nasiona marihuany

Klonowanie

Wyszukiwarka Forumowa:

2ZLOTE

Active member
Rejestracja
Kwi 1, 2011
Postów
41
Buchów
0
a czeba uciąć fragment ze stożkiem wzrostu???? zwykłego liścia z łodygą nie da się???
 

trzyxszesc

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2010
Postów
209
Buchów
0
Sprawa wyglada tak . Moczy sie 6 nasionek , jednak po modyfikacji boxa wejda mi jedynie 4 roslinki . Mam automaty femi i 4 maja juz zapewnione miejsce w boxie , pozostaja dwie .

Czy moge wyhodowac z tych nasionek jakies badyle ktore beda staly gdzies kolo boxa , a jakies 3 tyg przed zakonczeniem wlasciwej uprawy zrobic z nich klony ? Klony zrobic oczywiscie moge , ale czy klon z takiej roslinki pusci korzenie , jak bedzie potem roslina wygladac nie bedzie badylem ?

Ostatecznie jesli to zly pomysl zrobie selekcje :((
 

DESI800

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2011
Postów
270
Buchów
0
masz na mysli parapet? moze cos z tego byc ale wolno beda rosly i tak jak sam powiedziales badyle w badylach niema odrostow praktycznie wiec i nie bedziesz mial klonow no moze ze 2:D a korzonki pewnie puszcza jesli wszystko dobrze zmontujesz. W wodzie zajelo to 2 tyg i nie byly z "badyla":pr: Jak wsadzisz takiego klona do boxa po jakims czasie od ukorzenienia powinien odbic i sie rozkrzaczyc:D i to tyle na ten temat a teraz musze cie zmartwic z automatow nie robi sie klonow:smokee:
 

PSH

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2007
Postów
391
Buchów
0
witam, mam pytanie, mam zamiar klonowac Euforie femi, wszystko juz wyczytalem, odcinam odrost, mocze w ukorzeniaczu, wsadzam do kubeczka z ziemia, i teraz moje pytanie. czy jesli wezme z 4-5 klonow, to dadza sobie rade pod 6k lumenow ze swietlowek energo ? powierzchnia boxa 0.135m2, optymalnie lm 5750
 

zielarz6

Active member
Rejestracja
Sty 1, 2011
Postów
25
Buchów
0
kolego PSH pozdrawiam, jesli chcesz miec 100% satysfakcji nie stosuj ziemi do ukorzeniania klonow kiepsko sie w niej czuja, stosuj wełne mineralna(ma neutralne ph a to jest wazne), najlepsza jest ta gotowa w kubeczkach 25mmx25mm ale z powodzeniem mozna naciac paski waty o szer 40mm ,dlugosc nie ma znaczenia poniewaz pozniej odetniemy na miare, wpierw te paski trzeba rozwarstwic na grobosc ok. 10mm po czym owijamy klony w paski dosyc ciasno do momentu az srednica bedzie odpowiednia do srednicy kubeczka w ktore zamierzamy je włorzyc (w moim przypadku były to kubeczki po najmniejszych Danonkach <lol>) zapomnij o ukorzeniaczu, srtata kasy efektu nie widac, w zamian za to polecam superthrive lub nitrozyme dodany do wody, ten pierwszy łatwo przedawkowac i bedzie po klonach. Jesli chodzi o swiatło to jak pisał kolega wyzej nie musi byc mocne a nawet nie moze, koniecznie musi to byc barwa coolwhite inaczej sie nie ukorzenia, miło by było tez zapewnic im temp ok. 25st.
Klonuje tym sposobem MagicBud, jedna z odmian bardzo trudnych do ukorzeniania i na 20 klonow minimum 17 sie ukorzenia. Wiele osob sie zniecheca i mysli ze sie nie ukorzenia ale 2tyg. to minimum, czekanie sie opłaci pieknymi korzeniami. Zycze sukcesow.
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/46216/DSC00225.JPG
 

PSH

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2007
Postów
391
Buchów
0
te gadzety odpadaja - za drogie sa, a w boxa i nasiona juz troche wsadzilem pieneidzy (a mialo to byc najtanszym kosztem) a jeszcze nie kupilem nawozow, ziemi... na pewno jeszcze jakies pie****ki sie znajda do kupienia na koniec, a ja nie mam pieniedzy.

wiadomo ze im lepsza rzecz tym lepiej, ale widzialem w roznych opisach ze ludzie stosuja normalny ukorzeniacz kupiony w ogrodniczym i tez daje rade.
z welna sie zastanowie, zobacze ile kosztuje. najwyzej zrobie 1-2 klony wsadze do ziemi i zobacze co sie stanie : ) nie przyjma sie to trudno.

a tak w ogole to na moich zarowkach wprawdzie nie pisze jaka barwe daja, ale podejrzewam ze taka jak kazda tansza energo, WARM WHITE

w kazdym razie dziekuje za odpowiedzi, dalbym buchy ale nie umiem, albo nie moge : P nie bardzo sie znam na tych buszkach. juz niedlugo ruszam z euforia i amnesia haze zyczcie szczescia ; ) pozdro panowie
 
Ostatnia edycja:

zielarz6

Active member
Rejestracja
Sty 1, 2011
Postów
25
Buchów
0
PSH ja tylko zasugerowałem te dwa specyfiki jako dodatek ale i bez tego klony sie ukorzenia, jak napisałem ukorzeniacz w proszku czy w zelu niewazne ogolny brak efektu z lub bez. białe swiatło(cool white) i temp. jest kluczem do sukcesu. Z zarowka warm white nic nie wskórasz, strata czasu bo klony nie absorbuja tego spektrum. Pozdrawiam.
 

PSH

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2007
Postów
391
Buchów
0
o widzisz i taka odpowiedz jest bardzo dobra : ) znaczy ze nawet nie ma sie co bawic narazie w klony. rozumiem ze ma byc zarowka 6400K a ja mam ta druga 2700K tak ?

moze przy enxt grow zaopatrze sie w takowa zaroweczke i wtedy sie bedzie mozna bawic : )
 

zielarz6

Active member
Rejestracja
Sty 1, 2011
Postów
25
Buchów
0
dokładnie tak, ale jesli planujesz uprawe na zakładke to warto przygotowac sobie klony w dzien przed przełaczeniem na flo, i beda jak znalazł po skoszeniu dawców, a zaroweczka to koszt 10 zł, obojetnie jakiej firmy byle cool white.
 

PSH

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2007
Postów
391
Buchów
0
hahaha widziales date ostatniego posta ?
 

cebul23

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2010
Postów
47
Buchów
0
czemu na tym forum panuje taka nienawisc , glosice hasla zwiazane z pokojem , mowicie jak pozzytywny wply i jak jednoczy wszystkich marihuana a tutaj co? kazdy stara sie kazdemu cos wytknac. na tym forum niema zadnej sensownej gadki , no moze poza fotorelacjami ktore sa czyms pieknym;) na hyperrealu panuje bardziej pokoowa atmosfera za takiego posta z wysmianiem kogos kto zadal pytanie w temacie powinienes dostac bana za wrogosc do innych i to ze posty nabijasz . atmosfera jak na forum dla maniakow komputerow z przerosnietym ego
 

smoke_christ

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
356
Buchów
1
Jedna zasada - je**c trolli...

warn za chamstwo
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół