ziemiach (all mix i jakaś kwiatowa) azot potas i fosfor pokazało mi że jest w miarę to choć bez szału (nawet bym śmiał zaryzykować stwierdzenie że azotu trochę mało jak na all mix), za to ph już pokazuje prawdopodobnie nawet ponad 7,5, później wziąłem zrobiłem to samo z sama woda (oczywiście tylko ph) żeby się upewnić że to nie z ziemią a z woda jest coś nie tak. No i oczywiście wyszło ponad 7,5 na pewno (dokładnego odczytu nie wiem bo odczyt tu działa tak samo jak ma papierkach), chociaż nie wiem czy można sama woda tym mierzyć ale pewnie tak. Ale do rzeczy. Woda oczywiście kranowa odstana 2,5 albo 3,5 dnia nie pamiętam, i tu takie cyrki. W związku z czym czy ktoś wie coś o jakiejś wodzie w UK mineralnej z ph na poziomie podanym w tytule? Bez tego nie mam co ruszać pewnie a już nasionka kielkuja i dziś wieczorem pewnie idą do ziemi dlatego przydało by się szybkie info jakieś o wodzie z takim ph za co z góry dzięki
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Co prawda nie mam ph metra ale mam taki soul test kit gdzie bierze się troszkę ziemi do tego 200 ml wody później zostawia do 24h i później do próbki takiej mieszanki dodaje się takiego "preparatu" w płynie odpowiednio do ph,n,p,k później jeszcze odrobinę jakiegoś proszku do odpowiednio ph,n,p,k. No i po zmierzeniu ttego na dwóch różnych ziemiach (all mix i jakaś kwiatowa) azot potas i fosfor pokazało mi że jest w miarę to choć bez szału (nawet bym śmiał zaryzykować stwierdzenie że azotu trochę mało jak na all mix), za to ph już pokazuje prawdopodobnie nawet ponad 7,5, później wziąłem zrobiłem to samo z sama woda (oczywiście tylko ph) żeby się upewnić że to nie z ziemią a z woda jest coś nie tak. No i oczywiście wyszło ponad 7,5 na pewno (dokładnego odczytu nie wiem bo odczyt tu działa tak samo jak ma papierkach), chociaż nie wiem czy można sama woda tym mierzyć ale pewnie tak. Ale do rzeczy. Woda oczywiście kranowa odstana 2,5 albo 3,5 dnia nie pamiętam, i tu takie cyrki. W związku z czym czy ktoś wie coś o jakiejś wodzie w UK mineralnej z ph na poziomie podanym w tytule? Bez tego nie mam co ruszać pewnie a już nasionka kielkuja i dziś wieczorem pewnie idą do ziemi dlatego przydało by się szybkie info jakieś o wodzie z takim ph za co z góry dzięki

Soul test kit - przetestuj swa dusze ;)
Jak juz takie testy robisz to moglbys tez poczytac o regulowaniu ph ;)
 
A

amator19

Guest
Soil ***any tel <lol> A co ma do tego regulowanie ph? Przecież ja nie chce zbadać już po uregulowaniu a właśnie przed. Chyba nie wiesz o co mi chodziło, albo ja taki ciemny. A tak na marginesie pół żartem bardziej serio. Z moja dusza wszystko ok od początku świata, ba nawet i z duchem ;)
Byłem w Tesco bo mam niedaleko no i znalazłem wodę ph6.2 niby. Tyle że nie doczytałem i wziąłem gazowane:/ czy po odstaniu i "odgazowaniu" mogę podlewać śmiało jeśli ma te 6 z hakiem ph faktycznie czy musze kupić niegazowana?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Soil ***any tel <lol> A co ma do tego regulowanie ph? Przecież ja nie chce zbadać już po uregulowaniu a właśnie przed. Chyba nie wiesz o co mi chodziło, albo ja taki ciemny. A tak na marginesie pół żartem bardziej serio. Z moja dusza wszystko ok od początku świata, ba nawet i z duchem ;)
Byłem w Tesco bo mam niedaleko no i znalazłem wodę ph6.2 niby. Tyle że nie doczytałem i wziąłem gazowane:/ czy po odstaniu i "odgazowaniu" mogę podlewać śmiało jeśli ma te 6 z hakiem ph faktycznie czy musze kupić niegazowana?

No wlasnie nie wiem co chcesz osiagnac, bo duzo lepiej i taniej jest lac kranowe z wyregulowanym ph a nie szukac idealnej w butelce. Rzeczywiscie nie rozumiem o co ci chodzi i co chcesz osiagnac... i mozesz podlewac gazowana bez odstania
 
A

amator19

Guest
Tak jak mówiłem nie mam ph metra i ph -/+ A więc regulowanie u mnie odpada. Bynajmniej narazie. Budżet i tak przekroczylem już a idą święta itd. Jak tylko będę miał ph metr i ph-/+ będę się bawił, jeśli to o tym mówisz. I dzięki za szybką odpowiedź.

---------- Post Zaktualizowany 07-12-2018 00:25 ---------- Data pierwszego postu 06-12-2018 18:57 ----------

Yhy. hu*a a nie 6,2 według tego testu to ta woda ma ph około 5 albo i mniej (ciężko dokładnie określić ale spróbowałem jej to aż mordę wykrecalo) dopiero po zmieszaniu 200 ml tej lekko odstanej z odstana kranowa 600 ml udało mi się po kilku takich próbach mieszania osiągnąć na pewno pomiędzy 6 a 7 nie mniej i nie więcej a najbliżej 6,5 tak właściwie jest. Mam nadzieję że to nie jakaś gujowa butelka mi się trafiła (choć w sumie czego się spodziewać po wodzie z Tesco za 45 pencow) Lipa bo żeby dojść do tego zuzylem cały proszek do ph no ale widać że w tym wypadku coś za coś. Grunt że się jakoś udało do tego dojść i że nie będzie żadnych komplikacji raczej chyba.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Tak jak mówiłem nie mam ph metra i ph -/+ A więc regulowanie u mnie odpada. Bynajmniej narazie. Budżet i tak przekroczylem już a idą święta itd. Jak tylko będę miał ph metr i ph-/+ będę się bawił, jeśli to o tym mówisz. I dzięki za szybką odpowiedź.

---------- Post Zaktualizowany 07-12-2018 00:25 ---------- Data pierwszego postu 06-12-2018 18:57 ----------

Yhy. hu*a a nie 6,2 według tego testu to ta woda ma ph około 5 albo i mniej (ciężko dokładnie określić ale spróbowałem jej to aż mordę wykrecalo) dopiero po zmieszaniu 200 ml tej lekko odstanej z odstana kranowa 600 ml udało mi się po kilku takich próbach mieszania osiągnąć na pewno pomiędzy 6 a 7 nie mniej i nie więcej a najbliżej 6,5 tak właściwie jest. Mam nadzieję że to nie jakaś gujowa butelka mi się trafiła (choć w sumie czego się spodziewać po wodzie z Tesco za 45 pencow) Lipa bo żeby dojść do tego zuzylem cały proszek do ph no ale widać że w tym wypadku coś za coś. Grunt że się jakoś udało do tego dojść i że nie będzie żadnych komplikacji raczej chyba.

Raczej chyba beda koplikacje bo wiesz, ta woda butelkowana moze byc lana w kilku miejscach, z roznych ujec i jedna partia bedzie taka, a nastepna juz inna. Popros mame o kilka funtow i lec do sklepu po ocet i test ph kropelkowy (akwarystyczny), a nie pie****isz sie z kupna woda i mieszaniem z kranowa. Tak poczytalem kilka innych twoich pytan i cos mi sie wydaje, ze nic nie rozumiesz i uprawa nie jest dla ciebie - chyba, ze nadrobisz braki w wiedzy. Poogladaj sobie fotorelacje, skopiuj rozwiazania tych, ktorzy uprawiaja ladne krzaki i tyle, o!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół