nasiona marihuany

przesadzanie

Wyszukiwarka Forumowa:
G

gacek

Guest
siemanko
mam takie pytanko poczym poznac ze roslinke nalezy juz przesadzic dio wiekszej doniczki??jesli np zaczynam sadzenie od doniczki 0,5l to po jakim czasie mam aj przesadzic do wiekszej naprzyklad 5l i adekwatnie skad mam wiedziec ze roslinka chce do wiekszej np 10l
oraz jakie wieklkosci doniczek najlepiej zastosowac
xczekam na odp
pozdro wsiem
 
R

rasta

Guest
gacek napisał:
mam takie pytanko poczym poznac ze roslinke nalezy juz przesadzic dio wiekszej doniczki??jesli np zaczynam sadzenie od doniczki 0,5l to po jakim czasie mam aj przesadzic do wiekszej naprzyklad 5l i adekwatnie skad mam wiedziec ze roslinka chce do wiekszej np 10l
to wszystko zalezy od wielkości rośliny i nie można tego jednoznacznie określić. kwestja doswiadczenia. gdy ziemia będzie szybko po podlaniu wysychać (1-2 dni) to juz napewno musisz zmienic doniczkę.
moim zdaniem najlepiej jest sadzić od razu w większych doniczkach to nic nie przeszkadza a potem masz mniej podlewania i pierd.......się z przesadzaniem.
zacznij od razu w dużej doniczce ok. 5L i jesli zajdzie potrzeba to na kwitnienie przesadź w 10L lub trochę mniej.
 
G

gacek

Guest
w sumie to moze i masz racje,i dziegow by mnmiej poszlo na doniczki,niewiem tylko czy wtedy system kozeniowy by nieucierpial bo czytale gdzies ze wlasnie lepiej zaczynac od mniejszych wtedy siem lepiej wyksztalca
a jak nmyslicie czy mozna kierowac sie takim wyznacznikiem znlazlem go na jakiejs stronce
Wielkość doniczki w cm sześciennych /Wysokość rośliny w cm /Wiek rośliny w dniach
 125 (średnica 5cm , wysokość 5cm) 10-15 10-15
 1000 ( 10cm , 10cm) 30 20-35
 1728 (12cm , 12cm) 50 niektórenie rosną wyższe 
to pytanie kieruje do bardziej doswiadczonych growerow
pozdro

[ Dodano: 2005-12-26, 04:02 ]
troche to nieprzejrzyste ale napewno dojdziecie ocb
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Jezeli dolnymi dziurkami (drenazem) wychodza korzenie to sa juz na calej dlugosci doniczki. Trudno powiedziec... ja przy zmienianiu doniczek biore pod uwage wiek. Na poczatku malepol litreowe, po tygodniu 2,5l i na flo 5,7,10l. Gdy roslina zachamuje wzrost a nie bedzie na nic chora to moze byc wlasnie za mala doniczka. Ja tak mialem na parapecie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół