nasiona marihuany

Robimy nasiona feminizowane - FOTORELACJA

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Chodzi mi o to ze u siebie nie uzywasz selekcji w celu znalezienia 100% kobiety. Jesli nie bedziesz mial 100% damki to nie zrobisz 100% femi. Tyle

Dzizas, a jak się robi selekcje? Co jest pierwszym krokiem do niej? Właśnie TO co opisałem w pierwszym poście. Bez pierwszego etapu nie przejdziesz do kolejnego czyli NIE ZNAJDZIESZ DOBREJ MATKI. Ja nie hermiłem kilku roslin jednej odmiany w poszukiwaniu dobrej matki, bo nie to jest moim celem tej zabawy, o czym też juz pisałem.

Zresztą żadnych wiarygodnych danych na ten temat nie ma, wszystko zalezy od odmiany, jej genów. dopóki nie sprawdzicie to nic nie wiecie. Odsetek herm może być różny, aczkolwiek wydaje mi się mało prawdopodobne żeby herm było tyle że można te sionka porównywać do regularów, a szczerze mówiąc nichuja w to nie wierzę.

Idę tą fotke pstryknę - pierwsze testy bez żadnej selekcji dały 100% femi, więc nie straszcie tymi hermami, a jak straszycie to poprosze o linki, obrazki i mi to pokażcie, bo ja pokazuję wszystko o czym pisze i sami możecie to ZOBACZYĆ NA WŁASNE OCZY.
 

FireStarter

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Sty 21, 2009
Postów
198
Buchów
0
Dzizas, a jak się robi selekcje? Co jest pierwszym krokiem do niej? Właśnie TO co opisałem w pierwszym poście. Bez pierwszego etapu nie przejdziesz do kolejnego czyli NIE ZNAJDZIESZ DOBREJ MATKI. Ja nie hermiłem kilku roslin jednej odmiany w poszukiwaniu dobrej matki, bo nie to jest moim celem tej zabawy, o czym też juz pisałem.


a to nie jest przypadkiem tak ze najpierw stresuje sie rosliny swiatlem??
To co sie nie zhermi jest 100% kobieta.
A dopiero pozniej hermi sie te kobiete STSem?

Tak gdzies czytalem.. Niech wypowie sie ktos kto sam probował
 
D

delete

Guest
Fotki roslin AF po feminizacji. Wysiane ok 25-30 sztuk na testa, bez doniczek, więc dokładnie obajrzeć nie mogę, dopiero przy harveście każdą obejrzę, ale z tego co widzicie są w 100% żeńskie.

BEZ ŻADNEJ SELEKCJI NIE MA ANI JEDNEJ HERMY!

2 sztuki nie chcą jeszcze zakwitnąć, zaznaczyłem je na czerwono, oprócz nich nie ma żadnych odstających od normy. Po bokach są mniejsze bo maja znacznie mniej światła, przestawić nie mogę :)


3367.jpg



3372.jpg


Ponad setkę tych nasion wysłałem forumowiczom, to jeszcze zobaczymy jak im to porośnie i co napiszą :)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
D

delete

Guest


a to nie jest przypadkiem tak ze najpierw stresuje sie rosliny swiatlem??
To co sie nie zhermi jest 100% kobieta.
A dopiero pozniej hermi sie te kobiete STSem?

Tak gdzies czytalem.. Niech wypowie sie ktos kto sam probował

Być może, nie wiem, jestem amatorem i nie zgrywam ch*j wie kogo bo zrobiłem swoje femki i 3 crossy na krzyż :)
 
2

2King

Guest
Po pierwsze:
sub nie cytuj mnie bo to nie ja napisałem :D

Po drugie:
Zrozumcie GanjeFarmera, w końcu prowadzi sklep i mu nie na ręke ten temat ;)
Jak i reszcie Polskich sklepikarzy którzy wciskają szmelc, a nie nasiona, samemu krzyżują i wymyślają śmieszne wręcz nazwy, bez jakiejkolwiek selekcji byle jak najwięcej nasion było jest lemon skunk zapylimy white russian i dzięki temu będzie white russian, i white lemon skunk, awhite lemon skunks sprzedamy jeszcze jako lemon skunka zawsze to jedna odmiana więcej......




ŻENADA SKLEPIKARZE ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!
 

FireStarter

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Sty 21, 2009
Postów
198
Buchów
0
Zrozumcie GanjeFarmera, w końcu prowadzi sklep i mu nie na ręke ten temat ;)

Tutaj sie nie zgodze. Temat mi jak najbardziej na reke, bo brakuje polskich producentow pestek femi. To lepiej dla mnie im wiecej bedzie growerow, bo asortyment tez bedzie wiekszy. Poza tym polskie nasiona ciesza sie wieksza popularnoscia niz holenderskie, wiec to napewno bedzie plusem dla tego rynku.

Sytuacja o ktorej pisze King of Kopenhaga wynika czysto z kiepskiej formy jaka reprezentuja polscy growerzy. Czy to wina sklepu ze grower robi takie a nie inne nasiona??

My bysmy chcieli sprzedawac jak najlepsze produkty, lecz niestety malo kto takie u nas oferuje...

Jedyne moje watpliwosci w tym temacie wynikaly z tego ze nasiona musza byc 100% femi.

A co jesli femi f2 okaza sie nie do konca 100% femi??
Po dupie jak zwykle dostanie sklep! I doskonale to widac w pretensjonalnej wypowiedzi pana Kinga of Kopenhaga ktory winą za całe zło obarcza sprzedawce.
Dziekuje
 
T

Tusonik

Guest
GanjaFarmer lubie Cie i Twój sklepik w którym przeważnie robie zakupy ale tutaj nie zgodze się z Tobą do końca. Z Twoich postów wynika, że to co opisał Kot jest gorsze, jest amatorszczyzną, a to co robią duże marki jest w 100% super. Gdyby tak było to ludziom kupującym pestki od np. DP, Nirvany, GGS nie wyrastały by krzaki o zmutowanych liściach, nie hermiły by się ani nie okazywały by się facetami :D


I mam jeszcze jedno pytanko, bo chce rozwiać swoje wątpliwości a ty prowadzisz sklep więc odpowiedź znasz tylko pytanie czy uczciwie odpowiesz: z jakiego powodu w polskich sklepach jest coraz więcej nasionek femi a zanikają nasiona regularne ? Tylko popyt czy chęć pozbycia ludzi materiału do rozmnożenia w domowym zaciszu ? Pytam tak po prostu, bez żadnych teorii spiskowych.
 

nick użytkownika

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2008
Postów
1,755
Buchów
4
tusonik: mi sie wydaje ze na fem jest po prostu popyt.wiele osob uprawia na malej powierzchni i wtedy fem jest sposobem na maksymalizacje plonu, poza tym mniej roboty, jednym slowem latwiej.a pestki reg bez problemu mozna kupic, jak nie w pl to w wielu innych sklepach na calym swiecie.wiekszosc osob bardziej interesuje susz jako efekt koncowy niz zabawa w genetyke, krzyzowanie etc
 
S

sub

Guest
Po pierwsze:
sub nie cytuj mnie bo to nie ja napisałem :D

Przepraszam i proszę o wybaczenie.

Porąbało mi się bo.. na 2 odpisywałem;)

proszę Cie, tylko nie DB breeders :D Też wątpie - wiecej , nawet bym ich o to nie podejrzewał żeby akurat oni tak robili :D ,ale nie mozna wrzucac innych do jednego worka z DP breeders bo to troche ubliża niektorym , naprawde cięzko pracującym nad swoimi produktami.:)

Ilu takich jest co prowadza selekcje ?
GH ? Może Femaleseeds ?
Dp byli pierwsi na rynku i używali na 99% albo STS albo azotanu.

Szał na nasiona femi i ich powszechna dostępność na rynku zaczęła się ..prawdopodobnie po opublikowaniu pewnego sprawozdania na Overgrow.
Porównanie Ga3 - AgNO3 i STS.
Wszystkie metody podziałały - najlepiej STS

Jedyną osobą która pisała o selekcjonowaniu był Gość z Nomercy.
Zwolennik teorii, że hermy są XmX lub XmXm.

Czegoś co jest wyciągnięte z literatury i nie wiadomo czy ma to jakiekolwiek odniesienie do rzeczywistości. Jest sporo danych wskazujących raczej... nie dotyczących co prawda konopi narko :) i indukowanych hermów ale..przemysłówki, że "hermienie" aka jednopienność jest warunkowana nie tak prosto - a raczej przez "poligeny" ? oraz,że to jest raczej nie dominujące - przy krzyżówkach z rasami dwupiennymi uzyskuje się przewagę żeńskich.
Poza tym jednopienne przemysłowe konopie tworzą ogromna różnorodność form - duże różnice w ilości kwiatów męskich i żeńskich oraz postury rośliny - która może być albo podobna do typowych żeńskich - przez pośrednia do przypominających w zasadzie rośliny typowo męskie.

Co do różnic ilości hermów po Ga3 / STS/ sreberku/ czy nawet stresie foto:

W wypadku tej samej rośliny hermionej wszystkimi wymienionymi środkami -o ile oczywiście każda z metod podziała - potomstwo S1 czy potomstwo z zapylenia innej rośliny jej pyłkiem : będzie miało Takie samo zróżnicowanie.
Geny się od tego nie zmieniają:

Sprawą wartą przetestowania jest to czy np: jony srebra które mogą znaleźć się w nasionach roślin opryskanych STS - Nie jaki Mohan Ram używał do hermienia konopi dawek w rodzaju 250 mikrogramów.
Może być tak [ a może nie :) ] że przy samozapyleniu rośliny opryskanej - spowodować to może pojawianie się kilku bananów na roślinie.
// tylko Kto to sprawdzi ?? ;)//

Można hermić jedną gałązkę - i zapylać resztę: Wygląda na to, że srebro w zasadzie sie prawienie rozpływa po "całości" ..
Albo klony robić :>

Kolejna sprawa to występowanie mutantów : To nie STS je powoduje : Modyfikacje może - np: dziwne zdeformowane nasiona powstałe z obupłciowych kwiatów których także nieco na roślinie może być :

Ale ujawnienie się większej ilości mutantów w roślinach S1 niż w reg wynika po prostu z tego,że roślina się sama-zapyliła.
Recesywne allele sa niewidoczne u heterozygot - w populacji może sie ich sporo utrzymywać z niewielka częstotliwością : przy chowie wsobnym // krewniaczym - siostrzanym - bardzo często stosowanym przez Hodowców konopi // ujawniać się będą częściej niż gdy się posadzi na polu 100 roślin które się swobodnie ze sobą krzyżują.

Odstępstwa przy tym od prostego mendlowania 1:2:1 - mogą albo wynikać z bardziej skomplikowanego dziedziczenia się niektórych cech - np: inna reakcja na fotoperiod - dłuższe dojrzewanie od przeciętnej - to może być poligenowe.

Poza tym różnego rodzaju Epistaza - tu rozszczepienia mogą być naprawdę zadziwiające --> tu jest: to:

https://www.forum.haszysz.com/zlozone-sposoby-dziedziczenia-t25135.html

https://www.forum.haszysz.com/wspoldzialanie-genow-t24523.html

i kolejne:.. coś nieco inszego ale: https://www.forum.haszysz.com/geny-polimeryczne-t23081.html

W wypadku hermów - można by mniemać: // bez żadnych danych statystycznych dodatkowych badań :> i wbrew literaturze oraz przekonaniu wielu.. że w gre może wchodzić coś w takim guście jak w topiku współdziałanie genów => powiedzmy ,ze wchodzi w to także coś co się nazywa geny modyfikatory :) Niczego to nie tłumaczy :D Ale jest równie dobre jak opina pana XXX z nomercy :) //

Pozdro
 
D

delete

Guest
GanjaFarmer lubie Cie i Twój sklepik w którym przeważnie robie zakupy ale tutaj nie zgodze się z Tobą do końca. Z Twoich postów wynika, że to co opisał Kot jest gorsze, jest amatorszczyzną, a to co robią duże marki jest w 100% super. Gdyby tak było to ludziom kupującym pestki od np. DP, Nirvany, GGS nie wyrastały by krzaki o zmutowanych liściach, nie hermiły by się ani nie okazywały by się facetami :D

To wynika z błędnego myslenia growerów o produkcji nasion.
Duże seedbanki nie są w stanie zrobic takiej ilości nasion żeby miec je na stanie non-stop. Robią to dla nich mniejsi growerzy-podwykonawcy, których jest od chu*a. Produkcja nasion jest nielegalna również w Holandii, więc nie można sobie na legalu wyj***c szklarni 5 hektarów i robic sionka w milionach sztuk, ale można zebrać 1000 growerów z kilkoma czy kilkunastoma lampami i oni to zrobią, co jest dużo bezpieczniejsze w razie wpadki, bo znika jedno małe ogniwo, a nie rdzeń produkcji.
Napiszcie do dowolnego seedbanku z ofertą - napiszice czym dysponujecie, jaki macie metraż, ile lamp, ile możecie zrobić sionek w sezonie itp. itd., jak będą zainteresowani to poproszą Was o Wasze sionka do przetestowania, całkiem prawdopodobne że Wy dostanjiecie od nich nasiona innych growerów do testowej uprawy itp.
To że macie w ręku opakowanie od np. Sensi Seeds ze Skunkiem no1, to nie znaczy że Sam Skunkman go posadził, zapylił i Wam wysłał nasiona, teoretycznie to moga byc nasiona zrobione np. przeze mnie, choc będzie to produkt Sensi, ich logo i opakowanie. Pamiętajcie tylko że przy takim biznesie cenę 1 nasiona liczy się w eurocentach, więc żeby na tym dobrze zarobić musicie ich naprodukowac od chu*a albo jeszcze więcej :)
Konopie są nielegalne póki co i oprócz GW Pharma żadne profesjonalne badania i prace zgodnie ze sztuką hodowli nie są prowadzone. Wszystkim zajmuja się zwykli growerzy tacy sami jak my wszyscy, jak pan X może coś zrobić, to znaczy że Ty też możesz. Kwestia podstawowego doświadczenia, wiedzy i chęci.
 
S

sub

Guest
Duże seedbanki nie są w stanie zrobic takiej ilości nasion żeby miec je na stanie non-stop. Robią to dla nich mniejsi growerzy-podwykonawcy, których jest od chu*a. Produkcja nasion jest nielegalna również w Holandii, więc nie można sobie na legalu wyj***c szklarni 5 hektarów i robic sionka w milionach sztuk,

Ja wątpię czy tak jest z Sensi: Ale Nirvana tak podobno ma działać.

Kapitan Hak by się przydał. Siedział we właściwych okolicach i widział od środka wiele..
 
D

delete

Guest
.

Ja wątpię czy tak jest z Sensi: Ale Nirvana tak podobno ma działać.

Kapitan Hak by się przydał. Siedział we właściwych okolicach i widział od środka wiele..

No właśnie, tak napradę nikt nic nie wie, więc po ch*j budowac legendy jak każdy grower pełnowartościowe nasiona może sobie zrobić sam, nieważne czy regular czy femi :)

Osobiscie ufam tylko kilku najstarzym seedbankom, bo wiem że to ich breederzy zrobili pierwsze odmiany od których wywodzi się praktycznie wszystko inne dostepne dziś, a seedbanków jest obecnie tyle że oczopląsu można dostać, a każdy taki piekny i od***any że nie wiadomo w którym się zesrać :D

A co jesli femi f2 okaza sie nie do konca 100% femi??

Stary, w ten sposob mozna się czepić wszystkiego :)

Skąd np. Ty wiesz, że pestki F1 które dostajesz są naprawdę F1, a nie Fx? No skąd? Jak sam uprawiasz i sprzedajesz to tak, w przeciwnym razie NIE WIESZ NIC. Producentem pestek na polski rynek ja mogę zostac na luzie, wyśle ci S1 jako F1, herm nie bedzie, męskich nie będzie, wszystko rośnie ładnie, klienci zadowoleni i chwalą moje F1, a TYLKO JA WIEM, że to jest S1, reszta wie tyle ile ja powiem, wliczając dystrybutora :)
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
kilku najstarzym seedbankom,

Są i niedawno założone które są ciekawe : Zastosowania landraces...

Po prostu na rynku poza hobbystami - profesjonalistami - starymi wyjadaczami... Jest od groma nijakości.

To np: jest ciekawe..
Od niedawna na rynku : nie maja ani klonów z nazwami rodem z mitów.. Ani NL/coś [ a nawet jeśli to się nie przyznają ]

http://www.mandalaseeds.com/

A TO : // nie ja to zauważyłem.. :(// Powinno się znaleźć w FAQ forum..
Kradzież..ale w szczytnych celach :D

http://www.mandalaseeds.com/Guides/Germination-Troubleshooting-Guide
 

FireStarter

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Sty 21, 2009
Postów
198
Buchów
0
to co opisał Kot jest gorsze, jest amatorszczyzną, a to co robią duże marki jest w 100% super

Nie mowie ze to jest gorsze, ale dopatrzyłem sie tam jednego błędu (brak 100% zenskiej matki) który nie gwarantuje 100% żeńskich nasion. Sądze że jeśli już uczymy forumowiczów robić femi, uczmy robić to dobrze

A dlaczego? Dlatego że rośnie liczba podziemnych producentów którzy robią swoje femi. Nie mówie tu o ggs, orion, lipas, tylko zwykłych ludziach którzy się w to bawią. Już niedługo rynek F2 zostanie zalany masą feminiozowanych nasion. Dlatego chce żeby te nowe nasiona były dobrymi nasionami.

z jakiego powodu w polskich sklepach jest coraz więcej nasionek femi a zanikają nasiona regularne ?

Dlatego że jeśli już kupować F1 to tylko femi. Nikt normalny nie kupuje regularów po 15zł za sztuke bo po co? Przecież mamy sprawdzone i tanie F2.
To już jest globalna tendencja. Obecnie większość całego światowego rynku to nasiona feminizowane. Ludzie nie chcą kupować regularów za tak ciężkie pieniądze, a poza tym nie ryzykują zapyleniem sensimilli.
 
D

delete

Guest
Są i niedawno założone które są ciekawe : Zastosowania landraces...

Tak, mandalaseeds u mnie leci na tapetę przy najbliższym grow, 3 może 4 odmiany, ale o tym już wiesz ;)
To wydają się byc rzeczywiście NOWE i ciekawe odmiany, polecam wszystkim lekture ich strony, od ich spojrzenia na kiełkowanie (absolutnie nie namaczać nasion przed włożeniem w ziemię :)) po różne inne aspekty. i ceny mają bardzo dobre i w tym samym przedziale, na każdą kieszeń, opinie wśród growerów na innych forach mają znakomitą.



Nie mowie ze to jest gorsze, ale dopatrzyłem sie tam jednego błędu (brak 100% zenskiej matki) który nie gwarantuje 100% żeńskich nasion.

Przecież nie możesz wiedzieć że to nie jest dobra matka dopóki nie wysadzę tych nasion, więc czemu ferujesz opinię że jest chu**wa? Dziwny jesteś...

I parę postów wyżej zadałem ci pytanie :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół