nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Przesadzanie

Wyszukiwarka Forumowa:

pypcio

Well-known member
Rejestracja
Lip 19, 2015
Postów
168
Buchów
0
Przed przesadzeniem podlej obficie roślinę-to wtedy gładko wyjdzie z doniczki nie uszkadzając korzeni

Spoko, moze bedzie to glupie pytanie ale chce sie upewnic. Podlewam obficie, czekam az woda scieknie przez otwory a potem przesadzam i podlewam znowu w nowej doniczce?
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Spoko, moze bedzie to glupie pytanie ale chce sie upewnic. Podlewam obficie, czekam az woda scieknie przez otwory a potem przesadzam i podlewam znowu w nowej doniczce?

nie juz potem nie podlewasz. Pozdrawiam.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Witam

Dzisiaj miałem chwilę aby przesadzić 5 dniowego planta (rósł w 1l doniczce, przesadzałem do 11l) i niestety kupka ziemi roz***ała się w rękach, wsadziłem szybko do ziemi do docelowej doniczki...nie patrzyłem co zostaje w rękach więc nie jest w stanie ocenić szkód. Jeszcze przy zasypywaniu oberwała przypadkiem ziemią (delikatnie).

Przeżyje? Jakieś rady?



---------- Post Zaktualizowany 19:13 ---------- Data pierwszego postu 19:11 ----------

Oczywiście donice szybko przelałem wodą i lekko krzaczka spryskałem, krzaczek to: automat Think Different (Dutch Passion)
 
K

kacpi-92

Guest
Niepotrzebnie się spiąłeś, myślę że więcej szkody narobiłeś gwałtownym pchaniem planta w ziemie. Sam zobaczysz czy przeżyje :sunny:
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Niepotrzebnie się spiąłeś, myślę że więcej szkody narobiłeś gwałtownym pchaniem planta w ziemie. Sam zobaczysz czy przeżyje :sunny:

Gwałtownie to za dużo powiedziane. Po 4h od akcji u roślinki nie zauważyłem pogorszenia stanu. Zobaczymy jak jutro będzie.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
No dziś niestety gorzej, końcówki lekko przyżółkły...

---------- Post Zaktualizowany 08:48 ---------- Data pierwszego postu 08:23 ----------



tutaj foto, jak oceniacie sytuacje? Sadzić kolejnego pomidorka? :zjarany:
 

Czarnyhh

New member
Rejestracja
Gru 21, 2015
Postów
1
Buchów
0
Około 14 dni temu wstawiłem nasionka do talerza miedzy mokre chusteczki.
18 stycznia wsadziłem 5 nasion do donicy, trochę się pospieszyłem bo nie miałem jeszcze lampy.
Donice ustawiłem przy oknie i rosły tak, aż zaczęły się chyba 3 lub 4 dnia strasznie wydłużać (zapewne przez za małą ilość światła)
Teraz stoją pod pół-otwartym boxem pod lampą hps 600w i wyglądają tak po 10 dniach w ziemi :

Zakaz umieszczania obrazków z innych serwerów
09687dd057078.jpg.html



Przeszukując google (rożne strony i fora nie tylko po polsku) nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy można trzymać więcej kwiatów w jednej doniczce ? (ewt. odcięcie dołu doniczki i powiększenie jej)
Wyczytałem, że będą się kłócić o wodę itd... a po drugie (i tu pojawia sie nie jasność) gdyby któraś roślina okazała się facetem, to czy wystarczy samo obcięcie krzaka przy ziemi? (bo wychodzę, z założenia, że korzeni już nie wyciągnę nie uszkadzając innych roślin.)

A drugie pytanie to czy dam rade jeszcze przesadzic roślinki ze zdjęcia nie uszkadzając ich ?
W jakimś growlogu widziałem 7 dniowe korzenie (co prawda od poczatku pod dobrym oswietleniem) i naprawdę mnie to zmartwiło, bo w planach było przesadzenie krzaków ale nie wiem czego spodziewałem się co do korzeni, na pewno nie tego co zobaczyłem (były to korzenie razem z kwiatem i ziemią wyciągnięte przy przysadzaniu ze standardowego 200ml plastikowego kubeczka i korzenie byly aż po brzegi, to ciekawe jak to wygląda w takiej ***nitnej donicy i to 5 rośliń .... :freak2:


@edit.

kwiaty.jpg


@edit2

Zapomniałem dodać, że lampy używam od 27 stycznia, czyli od dzisiaj.
 
S

sony2016

Guest
witam mam problem napowietrzam ziemie canna i zakupilem boost co2 taka torba z grzybnia i juz 2-czy 3 grow i non stop ten sam problem po 6-7 dni 2 partia liści usycha potem już cala roślina pH ok wilgotność ok ziemia lipna się trafiła czy pestki lipne ? a moze wina napowietrzania 24 h ?
 

Kadaffi

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2019
Postów
222
Buchów
149
Odznaki
1
Micro 0.2m2 50x40x120 jakie donice docelowe ? kupiłem 5L ale wydaje mi się że jednak zamałe .. nie chce łodyg wyciągać z wentylacji ;p
x2 Critical ( jak kiełęk ruszy bo sionko pękło i stanęło w miejscu)
x2 Northern Light
więc 3 lib 4 krzaki (Planowany Scrog ale chyba przyciasno) się zobaczy..
pomidorki mają 10 dzień są w doniczkach 0,7l
czekam na all-mix i przesadzam ;p
ale doradzi ktoś jakie donice kupć ?
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 79633

Guest
Ja sam mam mikro 90cm, dałem growbagi 18x18x15, opisane jako 5l, mają 4.5l max. Myślę że to optymalnie na mikro. Ja się skupiałem na wysokości, aby była niska, lecz bez przesady, bo niskie szybko wysychają. Na forum są mikro z podobnymi donicami i dobrymi efektami. Więc nie wiem czy jest sens miejsce tracić na ziemię, lepiej więcej mieć na kwiaty, , zwłaszcza w mikro gdzie wysokość rośliny będzie 20-60cm. Do przesadzenia masz jeszcze chwilę, pooglądaj fotorelacje zakończone o podobnych warunkach może znajdziesz swoje optimum. Jak długą wegetację planujesz?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół