nasiona marihuany

soda oczyszczona- pH

Wyszukiwarka Forumowa:

Arcy_kąsek

Member
Rejestracja
Maj 14, 2010
Postów
12
Buchów
0
Witam.
Nie znalazłem odowiedzi na moje ytanie w szukajce-zatem spróbuje tutaj.

Czy soda oczyszczona , ktora jest zasadą, moze byc uzyta do podwyzszenia pH roztworu wody z nawozami?
Czy nie pociąga to za soba jakiś nieciekawych zaburzeń w ogolnej gospodarce rośliny i w równowadze w glebie?
Czy ktos z zaawansowanych farmerów ma jakies doświadzczenia w ej dziedzinie???

Wczesniej próbowałem popiołu drzewnego ale ma duzo Ca, który przyblokował mi inny składnik, tak że szukam jakiegoś alternatywnego rozwiązania.

ze spółdzielczym pozdrowieniem
 

qkis_ns

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2010
Postów
203
Buchów
0
nie taniej wyjdzie produkt ph down i ph up ? moim skromnym zdaniem mysle ze nie ma co sie pier***ic z sodą oczyszczoną. ale skoro ciekawosc cie ciągnie do niej to zastosuj i zdaj relacje ;p
 

Arcy_kąsek

Member
Rejestracja
Maj 14, 2010
Postów
12
Buchów
0
to nie jest kwestia ciekawości_raczej interwencyjnego działania-zanim sie zdecyduje na jakis odpowiedni produkt.
Zamówiłem z jednego sklepu Ph Up z 'Canny' ale dostałem kwas fosforowy, czyli raczej jest to ph down. zanim im to odesle i dostane ph Up-o ile mają wodorotlenek potasu to troche minie-a poziomki domagają sie papu.

Nie wiem co tam jest w składzie Ph Up z Canny__ktoś ma dokładniejsze info...?
No i co z tą sodą panowie...?
Nie jestem asem z chemi, nigdy nie wiedziałem co sie działo na zajeciach
i nie wiem co taki wodorowęglan sodu moze nabałaganić, poblokowac itepe.
Z tego co wyczytałem z netu w kontakcie z kwasami reaguje z wydzieleniem co2 i h2O oraz uzywa sie do zmiękczania wody...ale jak to sie ma do roslin...?

Badzcie tak mili i szepnijcie cos kontruktywnego_ewentualnie podklejcie jakis przegapiony przeze mnie link.

Pozdro
 
T

tomram74

Guest
hej
sodke ja uzywam, do np zmiejszenia i zapobieganiu rozmnazaniu sie maczniaka,wiem tez ze stosuja ja w polaczeniu z octem do produkcji co2,ale czy nadaje sie do podnoszenia ph wody,hmm,dodajac sodke do wody do opryskow,ona ma wsomie taki cel ,podwyzszenie ph lliscii(maczniak)nigdy nieslyszalem zeby ktos uzywal sody do podnoszenia ph w zbiorniku,zawsze mozesz sprobowac,choc ja osobiscie bym sie troszke bal,duza zawartosc sodu moze bardzo niekorzystnie wplynac na wchlanianie pokarmu,i moze miec bardzo niekrozystny wplyw na srodowisko w twojej donniczce,zmiana ph gleby ogolne zwiekszenie zawartosci sody..
jezeli bys sie skusil na cos bardziej komercyjnego ,polecam silikon z growtch technology,jest to krzem potasowy,bardzo wydajny ,i naprawde pomocny jako suplement,kiedys tez zauwazylem ze rizthonic z canna tez podnosi ph,tyle ze wychodzi dosc drogo,niewiem czy srodki ktore sie uzywa do podnoszenia ph w akwarium beda sie nadawaly dla nas,hehe.pozdro
 
Ostatnia edycja:

Arcy_kąsek

Member
Rejestracja
Maj 14, 2010
Postów
12
Buchów
0
_no własnie własnie, tez sie nie spotkałem zeby ktoś odkwaszał tym_ale tez nie znalazłem nigdzie_że soda robi cos złego. Trzeba by postudiowac i poexperymentować czy w takich połaczeniach pasza jest dostepna dla roslin i czy sie gleba nie zasoli:

"....Anion (CO3)- tworzy w węglanach połączenia z kationami metali takich jak magnez, żelazo, wapń, cynk, mangan, ołów, miedź,
a niekiedy także z anionami dopełniającymi - (OH)-, (Cl)-...."

Ja juz 3 razy zalalem pozywką z sodą i nie wiele jej wsypałem bo- 2.5 ml
narazie nic niepokojącego nie widze.

_A to że przeciwko maczniakowi tez czytałem. ...ciekawe czy z pleśnią dal by rade...

Thx za ten drugi srodek. Gdzie go nabyłeś? w chemicznym, ogrodniczym, czy branzowym sklepie na necie...???

Pozdro.
 

Canaba_9o

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2008
Postów
172
Buchów
1
spoko smialo mozesz stosowac sode dso podwyzszenia ph czystej wody lub wody z nawozami... tak samo jak do obnizania uzywa sie kwasku cytrynowego...:) to jest alternatywa jesli ktos nie posiada PH down lub UP..:)
roslinkom nic nie dolega po takim zabiegu...:)
 
T

tomram74

Guest
ojaki drugi ci chodzi ,o silicon
tutaj wiecej
chodzi o podwyzszony poziom sodu w podlozu.pozdro
ps ,co do uzywania kontra maczniak ,dobrze jest dodac troszke h2o2 ,nie zaduzo!i gdy juz widzimy kwiaty,lepiej zrezygnowac z polaczenia z h2o2 hehe.jest to dobry sposob na 2 tygodnie,pozniej niestety,juz zbyd nie,szczegolnie w poznym stadiom flo,wydaje sie ze maczniak ma cos wspolnego z azotem,i co zauwazylem jeszcze,niewolno przsuszac ziemi gdy nastopil atak maczniaka,grzyb jakby 3 razy szybciej sie rozmnazal przy obsychaniu korzonkow.ponad 8 miesiecy walczylem z tym grzybem hehe przegowno,a szczegolnie wtedy gdy idzie to z pokolenia na pokolenie poprzez nasionko,dlatego najlepiej moczyc nasionka z dodatkiem h2o2

nie nie nie,tak niejest(cytrusy ,fosfor itp ,to inna historia),jak napisal pan wyzej(choc wsumie ma racje,bo do ilus razy,niewiem,lej jak cos to pisz hehe).niechem sie zbytnio rozpisywac i sie wymadrzac hehehe
przyklad:
ph dow flo
ph down veg
,w wielu sklapach net.znajdziesz takie pozycje.
moze i komercja,kasa,ale jak sie temu wszystkiemu tak dokladnie przyjzec,to nie,to tak nie jest.niewiem czy ktoras z marek wykorzystuje sodke do podnoszenia ph,ale chyba zadna,a jest to dosc tani produkt ,nie?pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Arcy_kąsek

Member
Rejestracja
Maj 14, 2010
Postów
12
Buchów
0
dziękówka panowie.
Nie wiem czy to po sodzie, czy ona tylko przyspieszyła niedobór czy poprostu nałozyły sie objawy teraz (bo mam juz starsze roslinki)
__w kazdym bądz razie wyskoczyło mi kilka objawów niedoboru mikroelementów.
Jakby żelaza im brakło, Boru i byc może Molibdenu...
_leje mono zatem z Canny.

Pozdro.
 

highboy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2009
Postów
611
Buchów
0
Soda oczyszczona ( NaHCO3) Jest SOLĄ. Jako sól mocnej zasady (NaOH) i słabego kwasu (H2CO3) wykazuje wysokie pH. Lecz soda oczyszczona powstaje w warunkach dużego nadmiaru kwasu węglowego i niedoboru wodorotlenku sodu, co prowadzi do wprowadzenia w strukture atomu wodoru.
Gdyby ilosci reagentów byłyby równe powstalby zasadowy związek Na2CO3.
W naszym wypadku ten atom wodoru niweluje sód i pH naszej sody jest bliskie neutralnemu. Na chłopski rozum to kation 2Na+ jest bardziej zasadowy niż anion CO3 2- jest kwasowy i wtedy sól ma charakter zasadowy. Ale już kation Na+ z anionem HCO3- są porównywalnej mocy, więc sól jest neutralna.

Troszke zagmatwałem ale jest rano:p

Weglany z wieloma metalami tworzą nierozpuszczalne sole- węglany.
Więc po wlaniu wody z NaHCO3 do doniczki wytrącają się weglany wapnia i magnezu (inne też), ktore po dluzszym czasie obserwujemy jako taki biały nalot na doniczce i w ziemii.

Dodatkowo sam w sobie sód nie jest dobrze tolerowany przez rośliny, gdyż jest bardziej reaktywny od np wapnia i magnezu i przez to utrudnia wchłanianie tych minerałow przez rośliny.

Z racji powyższego uwazam ze podlewanie sodą krzaków to nie nienajszczęśliwszy pomysł.


Pozdro!
 

Canaba_9o

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2008
Postów
172
Buchów
1
nie najlepszy... ale tez nie najgorszy.. nie zauwazylem jakis negatywnych objawow przy regulacji ph soda...;) chociaz rzadko mi sie zdaza nia regulowac przewaznie to musze obnizac ph wody wtedy stosuje kwasek Cytrynowy..:)
 

Marianna

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2011
Postów
564
Buchów
0
Witam, odkopie troche temat.
Otoz za kazdym razem kiedy dodaje dopalacz do wody zaniza mi sie masakrycznie ph . Woda ma np: ph 8 a po dodaniu np; terra flo ph zaniza sie do 6. Wczoraj na szybkiego pojechalem do sklepu i kupilem sode , dalo mi to wynik ph7. Czy moze ktos potwierdzic ze soda nie niesie za soba skutów ubocznych ?
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Podbijam temat ktos uzywal sody bez skutkow ubocznych do podniesienia PH gleby?
 
Ostatnia edycja:
Rejestracja
Sty 22, 2012
Postów
457
Buchów
0
Pare razy zdarzylo mi sie uzyc sodki gdy skonczyl mi sie pH up i nie mialo to zadnego wplywu na rosline ale nie wiem czym skutkuje jego dlugotrwale uzywanie.

Macie cytat z wiki haszysz:
"Braki wapnia są bardzo rzadkie. Zazwyczaj wiążą się one z mocno kwaśnym odczynem gleby. Przyczyną tego może być nadużywanie sody (popularny środek podwyższający pH), nadmiar nawozów naturalnych lub stosowanie filtrów do zmiękczania wody (których nie powinno się w ogóle uzywać)"

Moim skromnym zdaniem jesli chce sie liczyc na konkretne plony nalezy sobie ja odpuscic i nie zalowal tych paru zlotych na profesjoanlny srodek
 
D

delete

Guest
a nie prościej do podniesienia ph użyć po prostu zwykłego wapnia w tabletkach z apteki do rozpuszczenia w wodzie ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół