nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Techniki Uprawy indoor

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Guest

Guest
Doświadczone osoby będą odpowiadać na pytania początkujących o
TECHNIKACH UPRAWY takich jak LST, FIM, SCRoG, SOG stosowanych w UPRAWIE INDOOR

Zadawajcie tylko mądre pytania i sensownie złożone inaczej otrzymacie
ostrzeżenie. Jak nie wiesz czy pytanie jest mądre pisz w dziale Nie bić początkujący

Pytania zadawać jedynie tylko wtedy gdy nie możecie na nie znaleźć odpowiedzi w wyszukiwarce która jest w lewym górnym rogu

na początku przeczytaj tematy o Technikach Uprawy
Czym jest FIM
Trenowanie FIM LST SCRoG SOG
Trening SCroG
Drugi plon czyli rewegetacja
Różne metody trenowania
Biblia treningu
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
Siostra się napaliła na pomidorka bubblegum, jej ulubiony z czasów gdy robiła w NL, biorę ziarna od ganjafarmera. jak duża ta roślinka będzie? Na forum znalazłem chyba 3 tematy o jej uprawie i w jednym że wyorsła do 60cm co dla mnie jest trochę mało biorąc pod uwagę to że nie ma jej jako automata.
Coś więcej? Interesuje mnie to ponieważ box nie za wysoki a ma ok 95cm i zastanawia mnie czy da radę, a naciągać nie mam zamiaru.
 
G

Guest

Guest
jak duża urośnie to zależy ile dasz jej fazy vegetatywnej i jakiego treningu użyjesz
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
Czyli początek rośnięcia 24h światło włączone, a gdy uznam że starczy jej dobrego i nie chcę żeby dalej rosła to światło ma być tylko 12h zgadza się? Czy coś źle wyczytałem?
A czy pisząc trening masz na myśli fim? Tj obcięcie ostatniej części pomidora?
 
G

Guest

Guest
gdy przestawisz światło na 12/12 roślina jeszcze urośnie a ile? to już zalezy od genotypu czy jest bardziej w strone sativy czy indyjki ... indyjki po przestawieniu na 12/12 juz za wiele nie rosną ale sativy potrafią urosnąć jeszcze z 80cm lub więcej

pisząc trening mam na myśli chociaz najprostsze nagięcie roślin w celu zaoszczędzenia powieszchni i wysokości
 

some_body

Active member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
37
Buchów
0
siema
nurtuje mnie pytanie jaki dokladnie trening zastosowac bo mam boxa 100x80 i wysoki na 115. w srodku doswiecac bedzie im 400w hps son-t agro.
posieje 6 x white russian i 6 x lr #2 x white master. wszystko femi i automaty.
i nie wiem czy zrobic im sog'a ? zeby oczywiscie jak najwydajniej mi to wyszlo ?
pozdrawiam thx
 

Saren

Well-known member
Rejestracja
Gru 1, 2009
Postów
54
Buchów
0

błędna informacja, to nie jest fim!!!
nie rozumie czemu tak dużo ludzi to myli, a już powstał dobry temat na naszym forum odróżniający fim od toppingu:
http://www.forum.haszysz.com/fim-co-naprawde-jest-czytac-t21836.html
stosowanie toppingu nie wymaga tyle roboty i nie wymaga tak precyzyjnego cięcia, więc polecam na początek topping
peace!
 

Stickyickyicky

New member
Rejestracja
Cze 11, 2010
Postów
1
Buchów
0
Mam pytanie mianowicie kolega zrobił toping na Lr (chyba regular) który znajduje sie w growboxie od 4/5 tyg i światło ma 12/12 od paru dni czy może to mieć jakiś zły wpływ ?

Ps.Roślinka już była ładnie rozkrzaczona pod czas Topingu dlatego przestawiona na 12/12
 

eliaszekxd

Active member
Rejestracja
Cze 12, 2010
Postów
25
Buchów
0
Hodowla indoor/outdoor Pomoc

Witam wszystkich od wczoraj chce posadzić krzaczka nasionka mam już w chusteczkach i powoli kiełkują (już widać). Ale teraz główne pytania.
Jest już za***is**e ciepło w domu mam 25/26 Stopnia a na dworze na słońcu jest 30 ;) i słońce świeci od 7:40 (tak ostro) do poźna. Mam już przygotowane doniczki wypełniłem do połowy ziemią a na wierzch dałem ziemie do kwiatów(taki bardzo dobry torf) . Chce zrobić tak że nasionka bede miał w doniczkach i na dzień bede wystawiał na śłońce a na noc do domu. Wiec powiedzcie mi czy jezeli bede np trzymał w domu przy oknie bedzie miała dość światła ? I gdzie najlepiej je trzymać - w domu przy oknie czy na dworze ( w donczce) a na noc w domu. Prosze o szybka odp.
 

jestemadam

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2010
Postów
195
Buchów
0
Rośliny AF?
Najlepiej trzymać na dworze, nawet cały czas łącznie z nocą.
Zapewnisz im więcej światła i wiatr który wzmacnia pomidorki.
Na oknie też ludzie dają radę ale powinno się ono znajdować od strony południowej.
 

Krooszynnn

Active member
Rejestracja
Cze 6, 2010
Postów
28
Buchów
0
Witam! Mam pytanie apropo trenowania, otóż chciałbym, żeby moja roślinka rosła w górę, a nie na boki, nie chce, żeby to był jakiś badyl. Tutaj dokładnie jest pokazane o co mi chodzi: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.cannabis-seeds-bank.co.uk/images/uploads/lowryder-1-cannabis-seeds.jpg&imgrefurl=http://www.cannabis-seeds-bank.co.uk/lowryder-seeds/lowryder-1/prod_765.html&usg=__anYum3vKG2M5tr0q8S2aZY8Qv04=&h=597&w=400&sz=72&hl=pl&start=18&um=1&itbs=1&tbnid=IxN1pgzg9metMM:&tbnh=135&tbnw=90&prev=/images%3Fq%3Dlowryder%2B%25232%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26tbs%3Disch:1
Idąc dalej, czy to geny, decydują, że tak jak ten wyżej pokazany LR #2 tak wygląda, czy to jest jakiś sposób treningu. Z tego co czytałem na forum, żeby roślina się wyciągała można oświetlenie dać wyżej, ale pewnie wtedy będzie się robił badyl czy tak? Pytam, bo nie znalazłem żadnej konkretnej wypowiedzi, a moj box ma, jakies 70 cm wysokosci i po ok. 35 szerokości i głębokości, więc jak widać tylko automat i tylko jeden, oświetlenie to prawdopodobnie 3 lub 4 świetlówki kompaktowe 23W po 1550 lm każda. Aha, jeszcze jedno, czy każdy automat będzie rósł tak jak ten LR przy odpowiednim treningu, jeżeli to od treningu zalezy? Pozdrawiam.:freak:
 
Ostatnia edycja:

Alborosie

Well-known member
Rejestracja
Maj 13, 2010
Postów
58
Buchów
0
siema , mam pytanie. da rade przyśpieszyć cały proces rośnięcia i kwitnięcia ?
mam low snow i na seed banku pisalo ze rosnie 60 dni, chcialbym to skrócic. jesli sie da to pomocy !:pl: :sunny:
 

MatkaBoskaNieDzielna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 15, 2010
Postów
2,028
Buchów
9
Witam! Mam pytanie apropo trenowania, otóż chciałbym, żeby moja roślinka rosła w górę, a nie na boki, nie chce, żeby to był jakiś badyl. Tutaj dokładnie jest pokazane o co mi chodzi:
Aha, jeszcze jedno, czy każdy automat będzie rósł tak jak ten LR przy odpowiednim treningu, jeżeli to od treningu zalezy? Pozdrawiam.:freak:

To mi wyglada na klona albo na reset na flo albo jedno i drugie :yeahh:... a ty wez najlepiej zrob LST zwiekszy ci plonik. Masz jakies wiatraki? Te rosliny najlepiej hodowac na boku stary wiec nie pnij sie w gore.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół