nasiona marihuany

Passion #1 Out 2k10 by Obuz11

Wyszukiwarka Forumowa:

Obuz11

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2010
Postów
158
Buchów
28
Witam serdecznie. Na początku maja zacząłem przygotowania do nowego sezonu. Jednak nastąpił przykry problem. Moje pestki: t44/NL, SweetRoxana= EarlyPurple x Twilight's x DarkChilla i CanadianSwampMix=CSM nie wykiełkowały :zjarany:. Z braku nasionek złożyłem zamówienie na OSie 2010 i z 12 otrzymanych sionek 11 powstało do życia. W związku z tym chciałem przedstawić Wam fotorelacje z tymi mam nadzieję Niuniami w roli głównej. Co do w/w odmian macie może jeszcze jakiś pomysł na wykiełkowanie ich ? Bo mam jeszcze kilkanaście nasion i może uda się coś z nimi zrobić bo odmiany dość ciekawe.
Ze względu na dość późny już termin i nie najlepszą pogodę nie nastawiam się na wielkie zbiory ale mam nadzieję zapylić ze 2-3 "kiście". Jak uważacie czy taki zabieg ma sens czy lepiej nie zawracać sobie gitary i kupić na następny sezon coś pewnego przez neta? Ok wystarczy gadania i kilka fotek.



1. Tak wyglądały pestki na początku czerwca. Wszystkie Passion # 1




2. Jeden dzień na mokrej gazie i po 2-3 dniach wykiełkowały.




3. Potrzymałem je klika dni i poszły na spota. Widać żółte plamki na liściach. W małych doniczkach jest ciężko z odprowadzaniem wody - efekt widać ;/
Ale już na spocie odżyły i mają się dobrze. Dalsza część wkrótce. Czekam na odpowiedzi, podpowiedzi etc.
 

satorix

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2010
Postów
114
Buchów
0
dobrym sposobem na kiełkowanie jest precrushing, odkąd się o tym dowiedziałem tutaj na forum to każde nasionko po tej metodzie mi wykiełkowało. zauważyłem też, że dobrze jest nie mieć za mokro, np. jak zrobiłem precrushing i zostawiłem nasionko na wiglotnej wacie na bardzo ciepłą noc to na drugi dzień rano był już całkiem pokaźny kiełek bo w miare kiedy było coraz mniej mokro to kiełek wędrował w poszukiwaniu wody. oczywiście nie ma mowy o wysuszeniu całkowitym, a o precrushingu jest na forum dużo, wpisz w wyszukiwarkę.
pzdr
 

dzerk

Member
Rejestracja
Cze 14, 2010
Postów
5
Buchów
0
Ja pierwszy raz teraz sadziłem i też poszedłem w Passion#1,

dużo tu poczytałem i wykminiłem mały inkubatorek :)

opakowanie po ipodzie shuffle okazało się idealne,

leżą sobie nasionka na mokrych chusteczkach zamknięte szczelnie więc woda nie może odparować,

kiełkowalność 100% po 16-24h
PZDR
 

Obuz11

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2010
Postów
158
Buchów
28
Aktualizacja z 28.06.2010

Wybrałem się dzisiaj na spota i trochę się zszokowałem. Na dwóch roślinkach legowisko sobie zrobiły sarenki a trzecią wykopał lis albo borsuk. I zostało tylko pięć roślinek. Miejsca koło pozostałych roślin polałem gęstym mazidłem, które podobno odstrasza ssaki roślinożerne: sarny i zające. Roślinki rosną dobrze i tylko czekam na nadchodzące upały żeby dostały jeszcze większego kopa.







 

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
Aktualizacja z 28.06.2010

Wybrałem się dzisiaj na spota i trochę się zszokowałem. Na dwóch roślinkach legowisko sobie zrobiły sarenki a trzecią wykopał lis albo borsuk. I zostało tylko pięć roślinek. Miejsca koło pozostałych roślin polałem gęstym mazidłem, które podobno odstrasza ssaki roślinożerne: sarny i zające. Roślinki rosną dobrze i tylko czekam na nadchodzące upały żeby dostały jeszcze większego kopa.









tak ta rosinka wygladala 3 dni temu, chyba puzno caczeles co pogoda niby dora napewno dojdzie tylko zacznie kwitnąć jako nie zbyt wielka a co za tym idzie mniejszy plon troche ale dobre podlewanie nawozy i trening to nawet zadowalajaco bedzie bede zagladal
 

Obuz11

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2010
Postów
158
Buchów
28
Roślinki mają dokładnie miesiąc od wykiełkowania. Jedna się prezentuje okazale (mam nadzieję, że to nie samiec) a reszta coś nie rośnie i żółknie. Wydaje mi się, że problem tkwi w tym, że do dołka dawałem najpierw kurzyniec + ziemia ze spota a później ziemię ze sklepu. Nie wiem jak się rozrastają korzenie u mj ale mogło ją trochę popalić tym nawozem. Pożyjemy zobaczymy. Podlałem słabym roztworem biohumusa forte (może ziemia ze sklepu do dupy). I na razie zostawiam je w spokoju na 2 tygodnie....w połowie miesiąca zajmę się FIM-em i się zrobi delikatne naginanie. Koniec wypocin teraz to co tygryski lubią najbardziej ;]









Takich chorych mikrusków mam chyba z 4 sztuki...;/
 

Obuz11

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2010
Postów
158
Buchów
28
Dzisiejszym wieczorkiem wybrałem się na podlewanie roślinek rozcieńczonym roztworem gnojówki z pokrzyw. Podobno za***iście wpływa na wzrost a tego mi potrzeba dla moich mikrusków.







Czubek po FiM-ie



I dwa mikrusy przesadzone do 10-litrowego wiadra





Zastanawiam się nad użyciem saletry z dużą zawartością azotu i może jakieś nawożenie dolistne. Ma ktoś sprawdzony preparat do tego ?
 

nostradamus

Member
Rejestracja
Lip 6, 2010
Postów
22
Buchów
0
Ja w tym tygodni dopiero będę sadził właśnie passiona<lol>
Parę roślinek na dworze a resztę w pomieszczeniu.
Jak myślicie zdąży jeszcze coś urosnąć z tego?
 

Obuz11

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2010
Postów
158
Buchów
28
Zawsze coś urośnie .... Ale na out to już chyba nie ma sensu się pchać z regularnymi seedami.
 

nostradamus

Member
Rejestracja
Lip 6, 2010
Postów
22
Buchów
0
No znajomy mówił że kiedyś zasiał 15 lipca, tylko w szklarni. I mu urosła 1,7m.Tylko nie pamięta co to był za gatunek<lol> Mówił że mogę spróbować na dworze, a co tam raz się żyje:LOOL:
 

Obuz11

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2010
Postów
158
Buchów
28
Witam po dłuższej przerwie. Ze względu na kilka dni obfitych opadów na razie na spota nie chodzę i fotek brak. Ale zakupiłem kilka reg BlueBerry AF i chcę je na kilka dni wrzucić do boxa a później na słoneczko. Mam małą szafkę 31x40x40(H). I kupiłem 2x Osram 21W 1250lm. Ile mogę potrzymać te sadzonki tam i ogólnie co polecacie bo jeszcze w boxie nic nie uprawiałem. Ściany mam zamiar wyłożyć folią aluminiową. Jeżeli ktoś chce to mogę później wrzucić foty z budowy lampy itd.<shiza>
 

Rychuuu

Well-known member
Rejestracja
Lis 18, 2009
Postów
318
Buchów
0
blueberry to cieższa uprawa... Na początek źle wybrałeś.
 

Obuz11

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2010
Postów
158
Buchów
28
Witam. Po dłuższej przerwie wstawiam nowe fotki. Wszystko wygląda ładnie ale jest jeden problem. Wywaliłem facetów, pozostawiając tylko najdorodniejszego ale jest on troszkę shermiony. I nie wiem czy nasiona które mam zamiar zrobić nie przejmą tej przypadłości. Ktoś już z tym miał do czynienia?




















 

xxxkatxxx

Well-known member
Rejestracja
Lip 4, 2010
Postów
419
Buchów
0
jest prawdopodobienstwo na nie wiem dokladnie jakie , nie pamietam prawa gamet :p, bylo sobie czesciowo zapylic jednego krzaka na nasionka a tak to ci wszsytko pozapyla
 

Obuz11

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2010
Postów
158
Buchów
28
I tak wlasnie zrobie. Folie zaloze na jajca i poczekam na dojrzaly pylek i wieksze kwiatki .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół