nasiona marihuany

Ekstrakcja MJ przy pomocy butanu

Wyszukiwarka Forumowa:
0

00000000001

Guest
a nadawala by sie do tego świetlówka? jest mleczna, ale nasypał bym sól, to to białe powinno zejść, chyba nic by sie nie stalo?


Nie nadawała by się. Za cienkie szło. Rozdupi Ci ciśnienie w łapskach i się pokaleczysz. Polecam słoiki po oliwkach. Są idealne.
 
0

010011001

Guest
tylko jak w dupce sloika zrobic dziurke:/ masz jakis patent?
 

CinCin

Member
Rejestracja
Mar 8, 2009
Postów
9
Buchów
0
waporyzować <----- co oznacza waporyzowanie ?? Czy mógł byś to głębiej wytłumaczyć jeżeli się da ? :pl:
 
0

00000000001

Guest
Podgrzewać by uzyskać efekt parowania. Właściwie to tlenia (od tlić). Nie palić a tlić. Tak żeby lekki dymek leciał ale nie paliło się.
 

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
waporyzacja to ogrzewanie do odpowiedniej temperatury by substancje na których nam zależało parowały, tak konkretnie w tym wypadku sublimowały, pomijając spalanie rzeczy niepotrzebnych. ogólnie po grzaniu materiału w odpowiedniej temperaturze, nie zmienia wyglądu, trochę jaśnieje. nie ma grama popiołu, zostają nieklepiące topki.
 

_SeNsI

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 18, 2008
Postów
1,093
Buchów
10
mały off ale nie bede przeciez zakładał nowego tematu :)

Wie ktoś przy jakiej dokładnie temperaturze thc się ulatnia?
 

SanTerra

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2009
Postów
307
Buchów
1
hmmm myślę sobie, żeby zvaporyzować trochę a potem to dla zdrowia dać do jakiejś potrawy lub jogurtu :) przynajmniej cbd pomoże tzn pozostały siuwar
 

Niemaszkolan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 21, 2008
Postów
971
Buchów
1
Ktoś wie gdzie i za ile można dostać taki butan w polsce ? ? ? ale czysty nie jakiś syfiasty :]
 

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
zależy w jakim stanie chcesz. w puszce zależy gdzie, myślę że za 250ml zapłacisz nie więcej niż 10zł. gdybyś chciał nabić butlę to koło 4zł/kg. ogólnie czysty butan, tak jak propan ciężko znaleźć na stacjach nabijania. gaz do zapalniczki na moje oko wystarczy. nawet nie jest tym gównem co ma za zadanie śmierdzieć chrzczony, byle by nie kupić najtańszego szitu.

temperatura parowania/sublimacji to okolice 180stC
 
0

00000000001

Guest
Z polskich jedynie UNILITE nie kupujcie Ronsona - straszny syf.
A z zagranicznych Colibri.

Unilite niestety to tylko very pure gas - a nie butan

Colibri to - near zero imputries - premium butane - tego polecam. Są flachy 250 za ok 13 zł.
 

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
no kolego, co do ostatniego kłócił się nie będę bo nie wiem, w każdym razie:
ronson to może syfiaste szlugi, ale gaz w porzo, unilite to very pure gas, nie butan:lol3: tak, tak. pewnie propanem ładują. dam pazura obciąć że to czyściutki butan. premet, również polski, też "pure" cośtam, nie ma to tamto, ale też butan, jakość jak dla mnie rewelka. i żebyś się nie kłócił bo jestem chemikiem. jeszcze ciekaw jestem jak wygląda ekstrakcja za pomocą propanu, z np green gas do ASG, oczywiście bez silikonu, bo ja pary krzemu pier**lę wdychać. teoretycznie, ciecz bardziej ruchliwa, szybciej paruje, tłuszcze rozpuszcza, powinno być git, ale czysty propan kupić to już mały problem.
 

Niemaszkolan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 21, 2008
Postów
971
Buchów
1
Ronson czyściutki gazik pan polecał mi do zapalniczki żarowej takiej jakby mini palnika :] mówi że jest dwa razy filtrowany i się dysza nie zatyka więc :D ... bracia czil od ronsona się wam dysze nie zatkają
 
0

00000000001

Guest
Wypsikajcie sobie 50ml na szybę ronsona i unilite.

Ronson zostawia biały osad.

Gówno jakieś. Już z 20 ekstrakcji za mną to wiem co piszę.

Ronson gówno - zatyka zapalniczki z małymi żarowymi dyszami. Większość marlboro zapalniczek klęka.

Ale jak chcecie to palcie to gówno. Zdrowych płuc życzę.
 

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
mistrzuniu truskawa możesz i pińcet ekstrakcji przeprowadzić, ha mnie to obchodzi, jestem chemikiem i tu mi nie piernicz ;) może ten biały osadzik to skraplająca się woda która zamarza przy obniżaniu temperatury w trakcie rozprężania gazu? ronson jest jednym z najczystszych i co byś nie mówił tak pozostanie. opowiedz mi o zanieczyszczeniach które mogą powstawać w trakcie otrzymywania butanu, możesz wcześniej wyciągnąć wnioski i się powstrzymać coby się nie zbłaźnić. już widzę jak 50ml butanu rozlewasz na szybie by sprawdzić czystość. nawet jeśli wpadło Ci coś takiego do głowy to gratuluję pomysłowości. powiedz o tym głośno, dostaniesz z miliard zaproszeń do zakładów analizy jakościowej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół