nasiona marihuany

Amanita Muscaria

Wyszukiwarka Forumowa:

palpatine

Member
Rejestracja
Cze 22, 2008
Postów
6
Buchów
0
nie chce sie wymądrzać ale ci co wpieprzali po 3-4-5kapeluszy i nie mieli "fazki"wpierdzielali amanita pantherina.życze smacznego
 

Ks_Proboszcz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 4, 2010
Postów
851
Buchów
0
Muchomora suszymy w piekarniku w temp ok. 75st. Wysoka temperatura jest potrzebna do karboksylacji kwasu ibotenowego do muscimolu. Przez to aktywność substancji odpowiadających za halucynogenne działanie wzrasta ok 5-krotnie, jednocześnie maleje neurotoksyczność.
Na początek nie poleca się jeść więcej niż 1/2 suszonego kapelusza.
Później można zwiększać dawki stopniowo. 3 kapelusze dają średni trip, ale wartość ta może się zmieniać.
Każdy organizm reaguje inaczej, a zawartość substancji psychoaktywnych w muchomorach są zależne od tego gdzie grzyby rosną.
Tak więc ostrożnie...
 

Drugsonamicon

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2008
Postów
281
Buchów
0
Ogólnie rzecz biorąc to to wygląda następująco:
-proces produkcji jak wyżej
-nie polecam jeść całych wyprażonych kapeluszy bo na pewno zaliczycie torsje
-najlepiej grzać je do usychu by zrobić z nich tea bo to najmniej tyra wnętrzności
-jeśli jadłeś wysokie dawki dxm bez stresu czy wrzucałeś kwasy to ogarniesz fazę, jednak ciężko wyczuć dawkę w potencjalnych kapeluszach więc ryzyko przedawkowania jest duże ( psyche cierpi :( )
- jak dobrze przyrządzisz - 0 kaca, jak spieprzysz sprawę komplikacje są dość znaczne
-zbieraj średniej wielkości kapelutki w centrum jesieni - bazowałem na doświadczeniach innych i kontekst tego pozwolił mi przeżyć 3 tripy bez stresu o live
- nie opisze jak działa bo to nie ten dział ale gotuj się na mocne psycho. nowicjusze w temacie nawet niech nie myślą by to ogarniać.
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
Panowie!! Rozpoczął się sezon na Amanity :D Jak wam idzie zbieranie? Ja chyba się dziś wybiorę do lasu.
 
G

Gość

Guest
Czy jest możliwość zebrania grzybów podobnych, ale bardziej trujących, przez co mógłbym wylądować w szpitalu? Oczywiście wysuszyłbym je najpierw w piekarniku.
 

Natural

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2011
Postów
1,870
Buchów
1
Na ten temat napisałem w poście powyżej. Podczas suszenia toksyny zawarte w muchomorze czerwonym zostają przeistoczone do innych, nieszkodliwych związków.


z tego co slyszalem to toksyny z muchomorow gina dopiero przy 300'C czyli przy spaleniu
nie jedzcie tego gowna bo wysracie watrobe
 

BASF

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2010
Postów
584
Buchów
6
z tego co slyszalem to toksyny z muchomorow gina dopiero przy 300'C czyli przy spaleniu

To zle slyszales. Dekarboksylacja kw. ibotenowego zachodzi przy suszeniu, ph ponizej 2,7 i pod wplywem temperatury - jakiej, nie pamietam.
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
Czy jest możliwość zebrania grzybów podobnych, ale bardziej trujących, przez co mógłbym wylądować w szpitalu? Oczywiście wysuszyłbym je najpierw w piekarniku.

Czerwonego grzyba z białymi plamkami raczej trudno z czymś pomylić :D
 
G

Gość

Guest
Można pomylić z na przykład bardzo podobnej odmiany, ale bardziej trującej. Raczej to miałem na myśli ;)
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
Można pomylić z na przykład bardzo podobnej odmiany, ale bardziej trującej. Raczej to miałem na myśli ;)

Heh najwyżej umrzesz :p Ale... Przecież Ty i tak umrzesz xD A tak na serio to jakie są podobne bardzo trujące odmiany? No przecież muchomor to masakrycznie rozpoznawalny i charakterystyczny grzybol :sunny:
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
[...] sadzic palic i to wystarcza :spalony:
Nie wszystkim to wystarcza :p Ja np. jestem amatorem mocnych wrażeń a skoro faza rośnie sobie w lesie i wcale się namęczyć nie trzeba żeby sobie poćpać... :)
 

majeranektenpoprzedni

Well-known member
Rejestracja
Gru 24, 2010
Postów
280
Buchów
0
nie mozna by bylo ich usmazyc? znam osobe ktora wpiepszala jakies muchomory smazone :D nie wiem czy czerwone ale jak to byly te czerwone to bede wiedzial co powiedziec tej osobie :D:D:D:D sam sprobuje jak jeszcze znajde grzybki teraz akurat pada to sie wybiore niedlugo do lasku wiecie moze co moze sie stac jak wpieprze takiego muchomora kapelucha o srednicy jakischs 10cm tak czysto teoretyzujac wiadomo ze jest trujacy tak, dzieci nie probowac tego w domach itd. :D ale tak z ciekawosci czy mozna umzec i od jakiej dawki to zalezy jbc. ale jakby tak usmazyc muchomora z jajkiem itp albo z suchego pizze zrobic to byloby ok :D

---------- Aktualizacja posta 16-09-2012 20:30 ---------- Czas poprzedniego posta 12-09-2012 19:33 ----------

sorki za post pod postem ale znalazlem ladnego kapelucha i juz sie prawie wysuszyl moge go zjesc w calosci? Prosze o szybka i prawdziwa odpowiedz :D
 

ObywatelMC

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2010
Postów
116
Buchów
0
Witam wszystkich grzybiarzy! :) Mam do Was kilka pytań, mam nadzieje że pomożecie :)
1. Jak długo należy suszyć muchomorki w naturalnych warunkach (tj. ciemne, suche, przewiewne pomieszczenie) aby pozbyć się wszystkich trujących substancji??
2. Jak długo i w jakich warunkach najlepiej przechowywać muchomory??
3. Można je jeszcze zbierać?? Ostatnio jeździłem na rowerze i w pobliskim lasku widziałem ich sporo.. :D

Macie może jakiś artykuł w pdf albo książkę w której są wszystkie medoty i info??
 
D

delete

Guest
Muchomor Czerwony "Amanita Muscaria"

Witam ,zaintrygował mnie trochę ten grzyb przez cały dzień czytałem o jego właściwościach. Od dzieciaka miałem wpajane że to silnie trujący grzyb którego konsumpcja prowadzi do zgonu ,jak się okazuje nic bardziej mylnego.
Temat ten kieruje do osób które miały styczność z muchomorem osobiście ,nie obchodzą mnie mnie mity i gdybania chcę fakty.
Doczytałem ,że najlepiej jest obdzierać kapelusze z skórki i tylko je suszyć zamiast jeść całych kapeluszy.Ponoć sierpniowe są lepsze niż październikowe ponieważ zawierają mniejszą ilość sub. trujących ,ile w tym prawdy ?
Moje 3 główne pytania:
-Jaka metoda suszenia jest najbardziej efektywna w pozbyciu się trucizny?
-Dawkowanie i okres wejścia bani ?
- mam zaburzenia pamięci krótkotrwałej i zapomniałem 3 pytania jak przypomnę sobie to dopiszę <rotfl>

Z góry dzięki za pomoc !<shiza>:yeahh:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół