nasiona marihuany

Robimy nasiona feminizowane - FOTORELACJA

Wyszukiwarka Forumowa:

FireStarter

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Sty 21, 2009
Postów
198
Buchów
0
Przecież nie możesz wiedzieć że to nie jest dobra matka dopóki nie wysadzę tych nasion, więc czemu ferujesz opinię że jest chu**wa? Dziwny jesteś...

Nie mówie że jest zła przecież. Wręcz przeciwnie. Podoba mi się twój temat i podziwiam twoja prace.

Ja patrze na temat z poziomu seedbanku. Może dlatego wydaje Ci się że jestem dziwny...
Chodzi o to że nie można takich nasion sprzedać jeśli nie będą na 100% pewne - może jestem troche za bardzo skrzywiony pod tym względem - ale przedewszystkim stawiam na jakość.

Nie chce żebyś mnie źle zrozumiał. Nic do Ciebie nie mam. Po prostu sobie dywaguję
 
D

delete

Guest
Chodzi o to że nie można takich nasion sprzedać jeśli nie będą na 100% pewne

Hehe, a jak to wyglada w praktyce sam wiesz. Nikt ci niczego nie może zagwarantować, najpopularniejsze obecnie seedbanki (DP czy Greenhouse) żenią gówno. Jak już wspominałem, ja kupiłem 100% femi za gruby hajs od znanego i dużego seedbanku (chodzi o worldofseeds) i mi wyrosły 3 męskie. I co mam zrobić? Do rzecznika praw konsumenta się zgłosić? :)
 

ASTRONOM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 20, 2009
Postów
868
Buchów
0
Nie mówie że jest zła przecież. Wręcz przeciwnie. Podoba mi się twój temat i podziwiam twoja prace.

Ja patrze na temat z poziomu seedbanku. Może dlatego wydaje Ci się że jestem dziwny...
Chodzi o to że nie można takich nasion sprzedać jeśli nie będą na 100% pewne - może jestem troche za bardzo skrzywiony pod tym względem - ale przedewszystkim stawiam na jakość.

Nie chce żebyś mnie źle zrozumiał. Nic do Ciebie nie mam. Po prostu sobie dywaguję


ktos kiedys wspominal na forum o idealnej matce 100% zenska. Jakis tam grower stresowal rosliny swiatlem, aby wylonic 100% zenska rosline. I jest to mozliwe, tylko trzeba poswiecic duzo czasu na to. Zreszta czesto pojawiaja sie hermy z nasion fem. Pewnie nie jednemu twojemu klijentowi wyrosla herma, i pewnie tego nie zglosili bo nie chca ci zawracac dupy. Dodatkowo nie kazdy chce pisac do sklepu zazalenia( mowa a ludziach ktorym zalezy na dyskrecji)


osobiscie tez bym nie pisal do sklepu z takim fantem. Jesten growerem i licze sie z hermami. Wiem jedno ze nigdy nie zrobie zakupow w dp, duzo osob sie zali na nich.
 

FireStarter

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Sty 21, 2009
Postów
198
Buchów
0
DP sprzedaje i jakoś nikt nie narzeka ;]

No i dlatego jeszcze pare lat i skończy się całe DP i inni co fuche walą.
Może jeszcze pare lat i w Polsce zalegalizują. A wtedy to już tylko krok od pierwszego polskiego banku :)

A jak nie zalegalizują to i tak jest sposób żeby legalnie wprowadzić Polskie geny na rynek ;) ale to już inna historia
 
S

sub

Guest
ktos kiedys wspominal na forum o idealnej matce 100% zenska. Jakis tam grower stresowal rosliny swiatlem, aby wylonic 100% zenska rosline.

Wywiad z właścicielem Nomercy.
Przytaczane gdzieś na Overgrow- tłumaczenie z forum Hyperreal - wrzucone tam z 7-8 ?? lat temu : chwila dawniej? kto pamięta kiedy była pierwsza edycja jeszcze przed phpBB - i długo przed zielonym forum nie wspominając o obecnym fud.

tłumaczenie hyperreal napisał:
Jest to metdoa otrzymywania wyłącznie żeńskich nasion przy użyciu pyłku z nieznacznie obojnaiczych roślin stosowana przez holenderskiego hodowce Mr.xx. Robi on to w następujący sposób: Ustawia czas oświetlenia na 12/12 przez 10 dni, następnie przestawia fotoperiod na 24 h, po czym znowy przestawia czas oświetlenia na 12/12 na kilka dni i powraca do fotoperiodu 24/0 na dzień. Po czym znowu zmienia na 12/12 na kilka tygodni.



Jeżeli po takim potraktowaniu nie pojawią się hermafrodyci, oznacza to że znalazł on 100% { XX } rośline żeńskią która nie może tworzyć obojniaków naturalnie. Hodowca ten twierdzi, że szanse na znaleźienie 100% żeńskiej będą znacznie większe gdy użyje się rośline która jest bardziej Indyjką. On powiedzał mi, ze im więcej "genów" Afganki lub Nepalki ma w sobie dana roślina, tym większe są szanse na odnaleźienie naturalnej { XX } rośliny żeńskiej. Cytuje dokładnie jego słowa: " gdzie matka natura dała zielu dom pierwotnie ?" [ ??!! ]



Próbowałem dowiedzeć się jak wiele z żeńskich roślin jest prawdziwymi [XX] odpowiedzał na to tak " wystarczająco dyżo dla wszystkich" i to było wszystko co on powie na ten temat. SDowiedzałem się jedynie tyle, że to zajmuje wiele czasu i potrzeba dużo roślin by znalexć tą jedną żeńską.



Następnie gdy juz ma taką roślinę stosuje roztwor kwasu girbereinowego, sporządzony z 0,02 g kwasu G 30 cm3 wody i dwu kropli roztworu zasady sodowej. Rośliny potraktowane tym roztworem tworza męskie kwiaty. Twierdzi on, że otrzymał w ten sposób 4 kolejne pokolenia bez straty vigoru roślin, bez wad genetycznych i bez zadnych hermafrodytów. Twierdzi również ,ze rośliny te są Genetycznie Klonami, idealnymi siostrami i że są to klony z nasion zamiast z normalnego klonowania

Pan XXX opiera swoje przekonanie na danych z lat 20 XX wieku:

to:np: https://www.forum.haszysz.com/sex-konopie-szalone-lata-20-xx-t18368.html

To co On robił to selekcja na "normę reakcji" - jego przekonanie o istnieniu XX i XmX XmXm etc. Jest oparte na... "przekonaniu" niczym więcej.
To wcale nie musi tak wyglądać. [ efekt selekcji tak: wytłumaczenie nie..]

Proponuje przeczytać cały tekst up: - jest co nieco o selekcji - i wynikach :
Hermienie fotoperiodem.


Edit: Poza tym: przy robieniu sobie nasion - regular.. Nikt nie prowadzi selekcji - z meczeniem fotoperiodem - Za to prawdopodobnie... 90% ludzi rozmnaża rośliny w stylu 1 na 1 - przy takim postępowaniu.. różnicy miedzy produkcja tak.. reg.. a herma STS z przypadkowej rośliny... w zasadzie nie ma.

ps: COŚ apropo --->>> https://www.forum.haszysz.com/grapefruit-femi-femaleseed-herma-dwieaaa-t30750.html?t=30750<----


Mozesz zdefiniować pojęcie "polskie geny"? Bo chyba żadne użyteczne landraces u nas nie rosną :D

Jak to nie rosną ?! :D
Pełno jest maja tylko kilka drobnych wad :do poprawienia przez selekcje kierunkowa populacji i krzyżowanie :D

101.jpg



Tu jest efekt :krzyżowania niemieckiej przemysłówki z duckfoot.

12.gif


F2 - niektóre sztuki mają 9% THC :
Z dzikimi może pójść lepiej - na starcie wiecej sumy THC-CBD

Więcej ambicji potrzeba Hodowcom przez wielkie H i TYLE :> - i choć chromatografie cienko warstwową przy selekcji...
Rasa out: o Częściowo POLSKICH korzeniach - wczesna dostosowana do lokalnej aury :> .. Dać się da ;D
Chyba to jest trochę trudniejsze od - produkcji femi :(
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
No spoko, tylko nie jestem do konca przekonany że koledze o to właśnie chodziło :D

Zwykle opacznie odbieram wszelkie skojarzenia i intencje :)

Dział Hodowla - wiec nie sposób przy okazji nie wspomnieć o pracy od Podstaw.
Tym bardziej, że to jest całkowicie poza tematem watka.

Chesh napisał:
Ps. fotka plantów za***ista :)

W końcu to z Atlasu Przyroda.

w wiki piszą, że zdziczałe konopie zajmują takie siedliska.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Teren_ruderalny
No u mnie w mieście to w takich miejscach rosły nie zupełnie dzikie..
Dzikich jakoś nie było.
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
Zwykle opacznie odbieram wszelkie skojarzenia i intencje :)

Dział Hodowla - wiec nie sposób przy okazji nie wspomnieć o pracy od Podstaw.
Tym bardziej, że to jest całkowicie poza tematem watka.

no to sub zaczynaj watek i jak znalazl rozpoczac przygotowania do sezonu 2010. OS badawczy. zbieranie materialu genetycznego.
 
S

sub

Guest
no to sub zaczynaj watek i jak znalazl rozpoczac przygotowania do sezonu 2010. OS badawczy. zbieranie materialu genetycznego.

:) Już są 2 podobne:

https://www.forum.haszysz.com/co-mogloby-z-tego-wyjsc-t16499.html
https://www.forum.haszysz.com/konopie-ruderalne-polskie-dziczki-t22904.html

Zainteresowanie nimi jest raczej niewielkie. I się jakoś nie dziwie.

Ten watek za to - w 2 dzień swojego istnienia ma 1118 odwiedzin.
Chyba pora przestać go zaśmiecać - oftopem :)

w związku z czym pora na powtórkę: pewnego cytatu z ksiażki.
[ jest to na forum od wieków - kopia z hypka ]
Mowa o innych roślinach: Dane o tyle ciekawe, że podają potencjalną metodę zwiększenia skuteczności oprysków.

ten srodek: http://e-ogrodnik.com.pl/produkt-677-Antywylegacz_675_sl__1L.html jako potencjalny dodatek

książka regulatory wzrostu i rozwoju roślin napisał:
Dalsze poszukiwania wykazały, że również czynniki blokujące syntezę lub działanie etylenu sprzyjają tworzeniu się kwiatów męskich. Przykładami mogą być jon srebra Ag+ stosowany zazwyczaj w postaci tiosiarczanu srebra* Ag (S2O3)23~ albo też aminoetoksywinyloglicyna (AVG), [106]. Tiosiarczan srebra jest chętniej stosowany niż giberelina, bowiem nie powoduje zakłóceń we wzroście roślin. Giberelina wywołuje nadmierną bujność roślin, które stają się wiotkie i łamliwe. Tego zjawiska nie obserwuje się przy zastosowaniu tiosiarczanu srebra. Natomiast preparat ten stymuluje wzrost roślin w niekorzystnych warunkach świetlnych jesienią (Doruchowski, nie publ.).

Nadal jeszcze poszukuje się środków skuteczniejszych. Chodzi głównie o to, by kwiaty męskie tworzyły się na większej liczbie węzłów, przez co przedłuża się okres „męskiego" kwitnienia. Okazało się, że dodanie do tiosiarczanu srebra w stężeniu 500 mg/L retardantów wzrostu: chloromekwatu lub kwartazinu (chlorek N, N-dimetylo-N-betachloroetylo-hydrazyny) w stężeniu 1000 mg/L powodowało zwiększenie liczby kwiatów męskich na roślinach o 23-55% w porównaniu z roślinami traktowanymi samym tiosiarczanem srebra, a okres, kiedy kwiaty męskie występowały na roślinach przedłużył się o około tydzień [5]. Rezultat ten jest o tyle zastanawiający, że retardanty wzrostu normalnie przeciwdziałają giberelinie.
 
D

delete

Guest
Mógłby mi ktoś przybliżyć proporcje KOLOIDALNEGO SREBRA? Bo w opisie jest tylko, że "pryskał" Więc, czyste, roztwór?

P.S Czyżby Pan Sub bawił się w pozytywistę? ;) bo tu aż pryszczy od pracy organicznej dla dobra narodu:p
 
S

sub

Guest
THCiastek napisał:
Mógłby mi ktoś przybliżyć proporcje KOLOIDALNEGO SREBRA? Bo w opisie jest tylko, że "pryskał" Więc, czyste, roztwór?

Tu: http://www.growweedeasy.com/how-to-make-your-own-feminized-marijuana seeds

I Tu:
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=60610&page=1&pp=15

It's funny when you switch the generator on for the very first time because there seems to be nothing happening - there's no noise, and nothing visual, but if you come back in an hour or so you'll see the effect on the silver - one electrode will start getting silver 'tailings' (silver oxide i assume), and the other will have tiny bubbles (hydrogen i'm assuming). One of the silver pieces will look different from the other, as the electrically charged silver particles are being driven from one to the other. Anyway simply let it run overnight (12-24 hours) and you're done! Pour it into a spray bottle and you're ready to go. I recommend you clean your silver immediately afterwards (a wire scrubbing brush works well, or coarse sandpaper).

We're aiming for a solution that's at least 30ppm or more - it seems that with weaker solutions we can end up with male flowers that have little or no viable pollen, so if you do make it yourself get yourself a PPM/TDS meter, they're not expensive.

bezpośrednio uzyskany roztwór z generatora bez rozcieńczania.
Uzyskiwane stężenia sa nieokreslone raczej.
PPM/TDS eee...

poza tym w tym watku jest :

When should I start spraying the target female with CS?

In the past it has been recommended that you start spraying two weeks before going into 12/12 flowering, and continue spraying until you start seeing pollen develop. This is still the recommended way. However, we now know that it isn't necessary to spray so early. I applied colloidal silver to a female that had been flowering for over 4 weeks, and I only sprayed for 10 days, but still ended up with a plant full of pollen. However you wouldn't want to leave it much later than that.

The main thing that's important is that you know the plant is a female, so if you're not sure your plant is a female then YES you can actually wait until you see pistils to confirm that before starting to apply CS.


How long do I spray for?

At least one grower from this thread has reported success with just 5 days of spraying, and I've had success from just 10 days, but generally about 2 weeks should be enough. Obviously factors such as the strength of the colloid, how much you spray, and how frequently you spray all play a part. You can if you like keep spraying until you start seeing pollen bananas starting to show, but it generally takes a few weeks before you see them - be patient. It will also vary depending on how many times a day you spray them, as well as the strength of your silver colloid.

It also goes without saying that once you've sprayed a plant with colloidal silver (or silver theosulphate, or gibberellic acid, etc) the plant becomes a write-off in terms of smoking it. It can be used to create feminised pollen, as well as seeds (it can still be pollinated - see next question), but you should not smoke any of it. Even a thorough wash with a hose won't help, because the silver microparticles are absorbed into the plant via the foliar feeding.

/// bla bla bla.. - tyle srebra nikomu nie zaszkodziło : jeść tego nie maco: ale przy paleniu się wiele nie wchłonie ///

It's not uncommon for the feminised pollen bananas to remain closed - if that's the case simply cut them off and manually open them. You can then simply brush them against the pistils of the target female (manual pollenation).

cut:

Self-pollenation: Creating feminised seeds using nothing but one single female plant

By creating feminised pollen on a female plant you can actually then use that pollen to pollenate itself (it naturally will to some extent, but manual extraction & pollenation would yield a better coverage). I'd allow the female to flower for a couple weeks (until some viable pistils have formed) before starting to apply CS so that you've got some decent buds as targets to apply the pollen to.

This also happens in nature (for example when a plant is stressed or very old ie. rhodelization), where a female throws off some banana pods and some of it pollenates itself - it's something of a species survival mechanism I guess.

However, you will NOT get many seeds this way (you may not even get any without manual pollenation), and sex between TWO parties is the norm in life, so personally I'd always try to use a second (or more) female(s) to target with the feminised pollen, and only use self-pollenation if i didn't really have any other choice.
But maybe the selfed seeds would grow out even more clone-like? I'm not sure, i've always used a 2nd female.
Using a second female that is an identical clone of the CS'd plant would result in the same seeds as if it were selfed, but you'd probably get more seeds from it seeing as isn't under the duress of CS.

// patrz: temat o hodowli heterozyjnej : po jaki grzyb robić linie S do S4 czy dalej //

What are the things that can cause it to fail?

Colloidal silver is so easy to make, and use, and it allows us to FORCE even the hardiest of strains into submission, so the entire system is very simple, and very effective if you follow the basics ... but if you DON'T, you can get it all wrong. If you've made or used colloidal silver yet failed to reverse a plant, there's a good chance you've simply overlooked one simple element of the procedure ...

The main problems caused when making colloidal silver are:
- not using pure (distilled) water
- not using pure (999/.9999) silver
- not giving electrolysis enough time (resulting in a weak solution)

The main problems caused by the spraying of CS onto the plants are:
- not spraying with a strong-enough solution
- not spraying thoroughly enough (we want to drench the whole plant)
- not spraying regularly enough (we want to spray at least once a day)
- not spraying for long enough (some hardy strains may need over 2-3 weeks spraying)

A to nieco inny watek Ga3 i fotoperiod:

http://www.420magazine.com/forums/h...-i-get-my-plants-produce-feminized-seeds.html

Medical Marijuana napisał:

There are two methods that I am familiar with; Light-Poisoning, and Gibberellic Acid Treatment, both forcing female plants to produce male flowers and pollinate themselves. I have employed both methods, and both have yielded satisfactory results.

NOTE: YOU MUST START WITH FEMALE SEEDS/CLONES TO ENSURE THAT THERE WILL BE NO MALE CHROMOSOMES PRESENT.

LIGHT-POISONING METHOD:

During the first three weeks of flowering, turn the lights on for an hour during the middle of the dark period. That is, 12 hrs. on, 5.5 hrs. off, 1 hr. on, 5.5 hrs. off, and repeat for the first 3 weeks, after which you may return to the normal 12/12 light cycle. This causes a plant to go "hermie" and pollinate itself, as well as any other female in the room. You must use plants originating only from female seeds or clones to ensure that no male chromosomes are present. The resulting seeds will produce NO MALE PLANTS!

GIBBERELLIC ACID TREATMENT:

Select your favorite female plant and spray it from approx. two feet away (first under the leaves, then on top). This must be done 2 weeks before the plant is put into the flowering light cycle, thus the need to start with female seeds/clones. DO NOT SMOKE BUD TREATED WITH GIBBERELLIC ACID!

==============================================================
następny... --> NIE KUPUJ I NIE JEDZ ŻADNYCH POMIDORÓW : GA3 w połączeniu z NAA jest POWSZECHNIE UŻYWANY przy ich uprawie :>
===============================================================


Spray the plant again after 2 weeks have passed, and place it under 12/12 lighting. This plant will "hermie" and pollinate itself and other females present. It will not produce as much pollen as a pure male, thus less seeds. However, these seeds will be 100% female.

CONCLUSION:

Now, femenized seeds have also been known to produce hermaphrodites. This is just an evolutionary safety precaution to ensure the survival of the species in the event of environmental catastrophe. All seeds have the potential to hermie. Variables such as pH levels, lighting scenarios, fertilizer problems, etc. will also be factors in the outcome of the plant's sex. Just keep 'em healthy, and give them your tender, loving care, and you should be fine
 
Ostatnia edycja:
G

Gość

Guest
Jeśli nie czujecie się na silach, to możecie kupić gotowy STS. Jest dostępny u jednego z polskich sprzedawców pod nazwą "STS - zestaw do feminizacji nasion". Ja użyłem właśnie tego.

Już nie możemy produkt jest nie dostępny i nie będzie produkowany, no chyba że trzeba się zalogować a to co pisze na stronie to chłyt.

- Srebro koloidalne - kolejny specyfik którego możemy użyć. Jak je zrobić etc. niżej: https://www.forum.haszysz.com/femini...go-t18308.html

Ja będę niedługo próbował tym sposobem robić automaty, nieomieszkam się podzielić.

Przeczytałem cały wątek jak byłem po spożyciu i teraz też jestem dlatego wybaczcie takie pytania:
Jak się ma cofanie płci u feminizowanych nasion, załóżmy że mam dobrą odmianę w której nie występują hermy, albo występuje mały procent, i akurat na hermę nie trafię, ale to odmiana femi zrobiona tą metodą - procedura normalnie zadziała ? Bo z regularnymi automatami to spoko.
 
G

grzes

Guest
Tym bardziej, że cześć dostępnych femi jest najprawdopodobniej po prostu S1 z klonów - wspominany tu Trainwreck.

Chce tylko zapytac czy komus z was udalo sie zrobic s1 i ile sztuk mu wyszlo z planta (nie wspomne o roslinach pokazanych na zdjeciach w 1 poscie bo z tego co widze to ani jedna nie wyjdzie ) wiec w jaki sposob sprzedawane sa nasionka s1? Cos tu widac braki wiedzy praktycznej .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół