nasiona marihuany

Pierwszy out otwartapestka.info

Wyszukiwarka Forumowa:

Magik_zm

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2008
Postów
312
Buchów
0
Mam problem. U jednej z moich roslin główny szczyt zaczał troche usychac, pare listków powykręcało sie na odwrót i liscie zaczeły robic sie fioletowe. Co to moze byc. Podlewam ja plantonem. Wszystkie rosliny dostaja taka sama dawke i innym nic nie jest. dodam jeszcze ze roslina ta zaczęła szybko kwitnac i ma topy takiej samej wielkosci jak ta co kwitnie juz 2 tygodnie.
 

Mania

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2010
Postów
1,542
Buchów
6
hmm moze to sprawka kreta!:albino:

dobrze by bylo jak bys dal jakies foto
 

Magik_zm

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2008
Postów
312
Buchów
0
Dodaje zdjecia chorej rosliny co to moze byc? Jakiś niedobór? Roslina po LST. Dodam ze to główny szczyt.




a tu cała roślina:

 

Mania

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2010
Postów
1,542
Buchów
6
popatrz w niedoborach.

to chyba magnez, to cos z Mg podaj a i w dolomicie jest troche Mg
 

Magik_zm

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2008
Postów
312
Buchów
0
Roślina podsypana dolomitem powinno pomoc ale czy na wszelki wypadek mogę ją podalac biohumusem(małe stężenie) + dolomit. Roślina kwitnie i wiem ze nie powinno sie używa azotu ale małe stężenie nie powinno zachamowac wzrostu. dolomit sypnałem na ziemie ale już znikł czy mogę jeszcze raz nim posypac?
 

Tawerman

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2010
Postów
331
Buchów
0
Dolomit wpłynął w ziemię z deszczem, to że go nie ma na powierzchni to nie znaczy że znikł i go tam nie ma wcale. To niedobór czegoś a nie pH. Nie syp więcej wapna, dolomit może poparzyć Twojego planta, zaczekaj z sypaniem większej ilości. Również zbyt dużo nawozów sypniesz i masz lipe. Lepiej nie podać niż przedawkować:sunny: Pamiętaj że aby widzieć efekty karmienia roślinki musisz odczekać pare dni. A po co chcesz lać biohumus?? To nie jest niedobór azotu, w takim przypadku usychanie liści miałoby miejsce początkowo na dole. Brak azotu nie jest groźny dla roślinki na flo, jeśli masz mało azotu to nie lej biohumusa a posyp dookoła roślinki gołębie gówno i przysyp ziemią, naprawde pomaga na ten niedobór
Spójrz w temat o niedoborach, napewno po porównaniu swojej roślinki i wzorców coś znajdziesz. Jeśli to magnez to możesz zakupić w tabletkach rozpuścisz w wodzie i zatrybisz to pod krzaczka<lol>
 

Magik_zm

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2008
Postów
312
Buchów
0
Witam po długiej nieobecności. Wydaje mi się ze to niedobór Mg. Po posypaniu dolomitem dalsze liście nie okazują niedoboru. Te uschnięte po zgniecieniu w rekach kruszą się i leci z nich jakiś pył. Czy może to byc pleśń?
kwiaty koło nich tez brązowieją. Proszę o rade. Foty wszystkich wrzucę jak zdobędę jakiś lepszy aparat.
 

Magik_zm

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2008
Postów
312
Buchów
0
Oto zdjęcia. Na tym ostatnim jest pleśń?? Już obciąłem topy które były zainfekowane czy już wystarczy? Jak długo do ścinki?? Prosze o porady.










 

XFarmerX

Well-known member
Rejestracja
Lip 23, 2009
Postów
241
Buchów
0
Do końca września na pewno,radze potrzymać ile się da <lol>
 

Magik_zm

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2008
Postów
312
Buchów
0
Co kur... da rade o co wam chodzi. ***ani nabijacze spie****ac
 

Alexiej

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 28, 2009
Postów
663
Buchów
0
Całkiem możliwe ze na tej ostatniej fotce jest pleśn. Roślinką widze ze jeszcze troszke brakuje wiec radziłbym Ci sie uzbroić w cierpliwosc i kupić jakiś DOBRY środek na pleśn! Polecam Teldor 500 SC 500ml sam posiadam taki i jestem poztytwnie zaskoczony narazie brak jakichkolwiek objawów pleśni no ale troszke kosztuje ten prepatat ;/ Choc na necie widzialem ze sa dostepne tez po 15ml i to chyba koszt jakis 25zł wiec sie opłaca:) Pozdrawiam i zycze powodzenia
 

Magik_zm

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2008
Postów
312
Buchów
0
Dziś pierwszy raz użyłem Ripenu. Ściąłem także małego topa i po szybkim wysuszeniu spaliłem. I tu intryguje mnie taka sprawa ze tylko lekko mnie pokopało. Czy jeśli za dwa tygodnie zetnę roślinę i wyszusze to czy będzie ładnie wali w banie. Czy w czasie tych dwóch tygodni roślina znacząco podniesie poziom THC? Czy szybkie szuszenie wpływa aż tak mocno na spadek THC.
 

grzęda

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2010
Postów
45
Buchów
0
Dziś pierwszy raz użyłem Ripenu. Ściąłem także małego topa i po szybkim wysuszeniu spaliłem. I tu intryguje mnie taka sprawa ze tylko lekko mnie pokopało. Czy jeśli za dwa tygodnie zetnę roślinę i wyszusze to czy będzie ładnie wali w banie. Czy w czasie tych dwóch tygodni roślina znacząco podniesie poziom THC? Czy szybkie szuszenie wpływa aż tak mocno na spadek THC.

Oj wplywa wplywa...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół