nasiona marihuany

180% co2 zobaczcie co się dzieje

Wyszukiwarka Forumowa:

karton890

Active member
Rejestracja
Cze 22, 2009
Postów
26
Buchów
0
zobaczcie co sie dzieje jeśli roślina dostanie 180 % co2

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ami

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2010
Postów
450
Buchów
0
trzeba robić drugi bimbrownik

hah sie usmialem, nie jest tak latwo ze zapoda sie tylko troche wiecej Co2 i juz bedziecie zbierac 500g z krzaka :lol3: Zeby jechac na wysokim Co2 1500ppm trzeba pompowac troche sporo tego Co2 (min 10 bimbrownikow <lol> ) Z sama uprawa tez nie jest za latwo, najpierw miec zamkniete pomieszczenie i brak wentylacji w groowroomie, co stwarza mase komplikacji. Trzeba miec osobny obieg powietrza na swiatla, zeby wszystko sie nie gotowalo a i tak w lecie jest za goraco i trzeba uzywac klimatyzatora. W hydro jest jeszcze gorzej bo najwazniejsza jest temp wody i nie da rady bez chlodzenia wody chillerem, do tego dochodzi gigantyczny wzrost wilgotnosci i trzeba zaopatrzyc sie w odwilzacz itd itd lista jest dluga i duzo rzeczy moze pojsc nie tak. Ale czego sie nie zrobi dla 20% przyrostu (bo tyle realnie widac na oko)

Ps: 2 buchy za linka please..
 

qkis_ns

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2010
Postów
203
Buchów
0
wiadomo napewno ze rodzaj rosliny także na to wpływa jak przy zwiększonej dawce się rozwija... mamy tu ku**a jakiego speca z biologi na temat konopii :D:D:D?
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
Zwiększenie CO2 jak by uderza w roślinę, by ta zaczęła/zwiększyła znacząco (zależnie od dawno CO2) swój proces fotosyntezy. Im więcej CO2 tym fotosynteza zachodzi szybciej. Efekty końcowe mogą być albo oszałamiające albo wręcz przeciwnie - zabiją roślinę jeśli tlenu będzie za mało.
 

Ami

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2010
Postów
450
Buchów
0
Zwiększenie CO2 jak by uderza w roślinę, by ta zaczęła/zwiększyła znacząco (zależnie od dawno CO2) swój proces fotosyntezy. Im więcej CO2 tym fotosynteza zachodzi szybciej. Efekty końcowe mogą być albo oszałamiające albo wręcz przeciwnie - zabiją roślinę jeśli tlenu będzie za mało.

Edit: Bardzo trafna odpowiedz, Co2 nie jest wskazane dla wszystkich, zeby uzyskac 25% przyrost plonu (a da sie z tego co sam zauwazylem) trzeba poswiecic troche czasu na dopracowanie wszystkiego, bo jesli uprawia sie mala ilosc to naklad finansowy zwiazany z tym calym sprzetem ktory opisalem wczesniej nie jest wart zachodu. Pozatym trzeba utrzymywac wysoka dawke caly czas, bo takie dopompowywanie kilka razy na dzien to mozna sobie wsadzic, jesli sie przyzwyczaji rosliny do takiego dawkowania to glupota jest nie stosowac tego caly czas. Rosliny roznace w wysokim CO2 zazwyczaj potrzebuja wiekszej temperatury 25-30C wszystkie procesy Fotosyntezy beda zachodzic szybciej, a jesli juz jestesmy w tym i na serio myslimy o stosowani CO2 w duzych dawkach to dlaczego nie skozystac z tego ze roslina rosnie o 1/4 szybciej i nie dac jej np sylikonu witamin i innych mineralow zeby ja wzmocnic sama rosline, a jak juz ja wzmacniamy to moze by jakies Gibberellic, Fulvic i Humic Acid dac zeby rosla jeszcze wieksza i mocniejsza, mozna isc jeszcze dalej i przyzwyczajac rosliny do silnego UV zapodac taka 300W Ultra Vitalux i bawic sie w prawdziwego ogrodnika (nie myslic z kompaktami UV ktore dzialaja na ok 20cm i powieszenie ich 50 cm od roslin nic nie daje) Plus oczywiscie cala masa minusow i jest ich za duzo zeby szybko opisac, ale nie ze nie mozna sobie z nimi poradzic, np taki brak O2 w pomieszczeniu, dlatego wiekszosc uprawiajacych z CO2 jedzie w hydro zeby dostarczac korzeniom tlen przez pompe i kamienie powietrzne z innego pomieszczenia.
 
Ostatnia edycja:
K

Kot z Cheshire

Guest
Edit: Bardzo trafna odpowiedz, Co2 nie jest wskazane dla wszystkich, zeby uzyskac 25% przyrost plonu (a da sie z tego co sam zauwazylem) trzeba poswiecic troche czasu na dopracowanie wszystkiego, bo jesli uprawia sie mala ilosc to naklad finansowy zwiazany z tym calym sprzetem ktory opisalem wczesniej nie jest wart zachodu. Pozatym trzeba utrzymywac wysoka dawke caly czas, bo takie dopompowywanie kilka razy na dzien to mozna sobie wsadzic, jesli sie przyzwyczaji rosliny do takiego dawkowania to glupota jest nie stosowac tego caly czas. Rosliny roznace w wysokim CO2 zazwyczaj potrzebuja wiekszej temperatury 25-30C wszystkie procesy Fotosyntezy beda zachodzic szybciej, a jesli juz jestesmy w tym i na serio myslimy o stosowani CO2 w duzych dawkach to dlaczego nie skozystac z tego ze roslina rosnie o 1/4 szybciej i nie dac jej np sylikonu zeby ja wzmocnic sama rosline, a jak juz ja wzmacniamy to moze by jakies Gibberellic, Fulvic i Humic Acid dac zeby rosla jeszcze wieksza i mocniejsza, mozna isc jeszcze dalej i przyzwyczajac rosliny do silnego UV zapodac taka 300W Ultra Vitalux i bawic sie w prawdziwego ogrodnika (nie myslic z kompaktami UV ktore dzialaja na ok 20cm i powieszenie ich 50 cm od roslin nic nie daje) Plus oczywiscie cala masa minusow i jest ich za duzo zeby szybko opisac, ale nie ze nie mozna sobie z nimi poradzic, np taki brak O2 w pomieszczeniu, dlatego wiekszosc uprawiajacych z CO2 jedzie w hydro zeby dostarczac korzeniom tlen przez pompe i kamienie powietrzne z innego pomieszczenia.

wszystko niby git, ALE Silicon zapodajemy tylko w hydro, bo w ziemi jest juz naturalnie zawarty - mam to info na prywatnego maila od producenta za***istych nawozów, maja Silicone w ofercie:

http://www.growthtechnology.com/mgmt-lsilicon.asp

Fulvic i Humic Acid używam teraz plus superdrive, uprawa w coco/soil 50/50%, póki co elegancko, zobaczymy jaki będzie finał. 6-7 tygodni zostało.

UVB może znacząco obniżyć plon/wzrost roślny - są tu na forum teksty suba o tym - poszukaj sobie, mi się nie chce :)

masz tu przykładową fotkę:

http://www.forum.haszysz.com/kot-z-cheshire-autoflowering-mi5-onyx-t21773p6.html
 
Ostatnia edycja:

Ami

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2010
Postów
450
Buchów
0
wszystko niby git, ALE Silicon zapodajemy tylko w hydro, bo w ziemi jest juz naturalnie zawarty - mam to info na prywatnego maila od producenta za***istych nawozów, maja Silicone w ofercie:

http://www.growthtechnology.com/mgmt-lsilicon.asp

UVB może znacząco obniżyć plon/wzrost roślny - są tu na forum teksty suba o tym - poszukaj sobie, mi się nie chce :)

masz tu przykładową fotkę:

http://www.forum.haszysz.com/kot-z-cheshire-autoflowering-mi5-onyx-t21773p6.html


Obojetnie od kogo wezmiesz np taki sylikon czy to bedzie Growth Technology Nutrients, GHE, Budlink, czy Advanced Nutrients to samo, rozni sie tylko opakowaniem bo ceny sa takie same, sylikon to sylikon jest jakis standard jak to ma wygladac i nikt nie robi 100% lepszego tylko dlatego bo cena jest 2x wyzsza, co do innch specyfikow to jestem zwolenniekiem kupowania wszystkiego w postaci proszku, tak jak to robia profesjonalnie, np taki fulvic acid za 1L plyn w sklepie zaplacisz tyle samo co za 100g 80% mieszanke wystarczajaca do zrobienia 300l, to samo z PK13/14 wystarczy znalesc Potassium Phosphate na ebayu, a na cukier i slodkosc dac zwyklej kuchennej Molases gdzie 5L kosztuje grosze, sa sposoby na tanie nuty, po co przeplacac, problemem jest dawnowanie bo to metoda prob i bledow, jedyne co oplaca sie kupic to dobre witaminy SuperThrive, Rizotronic (sa wsciekle drogie) ale zawsze mozna znalesc cos na ebauy w dziale ogrodnictwo gdzie ktos wyprzedaje sie za grosze bo mial tego na tony.

Ogolnie to cale to przedsiewziecie jest tak cholernie wciagajace hah po jakims czasie czlowiek lapie sie na tym ze robi to dla samego uczenia sie nowych rzeczy experymentowania i dazenia do doskonalosci, szkoda tylko ze konto bankowe tak cierpi jak niekiedy trzeba nauczyc sie czegos na wlasnych bledach, ale jak juz sie wszystko dopracuje to nic nie zastapi tego usmiechu na twarzy ;]
 
Ostatnia edycja:

BASF

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2010
Postów
584
Buchów
6
UVB może znacząco obniżyć plon/wzrost roślny - są tu na forum teksty suba o tym - poszukaj sobie, mi się nie chce

Jak sie przesadzi to napewno ale ja z wr wyciagnalem ponad 100 suchego przy uvb ale co2 tez dalo rade. :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół