nasiona marihuany

Pędzidełko

Wyszukiwarka Forumowa:

smc1

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2009
Postów
95
Buchów
0
Witam. Ciekawym pomysłem na nudne upal(o)ne wieczory jest ... pędziedełko. Cóż to takiego? Otóż jest samodzielnie wykonany destylator do bimbru ;)
Podaję przepis:

1)Cukier, drożdże i katalizator (np ziemniaki) mieszamy w jednolitą całość.
2) Następnie należy przelać brage do balona i zatknąć rurke fermantacyjną

Teraz należy cierpliwie poczekać aż braga dojrzeje. Zazwyczaj tydzień w ciemnym ciepłym miejscu nie wystarcza na pełne dojrzanie dlatego ja wstawiam bragę miesiąc wczesniej.
3)Pędzenie:
Powiem najpierw jak zbudować destylator. Ja użyłem do tego celu starego komunistycznego szybkowara. Bardzo łatwa przeróbka. Wystarczy do wentylka podpiąć gumowy wężyk. Chłodnica ze strychu dziadka.

4) Całość szczelnie zamkniętą podgrzewamy do temp. ok 70 st.C

5) Puszczamy wodę chłodnicą... I cierpliwie czekamy...:smokee:


Mała rada na koniec: Nie róbcie tego w metalowym garażu bez dostępu prądu i wody;):spalony: Nie mówię że się nie da. Ale potrzebny jest palnik z butlą gazową, ze 3 akumulatory, i kilka butelek 5l z wodą :)

Nie muszę chyba wyjasniać iż alkohol otrzymany tą metodą odznacza się wyjątkowo dużą mocą i wręcz idealnie nadaje się do nalewek;)
 
Ostatnia edycja:

Ks_Proboszcz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 4, 2010
Postów
851
Buchów
0
ta chłodnica jest do dupy bo nie skrapla oparów w 100%....
 

smc1

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2009
Postów
95
Buchów
0
Sam jesteś do dupy :D i do tego średnio rozgarnięty. Jak chłodnica może być do dupy? Przecież to standardowa chłodnica. Jeśli jest podłączona pod bieżącą wodę to chłodzi doskonale. Ale jeśli wodę lejesz przez lejek z butelki to chłodnica nie ma wystarczającej ilości chłodziwa. To tak jak w samochodzie. Jak nie masz płynu w chłodnicy to wypie****asz chłodnice bo "jest do dupy" ? :smokee:
 
S

Synek z zawodu

Guest
z góry sorry za OFFa ...

ZA***ISTE MASZ POLSPORTY W GARAŻU !!! <shiza>
 

Ks_Proboszcz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 4, 2010
Postów
851
Buchów
0
Sam jesteś do dupy i do tego średnio rozgarnięty.

Ja średnio rozgarnięty ? No niech Ci będzie, chociaż to Ty destylujesz bez chłodziwa w chlodnicy...


Ale jeśli wodę lejesz przez lejek z butelki to chłodnica nie ma wystarczającej ilości chłodziwa.


To teraz średnio rozgarnięty kolega z forum napisze Ci jak można elegancjo "załatwić"
przepływ wody w chłodnicy nie pie****ąc się z lejkami i butelkami, a nie mając dostępu do bieżacej wody....

Mianowicie bierzesz 2, 25-l wiadra, jedno wypełnione zimną wodą stawiasz wyżej od aparatury, drugie niżej, podłączasz węże do chłodnicy i spuszczasz wode z górnego wiadra na zasadzie lewara.
 
Ostatnia edycja:

smc1

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2009
Postów
95
Buchów
0
heh no fakt :D nie mieliśmy wiader:D sorki za tego nierozgarniętego troszki mnie ponisło;) peace przyjacielu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół