nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Podlewanie indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

zirgas

Active member
Rejestracja
Sie 27, 2009
Postów
32
Buchów
1
myślę, że korzenie trzeba dotleniać a nie gazować.

Tak jasna sprawa, jednak czy dwutlenek pozostanie w wodzie I dotrze do korzeni? Mam oczywiście na myśli regulacje ph w zbiorniku z wodą z której będziemy pobierać wodę do podlewania, a nie o systemie hydroponicznym.
 
Ostatnia edycja:

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
Zapomnij o tym.
żeby ustabilizować wodę potrzebujesz kilku parametrów, które wymagają kolejnych pomiarów

Jak mnie pamięć nie myli to trzeba mocno dawkować co może spowodować rozwój beztlenowców, które są śmiertelne dla roślin wodnych.
 
Ostatnia edycja:

zirgas

Active member
Rejestracja
Sie 27, 2009
Postów
32
Buchów
1
Jak mnie pamięć nie myli to trzeba mocno dawkować co może spowodować rozwój beztlenowców, które są śmiertelne dla roślin wodnych.

Ok, Ale takie systemy stosuje się w akwarystyce, gdyby dawkowanie co2 mogło prowadzić do rozwoju organizmów które zabijają rośliny wodne to nie miało by to sensu bytu... pamitajmy że system sam mierzy ph I odpowiednio dawkuje CO2 elektrozaworem.
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
W podłożu akwa. strefy beztlenowe są zgniłe a w wodzie jakoś to się miesza. Tu nie wiemy czy co2 odłoży się w doniczce i stworzy strefy gnilne.
Nie łatwiej dozować zwykłym regulatorem ph na roztwór?
 

Mietek2

Member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
12
Buchów
0
Mam pytanie, bo nie bardzo jestem wstanie znaleźć odpowiedź. Obecne mam konopie 26 dniową, ma jakieś 22cm. Z tego co czytałem należy uważać, żeby nie przelać konopi, ale przy rozwiniętym systemie korzennym powinno się lać wody tak dużo, aż będzie wypływać dołem. I tutaj już mam problem, nie jest kreślone kiedy tyle podlewać, bo nie wiem kiedy system korzenny jest odpowiednio rozwinięty, tylko żeby nie przelać. Więc do obecnego dnia zwiększałem ilość wody, obecnie leje 500mil. Ale nie wiem co dalej, czy dziś mam podlać tyle, żeby wypływało dołem, czy dalej zwiększać powoli np. o 100-200mil. Dziś muszę kolejny raz podlać, bo praktyczne nie czuje wilgoci w ziemi, ostatnio podlewałem w poniedziałek późnym wieczorem. I zastanawiam się czy leć do oporu aż wyleci woda, ale stopniowo, czy dalej zwiększać dawkę o te 100-200mil. Mam donice o pojemności 18l
 

Arni nożycoręki

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2017
Postów
257
Buchów
0
Jak nie wiesz jak podlewać to zaplanuj sobie 2 podlania tygodniowo ( wnioskuje że masz ją w donicy)i w zależności czy mocno grzeje czy nie to lejesz więcej lub mniej
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Mam pytanie, bo nie bardzo jestem wstanie znaleźć odpowiedź. Obecne mam konopie 26 dniową, ma jakieś 22cm. Z tego co czytałem należy uważać, żeby nie przelać konopi, ale przy rozwiniętym systemie korzennym powinno się lać wody tak dużo, aż będzie wypływać dołem. I tutaj już mam problem, nie jest kreślone kiedy tyle podlewać, bo nie wiem kiedy system korzenny jest odpowiednio rozwinięty, tylko żeby nie przelać. Więc do obecnego dnia zwiększałem ilość wody, obecnie leje 500mil. Ale nie wiem co dalej, czy dziś mam podlać tyle, żeby wypływało dołem, czy dalej zwiększać powoli np. o 100-200mil. Dziś muszę kolejny raz podlać, bo praktyczne nie czuje wilgoci w ziemi, ostatnio podlewałem w poniedziałek późnym wieczorem. I zastanawiam się czy leć do oporu aż wyleci woda, ale stopniowo, czy dalej zwiększać dawkę o te 100-200mil. Mam donice o pojemności 18l

Powinieneś lać jakieś 1.5l wody przy takiej roślinie i doniczce. Tak często jak tylko gleba przeschnie.
 

Mietek2

Member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
12
Buchów
0
Ok. Dzięki za pomoc. Podlałem mniej więcej 1.5l, bo już zaczęło ciec dołem. I oby do zbiorów :harvest:
 

AngryBeards

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 26, 2013
Postów
508
Buchów
504
Odznaki
1
Panowie jaki polecicie filtr osmotyczny ?
 
Ostatnia edycja:

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Siemanko wszystkim użytkownikom #.com Otóż zwracam się do was z prośbą nakierowania mnie czy dobrze myślę, a mianowicie mam donice około 5 L w niej ziemie compo sana, jak podlewam wodą 0,5L to z 0,2L jest lekko w podstawce. I teraz tak rozmyślam, skoro jest 0,2L w podstawce to ja te roślinę przelewam? I powinienem podlewać te 0,3? Ewentualnie jak już zacznie kapać na podstawkę tak? Druga sprawa, woda nie może zostać w tej podstawce bo korzenie pogniją i nie mają dostępu do tlenu tak? Czytałem że nie może być ta woda, bo się grzyb może zrobić choroby itp. Dobrze wszystko rozumuje? Pierwszy grow miałem w hydro, teraz lecę w ziemi i muszę to opanować, wiecie niby tam widziałem jak matka czy babka podlewały kwiatki czy tam inne rośliny, ale czy z tego brać przykład?:freak: Niby trochę tak
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Albo podlewasz za często i za dużo albo podlewasz ze tak powiem za szybko, tj. ziemia jest zbita i wiekszosc wody zamiast wsiąkac w ziemie przechodzi bokiem tj. miedzy ziemią a ścianka doniczki . . .

Nie powinno być tak że woda stoi w podstawce, ja np. w ogóle nie używam podstawek ;]
 

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
Siema. Montował ktoś system infuzyjny do podlewana roślin? Butelka z wodą, przewód i regulacja szybkości kropel, ponoć najmniej można 5ml/h. Średnio 20 kropel to 1ml. Myślę żeby takie coś u siebie zastosować. Pytanie jaką to będzie miało wydajność i jak szybko będzie odparowywać woda. Ktoś próbował?
 

Garry

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
116
Buchów
3
To zależy dosłownie od wszystkiego. Od wielkości donic, od temperatury, od wilgotoności w namiocie.
Ja leję po 1 litr na 3 - 4 dni na donice 11 l i regularnie sprawdzam jak sytuacja.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Albo podlewasz za często i za dużo albo podlewasz ze tak powiem za szybko, tj. ziemia jest zbita i wiekszosc wody zamiast wsiąkac w ziemie przechodzi bokiem tj. miedzy ziemią a ścianka doniczki . . .

Nie powinno być tak że woda stoi w podstawce, ja np. w ogóle nie używam podstawek ;]

ja też nie uzywam, a litra leje chyba z 4 minuty xD [MENTION=91326]Yogiel[/MENTION]
woda może stać w podstawce ale lepiej aby nie stała, podlewaj powolutku, małym strumieniem po calej powierzchni ziemi.
Ja na Twoim miejscu wstrzymał bym się z podlewaniem, np 6 dni i wtedy wlał 0,5L wg instrukcji jak wyżej, jak zacznie wypoływac dołem to przesań odmierz ile wlałeś i zawsze podlewaj taka ilością
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Zastanawiam się czy lepiej podlewać rośliny o ,,świcie,, czo o ,,zmierzchu,,.
Obecnie podlewam je chwile przed zgaszeniem świateł gdyż wydaje mi sie to być leprze ze wzgledu na wilgoć.
A Wy kiedy podlewacie swoje roślinki ?
Może tu mi ktoś odpowie.
Temat pewnie wałkowany z 100 razy ...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół