nasiona marihuany

Jedno cięcie, 4 główne topy by Uncle Ben

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Sposób Wujka Bena na 4 główne topy!

Wybór miejsca do przycięcia aby uzyskać 4 główne topy

Aby uzyskać 4 główne pały, daj urosnąć swojemu plantowi do 5 - 6 piętra, a potem utnij łodygę zaraz ponad drugim właściwym piętrem (tak, tak, wycinamy
ponad połowę planta ;]
Piętro z liścieniami się nie liczy!

Rezultatem będzie reprodukcja auksyn i innych hormonów które zazwyczaj gromadzą się w górnej tkance najnowszego piętra. Te hormony zostaną ponownie
rozprowadzone do bezczynnych topów, które znajdują się w szypułkach (chodzi tu o łono, gdzie pojawiają się włoski) poniżej cięcia.
Odpowiedź w postaci nowej tkanki listnej będzie bardzo szybka (w ciągu 24 godzin, patrz foto) Jeśli zrobiłeś to na zdrowo rosnącej roślinie
odwdzięczy Ci się w postaci 4 nowych topków zamiast jednego.





cięcie


jak widać - jedno cięcie dało 4 topy i masę zdrowych liści.





Przetłumaczone z: rollitup.org
(r) Uncle Ben

Poproszę o przyklejenie ;]

 
Ostatnia edycja:

Kałach =D

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2010
Postów
343
Buchów
0
Ja tam tego nie czaje ... zrób może jakiś schemat jak to przyciąć bo czytam już to z 5 raz i nic nie mogę zrozumieć.
 
D

delete

Guest
Ja tam tego nie czaje ... zrób może jakiś schemat jak to przyciąć bo czytam już to z 5 raz i nic nie mogę zrozumieć.

zadna filozofia.

zostawiasz planta niech idzie w gore i pusci kilka pieter rozrostow, wtedy upie****asz go 2-3 cm nad 2gim pietrem odrostow i czekasz az topy wystrzela.

najgorsze to chyba jest to cisnienie na psychike - 'a co jak spie****e?' hehehe

ciekawe jak bardzo ten szok spowalnia roslinke, no i w sumie mozna z etego uwalonego glownego szczyta ladna choinke sklonowac
 

packardbell

Well-known member
Rejestracja
Mar 11, 2010
Postów
47
Buchów
0
Ja też kiedyś złamałem drzewko jakoś bardzo nisko, skończyło się to tak że prawie wyprzedziło inne klasycznie trenowane więc to ma sens.

Jeszcze pytanko jak się to ma do automatów?
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
9
w automatach taka opcja odpada. AFy rosną szybciej i treningi polegające na przycinaniu nie ma sensu... Osobiście byłem zmuszony zciąć AFa w połowie ze względu na atak pleśni szarej. Było to w tym roku - White Master od Grzesia (pozdro). Nie zauważyłem jakichkolwiek znacznych przyrostów w stosunku do innego krzaka tego samego gatunku. Dodam, że nie zauważyłęm też strat (oprócz gł topa którego wraz z dużą częścią łodygi ciachnąłem). Roślinka się niezestresowała wyraźnie. Rosła dalej bez skutków ubocznych.

btw. White Master to jedna z fajniejszych i niewymagających automatów jakie spotkałem. Krzaczy się wręcz cudownie i pomimo braku pogody plon uznałem za obfity... Polecam gorąco!
 
R

Rufi

Guest
mi ślimaki u***ały pół lr#2 i na to samo wyszło też 4 szczyty rosną:)
 
K

Kot z Cheshire

Guest
za***isty trening, najmniejszy nakład pracy a efekty konkretne.

Uncle Ben to stary znany user z OG, on pierwszy wodorotlenikem miedzi donice pomalował przy uprawie, co sam stosuję teraz.

przenoszę do technik uprawy i przyklejam.

dzięki.
 

Weedart

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 21, 2009
Postów
976
Buchów
0
Sposób za***isty :] U mnie coś podobnego stało się na jednej z MIXów ale nie wyorsły mi aż 4 szczyty.

Przepraszam za mały offtop...
Ale w jakim celu smarujesz donice tym wodorotlenikem miedzi?
 

Lomu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 20, 2007
Postów
1,694
Buchów
13
Sposób za***isty :] U mnie coś podobnego stało się na jednej z MIXów ale nie wyorsły mi aż 4 szczyty.

Przepraszam za mały offtop...
Ale w jakim celu smarujesz donice tym wodorotlenikem miedzi?
że niby rosną lepiej;]
 

kornatkom

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2010
Postów
120
Buchów
0
W sensie, że to po lewej to jest z doniczki z miedzią i wytworzyło takie korzenie, a to po prawej jest ze zwykłej donicy? Cholera ciekawe patenty macie Ile to się człowiek z Wami nauczy hehehe

Odwrotnie, tlenek miedzi działa tak, że jak korzenie się na nie natknie to zawracają.
Jest topic na forum o tym poszukaj


http://www.forum.haszysz.com/jak-moge-uzyc-wodorotlenku-miedzi-celu-t22038.html
 

el_Kapelusznik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 1, 2009
Postów
1,575
Buchów
0
pamiętam że kilka razy zdarzyło mi się przyciąć topa troszkę za wcześnie, nie wiem jak to opisać... nie uciąłem go przy łodyze tylko tak jakby z listkami jeszcze, czyli został główny top + do tego jeszcze 2 boczne które wyrosły co daje 3 nowe szczyciki:p mama nadzieję że zrozumieliście:p hehe PEACE!!!<lol>
 

Sime

New member
Rejestracja
Paź 27, 2009
Postów
3
Buchów
0
W jakim momencie życia krzaczka/wieku zrobiłeś ten topping?
 

jester

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2008
Postów
538
Buchów
11
Czy 1. właściwe piętro to jednopalczaste liście, które ukazują się po tym, jak roślinka wyjdzie z ziemi? Czy może chodzi o piętro, które pojawia się po tych pierwszych liściach jednopalczastych? Nie licząc tych malutkich listków, z którymi roślinka startuje, rzecz jasna. Bardzo proszę o klaryfikacje, bo ta metoda wydaje się bardzo ciekawa, a nie chciałbym jej spieprzyć tnąc w nieodpowiednim miejscu ;-)

EDIT:

Krótko i zwięźle, czy to zdjęcie dobrze obrazuje gdzie trzeba ciąć w tej technice?

displayimage-lastup-25677-0.html
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół