nasiona marihuany

Khat - Czuwaliczka jadalna

Wyszukiwarka Forumowa:

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Czuwaliczka jadalna (Catha edulis) - roślina zimozielona z rodziny Celastraceae, znana już w świecie starożytnym. Była stosowana między innymi przez Egipcjan, którzy odkryli jej właściwości stymulujące i psychomimetyczne. Właściwości te czuwaliczka zawdzięcza alkaloidowi znanemu pod nazwą katynon - substancji z grupy metyloamfetamin.

Katyna (D-norpseudoefedryna) i katinon (2-amino-propiophenon) działa podobnie jak amfetamina (amphetamine). Jest inhibitorem monoaminooksydazy MAO. Posiada właściwości pobudzające psychicznie. Wywołuje euforię. Zwiększa wydolność psychofizyczną.

Katyna (Cathin, Kathin) i katynon (kation, Cathinone) należą do fenyloalkiloamin występujących w roślinie o pięknej polskiej nazwie czuwaliczka jadalna – Catha edulis Forsk. z rodziny Celastraceae (Indie, Afryka, Madagaskar, Cejlon). Liście (Folium Cathae, cat, kath, khat) stosowane są do sporządzania maceratów (świeże liście) i naparów (suche liście, rzadziej świeże).

Ponadto są żute przez ludność obeznaną z właściwościami dopingującymi fizycznie i psychostymulującymi tej rośliny. Na targowiskach wymienionych wyżej krajów bez problemu można kupić kath (pęczki liści katy okryte liśćmi banana; w 1 kg zawierają w zależności od świeżości 100-300 mg katynonu). W większości krajów surowiec ten jest jednak nielegalny. Powoduje zaburzenia potencji.


55.jpg

http://www.tabaccheria21.net

56.jpg


http://luskiewnik.strefa.pl/psychostymulantia/p32.htm2
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shogo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2006
Postów
1,140
Buchów
1
Roślina znana już w starożytnym Egipcie gdzie uchodziła za środek otwierający drogę do boskości. W Etiopii żuto Kath jako używkę i stymulant - już w XII wieku etiopscy sufici czcili Khat jako świetą roslinę, pobudziającą zdolność przeżywania stanów mistycznych. W państwach arabskich żuje się liście (100-200g), pije Khat jako herbatę (5-15g na 1 litr wody) oraz pali ususzony i sproszkowany surowiec. W Jemenie wspólne żucie Khatu ma ważne znaczenie psychospołeczne. W 1992 roku żołnierze amerykańscy przebywający w Somalii z misją pomocy humanitarnej "odkryli" psychostymulujące oraz psychoenergizujące efekty żucia liści Catha edulis, wkrótce zostało to docenione w różnych częściach świata jako skuteczna alternatywa zażywania amfetaminy czy metamfetaminy. Somalijczycy z wsystkich grup społecznych żują Khat jako środek pobudzający podczas długich okresów ciężkiej pracy. Według danych szacunkowych z początku lat 80 XX wieku w hodowlę i dystrybucję katy zaangażowanych było około 200 tysięcy obywateli Somalii.
 

Venetian Snares

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2011
Postów
306
Buchów
0
Przeklęta roślina źródłem rzadkiej przyjemności

Żują wszyscy i prawie wszędzie. Wypchane katem policzki zobaczymy w meczecie, w urzędzie i na posterunku policji
Kiedyś żuło się dwie, trzy godziny po południu, przeważnie w weekendy. Teraz zwykle siedem, osiem godzin dziennie.Żuje też coraz więcej kobiet – w Sanie ponad trzy czwarte matek, także karmiących. Kat (Catha edulis, czuwaliczka jadalna) – roślina o właściwościach narkotycznych. Dla nielicznych przeklęte drzewo wspomniane w Koranie, dla większości źródło energii i przyjemności, często jedyne.
W 20-milionowym Jemenie prawie połowa ludności musi przeżyć dzień za mniej niż dwa dolary (400 riali jemeńskich). A statystyczny Jemeńczyk wydaje na kat 300 riali dziennie, co stanowi poważną pozycję w domowym budżecie. Żucie katu zmniejsza wprawdzie uczucie głodu, ale gorzki smak wzmaga pragnienie, gaszone najczęściej wysoko słodzonymi kolorowymi napojami, które też kosztują.Jemeńczycy, którzy dziennie wydają na kat kilka milionów dolarów, patrzą na to inaczej.
– A co innego miałbym robić – odpowiada 78 proc. badanych w stolicy kraju, gdzie bezrobocie wynosi 40 proc. Niektórzy dodają: – przy naszych wszystkich problemach to albo kat, albo samobójstwo.– Kilka liści daje mi siłę, by pieszo przejść przez kilka wiosek – mówi 50-letni Ahmad. Studenci żują w czasie sesji. Mustafa z pierwszego roku na stołecznym uniwersytecie przeznacza w tym okresie na kat 10 tysięcy riali, bo „pozwala nie spać”.Żarliwi obrońcy rośliny mają wiele innych argumentów. – Kat chroni młodzież przed zgubnymi skutkami alkoholu i narkotyków – mówili ostatnio jemeńscy parlamentarzyści, choć działanie zielonych liści jest porównywalne do efektów amfetaminy.Mimo to rodzice często podsuwają liście już trzy-, czteroletnim dzieciom. Oddając się swojej ulubionej przyjemności, każą też dzieciom bawić się przed domem. A nadmiar wolnego czasu, brak kontroli oraz nowe pomysły na rozrywki rodem z Internetu prowadzą często do patologii.
– Nie możemy zakazać uprawy, bo dla 90 proc. rodzin kat jest w taki czy inny sposób głównym źródłem dochodu – wtórował kolejny parlamentarzysta. I rzeczywiście, roczny dochód z hektara katu to 1000 dolarów, a z hektara pszenicy 150 dolarów. Do samych uprawiających trafia jednak niewielka część dochodu. Nic więc dziwnego, że roślina ta stanowi ponad 40 proc. upraw i liczba ta wciąż wzrasta.
Rząd alarmuje: uprawy katu pochłaniają 80 proc. wody wykorzystywanej w rolnictwie, którą można by zużyć na plantacjach kawy, kiedyś podstawy jemeńskiego eksportu. W porcie al Macha, od którego wzięło nazwę słowo mokka, dziś nawet nie napijemy się kawy. Miasteczko stało się centrum przemytu broni, alkoholu i ludzi. Tędy większość uchodźców z Rogu Afryki trafia na Półwysep Arabski. Tu trafiają też somalijskie prostytutki w drodze do Adenu.Za to ze znalezieniem miejsca, gdzie można kupić kat, nie ma problemu choćby w najmniejszym miasteczku. Grupki mężczyzn z uwagą oglądają różne rodzaje rośliny. Pęczki gałązek, torebki samych liści. Szukają bardziej gorzkich, bo są droższe. Liście muszą być świeże. Po trzech dnia kat traci swoją moc. To dlatego co dwa dni na Heathrow ląduje samolot ze świeżą dostawą dorodnych gałązek owiniętych w bananowe liście. Kilogram katu w Wielkiej Brytanii kosztuje równowartość 25 dolarów. W USA, gdzie jest nielegalny (tak jak w Kanadzie, wielu krajach arabskich i europejskich) – 400 dolarów.
W Dżibuti (dokąd kat też dociera samolotem) czy Sanie zaopatrzeni w liście mężczyźni zbierają się razem, bo to rozrywka towarzyska. Trzeba usiąść wygodnie, powoli wkładać kolejne liście, a przeżutą zieloną masę cały czas trzymać w ustach. I mieć dużo, dużo czasu. – Kat to nieodzowna część naszego dziedzictwa. Zakazać żucia, to tak jakby Egipcjanom nakazać zburzenie piramid – oburza się Ajman z Rady.
Nic dziwnego, że kolejne zakazy (na przykład żucia w urzędach) okazują się fikcją. Tylko nieliczni mają nadzieję, że kiedyś, jak obecnie w wypadku papierosów w Europie, przyjdzie moda na nieżucie katu.
http://www.rp.pl/artykul/96749.html
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Don Z Dolni

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
664
Buchów
1
zna ktos jakis sklep co ma w sprzedazy nasiona Khatu najlepiej polski??
 

bezimiennybrtosz

Well-known member
Rejestracja
Paź 27, 2012
Postów
113
Buchów
0
no nie... akurat tych mi brakowało do kolekcji. a serio to wydaję mi się, że przynajmniej dla mnie khat nie jest najlepszym pomysłem.

pozdrawiam <peace>
 
E

Eszterebeszte

Guest
Skoro działa jak amfetamina, to już niedługo nowy temat: Siada mi na dekiel bo żułem dużo kath i dużo paliłem, mam lęki i nie wiem co się ze mną dzieje!
 
E

Eszterebeszte

Guest
No racja racja, ale pewnie znajdzie się dużo wariatów co rycie sobie beretu uważa za najlepszą fazke a potem się nam tu żali:)
 

Don Z Dolni

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
664
Buchów
1
faktycznie, nasiona jak i same rosliny khat zostaly zdelegalizowane jakis czas temu,,, moze polecicie jakis pewny sklep zagraniczny (na azariusie nie ma)
 

Ghostrain

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2010
Postów
323
Buchów
1
Skoro działa jak amfetamina, to już niedługo nowy temat: Siada mi na dekiel bo żułem dużo kath i dużo paliłem, mam lęki i nie wiem co się ze mną dzieje!
No racja racja, ale pewnie znajdzie się dużo wariatów co rycie sobie beretu uważa za najlepszą fazke a potem się nam tu żali
Brałeś?, testowałeś? i dostałeś od khath'u lęków? NIE? to po ch*j takie głupoty wypisujesz.

Jak coś naturalnego daje taka samą fazę jak feta, to nie oznacza że ma takie same skutki uboczne. Naturalne ''z natury'' nie ma zanieczyszczeń niż hemiczne odpowiedzniki robione ch*j go wie w jakich warunkach , przez kogo i z czego.
 
C

Cweluch

Guest
hmmm to moglo by byc ciekawe...zuc, i nie miec po 10 latach zrycia...ciekawe tylko jak wplywa po jakims czasie pseudoefedryna zawarta w kath...ciekawostka po prostu;]
 
E

Eszterebeszte

Guest
Brałeś?, testowałeś? i dostałeś od khath'u lęków? NIE? to po ch*j takie głupoty wypisujesz.

Jak coś naturalnego daje taka samą fazę jak feta, to nie oznacza że ma takie same skutki uboczne. Naturalne ''z natury'' nie ma zanieczyszczeń niż hemiczne odpowiedzniki robione ch*j go wie w jakich warunkach , przez kogo i z czego.

Nie brałem i nie zamierzam, więc zamknij jadaczkę cię proszę, od razu się spinasz, może za dużo sypiesz albo żujesz i koniecznie musisz ponak***iać w klawiaturę :) Nie napisałem, że tak jest ale za pewne z czasem się przekonamy czy w połączeniu z MJ występują skutki uboczne, jak przy łączeniu gzymsu z paleniem.

Ciao bambino<wodna>
 
C

Cweluch

Guest
Eszte, nie spial sie...poprostu wytlumaczyl, i ma bardzo DUZO racji, byc moze dzieki naturze, unikamy wielu skutkow ubocznych...naprawde mozemy snuc tylko domysly... ale chetnie bym pozul, i sprobowal, zeby sie przekonac...pomyslcie...zero z***y...;]
 
E

Eszterebeszte

Guest
Jak dla mnie to się spina aż mu żyłki na czole wychodzą :)
No ale jeśli naprawdę nie byłoby żadnych skutków ubocznych, żadnej zwały, wad serca po pracy 100% to byłoby to dobre, i na trasę co by ktoś nie zasnął za kółkiem albo dobra alternatywa dla tych, którzy bez fetki nie mogą już normalnie funkcjonować ale też bez przesady, nie żeby ich wypie****ało z butów :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół