nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie Kiedy ścinać konopie indyjskie, Czy dojdą?

Wyszukiwarka Forumowa:

elione

Member
Rejestracja
Lis 25, 2016
Postów
5
Buchów
0
Siema mam pytanie. Czy można ściąć tylko górną część rośliny która raczej już doszła? Roślina automat. Mam słabe oświetlenie i światło jest praktycznie tylko na górze rośliny. Gdybym ściął to mógłbym dać niżej lampe, ale nie wiem czy nie padnie reszta po czymś takim.
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Możesz ściąć na raty, żeby dolne odrosty podochodziły, pewnie że tak.
 
M

Marklon

Guest
Można tylko ilość czasu poswiecona na dojscie dolnych topów będzie nie adekwatna do wyniku. Roślina może dostać spory stres i dolne partie beda dochodzic 2-3tyg zebys mial te pare g wiecej.
 

kuma

Member
Rejestracja
Mar 20, 2017
Postów
6
Buchów
0
Cześć wszystkim, przedstawiony niżej automat będzie musiał zostać ścięty za +- dwa tygodnie. Dotychczas uprawa była 100% organiczna, ale ponieważ nie ma raczej szans na normalne dojście mam dwie opcje:
a) lać ripenem
b) dalej używać organicznych nawozów (ewentualnie później zrobić masło z całej rośliny)
i teraz pytanie - czy ripen cokolwiek da w tej fazie kwitnienia? Czy może też roślina za te dwa tygodnie będzie na tyle dojrzała żeby nadawać się do w miarę normalnej konsumpcji (wiadomo, że nie będzie takiej jakości jak w pełni dojrzały plant)?
I jeszcze jedna sprawa - jak roślina w ogóle nie dojrzeje, mogę z całego krzaka zrobić masło/haszysz?
plants.jpg
 
Z

zamaloslonca

Guest
LR #2 dzień 57/58 życia, flo ok.25-27 dzień
Ile jeszcze jej potrzeba? Trichomy pełne białe, niektóre mleczne, włosy białe, 10% włosów jest brązowe lekko, jeszcze nie puchnie, co zrobić aby zaczęła?
72.jpg

73.jpg
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Ile jeszcze jej potrzeba?

Ze 3tyg do :harvest:.

Nie puchnie, co zrobić aby zaczęła?

Więcej słońca/światła i cierpliwości :D.

---------- Post Zaktualizowany 12:02 ---------- Data pierwszego postu 11:52 ----------

Cześć wszystkim, przedstawiony niżej automat będzie musiał zostać ścięty za +- dwa tygodnie. Dotychczas uprawa była 100% organiczna, ale ponieważ nie ma raczej szans na normalne dojście mam dwie opcje:
a) lać ripenem
b) dalej używać organicznych nawozów (ewentualnie później zrobić masło z całej rośliny)
i teraz pytanie - czy ripen cokolwiek da w tej fazie kwitnienia? Czy może też roślina za te dwa tygodnie będzie na tyle dojrzała żeby nadawać się do w miarę normalnej konsumpcji (wiadomo, że nie będzie takiej jakości jak w pełni dojrzały plant)?
I jeszcze jedna sprawa - jak roślina w ogóle nie dojrzeje, mogę z całego krzaka zrobić masło/haszysz?

Ripenem nie lej... jak chcesz kosić za 2 tyg to już możesz przestać nawozić.
Jak będzie słabo kopać to zrób masło, bo na hasz to raczej za mało, ja osobiście nie dawałbym liści wiatrakowych, tylko te części które są pokryte żywicą.
 
Z

zamaloslonca

Guest
Ze 3tyg do :harvest:.



Więcej słońca/światła i cierpliwości :D

światło 24/7, zmieniane na 18/6 (automatom niby można mieszać cykle oświetlenia, i nie wpływa to źle na roślinę)
CFL 150W Dual oświetlenie, tak więc myślę że okej, gorzej z cierpliwością :D

Liczyłem że z 1,5-2tyg do :harvest:

Szybkie pytanko :
Panienki które dostają Bloom'a od REMO, powinny przejść flush w późniejszym etapie kwitnienia przed ścinką?
Dodam że bloom dodawany 1ml/0,5l wody dawkowany raz na 2 tygodnie
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Szybkie pytanko :
Panienki które dostają Bloom'a od REMO, powinny przejść flush w późniejszym etapie kwitnienia przed ścinką?
Dodam że bloom dodawany 1ml/0,5l wody dawkowany raz na 2 tygodnie

Flusha raczej nie musisz, ostatnie 3 podlania przed ścinka samą wodą i powinno być git, aczkolwiek możesz podlać więcej niż zazwyczaj pod koniec.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,841
Odznaki
5
Ile jeszcze jej potrzeba?

Koleś, to ledwo zaczęło kwitnąć. Trichomy mleczne ? Tam są już jakiekolwiek trichomy w ogóle ?

Wygląda na 5 tygodni do kosy lekko.

BTW. Jak lejesz bloom od remo to powinieneś też dawać micro bo 2 dwuskładnikowy nawóz.
 

515

New member
Rejestracja
Wrz 20, 2018
Postów
1
Buchów
0
green crack

Witam, ile +- do kosy? jest to okolo 54dzień od wyjscia


Pozdrawiam
 

Cannabinek

New member
Rejestracja
Lis 6, 2018
Postów
3
Buchów
0
WITAM! Mowa tu będzie o Cookie Kush od Barneya

W ziemii od końca czerwca wiem, że to nie najlepsza pora, ale chce się dowiedzieć, czy opłaca się to jeszcze trzymać, czy cieszyć się tym co jest.

Roślinka ma już grubo PONAD 5 MIESIĘCY stoi tylko przy oknie + nawozy PLAGRON (wzrost i kwitnienie) od jakichs 10d na samej wodzie.

Wstawiam fotki niżej pokazujące zmiany przez ostatni miesiąc (+/- tydzień)

Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA NIEOBRÓCONE ZDJĘCIA NIE WIEM JAK TO OBRÓCIĆ U MNIE SĄ PIONOWO











 

Hellik

Member
Rejestracja
Wrz 24, 2019
Postów
12
Buchów
0
pytanko mam, AK 47 od bulk feminized seeds 74 dzien od wsadzenia pestki, dzis dostrzegłem pod mikro 60x pierwsze kilka trychomów bursztynowych reszta raczej mleczna, pytanie jak szybko one dochodzą, chce zeby tak z połowa była burszytnowa, to jest kwestia kilku dni np 2-3-4 dni czy kwestia tygodnia i wiecej?
 

OtoPepe

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2021
Postów
238
Buchów
288
Odznaki
2
Widzę dawno do tematu nie zaglądane, ale może ktoś mi odpisze.
Pytanie dotyczy flusha.. kiedy go zrobić żeby idealnie był wymierzony te półtorej do dwóch tygodni przed ścinką. Chcę ściąć jak będzie sto procent mleko.. ale kiedy flush to nie wiem. Jak się pojawią pierwsze mleczne sztuki to wtedy płukać? Dojdą w te półtorej tygodnia?
 

DocDop

Member
Rejestracja
Sie 21, 2021
Postów
23
Buchów
7
pytanko mam, AK 47 od bulk feminized seeds 74 dzien od wsadzenia pestki, dzis dostrzegłem pod mikro 60x pierwsze kilka trychomów bursztynowych reszta raczej mleczna, pytanie jak szybko one dochodzą, chce zeby tak z połowa była burszytnowa, to jest kwestia kilku dni np 2-3-4 dni czy kwestia tygodnia i wiecej?
Najlepiej zdjęcie. Ale bursztyn to w sumie oznacza rozkład thc w cbd. Więc w sumie podlewałbym ją 3 4 dni wodą i ciął.
 

DocDop

Member
Rejestracja
Sie 21, 2021
Postów
23
Buchów
7
Ścinać, czy czekać? Trichomom brakuje brązu

Siema Koledzy, mam pytanie. Moja dziewucha jest w połowie 13 tygodnia. To white widow automat. Topy przestały już puchnąć jakiś czas temu, liście żółką i sporo wyschło ze starości, włoski brązowe do tego ich wiek sugeruje, że powinny się już nadawać do ścinki. Mam jednak wątpliwość, bo trichomy nadal są mleczne i dopiero gdzieniegdzie brązowieją. Mogą jeszcze mocniej zbrązowieć, czy raczej już takie zostaną i ciąć?
Teraz będą brązowiec, jak będzie 10% brązowych, tnij. Przy okazji lej samą wodą
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół