nasiona marihuany

Klonowanie

Wyszukiwarka Forumowa:

Signum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2013
Postów
542
Buchów
1
Mi klony wyszły pięknie z w.w manuala.

Co prawda korzenie pojawiły się dopiero po 2 tygodniach ale są i wszystko się udało.
 
K

Kurosaki_Ichigo

Guest
Macie jakieś zdjęcia gotowych roślin w ostatniej fazie, które wyhodowaliście właśnie z klonów ?
 

popapraniec

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
455
Buchów
390
witam. czy ktos klonowal za pomoca superthrevie. jesli tak to w jakich proporcjach rozcieczane?
 

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Ja ostatnie klony ukorzeniałem na ślinie. I ukorzeniły się pięknie.

Na jakims forum ogrodniczym czytałem ze ludzie ślinią szczepki, ale i także nasiona. Tylko slina czysta. Nie po browarze ani jointcie.

yo
 

orzechój

pizdomaniak
Rejestracja
Mar 7, 2014
Postów
112
Buchów
0
kradzione z wiki:

Ślina człowieka jest wodnistą i najczęściej lekko spienioną cieczą. Jest wydzieliną dużych i małych gruczołów ślinowych, nazywanych śliniankami i jest to ślina właściwa. Płyn znajdujący się w jamie ustnej nazywamy śliną mieszaną, gdyż zawiera również płyn dziąsłowy i przesięk surowicy krwi, resztki pokarmowe, złuszczony nabłonek, leukocyty, bakterie wraz z ich metabolitami oraz wydzieliny z nosa i gardła[8].
Właściwości fizyczne i chemiczne

przejrzystość: przejrzysta/lekko mętna (w zależności od składu i obecności bąbelków powietrza)
barwa: brak (bezbarwna, przezroczysta)
gęstość: 1,002-1,12 g/ml (zależna od aktualnego składu)
pH: 6,8-7,2[9]
osmolalność: zazwyczaj niższa niż osocza, zależy od aktywności wydzielniczej (przy maksymalnym wydzielaniu staje się izotoniczna)[10]
lepkość: w prostym badaniu wiskozymetrem Ostwalda (25 °C) ślina ma tylko nieznacznie większą lepkość (1 cP = 1·10−3 Pa·s[11]) niż woda (0,89·10−3 Pa·s[12]), jednak ślina jako płyn nienewtonowski[11] nie ma stałego współczynnika lepkości i zależy on od szybkości ścinania (gradientu prędkości): spada on z 400 P (40 Pa·s) do 0,1 P (1·10−2 Pa·s) w zakresie szybkości ścinania od 2,5·10−3 do 10 Hz[11] (25 °C).

Podział ze względu na zawartość mucyn

ślina surowicza – produkowana przez gruczoły zbudowane głównie z komórek surowiczych (np. ślinianki przyuszne i gruczoły językowe tylne Ebnera) – zawierającą enzym amylazę ślinową (dawniej zwaną ptialiną) rozpoczynający trawienie wielocukrów; produkowana głównie przez ślinianki przyuszne (z wyjątkiem mięsożernych); stanowi 50% śliny stymulowanej, przez co staje się ona bardziej płynna[13];
ślina śluzowa – produkowana przez gruczoły o przewadze komórek śluzowych (gruczoły językowe tylne, migdałkowe i podniebienne) – dzięki mucynie jest gęsta, lepka i ułatwia połykanie pokarmu (patrz → funkcje mucyny w sekcji związki organiczne);
ślina surowiczo-śluzowa – wydzielina ślinianek podjęzykowych, podżuchwowych oraz gruczołów wargowych, policzkowych, trzonowych i przednich języka; stanowi ona 65% śliny niestymulowanej, dlatego jest ona gęstsza[13].

Skład śliny mieszanej fizjologicznej

Skład śliny jest zmienny osobniczo – zależy od wieku i płci (u mężczyzn zawartość sodu, wapnia i fosforu jest większa), stanu zdrowia, pory dnia i roku, aktywności (po wysiłku fizycznym następuje znaczny wzrost stężenia jonów, szczególnie sodu) i rodzaju pobudzenia (mechaniczne, chemiczne, psychoneurologiczne)[13][10]. Średnio ok. 99,5% śliny stanowi woda, w skład pozostałej części wchodzą związki nieorganiczne (0,2%), organiczne (0,3%) oraz martwe i żywe komórki:
związki nieorganiczne

W ślinie można wykryć obecność kationów: wapnia (Ca2+), magnezu (Mg2+), sodu (Na+) oraz potasu (K+), a także obecność amoniaku[14] (NH3) neutralizującego kwaśne środowisko a powstałego z dezaminacji aminokwasów (gł. argininy[15]) pochodzących z płytki nazębnej i płynu dziąsłowego.

Wśród anionów identyfikuje się aniony ortofosforanowe (H2PO4−, HPO42−, PO43−) i węglanowe (HCO3−, CO32−) odpowiadające razem za właściwości buforowe śliny (stężenie węglanów wzrasta również wraz ze zwiększeniem wydzielania śliny i to one stanowią główny układ buforowy śliny[15]), aniony chlorkowe (Cl−), fluorkowe (F−), cytrynianowe (C6H7O7−, C6H6O72−, C6H5O73−) oraz rodankowe (SCN−), przy czym te ostatnie pełnią funkcję bakteriobójczą[16].
związki organiczne

Związkami organicznymi w ślinie są w większości peptydy, takie jak opiorfina (endogenna substancja przeciwbólowa)[17], czynniki wzrostu (nabłonkowy czynnik wzrostu (EGF) i czynnik wzrostu nerwów (NGF)), histatyny, defensyny (zaburzające metabolizm bakterii i grzybów), polipeptydy o dużej zawartości histydyny (bakteriobójcze dla S. mutans i C. albicans) oraz białka, wśród których dużą grupę stanowią enzymy.

Białkami nieenzymatycznymi są mucyny (np. sialomucyna, sulfomucyna) nadające ślinie gęstość i lepkość (ułatwiają połykanie pokarmu, przedłużają czas działania amylazy ślinowej, zlepiają bakterie ułatwiając ich fagocytozę, oblepiają zęby tworząc nabytą osłonkę zębową), interferon, laktoferyna (chelatuje jony żelaza hamując rozwój bakterii, dla których ten pierwiastek jest niezbędny do rozwoju), białko PRP[18] (np. IB5 łącząca się z polifenolami takimi jak taniny[19]), kalprotektyna (jej stężenie zwiększa się w stanach zapalnych[20][21][22], wykazuje działanie apoptotyczne[22] i przeciwgrzybicze[23]), albuminy oraz γ-globuliny, w tym immunoglobuliny IgA (i sIgA) syntetyzowane bezpośrednio w śliniankach (sIgA produkowane jedynie w przyusznych[24]) oraz śladowe ilości IgG i IgM[25][14].

Wśród enzymów część pełni funkcje obronne, tak jak lizozym (inaczej muramidaza, wytwarzany głównie przez półksiężyce surowicze; rozkłada ścianę komórkową bakterii G(+)), system enzymów peroksydazy śliny (→ system sialoperoksydazy)[26], laktoperoksydaza (również bakteriobójcza), inne są enzymami trawiennymi, np. amylaza ślinowa (rozkłada skrobię na maltozę i dekstryny), α-D-glukozydaza, maltaza (rozkłada maltozę na glukozę), lipaza językowa czy rybonukleaza[25].

Substancjami niebiałkowymi wykrywanymi w ślinie są: mocznik, kwas moczowy i kreatynina jako metabolity związków azotowych, poza tym aminokwasy, węglowodany (np. glukoza), lipidy (również cholesterol) i kortykosteroidy (pochodzące z wydzieliny ślinianek przyusznych) oraz u ok. 80%[27] ludzi także substancje grupowe krwi (a dokładnie mucyny będące nośnikami antygenów grupowych[25]), dzięki którym można określić grupę krwi w układzie AB0 wnioskując tylko z badania śliny.



wiec nic dziwnego ze na sline i mozna ukorzeniac ;)
 

Mauy

Member
Rejestracja
Wrz 6, 2014
Postów
7
Buchów
0
czyyli po trzymaniu kilku godzin klona w wodzie zamiast pomiieszać z ukorzeniaczem to z śliną ? ;O
 

n1c

Active member
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
36
Buchów
0
ta łodyga musi być szczytowa ? dobrze rozumiem rosnie pomidor ma 4/5 tyg upie****asz mu szczyt i w ziemie ? a co w tedy z tamtą połową ? ;D
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
ta łodyga musi być szczytowa ? dobrze rozumiem rosnie pomidor ma 4/5 tyg upie****asz mu szczyt i w ziemie ? a co w tedy z tamtą połową ? ;D

A co ma być, zamiast 1 szczytu ma kilka. Tak jak byś zrobił topping.
 

wolo

Active member
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
35
Buchów
0
Witam

Automazar ok 4-5tydzień
1.Czy ścięte klony mogę wrzucić do doniczek na spocie, czy muszą wrócić pod lampę?
Nie wystarczy im temperatura i światła ze słońca?
2. Czy zamiast ukorzeniacza (żelu/proszku) mogę po prostu podlać Rhizotonickiem?

Będzie to moje pierwsze klonowanie
 

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
Witam

Automazar ok 4-5tydzień
1.Czy ścięte klony mogę wrzucić do doniczek na spocie, czy muszą wrócić pod lampę?
Nie wystarczy im temperatura i światła ze słońca?
2. Czy zamiast ukorzeniacza (żelu/proszku) mogę po prostu podlać Rhizotonickiem?

Będzie to moje pierwsze klonowanie

Ja dałem radę ukorzenić i na parapecie, ale przyjęły się 3/4
 

Joker 1403

New member
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
4
Buchów
0
witam, a jak te klony korzonki wypuszcza to ile je na wegu trzymasz i po jakim czasie na flo, odnosnie zarowek jakie kupic zeby za duzo kaski nie wydawac, pozdrawiam.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Witam

Automazar ok 4-5tydzień
1.Czy ścięte klony mogę wrzucić do doniczek na spocie, czy muszą wrócić pod lampę?
Nie wystarczy im temperatura i światła ze słońca?
2. Czy zamiast ukorzeniacza (żelu/proszku) mogę po prostu podlać Rhizotonickiem?

Będzie to moje pierwsze klonowanie

Automatów się nie klonuje...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół