nasiona marihuany

Green Dragon / Zielony Smok - nalewka z marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
Witam, słyszałem że
cyt.:. Przed przystąpieniem do sporządzania nalewki cały materiał roślinny wyparzamy gorącą wodą. Dzięki temu docelowy zielony smok zyska na walorach smakowych.
Jak to zrobić ? Przelać wrzątkiem?

można śmiało choć ja nigdy tego nie robiłem , dekarbo i do spirolu ,podgrzewałem chwilkę i *** działa dobrze haha
 

krykiet66

New member
Rejestracja
Lis 2, 2020
Postów
3
Buchów
0
Wszystko wporzo, ale wg. mnie, taka nalewka na mj to raczej tylko experymentalnie, gdyż nie wydaje mi się aby faza mj + faza alkoholowa należała do najprzyjemniejszych. No chyba żeby zrobić takie cudo że po wypiciu kielicha siekało jak po spalonej lufie dobrego sztosu, wtedy fazy alkoholowej nie odczujemy;)

...

Odnośnie produkcji, ciekawą opcja była by z aparaturą do alko, tutaj najlepiej by się sprawdziła kolumna ale z systemem LM. Można by było zrobić zacier na liściach mj, następnie całą pulpę wlać do kega, tylko z płaszczem olejowym, aby się nie przypaliło i HEJA. W trakcie stabilizacji kolumny, podczas kiedy temp. wynosi od 72 do 78*C prawie thc by się wytrąciło w kotle i po godzince ruszyć z odbiorem z zaworem otwartym na max aby nie tracić thc no i później w zwykłym garnku np. 60% alko odparować i mamy siekierę, destylat na bazie mj;)

...

Kontemplując... to tak tylko od strony teoretycznej z ciekawości, bo w praktyce łatwiej po prostu zrobić wpierw spiryt (bądź kupić) a później ową nalewkę i odparować część alko:)

...

Neutrino zrobi... końcem października:)

clear.gif


Ja mam coś takiego. jak myślicie , gdyby do środka dać dekarbokylowanego suszu i puścić przez to destylat ,to by coś z tego wyszło? Podczas procesu destylacji pary alko które przez to przelatują mają temperaturę , na początku 77 st C, a pod koniec procesu 93 st C
 

krykiet66

New member
Rejestracja
Lis 2, 2020
Postów
3
Buchów
0
clear.gif


Ja mam coś takiego. jak myślicie , gdyby do środka dać dekarbokylowanego suszu i puścić przez to destylat ,to by coś z tego wyszło? Podczas procesu destylacji pary alko które przez to przelatują mają temperaturę , na początku 77 st C, a pod koniec procesu 93 st C

1~1.JPG
 

Zabka95

Active member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
44
Buchów
1
Moja pierwsza uprawa dała mi w cholerę radości. 2 automaty z byle tanich nasionek.. Pierwsza makumba, pierwsze ciastka i pierwszy green dragon :D GD zrobiony z trymu i popcornu. Spirytus rozrobiony z wodą, szybkie dekarbo, pełna prowizorka, ale efekt był całkiem spoko.
Jedna 50tka ml dawała fajny chill. Po zabraniu tej flaszeczki na "wczasy".. Wypilismy z ekipą, potem wjechała czysta, a gdy sie skonczyła to GD poszedł do dna. ku**a na drugi dzień 5 chłopa nie umiało się z łóżka wywlec ??
Nie mogę się doczekać GD z obecnej uprawy, wielbię ten wynalazek :)
20201208_151155.jpg
 

Spalona Zarowka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 12, 2017
Postów
1,072
Buchów
1,608
Nie rozrabiaj nigdy więcej spirolu z wodą !
Zalewaj czystym spirytem, dekarbolizowane ziółko :)
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Wczoraj wieczorkiem zapodałem GD w troszke za dużej dawce. Ale mnie poskładało.Jeszcze dziś rano mnie trzymało, przed chwilą puściło, ale po godzinie od wypicia było już na prawdę ostro :)
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Próbował ktoś zrobić koncentrat tego specyfiku? Jak do nakrapiania do zwykłej wódeczki?
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Próbował ktoś zrobić koncentrat tego specyfiku? Jak do nakrapiania do zwykłej wódeczki?
Robiłem RSO, z reszta cały czas robię ? i dodawałem do wódy, browaru i ciastek. Trza bardzo uważać z dawkowaniem bo z ta sadza to nie są już zarty ?
 

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
Siema. Robiliście dragona tylko z bobów wysuszonych i po curringu? Czy mogę odrazu po trymie wrzucić do piekarnika i zalać spiritusem?
 

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
hmm.... to się poczeka dwa tygodnie. Myślę nad 30-40g topków, 0,5l 70% + 0,5l 95% i dowalić soku z wyciśniętych cytryn. Ktoś dodawał owocków do tego?
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Zielony smok jest obrzydliwy w smaku. Jak zrobiłbyś go z materiału dopiero co ściętego i wysuszonego w piekarniku, to przypuszczam, że niektórzy ujawniliby zawaratość żołądka.
Kilka osób zgłosiło zniesmaczenie Twoim nickiem i awatarem. Wymyśl sobie inny, staramy się tu zachować jakieś standardy. Napisz jaki chcesz mieć nick, zostanie on zmieniony.
 
Rejestracja
Paź 16, 2021
Postów
11
Buchów
4
hmm.... to się poczeka dwa tygodnie. Myślę nad 30-40g topków, 0,5l 70% + 0,5l 95% i dowalić soku z wyciśniętych cytryn. Ktoś dodawał owocków do tego?

Nic do tego nie dodawaj. To się wali shota na raz i wykrzywia gębę przez kilka minut.
Jak kiedyś zmieszałem 50 ml smoka w szklance soku z pomarańczy, to żałowałem, bo dalej było obrzydliwe, a więcej do picia.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
Nic do tego nie dodawaj. To się wali shota na raz i wykrzywia gębę przez kilka minut.
Jak kiedyś zmieszałem 50 ml smoka w szklance soku z pomarańczy, to żałowałem, bo dalej było obrzydliwe, a więcej do picia.
obrzydliwe w smaku? 50ml smoka ? i jak sie czułeś po 50ml? hehehe geniuszu a piłeś kiedyś z abv gd? zapach kupy i jeża nie przeszkadza a smak chlorofilu juz tak?

hmm.... to się poczeka dwa tygodnie. Myślę nad 30-40g topków, 0,5l 70% + 0,5l 95% i dowalić soku z wyciśniętych cytryn. Ktoś dodawał owocków do tego?
można mieszać pod swoje ulobione smaki ale dobrze zeby sie przegryzło z soba
 

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
@ekoludek No tak planowałem z cytrynami zamknąć w słoju na dwa miesiące. Powinno się udać.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół