nasiona marihuany

Maroc x Wczesne & Passion #1

  • Autor wątku czinkłoczento
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
C

czinkłoczento

Guest
zgadzam sie z toba w 100% ale kolega pytał czy sie nie boje przymrozkow więc mu grzecznie odpowiedzialem ze niema sie czego bać,,jak dlamnie najlepszy momet na zbiory to koniec sierpnia ewentualnie koniec wrzesnia.Trzymac rosliny mozna naprawde dłogo tylko czy to ma głębszy sęs pobnie jak sadzenie poznych odmian na out..
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
Czasiek napisał:
Trzymac rosliny mozna naprawde dłogo tylko czy to ma głębszy sęs pobnie jak sadzenie poznych odmian na out..

Trzymanie do oporu późnych ras ma sens. Sadzenie późnych ras out także - o ile są na tyle nie późne, że ich szczyty wyglądają na ponad połowę dojścia w terminach z rodzaju okolice połowy października.
Sadziłem Northern lights -które zbierało się pod koniec sezonu weg. Wdowę Hindukusha ... Power Planta. - te trzy później dochodzą od NL.
Miałem także NL special z KC brains - podobnie do typowego NL..
Dojrzałych Nasion na wdowie ani Hindukushu out się raczej nie daje uzyskać, power plant troszkę lepiej.

Nie wiem jak to jest z róznymi Northern lights - bo swego czasu dostałem w prezencie NL/Passion#1 które zachowywało się jak czysta WW. :D
A moje dawne "czyste" NL - nie tylko dochodziło w zasadzie w pełni ale i nasiona bez trudu się produkowało out.

Ba miałem Early girl z homegrown fantaseeds które miało fena dochodzące podobnie do hybryd Northern - bynajmniej nie wczesne.zalatujące raczej hybryda ras IN/out - przynajmniej hybryda dawnych polaczków x Inn.

Wdowy np: rosną bardzo duże :podobnie Hindukush - nawet jeśli się nie zbiera do końca dojrzałych to sama wielkość rośliny.. Co z tego,że jest tonie to co z In.
Nasiona Fx z kolejnych własnych namnożeń za free. :) Kosztów tyle co bąbli na rekach od "orki" + cena rolniczych nawozów... węglanu wapnia.

Mnie trochę zabolał 2 tydzień listopada :) :
Pisałem,że tak długo to wdowę.. a dupa to był 2?-3? listopad - ścinana była w biały dzień. Zapewne gdyby postała sobie jeszcze tydzień by dalej była w jednym kawałku :) Tylko po co. Pamiętam, że w tym sezonie we wrześniu było paskudnie i męskie wdowy które zostały na plantacji - nie ruszone wcale...W monecie ścinania żeńskich krzewów miały śliczne ogromne wiechy na których nie otworzył się żaden pylnik. Chyba zbyt zimna aura .. blokuje to ;). Winnych sezonach bywało,że na kolejnych F wdówki były nie do końca dojrzałe nasiona - dało się i out: ale zielonkawe raczej - nie warte zachodu choć użyteczne.

A tak wracając do tego Maroka/wczesne - czy to nie za późno kwitnie jak na te odmianę? Czyste Maroki z female z tego co mnie pamieć nie myli ludzie cieli raczej we wrześniu - nawet w pierwszej połowie.

Jeśli to wczesne w rodowodzie jest tym o czym myślę - i miks ten pochodzi od człowieka z IC => to jestem bardziej niż kapkę zdziwiony terminem. Powinno już być ścięte i ususzone.??
 
Ostatnia edycja:
C

czinkłoczento

Guest
ja miałem pestki od rudego lisa moze zrobił wałka ale roslinki za młodu miały listki charakterystyczne dla maroca ale moge sie mylic aczkolwiek rosliny bardziej smierdza i sie lepia niz te z OP ale jedne i drogie są pózne i niestabilne a niekotre z panien bardzo pozne.. najwczesniejszy maroc x wczesne zaczeły kolo 15 20 sieprpnia ,wiec nie bylo nadzieji ze dojdą do polowu wrzesnia dając tym samym tłuste kiełbasy na drzewach..za Rok Maroc x GGS i Maroc GWS .. marzy mi sie wczesny maroc gotowy do 1 wrzesnia i go przetrzymac do konca wrzesnia trihomy 100 % brązowe Max Młot...Outdor jeszcze trwa puki co z 2 tyg,staram sie zbierac jak umierają,ale puki co przymrozkow ma niebyc...Bedą foty kiełbasek :harvest:Zimą mysle o In i choc jednym Trainwrecku pod 600W. oczywiscie trihomy 100% brazowe Był by To Nuklearny Atak Na Centralny Układ Nerwowy.
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
Czasiek napisał:
ja miałem pestki od rudego lisa moze zrobił wałka ale roslinki za młodu miały listki charakterystyczne dla maroca ale moge sie mylic aczkolwiek rosliny bardziej smierdza i sie lepia niz te z OP ale jedne i drogie są pózne i niestabilne a niekotre z panien bardzo pozne..

To zapewne ?? po prostu miks Fx - w którym co sie trafia to sie trafia - bez reguły.

Wczesne w maroku może być/ ale nie musi / miksem polaczka z LR#1 - to bywało znośnie wczesne i nieszczególne pod każdym innym względem.
Niemam pewnosci czy to było to.

A Marok/wczesne - gdzieś na IC w topiku co w ogrodzie [ dogrzebanie sie do tego bedzie bolesne ] zostało okreslone jako bardzo niejednolita odmiana.

Czasiek napisał:
za Rok Maroc x GGS i Maroc GWS .. marzy mi sie wczesny maroc gotowy do 1 wrzesnia

Ba. Rasa nie AF - gotowa w pierwszym tygodniu wrzesnia - i to gotowa na etapie przejżewania :>

Czasiek napisał:
i go przetrzymac do konca wrzesnia trihomy 100 % brązowe Max Młot...

A tam ... ;>

Czasiek napisał:
Outdor jeszcze trwa puki co z 2 tyg,staram sie zbierac jak umierają,ale puki co przymrozkow ma niebyc...Bedą foty kiełbasek :harvest:Zimą mysle o In i choc jednym Trainwrecku pod 600W. oczywiscie trihomy 100% brazowe Był by To Nuklearny Atak Na Centralny Układ Nerwowy.

Jeszcze stoją ? pewnie zyć zyją ale za wiele im to już raczej przy tej pogodzie nie da. Chyba przedwczoraj około 10-11 na trawinkach od nie nasłoniecznionej strony widziałem jeszcze szron. W dzień 8 stopni - słońce nie czesto.

Pozdro. I niech MOC nedzie z Tobą.

ps: zrób olejek i oczyść do zawartości THC 90% :)
 
C

czinkłoczento

Guest
olejek no własnie swietny pomysł,bede chciał zrobic ekstrakcje za pomocą spirytusu ,ciekaw jestem ile uzyskam olejku i o jakiej mocy z 50g topków..jesli bede milo zaskoczony poswiece na ekstrakcje 500g :crazy:<shiza>bede sie starał bardzo starannie wymoczyc wszystko w spiritusiku.. Jesli ktos zna dobry sposób na oczyszczenie takiego eliksiru tez chetnie wyslucham waszym podpowiedzi...wychodiz tez na to ze taki eliksir powinien byc mniej toksyczny nic palenie topow..
 
S

sub

Guest
https://www.forum.haszysz.com/500-g-lisci-co-mam-z-t18006p2.html

nie ogrzewać liści przy suszeniu.
Jak dobrze podziała...:>.. Machnij więcej .. no i z lepszego sortu.

Pierwotny ekstrakt albo prosto słoikowo: albo na butanie - na zimno w każdym razie.

dodatkowe info na temat:
https://www.forum.haszysz.com/otrzymywanie-czystego-thc-metody-ekstrakcji-t17986.html

A tam podobna procedura:

http://www.treatingyourself.com/vbul...ad.php?t=37647

Here is a patent on a very unique THC extraction and purification process that relies on extraction THCacid using an acid/base extraction technique. It's intriguing if nothing else. I've tried a simplified version of the process out and altho not that great of a yield off dried bud it did work and seem to produce a very pure product. The yield made me wonder if it might be more effective with wet bud. Interestingly it yields both a high grade "honey oil" (which the patent actually suggests is tossed) and this purified THCA/THC.

Production of .DELTA. 9 tetrahydrocannabinol

ABSTRACT:
.DELTA.9 THC acid is obtained from plant material and extracted into an aqueous solvent under conditions of pH control. The acid is converted to a salt and the salt extracted into a polar solvent, yielding acid of high purity. The .DELTA.9 THC acid is then converted to .DELTA.9 THC which is further purified and combined with a carrier for pharmaceutical use.

In the patent:

Bud is ground to fine homogeneous flour consistency.

This is then extracted with an alkane or mix of alkane solvents. Methane, butane, hexane, and octane are all alkane solvents. The inventors consider hexane to be the best they tested. This is done at room temp.

The solvent is filtered of plant matter and the plant matter is discarded.

The THCacid (THCA) is extracted from the alkane solvent into a second saline aqueous solvent with ph of 12.7-13.2. This is achieved by taking saline (sodium chloride solution) and adjusting the ph to 13 with sodium hydroxide. It is possible to make a ph as low as 12 but best purity is achieved between 12.7-13.2. Ph above this can start to degrade the THC and below this will allow more CBD and other impurities to migrate to the aqueous solvent. The sodium hydroxide reacts with the THCA converting it to THCA Sodium salt which is more soluble in the polar aqueous solvent than in the non-polar hexane. (The sodium chloride is used to inhibit an emulsion layer from forming between the two solvents.)

The two solvents are separated and here the inventors throw out the THC containing hexane.

The remaining aqueous solution containing the THCA salt is then combined with DIPE (diisopropyl ether) at which point the THCA salt preferentially migrates into the DIPE. The inventors suggest other ethers could be used here but that the extraction in this step would not be as complete as with DIPE as the salt seems significantly more soluble in DIPE than water but not so much with other ethers. It is a shame DIPE is not easy to get and is dangerous to store. The use of DIPE here also further purifies the THCA. The DIPE is then washed with a small amount of clean base/saline solution.
The DIPE is then acidified to a ph of less than 3 using dilute hydrochloric acid.
The acidified DIPE is then filtered through diatomaceous earth to remove any remaining plant matter. The acidification is crucial before this step because the THCA salt will not pass through the filter.
The DIPE is then refluxed for 10 hours with a 22% sodium hydroxide solution to decarboxylate the THC, preferably in a nitrogen atmosphere.
The THC containing DIPE is then filtered through activated charcoal and evaporated to yield 95-99% pure THC.
They suggest several ways of refining it further.

What I did:
Powdered bud in coffee grinder making sure to get every bit back out that I could.
This was extracted at room temp for 30min in to Turpenoid ™, a mix of long chain alkanes and filtered.
This was mixed thoroughly with twice the volume of calcium hydroxide-saturated saline solution, ph ~12.5, for 1hr.
The solvent layers were separated and the Turpenoid layer was evaporated to yield honey oil.

The aqueous layer was adjusted to a ph of 2-2.5 using citric acid.
A small amount of coleman naphtha (~1/5th the volume of Turpenoid used) was then added and the to solvents were thoroughly shaken together for 20 min. The naphtha was pulled off the top. More naphtha was added, shaken and separated 2 more times.
All three runs of naphtha were then combined and evaporated. The last bit of residue was removed with the help of a double boiler.

This resulted in a yield which was part tan oil and part what appeared to be THCA salt.
This was cured over night.

When smoked the high was sharp and distinctive when compared to either the source material (tyson) or the honey oil and distinctly more potent than the honey oil drop per drop.


This Tek could potentially be used as a step in the BHO making process since butane is an alkane. With dried bud however the yield is not particularly worth the effort (3g==>3-6 hits "pure" plus 15-20 hits honey oil). It might be more worth it with wet bud or leaf or with already kiffed bud.

no i kolejny obrazek: podobna metoda:

25.gif


==========================================================
Klasyczne metody:

co to jest aparat do ekstrakcji ciagłej...
http://vmc.org.pl/articles.php?id=237

i na forum: zastosowanie

https://www.forum.haszysz.com/jak-zrobic-ekstrakt-z-konopiiaa-t18202.html

jest i osobny dział... https://www.forum.haszysz.com/haszysz-olejek-f157.html

ps: ekstrakcje...MOŻNA robić izopropylem na gorąco używając do tego kawiarki ekspreso - coś dla posiadaczy przenośnej kuchenki elektrycznej i miejsca na swierzym powietrzu.. | Gaśnice także dobrze jest mieć;> Ale ten do oczyszczania metodą z wykorzystaniem właściwości THCA... się już ni nada.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół