nasiona marihuany

Ekstrakcja MJ przy pomocy butanu

Wyszukiwarka Forumowa:
0

00000000001

Guest
mistrzuniu truskawa możesz i pińcet ekstrakcji przeprowadzić, ha mnie to obchodzi, jestem chemikiem i tu mi nie piernicz ;) może ten biały osadzik to skraplająca się woda która zamarza przy obniżaniu temperatury w trakcie rozprężania gazu? ronson jest jednym z najczystszych i co byś nie mówił tak pozostanie. opowiedz mi o zanieczyszczeniach które mogą powstawać w trakcie otrzymywania butanu, możesz wcześniej wyciągnąć wnioski i się powstrzymać coby się nie zbłaźnić. już widzę jak 50ml butanu rozlewasz na szybie by sprawdzić czystość. nawet jeśli wpadło Ci coś takiego do głowy to gratuluję pomysłowości. powiedz o tym głośno, dostaniesz z miliard zaproszeń do zakładów analizy jakościowej.


Ja nie będę się wyrównywał do twego poziomu. Tylko ostrzegam. Chcesz to pal. Nie chcesz nie pal. Jak ktoś powiedział ci że jest taki czyściutki to kupuj i pal.

Sposób z szybą jest stary, znany, najszybszy i oszczędny i gdybyś pogrzebał na haszysz com to byś się dowiedział. A co do białego nalotu to raczej w 25 stopniach by się nie utrzymał. Ponadto piszesz że jesteś chemikiem - weź i sprawdź w warunkach laboratoryjnych. Ja takich warunków nie mam.

Mam Nola gas i on to w ogóle zostawia tyle syfu że kartą można zgarnąć.

Ponadto jak rozlejesz na szybę butan to wyparuje a zostanie syf. Chyba oczywiste. Po Colibri niemalże nie ma nic. Ronson zostawia konkret syf.
Wiem to z obserwacji 20 ekstrakcji, mało to ale wystarczy by się rozeznać.

I źle rozumiesz intencje staffu. Piszę by pomóc nie chwalić się. A ty kpisz.

Powodzenia.
 

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
wybacz, do zakładu nie wybieram się co najmniej do końca września. z chęcią analizę bym przeprowadził. nie miałem zamiaru z Ciebie kpić, ale pisząc że np very pure gas to nie butan rewelacji nie pokazałeś. skoro jesteś w 100% pewien że zostaje syf po ronsonie prawdopodobnie jakość różni się w różnych seriach, bądź po prostu kupiłeś podróbkę. zawsze spotykałem się z pozytywnymi opiniami o gazie ronson, poza tym zastępując propan używałem ronsona przez dobry sezon w swoim rugerze MK1 do ASG i to był jedyny gaz który po dosłownie kilku litrach nie zostawił żadnego brudu w magu. na 2 miejscu jest premet który nieznacznie brudził mi klameczkę, a unilite i reszta z którymi miałem styczność zostawiały lepką maź. jak Cię uraziłem, serdecznie przepraszam, gdy tylko będę miał okazję, analizę masz jak w banku.

Pozdro.
 
0

00000000001

Guest
Możliwe - zależy z jakiej parti ten ronson i unilite też. O unilte myślałem tym w żółtej puszce nie białej - tak w ramach wyjaśnienia.
 

Niemaszkolan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 21, 2008
Postów
971
Buchów
1
hej hej mam dobre wiadomości dla kłócących się który gaz jest lepszy mam znajomego kucharzą i to on podsunął mi ten pomysł :] ... mianowicie kucharze w restauracjach mają palniki własnie na butan którym wykanczają potrawy czy coś takiego <rumienią itp.> z tego powodu musi to być najczystszy gaz jaki może być:]
Taki gaz można kupić w dużych Gastronomicznych Sklepach ... wszędzie tam gdzie zaopatrują się duże restauracje i bary w zmywarki urządzenia chłodnicze piece gastronomiczne itp koszt takiego gazu 200 ml to około 20 zł ... podkreślam jest to gaz który ma kontakt z żywnoscią sprzedawaną w restauracjach itp ...
 

Jake the Dick

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2008
Postów
2,188
Buchów
6
ja w zakładzie nie mam takich bajerów, ale posiadałem swojego czasu taki palniczek ręczny... dopóki go nie roz***ałem. : P zauważyłem tylko prawidłowość, że po jednym gazie przy opalaniu nim lufy zostawał czarny osad, a po innym ani trochę.
nie pamiętam niestety co to był za gaz, ale to chyba świadczy o czystości? :p
 
0

010010010011

Guest
Zerknijcie na taki gaz z alle.... KARTUSZ GAZOWY-NABÓJ DO KUCHENKI TURYSTYCZNEJ ( numer 740054128 ). Może ktoś już go testował.
 

Wild Strawberry

Well-known member
Rejestracja
Wrz 19, 2009
Postów
302
Buchów
0
Zrobiłem zdjątka.

White widow co jej się coś porąbało - ekstraHuje.

Mniej więcej tyle co po prawej (jest na focie tylko dla przykładu) jest wysuszone na wiórek i ręcznie zmielone na też wiórek. Oczywiście co potrzebne?
Miska Pyrex
Jaranko
HoneyBee
Butan
Rękawica
Czajnik z gorącą wodą.
najlepiej WOK
żyletka


Tak wyglądało przed wysudzeniem na wiór i zmieleniem

Zmielone

Ten WOK


Po wsypaniu miału jest ok 2/5 HBE użyję zatem około 150ml butanu


Po przeciśnięciu


Zmrożona końcówa.


Wlewamy do woka gorącą wodę


Po około 10sek butan podgrzewa się i zaczyna się gotować


I gotuje się


I kończy parować


Kończy ale....


po pierwszych 5 minutach


I drugi raz by wyszło z oleju butanisko wstrętne


I na żyletkę.




Reszta w tytoń.


Widać smugi.


Najłatwiej na ciepło.


No i product.


Dziękuję za uwagę. wyszło ok 0,3g
 

Shiew

Member
Rejestracja
Paź 27, 2009
Postów
20
Buchów
0
Witam.
Z tego co widzę wszyscy wypuszczają gaz do jakiejś miski kubka itp. w ten sposób sporo gazu leci do góry. nie było by lepiej zrobić ta rurkę z pokrywka jakaś?
ma to jakiś sens?
 

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
butan który leci do góry jest w postaci gazu. w nim THC się nie rozpuszcza. rozumując jak Ty cała ekstrakcja nie miała by sensu, bo to co nam potrzebne uciekało by parując z baniaka.
 

loris

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2007
Postów
237
Buchów
12
Odgrzebałem moją pierwszą ekstrakcję, to zarzucę kilka zdjęć.



!!! NALEZY ZACHOWAC SZCZEGOLNA OSTROZNOSC PODCZAS UZYTKOWANIA BUTANU !!!



za 1 razem niestety nie znalazłem nic lepszego od 'Ronsona'. Ostatecznie ujdzie, ale polecam coś lepszego.
- tuba była czymś a la PCV
- filterek zrobiłem z kilku warstw bandażu opatrunkowego

Mielimy na drobno suchy materiał, wkładamy do tuby -radzę nie ubijać za bardzo. Przepuściłem z pół dużej tubki gazu w pozycji pionowej. Warto zaopatrzyć się w jakieś rękawice ze względu na niską temperaturę butanu ( zwłaszcza w miedzianych tubach)
Roztwór odparowałem we wrzącej wodzie do momentu aż przestanie 'bulgotać'
Produkt końcowy to istny masakrator :freak:


1




2





3





4


 
Ostatnia edycja:

Kapiszonn

Well-known member
Rejestracja
Kwi 28, 2011
Postów
227
Buchów
0
Ostatnio zakupiłem pojemnik żółty gazu Ronson i wydaje się być czysty bezzapachowy jeszcze puszcze trochę na szkło i powiem wam jak to wygląda. Ale chyba się skusze bo będę miał prawdopodobnie 3 męskie Easy Sativy i w najbliższym czasie będę przycinał Diesel Ryder <coolpalacz>

EDIT:
Minimalna ilość czegoś białego została ale wyniki nie są do końca miarodajne ponieważ skropliło się na szkle dużo pary wodnej i to z niej mógł pozostać osad po odparowaniu
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
witam!! :santa:

Mam pytanie odnosnie tej instrukcji, odnoszac sie do tej, ktora jest zamieszczona na stronie haszysz.com.
Chodzi mi o ta rurke. Wiekszosc instrukcji, podaje ze rurka powinna byc z czystej stali lub szkla, poniewaz te materialy nie reaguja znaczaco chemicznie ani z butanem, ani cieplem. Rurki z innych materialow moga powodowac zatrucie tego olejku, twierdzą.
Chcialem spytac czy znacie jakies glebsze informacje na temat nieszkodliwosci miedzi, czy poprostu ta druga opcja?
Jak tak to jakie jeszcze moga byc tworzywa tej rurki??

pozdro

http://www.coleparmer.com/Chemical-Resistance

NIE RÓBCIE TEGO W DOMU, BUTAN JEST ŁATWOPALNY I CIĘŻSZY OD POWIETRZA, ISKRA MOŻE DOPROWADZIĆ DO WYBUCHU
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół