nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj Pytanie o Kiełkowanie nasion marihuany indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
siema, szybka odpowiedz kogos z doswiadczeniem. nasiono po okolo 20 h poszlo na dno, potem odrazu do docelowej doniczki okolo 8l,2 cm pod ziemie siedzi juz tam sobie 2 dni. ziemia napowietrzona perlitem i spryskiwana 2 razy dziennie, wilgotnosc za dnia okolo 40% w nocy kolo 50%. ciezko wejsc na wiecej mimo ze i tak chodzi poki co tylko wentylator wlotowy (12v do kompa) smialo napedza troche bierny wentylator wylotowy.
temp za dnia okolo 26 C w nocy kolo 22. foto 18/6. I teraz w koncu pytanie o co mi chodzi w tej dlugim zmudnym opisie. w indorze jestem zielony, czytam i widze ze powinno trzymac sie nasiono w ciemni i listki same wyjda i dopiero potem dac po swiatlo. moje oswietlenie clf kolo 90w 6400 lumenow na 0.09 m2 boxa. okolo 20-30 cm nad doniczka (wydaje mi sie to wystarczajace i nie chce schodzic nizej lumeny powinny w zupelnosci wystarczyc, poza tym nie chce nagrzewac kielka). czy takie warunki są złe? czy rzeczywiscie takie foto 18/6 przy takiej temp moze szkodzic kielkowi? wg mnie wszystko jest wporzo i wystarczy czekac. niech wypowie sie ktos obeznany i czy takie spryskiwanie ziemi 2 razy dziennie moze sprawic ze jest zbyt mokro?

Cierpliwy badz, dobrze jest. Co do swiatla to nie ma sensu swiecic przed wyjsciem, bo wychodzaca glowa rosliny jest pod ziemia i nie dociera do niej swiatlo. Ma byc wilgotno, ale nie bardzo mokro.
 

SuperHindu

Member
Rejestracja
Cze 22, 2013
Postów
17
Buchów
0
bardziej chodzi mi o to czy moze tak zostać, nie ukrywam ze wolalbym zeby tak wlasnie bylo. a z drugiej strony biorac na logike nie widze przeciwskazan skoro cieplo nie przekracza 30 C. przeciez w naturze swieci i widocznie tak ma byc. dzieki za odpowiedz
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Dobrze jest, czyli moze tak zostac. Ja zawsze kielkuje w podobny sposob - mocze pechy i do ziemi, ale troche blizej powierzchni, a doniczke zostawiam na parapecie. Przy dobrych ziarnach 100% skutecznosc.
 

Zabkowski

Active member
Rejestracja
Wrz 7, 2018
Postów
32
Buchów
0
Witam nasionka ladnie wykielkowaly mi navchusteczkach. Wsadzilem w litrowe doniczki na 1-2cm lekko przykrylem ziemia. Moje pytanie . Przed tym wszystkim wlalem do donic z 300ml wody . Czy to nie za duzo?
 

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
Witam kielek jest w do celowej donicy jest w boksie temperatura 25C 55% tylko boks stoi w ciemnym pokoju i nie ma światła moje pytanie czy kielek może siedzieć 48h w ciemni czy ustawić imcykl 16/8
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
może stać w ciemnym, a nawet powinien, dopóki nie wyjdzie na powierzchnię
 

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
siema mam pytanko mam kielki w ziemi w boxie maja 20 c 55 wilgotnosci moge im wylonczyc wyciagowy wiatrak bo spada temperatura a mieszaka zostawic ?
 

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
wyłoncz a lepiej jak wyłączysz...

sory za bledy panowie i panie :p nie podusza sie on team boje sie pierwszy indoor :)

---------- Post Zaktualizowany 12:20 ---------- Data pierwszego postu 08:58 ----------

kielek miał 1,5cm siedzi już w ziemi 24h w ciemni nic nie wylazło na górę mogę im włączyć lampę ustawic16h światła
 
K

krzysiek1

Guest
Przedwczoraj nadszedł czas do ładowania kiełków w ziemię, jednak dopiero wczoraj zauważyłen, że jedna pestka z kiełkiem wypłynęła na powierzchnię i tak leżała pod światłem, do dzisiaj nie wyszła na powierzchnię, gdzie wszystkie inne już wystawiły łebki ? będzie jeszcze coś z niej czy już szykować nową?
 

Konfidentusz

Well-known member
Rejestracja
Lut 28, 2019
Postów
111
Buchów
1
Przedwczoraj nadszedł czas do ładowania kiełków w ziemię, jednak dopiero wczoraj zauważyłen, że jedna pestka z kiełkiem wypłynęła na powierzchnię i tak leżała pod światłem, do dzisiaj nie wyszła na powierzchnię, gdzie wszystkie inne już wystawiły łebki będzie jeszcze coś z niej czy już szykować nową?

Wypłynęła temu że za dużo podlałeś czy jak?, schowaj kiełkiem do dołu cieniutko pod glebą i daj jej jeszcze dwa z dni, nawilżaj lekko glebę od góry, miałem podobnie i odratowała się, trzymam kciuki
 
K

krzysiek1

Guest
Ah wszystko przez to, że miałem donice przygotowane i ziemia zdążyła wyschnąć na wiór, i przy pierwszym podlaniu wypchało ją, ale teraz zaobserwowałem, że ma szansę się podnieść, wytrzymała
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,151
Buchów
1,416
Co do kiełkowania to różnie robiłem. Znalazłem sposób... Ktoś opisywał na 24-48 do wody aż pokaże się kiełek. Potem do ziemi i czekać aż wyjdzie. Nie zawiodłem się ani razu tym sposobem. A z wacikami bywało różnie. Dlatego mi najlepiej pasuje ten sposób. Mam stare pestki z 3 letnie chyba ale chyba nic nie wyjdzie bo już przeszło 48 się moczą I nic. Polecą dzisiaj do gleby, jak coś wyjdzie to ok a jak nie... To nie.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Co do kiełkowania to różnie robiłem. Znalazłem sposób... Ktoś opisywał na 24-48 do wody aż pokaże się kiełek. Potem do ziemi i czekać aż wyjdzie. Nie zawiodłem się ani razu tym sposobem. A z wacikami bywało różnie. Dlatego mi najlepiej pasuje ten sposób. Mam stare pestki z 3 letnie chyba ale chyba nic nie wyjdzie bo już przeszło 48 się moczą I nic. Polecą dzisiaj do gleby, jak coś wyjdzie to ok a jak nie... To nie.

3 letnie pestki to wcale nie stare pestki, myślisz że jak kupujesz nasiona bezpośrednio od producenta to on je dopiero z krzaka zdjął ?
najlepsze to takie które poleżakują i jeszcze sobie trochę doleżą, nie wiem czy dobrze rzucę ale pół roku od zebrania z krzaka to chyba minimum jakie można dostać ze sklepów i mówią że to świeże nasiona

3 letnie to takie typowe średniaki, obserwowałem fotorelację admina z super silver haze i jeśli wierzyć mu na słowo to miał on pestki w samej tylko szufladzie które leżały tam prawie 20 lat !!
po wywaleniu na watę i tak puściły kiełki.
także w razie W wylej te swoje kiełki na papier na talerzyku i daj do szafki w ciepłe miejsce, poczekaj maks dwa dni i będą piękne kły :]
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,151
Buchów
1,416
chu*a z tego wyszło. To nie były pechy z seedbanku tylko od growera. Nie dały rady kompletnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół