nasiona marihuany

Suszenie (różne sposoby)

Wyszukiwarka Forumowa:

rumi

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
346
Buchów
0
suszenie i Curing

Suszenie i curing marihuany jest bardzo istotnym krokiem w procesie produkcji. Podczas tego okresu mozna stracic, zachowac lub uwydatnic zapach, smak i potencje(moc). Proces suszenia i curringu pozwala roslinie oczyscic(rozlozyc) cukier i chlorofil( niektore rosliny maja smak chlorofilu)

Niepoprawnie wysuszona i curringowana marihuana moze stracic niemal cala swoja potencje, a marihuana nizszej jakosci moze zyskac w tym procesie.

Cztery czynniki redukuja potencje marihuany.

1. Swiatlo
2.Cieplo
3.Uszkodzenie struktury rosliny
4.Powietrze


Marihuana, jesli niewysuszona i przechowywana nieprawidlowo moze zawierac zbyt duzo wilgoci ktora spowoduje plesn. Nalezy nakreslic ze szybkie metody suszenie nie pozbeda sie wilgoci z wnetrza kwiatow a wtedy potrzebny bedzie curring aby wyzbyc sie wilgoci wewnatrz( wyciagnac ja na zewnatrz)

Sztuka suszenia, curringu oraz hodowli rosliny to '' cierpliwosc''

1 - Suszenie powietrzem ( AIR CURRING)

Prawdopodobnie jest to jedna z najpopularniejszych metod. Szybkosc suszenia moze byc bardzo precyzyjnie kontrolowana poprzez wielkosc przeplywu powietrza. Powszechna technika jest sciecie roslin, powieszenie do gory ''nogami'' w pomieszczeniu wentylowanym ( wentylator nie powinien dmuchac bezposrednio w rosline ).

Kolejna technika jest wlozenie kwiatow do wpol otwartej szuflady z cyrkulacja powietrza ( Im blizej konca tym bardziej domykamy szuflade redukujac przeplyw powietrza.

Latwiejsza metoda jest wlozenie kwiatow do brazowej torby.
Sztuka w tym procesie jest predkosc suszenia. Jesli wysuszysz zbyt szybko curring zajmie wiecej czasu, jesli zbyt wolno wystawisz ja na dluzcze dzialanie powietrza i zredukujesz potencje.Wielu hodowcow robi to okolo tygodnia. Jesli nie robisz curringu to nalezy suszyc do momentu az lodygi beda trzaskac a nie giac sie. Jesli robisz curring mozesz rozpoczac z delikatnie wilgotnymi kwiatami ( wiekszosc po prostu sucha)



2 - Suszenie suchym lodem (DRY ICE)

Poniewaz swiatlo, cieplo i powietrze degraduja potencje ktos gdzies kiedys wymyslil aby kwiaty umiscic w pojemniku w zamrazarce lub uzyc suchego lodu ( Zamrozony co2 uwaga na skore) w lodowce.
Uzywajac suchego lodu i kwiatow w proporcji 1:1 mozesz wysuszyc kwiaty bez wystawianie ich na swiatlo,ciplo i swiatlo.
Rozsciel warstwe suchego lodu, poloz na niej oddychajaca szmate lub recznik papierowy, nastepnie rozscielaj topy ( luzno aby gaz mial jak ujsc )

Suchy lod nie staje sie plynem za to od razu zmienia stan sublimacji na gazowy i wyprowadza wilgoc z kwiatow. Kiedy lod wyparuje wiekszosc kwiatow bedzie sucha ( jesli nie to powtorz do uzyskanie zadowalajacego efektu:jaraczz:
Sa sugestie aby usunac topy przed kompletnym wyparowaniem suchego lodu aby uniknac kondensacji wilgoci jednakze wilgoc ta jest juz wyciagnieta z komorek wiec ew. dosuszenie bedzie duzo prostsze.

3 - Piecyk i mikrofalowka

Uzyj pieca z minimalnymi nastawami i otworz drzwiczki i czekaj ( osobiscie polecam tylko i wylacznie niecierpliwym)
[edit] Food Dehydrator Drying

Suszarki do zywnosci (grzyby itp itd)
susza szybko i goracym powietrzem
( jesze gozej niz powyzej)

4 - Powolny curring - slow curring

Tradycyjna metoda jest powolne suszenie. Uzywajac tej metody wloz kwiaty do pojemnika tupperware, szklanego itp. a nastepnie umiesc w lodowce dopoki nie pojawi sie wilgoc, wtedy wyciag je na zewnatrz na chwile zeby wilgoc odparowala i powtorka az do skutku.( niektorzy kuruja minimum 2 tygodnie inni latami - jak wino:bounce:)





5 - Suszenie wodne ( WATER CURE )

Jest to innowacyjny pomysl. Zywica marihuany nie rozpuszcza sie w wodzie wiec wszystko co sie rozpuszcza to nieczystosci. Polega to na zanurzeniu kwiatow w wodzie destylowanej na 3-14 dni zmieniajac ta wode co dzien. Wynikem jest ciemna brazowa czekolada ktora jest mokra i wymaga tak samo suszenia.

6 - SWEET CURE

Nie bede sie rozpisywac ale to jest to samo co suszenie siana( jak w aFGANISTANIE)



:yeahh::harvest::harvest::harvest::harvest::harvest::harvest::harvest::harvest::yeahh:
 

marychomen

Member
Rejestracja
Kwi 6, 2011
Postów
11
Buchów
0
a jaka najlepsze przynosi efekty<shiza>:spalony:<joint>:bongo4:<wodna>:harvest:
 

Visior

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
87
Buchów
0
bez wystawianie ich na swiatlo,ciplo i swiatlo.

popraw <coolpalacz>
ale git artykulik
 
G

Gość

Guest
...suszenie....

<><><>CZEŚĆ<><><!> nad garażem >bardzo przewiewne miejsce



>>>ostatnio ....2010 outdoor > suszenie> pazdziernik<>listopad >>wilgoć ? spora > wiatr owiewał> czas trwania >około miesiąc> ciemność <gwarancja><zachowanie wartości > ,,,,.......i dalej....
>>>w słoiki >>itd... >ogólnie jestem zwolennikiem ,,ziołotechnikiem">>>powolne suszenie z początkową fazą sporej wilgoci > pół na pół <...ale to outdoor>>
....rozbiór zioła na części odbywa sie w miejscu o temp.około 19 stopni celc...> dwa dni? {czasami więcej >obseruję temat > jak jest ok >ładuje do słoika....>pozdrawiam<!> temat zachowuje piękny wygląd{ bez ścisku }smak ...trochę kursuje ...pod koniec ...powiedzmy 4-5tego miesiąca jest ...ja wiem jaki...? ...> dla mnie pyszny!!!
 
Ostatnia edycja:

_SeNsI

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 18, 2008
Postów
1,093
Buchów
10
A kiedy nie macie bezpiecznego miejsca na suszenie możecie użyć pochłaniaczy wilgoci np. hydrożel. Wrzucacie temat do wiadra do środka oddychające worki z hydrożelem, kiedy przejmie wilgoć wrzucacie go do piekarnika/mikrofali w celu odparowania i znów do wiadra.
 

odjutraniepale

Well-known member
Rejestracja
Lut 24, 2011
Postów
49
Buchów
0
to rozumiem że jak włożę topy do zamrażarki na powiedzmy 30 min to wyjmę je suche ?? :szczena:
 

chudyrok

Well-known member
Rejestracja
Kwi 13, 2008
Postów
345
Buchów
0
A kiedy nie macie bezpiecznego miejsca na suszenie możecie użyć pochłaniaczy wilgoci np. hydrożel. Wrzucacie temat do wiadra do środka oddychające worki z hydrożelem, kiedy przejmie wilgoć wrzucacie go do piekarnika/mikrofali w celu odparowania i znów do wiadra.

własnie o takie metody mi chodziło słyszałem jeszcze ze mozna np w ryz ale duzo trzeba by go pewnie wymieniac bo mniej wchłonie. mysle ze sól tez dobrze wchłania dajcie jakies sposoby jeszcze, jakie substancje uzywacie albo wiecie ze sie sprawdzaja

____________________________________________edit

a stosowaliscie metode suszenia gazem zz zapalniczki? jak tak to dokładnie opiszcie w czym trzymac materiał bo wiadomo gaz pod duzym cisnieniem i moze topa wyleciec np z taleza czy innego pojemnika
 
Ostatnia edycja:

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
to rozumiem że jak włożę topy do zamrażarki na powiedzmy 30 min to wyjmę je suche ?? :szczena:
Nie. jesli zamrozisz zielsko to tylko zatrzymasz wode... Można suszyć Suchym lodem ale to całkiem odrębny temat nie ma nic wspólnego z lodówką...
 
G

Gość

Guest
to rozumiem że jak włożę topy do zamrażarki na powiedzmy 30 min to wyjmę je suche ?? :szczena:
Ziele możesz zamrozić ale po rozmrożeniu będziesz miał zielną papkę he he najlepsze efekty daje powolne suszenie w umiarkowanej temperaturze(zbyt wysoka też nie jest wskazana) w suchym ciemnym i przewiewnym miejscu co zajmie koło tygodnia. A potem do słoików i curring miesiąc-dwa, czyli wietrzenie godzinkę dziennie powinno wystarczyć a ziółko zmienia wygląd smak i zapach na waszych oczach <lol>
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
A kiedy nie macie bezpiecznego miejsca na suszenie możecie użyć pochłaniaczy wilgoci np. hydrożel. Wrzucacie temat do wiadra do środka oddychające worki z hydrożelem, kiedy przejmie wilgoć wrzucacie go do piekarnika/mikrofali w celu odparowania i znów do wiadra.
Pracochłonna sprawa jeśli ma się dużo do wysuszenia. Kiedyś suszyłem w gazetach + parę litrów silikażelu pochłaniającego wilgoć i wystarczyło że nie zaglądałem do tego przez 3 dni i wszystko zapleśniało. Nic nie zastąpi tradycyjnego suszenia.
 
G

Gość

Guest
Nic nie zastąpi tradycyjnego suszenia.
To jest fakt, kiedyś suszyłem na strychu gdy na dworze temperatura wahała się w okolicach zera tam było około 5 stopni a i tak wszystko ładnie wyschło i bez żadnej pleśni się obeszło, fakt że zioło wisiało tam trochę dłużej niż zwykle bo prawie 2,5 tygodnia ale efekt mnie zaskoczył<coolpalacz> (ziołotechnik jak tak patrze na twoje zdjęcie z suszenia to muszę powiedzieć że masz niemal identycznie jak na moim stryszku ;)
 

MambaGunz

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2011
Postów
93
Buchów
0
trochę odkopie temat ale co powiecie o suszeniu "w komputerze"? rozkminiam tak: wentylator "odprowadzam oddzielnie tak aby chodził 24/7 ale dalej jest on "w kompie" przez co nie ma podejrzeń. po prostu porozkładałbym topy w obudowie kompa. odprowadził wentylator oddzielnie. zakrył obudowę i voila (włala;p)
 

koza janek

Well-known member
Rejestracja
Sie 21, 2010
Postów
172
Buchów
0
jeśli zapach nie robi ci problemu i nie będzie wiało bezpośrednio na topy to raczej nie powinno być problemu <wodna>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół