nasiona marihuany

Piwa niekoncernowe

Wyszukiwarka Forumowa:

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Witajcie

Od pewnego czasu jestem wielkim milosnikiem piw z malych browarow, niekoncernowych, niepasteryzowanych ( nie tych z Grupy Zywiec, Kompanii Piwowarskiej itp ) - przykladem moze byc browar Ciechanowski czy tez Amber. Piwa te maja swoje bardzo charakterystyczne, glebokie i na prawde iteresujace smaczki. Najbardziej podchodza mi piwa pszeniczne, tzw weizeny ( wsrod nich przoduje u mnie Monachijski Paulaner Hefe-WeiBbier ), choc nie pogardze tez bockiem ( Kozlak ) czy tez roznymi porterami. Ceny tych cudow sa rozne, 4-7zl za jedna butelke, co moze wydawac sie kwota dosc duza, lecz warto!

Zapraszam do dyskusji, sluze rowniez porada odnosnie takich piw :D
 

ognio

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2010
Postów
1,130
Buchów
1
piwo biala, hmmm moje ulubione to leffe blonde z belgi, tudziez wieckse witte z Maastrichtu. sa one zapewne z koncernow i raczej sa pasteryzowane lecz w Polsce malo znane. à szkoda...
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Byc moze jest to i koncern, jednakze wydaje mi sie ze bardziej o zakresie lokalnym - tak jak jest np w Niemczech, ze w danych miejscowosciach jest najwiecej piwa z okolicznych browarow, i ciezej jest znalesc z tych dalszych, mimo iz ciagle sa one krajowe - ot lokalny 'patriotyzm' ;) . Mnie taki system sie podoba, w przeciwienstwie do naszego, gdzie w kazdym rejonie polski mozemy znalesc te same piwa, od Tatr az po Baltyk ( chyba ze sie myle ) :D

Pasteryzacja wg mnie nie zawsze oznacza ze piwo traci swoje walory smakowe, jednakze ja jestem wielkim fanem jej braku.

Czy piwa ktore wymieniles sa dostepne w Polsce, chociazby w takich alkoholach swiata?
 

ognio

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2010
Postów
1,130
Buchów
1
Czy piwa ktore wymieniles sa dostepne w Polsce, chociazby w takich alkoholach swiata?

Niestety nie wiem (emigracja).

Zgadzam sie z Toba co do polskiej strategi kampani piwowarskich, ale jest tez kilka mniejszych brobarow o zakresie lokalnym, jak np kujawiak z nakla czy browar z czarnkowa w wielkopolsce ktorego nazwy nie pamietam.

najswiezsze piwo niepazterzowane pilem zas w browarze ktory znajduje sie w starym mlynie w Amsterdamie, i tam jest zajawka jak ludzie to piwo skrzynkami kupuja, takie oldskulowe butelki i skrzynki i nie kupisz tego piwa nigdzie indziej. wypas.

znalazlem links po angielsku

http://www.brouwerijdemolen.nl/index.php/en/brewery/the-brewery.html

jak bedziesz w okolicy nie mozesz tego ominac. jak dla mnie nr 2 w amserdamie po kofikach.
 

psycholek

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2010
Postów
255
Buchów
0
Ja lubie Łomżę niepasteryzowana i wszystkim polecam.
Jak to bylo w reklamie.
Mały browar ale piwo maja wielkie.

Ostatnio został sprzedany ale piwo narazie jet ok
 
G

Gość

Guest
z polskich piw najbardziej podchodzi mi perła...zaś najlepsze piwo to zdecydowanie słowacki browar złoty bażant <coolpalacz>
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Perła jest mi bliska.. ;) Faktycznie dobre piwo, bardzo charakterystyczny chmielowy smak na tle Tyskich i Zywcow.
Lomza niepasteryzowana to ta w baczku 0.33 z taka charakterystyczna prosta etykieta?
 

nick użytkownika

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2008
Postów
1,755
Buchów
4
jak ostatnio bylem w ojczyznie to zasmakowalem w niepasteryzowanym kasztelanie z browaru z sierpca.klasa
 

nick użytkownika

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2008
Postów
1,755
Buchów
4
niepasteryzowany tez jest ok.ciekawe czy jeszcze robia je w takich malych, smiesznych butelkach.u nas mowilo sie na nie "granaty" :D
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
browar z czarnkowa w wielkopolsce ktorego nazwy nie pamietam.

Noteckie, przez jakiś czas wersja exportowa nazwana Kolejorz

clear.gif


Natomiast jedno z lepszych jakiekolwiek piłem:

löwenbräu
clear.gif
 

psycholek

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2010
Postów
255
Buchów
0
Ten Lowenbrau to popularne piwo w niemczech ale nie zmienia to faktu ze jest dobre
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,975
wrocław rynek spiż zapraszam :)

mało znane przynajmniej u mnie jest piwo "luzak" a dobre. ja wole słabe piwa generalnie ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół