nasiona marihuany

Green Dragon / Zielony Smok - nalewka z marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:

GreenLifeStyle

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 24, 2014
Postów
531
Buchów
10
Ja dałem pełny słoik 1l odpadów i popcornu dośc mocno ubity , wyszło ok 200ml nalewki z 0,5l spirytusu 96% następnym razem kupie 0,7l bo sporo wsiąka w temat 7ml trzymało cały wieczór , temp 150C 5m w piekarniku ze stoperem w ręce
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Dzięki Ci dobry człowieku :) To już jakąś miarę mam na to wszystko. W takim razie bez obaw zaleję 1L bimbru i mam nadzieję, że max. kieliszek będzie wystarczający :)
 

ono

Active member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
26
Buchów
1
Siema all , a więc po przeczytaniu instrukcji zabrałem się za zrobienie GD :
Filmik z akcji :p https://youtu.be/LlKu0oCvnPE

130 gram liści ( z trimu i zwykłe ) garść topów .
1L spirytusu + 0,5 L wody.




Wywnioskowałem ,że najlepiej będzie wsadzić towar na 115 stopni na godzinę ( przy 150 zaczyna się dymić , a tego nie chcemy ! )



Miedzy czasie przelałem spiryt do 5L butli i wsadziłem do garnka z wodą i podgrzałem do 75 stopni.
Po godzinie przesypałem zioło do butli i podgrzewałem pół godziny , parę razy mieszając .



Temat odstawiłem do wystygnięcia .
Po dwóch godzinach nalałem do kielona tyle




Smak tragedia , rozrobiłem trochę z colą , spoko dało się wpić .
Po przeanalizowaniu waszych postów doszedłem do wniosku, że lepiej zacząć od tak małej ilości .
Niestety taka ilość mnie ku**a zabiła , temat wchodzi długo , do godziny więc jak to zrobicie to NIE PIJCIE WIĘCEJ W CIĄGU GODZINY!
Faza była tak mocna że nie mogłem spać , w głowie total sajgon , zero koncentracji , faza inna niż przy paleniu . Wypiłem o 20:00 , jest 10:30 rano , a ja dalej nie czuje się na siłach :D .
Najlepsze jest to ,że mam tego 1,5 L , ja pie***le ....
 
Ostatnia edycja:

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Ile % spirytus? 95%?
Butelkę podczas gotowania miałeś zamkniętą?

Super relacja!
 

ono

Active member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
26
Buchów
1
Spiryt 96% w biedrze był za 42 zł :) Butelka lekko otwarta , lepiej nie zamykać , bo wy***ie jak sie gazy nazbierają przy podgrzewaniu :)

Po zmierzeniu wyszło ,że wczoraj wypiłem 4 ml , ja pierdykam jak dobrze że nie ***łem 50 , szok :D
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Po zmierzeniu wyszło ,że wczoraj wypiłem 4 ml , ja pierdykam jak dobrze że nie ***łem 50 , szok :D

Śmierć przez zjaranie :D
Jak wypracujesz optymalną dawkę daj znać, bo będę robił praktycznie tak jak Ty i liczę na podobne osiągi.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
I nareszcie miałem chwilę na zrobienie swojego pierwszego zielonego smoka :)
Przygotowałem małą relację z tej akcji dla potomnych.

Składniki:
- 2L bimbru: 1,5L bimbru ponad 60%, według zapewnień znajomego od którego dostałem. W trakcie okazało się, że jest za mało, na szczęście miałem jeszcze 0,5L jakiegoś bimbru, który miał nie mniej niż 50%, ale prawdopodobnie 60%.
- 130g odpadu - ok. 90% liści przytopowych
- Odświeżacz zapachu, wolny czas i chata ;)



Miałem problem z ustaleniem temperatury, na pokrętle od piekarnika mam tylko cyferki od 1-8, prawdopodobnie na 1 mam 140st., ustawiłem więc na 1 i trzymałem 12 minut. Tak wiem, że zbyt długo przy tej temperaturze, ale stwierdziłem, że lepiej, aby znaleźć się "na spadku" efektywności dekarboksylacji (patrząc na wykres z 3 strony tematu) i osiągnąć tym samym i tak więcej, niż gdyby okazało się, że na 1 jednak mam 125 lub 115st. C.



Do rozpuszczania thc w alkoholu użyłem 4,5L słoja z dużym otworem, dzięki czemu łatwo było mi mieszać.



Zanim "upiekły się" liście, bimber ogrzewałem w wodzie. Nie mam termometru do mierzenia temp. wody, więc sprawdzałem palcem. Kiedyś miałem taki termometr, używałem do yerby, nauczyłem się, że 75st. to taka mniej więcej temperatura, kiedy woda zaczyna parzyć po zanurzeniu w niej palca :) Podczas "gotowania" liści w bimbrze temperatura zmieniała się, od 40 do 70st.



Tak jak wcześniej wspomniałem, po wrzuceniu liści do 1,5L bimbru okazało się, że jest za mało cieczy.



Dlatego uzupełniłem ilość bimbru do 2L i "gotowałem" co jakiś czas mieszając przez ok. 35min. Foto po zakończonym procesie "gotowania".



Część nalewki po odlaniu.



I zdjęć byłoby na tyle, brakowało mi trzeciej ręki ;) Jak widać kolorystycznie wyszła mi mikstura tak zielona, że aż czarna :D

Generalnie stosowałem się do porad z pierwszego posta i tego co zaprezentował użytkownik Ono z jednym wyjątkiem, po odlaniu z liści tego co dało się swobodnie wydobyć ze słoja, liście wsypałem do sitka z wyłożoną w środku gazą, całość mocno wykręciłem, pozwoliło mi to na odzyskanie ok. 100ml cennej nalewki.

Wyszło mi w sumie ok. 1,6L alkoholu, część odparowała, część wsiąkła w ususzone liście, a nie byłem na tyle zdesperowany, aby w celu odzyskania reszty sprasować te liście :p

Po przelaniu do butelek i posprzątaniu kuchni, ostatnie 30 minut tego procesu spędziłem nad kiblem - nigdy nie wrzucajcie takiej ilości liści na raz do kibla, bo też będziecie później bawili się w gównonurka odtykającego kibel :some:


Spożycie:
Właśnie 1 łyżeczkę (5ml) zmieszałem z colą i wypiłem, czekam na efekty.
Bardzo dużym minusem w stosunku do masła jest fakt, że dużo w nalewce jest też chlorofilu, a może by tak po dekarboksylacji wygotować ziele, tak jak w przypadku masła? Tylko należałoby mieć na uwadze to, że woda wsiąknie w listki i należałoby użyć odpowiednio mocniejszego alkoholu niż 68% (idealne stężenie dla nalewek)?
Sam już zapach nie jest za specjalny, smak nawet po zmieszaniu z połową szklanki coli jest bardzo mocno wyczuwalny i odrzuca, chyba nie byłbym w stanie wypić czystej mikstury, nawet 5ml.

Edit:
Odczekałem 3h i nic :/ W takim razie następnym razem spróbuję 15ml wypić.

Edit2:
Dzisiaj zrobiłem drugie podejście, 20ml. Zaczęło mnie brać po godzinie, teraz 2h od wypicia czuję mocną fazę, mocną, ale nie wyrywającą z butów :)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ono

Active member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
26
Buchów
1
No to super , dochodzisz do dobrej dawki :D U mnie to 4 ml , byli tacy co wypili 8 ml , ale faza trzymała ich bardzo długo .Moje robi furrore wśród znajomych , nikt nie chce palic , wszyscy piją , hyhy .
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Wydaje mi się, że jednak spierniczyłem dekarboksylację, no szkoda, że nie mogłem dokładnie kontrolować temperatury. Faza po kieliszku jak po 1 ciastku. Z takiej ilości miałbym ok. pół kila masła. Jedyny plus dla mnie to szybkość robienia tej nalewki i możliwość przechowywania przez dług czas.

U mnie rekordzista wypił 100ml (w 3 dawkach co 1h), ale gość był chyba bardziej pijany, niż zjarany, więc ciężko oceniać, ale na drugi dzień zachwalał.
 
Ostatnia edycja:

macieho

Well-known member
Rejestracja
Mar 5, 2014
Postów
48
Buchów
0
Czy nalewka zrobiona z 5g topów i 0,25 spirytu będzie klepać? czy za mało materiału?
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Podejrzewam, że i z 1g będzie klepać, tylko będzie trzeba wypić całą na raz. Na pewno będzie działać, kwestia tylko w jakiej ilości.
 

ono

Active member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
26
Buchów
1
Ostatnio zrobiłem wodny curring , wyszło za***iste zioło , może by tak zrobić przed GD ? Podejrzewam że smak nalewki by się zmienił diametralnie .
 

moskit

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
680
Buchów
1,025
Odznaki
2
Ostatnio zrobiłem wodny curring , wyszło za***iste zioło , może by tak zrobić przed GD ? Podejrzewam że smak nalewki by się zmienił diametralnie .

Ja zrobiłem WC aktualnie nalewka leżakuje po tygodniu napisze jak wyszło i czy smak sie zmienił.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Moja nalewka chyba nabrała mocy... :D Dawka w ilości 20ml masakruje, zamienia oczy w oczy chińczyka i lula do snu zaraz po załadowaniu :p
 

BigDog

Pies na gambe
Weteran
Rejestracja
Gru 22, 2012
Postów
772
Buchów
1
Ja zrobiłem z 10g bardzo dobrego jakościowo suszu (przygotowanego jak trzeba) 1l nalewki. Z tym, że ja trzymam susz w spirytusie już prawie miesiąc. Niedługo przecedzę przez pieluchę, rozrobie trochę i zobaczymy co to będzie ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół