nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Suszenie marihuany indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

dr_ultra_high

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2018
Postów
8
Buchów
0
Jeszcze wszystko dokladnie planuje, zanim zrobie zakupy, ale box to bedzie szafa 50x70x170h albo jeden z tych namiotow 60x60 i nad lampa chyba znajdzie sie miejsce*. Martwilem sie o wilgoc od trwajacej jeszcze uprawy, ale jak mowisz ze bedzie ok, to super, bardzo mnie to cieszy :)
Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie: jesli do takiego boxa zastosowalbym taka wentylacje https://www.hemp.pl/produkt/wzesteco-can-fvent to czy suszac w boxie (juz bez trwajacej uprawy) taka wentylacja nie wysuszy plonu zbyt szybko? Dzieki

* tzn. mam nadzieje ze to ~170cm wystarczy zeby troche zdjac lampe nizej, bo na ta chwile planuje zrobic 150W diy cob ledy z dwoch diod i czytalem, ze trzeba te lampy trzymac daleko od szczytow
 

Banita00

Well-known member
Rejestracja
Sie 3, 2018
Postów
60
Buchów
0
ja susze wgl w ciemni bez zadnego swiatla i temp po 22-24 max i 3,4 dni i wszystko jest eleganckie
 
D

drim

Guest
Siemanko?
Czytałem że należy w ciemnym miejscu suszyć., nie stety nie mam takiej możliwości, mogę jedynie w kuchni pod sufitem powiesić... Czy jak będe w ten sposób suszył to światło dzienne no i kilka godzin z żyrandola wieczorem nie zaszkodzi jakoś?
 

DocDop

Member
Rejestracja
Sie 21, 2021
Postów
23
Buchów
7
Panowie, podłączę się bo szukam. Mam bardzo dobrze wentylowaną wyciągiem mechanicznym piwnicę tylko jest tam 80% wilgotności. Podłączam wyciąg bezpośrednio od góry do kartonu a na dole dwie dziury. Problem w tym, ze w piwnicy nie ma gniazdka więc farelka odpada i cokolwiek na prąd. Mogę jakoś obniżyć wilgotność do tych idealnych 50% ?

Z góry dzięki za sprawdzone pomysły .

---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 18:41 ----------



Myślałem o czymś co mógłbym przyczepić do tych otworów co mi wyruszy "przepływowo" powietrze dostające się do wewnątrz kartonu... Ktoś ma pomysł na jakiś super higroskopijny materiał domowym sposobem?
Mogę rano i wieczorem wymieniać wkłady...

---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

Zrobię chyba tak:
Kupię jakieś wkłady albo granulat do pochłaniacza wilgoci , nie wrzucam linkow bo to alledrogo...
zrobię z jakiegoś pojemnika (po butach albo butelka) filtr i podepnę szczelnie do pasywnego wlotu do pudła / pudło bardzo szczelne , aż gwiżdże..
Problem w tym, że wyciąg powoduje napływ non stop nowego wilgotnego powietrza ... Plus jest taki że nic nie czuć ;)

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

Problemy się pojawiają - problemy znikają...
Mam nadzieję że mój również. Kupiłem taki woreczek z granulatem wielorazowego użytku po wysuszeniu w mikrofali - niby do osuszania piwnic kabin w łodziach itp... W każdym razie małe pomieszczenia...
Uszczelniłem jeszcze karton - taki duży po serwerze :) w dopasowany otwór wycięty przy spodzie wkręciłem butelkę0,5l poziomo z obciętą szyjką,
W butelce powiercone otwory z jednego boku (ok 10x fi 4) i tym bokiem do dołu a w środku ten woreczek przykrywa wszystkie otwory.
Trochę prowizoryczne ale mam nadzieję że da rady ;)
Rano sprawdzę odczyt w suszarni, jeśli zadziała to może się komuś z podobnym problemem przyda...

---------- Post added 31-07-2012 at 05:07 ---------- Previous post was 27-07-2012 at 20:18 ----------

Niestety filtr niewiele pomaga -'ale pogoda się zmienia i wilgotność spada sama z siebie (wczoraj już 68%).
Czytałem że dobrze jest jak wilgotność codziennie spada o ok 5% - więc przez przypadek na razie chyba jest git ;)
Zobaczymy co dalej... Łodygi jeszcze nie trzaskają a schnie już 5 dni.
Jak podczas kwitnienia wskoczy ci na 80% to będziesz miał pleche w 2 dni :D
Nie opłaca się granulatów kupować, będziesz wymieniał codzień i z kieszeni nie starczy.
Za to polecam urządzenia elektryczne które pochłaniają wilgoć. 24/7 . Kup odpowiedniej mocy na metraż
 

DocDop

Member
Rejestracja
Sie 21, 2021
Postów
23
Buchów
7
Witam, ja chciałem się spytać czy dało by rade w pudelku suszyc. Mój pomysł to żeby pudełko po butach, zrobić dziurki po bokach, zamocować np na sznurku u góry na dłuszszej wysokości powiesić żeby wisiały do góry nogami i trzymać np w piwnicy, na dworze, na strychu ? Dało by rade nie przeszkadza nic np. ze to tektura ?
Może być dodaj jeszcze wentylator jakiś na 12v nawet na baterie są na allesralle. Żeby plecha nie weszła. No i badaj wilgotność w piwnicy a no żeby plecha nie weszła.
 

Karzelekkk

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2022
Postów
402
Buchów
958
Odznaki
8
Cześć

Od kilku dni suszę w boxie moje sciete szczyty w boxie wilgotnosc jest na poziomie 52-65% temperatura 20,5 - 22 stopnie. Wentylator mieszający śmiga , wyciągający również odpalony.
Ile czasu powinno się to suszyć w takich warunkach? Wiem , że sprawdza się to po tym czy łodyga sie łamie.. Ale ostatnie kwiaty przesuszyłem (były bardzo kruche) wiec wole sie spytać ile taki proces w takich warunkach powinien trwać.

Pozdro! I z góry dziekuje za odpowiedzi !
 

geipzs

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2022
Postów
117
Buchów
403
Tego się nie da określić czasowo. Zbyt wiele zmiennych. Musisz wyczuc. Ja ściągam jak lodyżka kwiata chrupie po złamaniu i topy są suche z wierzchu. Potem po dniu w zamkniętym słoiku i tak wilgoc z głębi kwiatów odbija i trzeba wietrzyć słoje aż te resztki odparują.
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,150
Odznaki
4
Susz do momentu aż będą suche. Czasami jest to trudne do wyczucia bo z wierzchu jest suchutkie a w środku jeszcze wilgotne. Czas schnięcia zależy od tego jaka wilgotność temperatura a także od struktury kwiatów. Te duże i zbite na pewno będą schły dłużej niż te mniejsze i luźniejsze. Zasada jest taka żeby schło powoli i rownomiernie. Ja ostatnio robiłem tak że topy z lodygami suszyły się 3 albo 4 dni a potem wrzuciłem je do miski i codziennie je obracałem i ważyłem. Codziennie widziałem ubytek w masie np dwa ostatnie dni to było -3g i -1g i wrzuciłem do słoika. Do słoika wrzucasz wilgotnościomierz i jeśli masz około tych 60% to jest ok. Jak w słoiku rośnie wilgotność to suszysz dalej. Możesz też mokre zważyć i suszysz do momentu gdy waga suchego będzie się mieściła między 25% a 15% mokrego.
 

geipzs

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2022
Postów
117
Buchów
403
Ja ostatnio robiłem tak że topy z lodygami suszyły się 3 albo 4 dni a potem wrzuciłem je do miski i codziennie je obracałem i ważyłem
Takie częste grzebanie podczas suszenia mocno uskramnia ilość cukru na topach. Kiedyś tak namieszałem w suszarce że na koniec łyżką kief z dna zbierałem. Moim zdaniem im mniej grzebania przy tym tym lepiej, a najlepiej żeby top wgl. Niczego nie dotknął tylko wysechl i do słoja :D
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,150
Odznaki
4
Takie częste grzebanie podczas suszenia mocno uskramnia ilość cukru na topach. Kiedyś tak namieszałem w suszarce że na koniec łyżką kief z dna zbierałem. Moim zdaniem im mniej grzebania przy tym tym lepiej, a najlepiej żeby top wgl. Niczego nie dotknął tylko wysechl i do słoja :D
No właśnie jak jest przesuszone to się strasznie sypie a często tak jest przy tych większych topach które wewnątrz jeszcze wilgotne a na wierzchu są przesuszone. W takiej misce ta wilgotność się nieco wyrównuje i schnie wolniej i bardziej równomiernie. Trzeba to robić w miarę delikatnie chociaż z drugiej strony ja tam lubię trochę pyłku 😁
 

Karzelekkk

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2022
Postów
402
Buchów
958
Odznaki
8
DZIĘKUJE ZA POMOC ! Max tydzień będę suszył teraz... w ostatnim grow robiłem to dwa tyg..
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół