nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Przesadzanie

Wyszukiwarka Forumowa:

element0za

Member
Rejestracja
Lut 16, 2010
Postów
11
Buchów
0
Witam ,
Piszę do was z pewną prośbą gdyż mam pewien problem , zdażyło mi się to po raz pierwszy i nie zabardzo wiem jakie mogą być tego konsekwencje otóż :
Moja roślinka ma jakieś 2 tygodnie , na początku chodowałem ją w malutkiej doniczce lecz postanowiłem ją przesadzić do większej gdyż mam teraz wolną chwilę ... a nie mam owych zazwyczaj :) lecz gdy próbowałem ją przesadzić gleba "rozsypała" mi się w dłoni i po chwili zorientowałem się że trzymam samą roślinkę z korzeniami , gleba widocznie nie zasklepiła się za dobrze , podlewałem ją wyłącznie w okolicy łodyki może to dla tego ? moje pytanie brzmi następująco , czy roślina bez problemu się rozkorzeni czy padnie ? zasadziłem ją do tej samej gledy aczkolwiek zależało mi na tym aby przesadzić ją bez naruszania starej formy doniczki , nieststy nie wyszło to zbytnio <wodna>
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ognio

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2010
Postów
1,130
Buchów
1
niestety masz racje, zawinil sposob podlewania, zawsze podlewa sie cala powiezchnie ziemi, nikt ci nie powie czy przezyje czy nie, tylko ona sama, bedziesz wiedzial za kilka dni, osobiscie uwazam,ze jesli jej za bardzo nie wytarmosiles to da rade.

peace
 

element0za

Member
Rejestracja
Lut 16, 2010
Postów
11
Buchów
0
minęło kilka godzin , widzę że łodyga troszkę opadła , potraktuję ją na noc troszkę większą mocą światła ... Daje jej jeszcze kilka godzin życia :( źle wygląda
 

element0za

Member
Rejestracja
Lut 16, 2010
Postów
11
Buchów
0
Witam , tak wiem , dałem jej dużo wody abi korzenie ładnie dostosowały się do gleby , dałem jej przez noc 2x moc światła i troszę więcej ciepła , nie zmieniałem natomiast wilgotności , rano zobaczyłem że mojej kobietce znacznie się humorek poprawił , chyba jest OK :)
 
G

Gość

Guest
Tak tak lanie dużo wody plus podsypanie świeża ziemia, to jest jedyny ratunek w takim wypadku. I pamiętaj na przyszłość że przed przesadzaniem roślinki trzeba porządnie kilka raz nawet zlać woda donice, żeby się ziemia ładnie skleiła, wtedy sama wyjdzie, a ziele jeśli nie uszkodziłeś korzeni odżyje<coolpalacz>
 

TANIEJARANIE_PL

Active member
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
30
Buchów
0
nic sie nie stanie, dbaj o wilgotna glebe ale nie nabłoć! roslina jest w szoku kilka dni bedzie zahibernowana, ruszy po jakims czasie, glebe mogles dac juz nowa :), mi zdarzylo sie raz na oucie przy odchwaszczaniu wyrwac rosline (bylem pod wplywem :) ) zostal praktycznie jeden duzy korzen, wsadzilem po chamsku spowrotem, to byl gdzies poczatek lipca, na koniec wrzesnia mialem jednego topa gdzies 1g suszu :)
 

tomaz

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2010
Postów
62
Buchów
0
Żeby nie zakładać nowego tematu, a nie moge znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, zadam je tutaj, mianowicie... co daje przesadzanie roslinek z mniejszych doniczek do większych ? czy ten sposób jest lepszy od wsadzenia kiełkującej pesteczki odrazu do właściwej donicy? jeśli tak to z jakiego powodu ? Wiem że jest coś w stylu trenowania korzenia, ale chyba nie chodzi tylko o o to ?
Pozdrawiam i czekam na odp.
Dzieki <joint>
 
G

Gość

Guest
Żeby nie zakładać nowego tematu, a nie moge znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, zadam je tutaj, mianowicie... co daje przesadzanie roslinek z mniejszych doniczek do większych ? czy ten sposób jest lepszy od wsadzenia kiełkującej pesteczki odrazu do właściwej donicy? jeśli tak to z jakiego powodu ? Wiem że jest coś w stylu trenowania korzenia, ale chyba nie chodzi tylko o o to ?
Pozdrawiam i czekam na odp.
Dzieki <joint>

No pomyśl sam, większa donica to więcej miejsca dla korzeni, czyli roślina nie zwolni wzrostu, nie skarłowacieje. Jeśli masz możliwość wsadzić kiełkującą pestkę do docelowej donicy to to zrób jak najbardziej, oszczędzisz w ten sposób roślinie dodatkowych stresów związanych z kolejnymi przesadzeniami co w przypadku braku doświadczenia może doprowadzić nawet do jaj zamordowania :spalony:
 

PereMeree

Member
Rejestracja
Sty 9, 2011
Postów
24
Buchów
0
tez nie chcem zakladac nowego tematu tylko mam dylemat i nie wiem co sie bardziej oplaca a mianowicie mam 15 dniowe planty z baki i maja sie znakomicie pod hps250 w szafie poczatkowo chcilem trzymac je na out ale nastapila zmiena planow. Czy te planty bede mogl przesadzic na out za miesiac ??
 

Key

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 1, 2008
Postów
599
Buchów
2
Bezproblemowo ;) Oczywiście pod światłem 18/6.
 

Key

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 1, 2008
Postów
599
Buchów
2
Nie no, ważne, że trzymasz je na weg ;)
 

PereMeree

Member
Rejestracja
Sty 9, 2011
Postów
24
Buchów
0
a przelaczyc je na flo zanim wy***ie na dwor ?? czy z tydzien prZed wysadzeniem przelaczyc na flo pod lampa ??<shiza>
 

Rozpruwator3k

New member
Rejestracja
Mar 18, 2011
Postów
2
Buchów
0
Witam
Na forum przeczytałem ze można wrzucić dwa regularne nasionka do jednej dziury ( mam na myśli outdoor) i tutaj pojawia się moje pytanie: jeżeli wyrosną mi z tych nasionek dwie roślinki żeńskie, to co mam je zostawić czy przesadzać? W ogóle możecie się wypowiedzieć na ten temat, czy to dobry pomysł czy nie, z tymi dwoma nasionkami.
Pozdrawiam.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół