nasiona marihuany

Ekstrakcja MJ przy pomocy butanu

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Czy ktoś z was próbował ten olejek może mieszać z olejkiem do e-papierosa?

"Podstawowa zasada działania e-papierosa to podgrzanie e-liquidu (zazwyczaj zawierającego nikotynę) do temperatury w której przechodzi on w stan lotny i może być wdychany. W e-papierosie nie zachodzi spalanie dzięki czemu nie wydziela się silny zapach i powstaje bardzo niewiele substancji ubocznych.
Dokładnie proces wygląda w ten sposób: Ustnik (zwany także kartridżem) posiada wymienny wkład wypełniony specjalnym płynem (e-liquid) zawierającym, glikol propylenowy (50% do 99,6%), glicerynę i opcjonalnie nikotynę (0% do 3,6%) oraz dodatki smakowe lub aromatyczne. Podczas "zaciągania się" przez użytkownika, mikroprocesor przez przełącznik (zależnie od modelu jest to czujnik podciśnieniowy wykrywający przepływ powietrza, akustyczny lub manualny w formie przycisku) aktywuje zasilanie tzw. atomizera. Atomizer wprowadza mikroskopijne kropelki płynu do przepływającego powietrza przez podgrzanie płynu do temperatury 150-180 °C. Tworzy to aerozol, który jest inhalowany przez użytkownika. Glikol propylenowy powoduje, że płyn tworzy mgiełkę przypominającą wyglądem dym tytoniowy, dodatek gliceryny zwiększa ten efekt. W niektórych modelach e-papierosów mikroprocesor aktywuje również znajdującą się na końcu urządzenia diodę LED, która symuluje żarzenie się papierosa."

hmm 150-180*C co oznacza że jest spora szansa że THC by się z tego ulotniło co o tym myślicie ?
 
D

delete

Guest
Mała szansa aby THC przeszło do stanu lotnego i żebys się ubakał w ten sposób.
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
musisz to rozpuscic w glikolu propylenowym, i jazda<joint>
 
D

delete

Guest
Jedna metoda jest zostawić temat na 2-4 tygodnie w ciemnym pomieszczeniu w glikolu, druga rozpuscic podgrzewajac glikol.. Wolałbym chyba zostawic, bezstratna :) W domowych warunkach ciężej sie pracuje z temperaturą.
 

Raf_rk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2010
Postów
2,888
Buchów
1
nie raz to pytanie się przewijało - czy można w e-fajce spalić olejek
główny problem: jaka temp. podgrzewania płynu jest w efajce i czy się za szybko efajka nie zapcha (lufka po paru razach jest zawalona czarnym osadem)
 

blantmajster

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
45
Buchów
0
Co do olejku haszyszowego, robiłem dwa dni temu. Miałem 17g odpadów, zużyłem do tego ok 340ml gazu do zapalniczek-wydaje mi sie duzo ale tyle poszło. olejek wyszedł znakomity, nie ważyłem ale na oko było okolo 1g. W smaku był nieprzeciętnie smaczny, konsumowalem go cały dzień i było grubo:D także polecam jego produkcje nie wyrzucajcie odpadów wszystko może się przydać a pracy naprawde nie ma dużo!!! pozdrawiam;)
 

szakalaka

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2013
Postów
111
Buchów
1
:smokee:























materiału poszło 12-13g taki brudnawy wyszedł bo skrobałem ostrzem po buble haszu ;) no i za krótko odparowywałem podgrzewając na koniec resztki wysmarowałem tytoniem ze szluga na cztery razy paliłem bo dopalić nie mogłem :smokee: a spalic to ja mogę sporo niszczyciel :spalony:
 
Ostatnia edycja:

szakalaka

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2013
Postów
111
Buchów
1
jedziemy dalej tym razem 12g chemdawg :smokee:





















powiem wam ze spodobalo mi sie to BHO wreszcie sie upalilem <joint> moc ma okrutna teraz tylko czekam na bongosa z gwozdziem do olejku i bedzie sie dzialo <lol2> wagowo bylo by troche wiecej ale jak skrobalem to mi kawalek spie****il ;)
 

szakalaka

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2013
Postów
111
Buchów
1
nic specjalnego "elico" przydala by sie do tego jeszcze komora prozniowa ale narazie brak :smokee:

bongo z gwozdziem przyjechalo no i dupa smak tego olejku to jak muchozol + plastik chemia jakas taka nie do palenia bo belta mozna ***nac <rotfl> dajac na topa krople da rade spalic ale samego ni chu*a :freak2: no to pierwsze partie moge spisac na straty i do wy***ania tylko teraz czego to wina gazu? a moze tej tuby plastikowej mogla wejsc w reakcje z gazem i z***ac smak?
 
Ostatnia edycja:

szakalaka

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2013
Postów
111
Buchów
1
Dirtbag napisz coś jaki gaz i jak przeprowadzałeś ekstrakcje bo kolor ma za***isty <wodna> no i jak to bho smakuje szkoda że buchów nie mogę dawać a i daj linka jak możesz do tego gwoździa z pierwszej foty <peace>:smokee:
 
Ostatnia edycja:
D

Dirtbag

Guest
Zawsze uzywalem butanu Vector lub Newport ale dawno juz nic nie robilem to juz troche stare zdjecia. Druga fotka to sampelki które dostalem og goscia ktory robi to profesionalnie uzywajac n-butane i vac oven i po sprobowaniu przystopowalem z wlasna produkcja hehe.
Smakowo moje bho tez dawalo rade, nic tez nigdy nie iskrzylo ale bez vaca to kto wie co tam jeszcze zostawalo bo robilem zawsze tylko hot plate purge. A te sampelki smak mialy nie z tej ziemi bo po pierwsze z topow z organica od dobrego growera, po drugie extraktor wiedzial co robi. Wczesniej jak widzialem jakies filmiki jak dabuja i tak strasznie podniecaja sie smakiem to patrzylem z przymrozeniem oka heh, a pierwszy buch z tych sampli to bylo WOW bez kitu eksplozja smaku w gebie.

Co do ciemnego koloru to nie wiem czemu taki ci wychodzi. W jakiej temp odparowywujesz? Ja nigdy nie podgrzewam wiecej niz 120-130f czyli okolo 50-55c bo powyzej uciekaja terpeny a z tym smak i moc, tak samo przy whipowaniu czyli jak mieszasz to na tym talerzu na goraco. A patrzac po wygladzie tego z ostatnich zdjec to wlasnie wydaje mi sie ze to mieszasz bo wtedy wychodzi wlasnie taka tekstura bardziej waxowata i latwiej sie z takim bho potem obchodzic ale tracisz na smaku. Przebij tylko wszystkie banki z butanem i niech stoji cieniutko rozprowadzony na hot plate czy nie wiem na czym tam podgrzewasz przez kilka godzin w tej temp okolo 50c.

Tak wogole zdjecia 3,5,7 to extrakcja ISO wiec moze nie powinny byc w tym temacie

https://www.silikaus.com/products-page/titanium/ti-nail/silika-female-domeless-titanium-nails/

Gwozdz mi pasuje bo jest domeless czyli nie potrzebnuje do niego oil dome kolejnej szklanej chujni do czyszczenia a do tego rozkreca sie i mozesz zmieniac z meskiej na damska koncowke 14 i 18mm wiec do wszystkiego praktycznie da rade go wcisnac
 
Ostatnia edycja:
S

sub_23

Guest
Zawsze uzywalem butanu Vector lub Newport ale dawno juz nic nie robilem to juz troche stare zdjecia. Druga fotka to sampelki które dostalem og goscia ktory robi to profesionalnie uzywajac n-butane i vac oven i po sprobowaniu przystopowalem z wlasna produkcja hehe.

Przetapia po odparowywaniu gazu w niskiej temp: pod zmiejszonym ciśnieniem?
Wygląda na przetopione. ?

Opdarowane próżniowo. Ma "podobno".... wyglądać raczej jak "jasne" mydło.

To - odparowywane w bardzo niskiej temp: Jaki kolor po rzetopieniu ma .. pojęcia nie mam - nie dali chyba. fot;
Ale tak na oko: wydaje się to byc nie idealnie białe -
Znaleźć można foty jeszcze jaśniejszego - ekstraktu - także mającego str: taką jak na tej forcie.

cold-extract-1-1.jpg

Im wiecej "bombelków" zostaje - tym bardziej nie przezroczyste ma być.
??

Tak samo temp: odpędzania rozp: ma mieć wpływ na ostateczny kolor.
Ciemnieje? Ciekawe czy i twardnieje bardziej ? - Niektóre składniki olejku lotnego konopii - myrcen np: mają mieć tendencje do ulegania polimeryzacji.

Ciekawe jak to jest z wpływem - samego składu zielska na osteteczne zabarwienie ;)
O ile chlorofil sie trzyma nośnika - nie dosć, że zamkniety wewnatrz niego - to jeszcze sie go trzyma ;... To - cała reszta - nie trzyma sie - w wypadku tego rozp ani trochę.
Robił Ktoś ekstrakcjje butanem - "czerwonych" odmian?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół