nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Techniki Uprawy indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
Cześć, Chciałbym zapytać o to kiedy trymować roślinkę z popkornu oraz liści.

Mam bardzo dużo szczytów na swojej roślince, ale widzę że pod liśćmi pojawiają się drobne topy które na pewno nie dojdą podczas rozwoju roślinki. Czy to jest ten tzw. popkorn i czy powinienem się jego pozbyć? Jeśli liście nie żółkną ani nie zasłaniają szczytów, nie muszę ich wycinać?

nic nie musisz ale mozesz ..jesli cos jednak chcesz wycinac to jak juz zaczynaja kwitnac,nie w czasie indukcji

jakis "fajniejszy" popcorn mozesz zostawic i jak BlackMen napisal ''...zostawisz łodygi z popcormem żeby sobie spokojnie dojrzał '' to jest opcja

ale te 'smieciuchy'male to bym wywalil

powo
 

StaryRower

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2015
Postów
56
Buchów
0
nic nie musisz ale mozesz ..jesli cos jednak chcesz wycinac to jak juz zaczynaja kwitnac,nie w czasie indukcji

jakis "fajniejszy" popcorn mozesz zostawic i jak BlackMen napisal ''...zostawisz łodygi z popcormem żeby sobie spokojnie dojrzał '' to jest opcja

ale te 'smieciuchy'male to bym wywalil

powo

Dzięki :)

Wyciąłem liście zasłaniające szczyty i pozbyłem się malutkiego popkornu. Pozostawiłem ten który zdążył się już wyciągnąć, zobaczę co z niego będzie po ucięciu głównych szczytów. Roślina kwitnie w najlepsze, więc nie obawiam się o stres po indukcji. Odmiana to Speedy Boom AF, 46 dzień życia roślinki, 26 dzień kwitnięcia więc zakładam że pozostał jej jeszcze jakiś miesiąc rozwoju. Przez ostatni tydzień bardzo spuchła więc dlatego postanowiłem ją oporządzić.
 
E

eldom

Guest
Chciałbym wypróbować LST+FIM na jednej roślince. Wyczytałem już że najlepiej fimować tylko odrosty - pytanie kiedy to robić ? Dopiero kiedy uznam LST za ukończone (czyli zapewne tuż przed przełączeniem) i wtedy wszystkie odrosty na raz ? czy po kawałku ? Wiem że bedzie to stres dla rośliny więc zgaduję że lepiej zrobić to raz na wszystkich odrostach - tylko czy to nie będzie zbyt wiele ?

Domyślam się że FIM na jakiś czas zahamuje wzrost rośliny ? Może to być dobrą opcją na wyrównanie wielkości w przypadku kiedy jedna roślina wyszła z ziemi 5 dni wcześniej niż druga ?

Dzięki.
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Siemanko, Jest to mój pierwszy grow IN. Czy powinienem już naginać roślinę pod LST czy jeszcze poczekać ?

 

cheton

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 5, 2007
Postów
992
Buchów
3,259
Poczekaj, niech wypusci jeszcze ze 2-3 pietra i troche podrosnie.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Cześć!

To moje pierwsze podejście do ScrOG'a. Mógłby ktoś bardziej doświadczony powiedzieć czy już przełączać czy jeszcze wegować???
Przycinać te duże liście czy zostawiać???

100_3294.JPG


Aha, zapomniałem dodać, że to je hybryda i tam w genach jest hejz i malawi.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Dobra, może nie widzieliście co i jak, dlatego wyciąłem większość wiatraków, żebyście mogli ocenić. ://

Już przełonczać na flo? czy czekac??

100_3296.JPG

[MENTION=83746]_FINEASZ_[/MENTION] czekam na odp....
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
jesli to mialbys scrog to powinienes to dawno juz przelaczyc. Idea siatki jest rozlozenie szczytow w taki sposob, aby nowe nody byly rozlozone na rowni z siatka. W wyniku przelaczenia na 12/12 da nam to ladnie i rowno rozlozone szczyty. Teraz czesc pojdzie w gore, czesc bedzie gonic reszte.
Jesli nie jest to jakos wyjatkowo poplatane na ten moment to osobiscie podniosłbym bym troche siatke do gory, rozlozyl wszystko jeszcze raz tak aby kolejne pietra byly rozlozone na rowni na calej powierzchni i przelaczyl.
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,617
Odznaki
8
Żul ja się nie znam, ja tu tylko zamiatam.
Zobacz jak gardenic ładnie to opisal już masz odpowiedź.
Czym prędzej dawaj na 12/12, w takim razie.
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,617
Odznaki
8
Dziś też chyba swoje przełączę na 12/12.
Zawitam tam po trzech dniach, aż ciekawi mnie ich wielkość
 
U

Usunięty 82394

Guest
Siemanko czesc
Mój pierwszy grow porobiłem lst a moje pytanie brzmi:
Czy po jakimś czasie mam puścić roślinkę wolno (jak tak to po jakim czasie od startu lst) i czy co kilka dni poprawiać "wiązania"
Pozdrowki dla wszystkich
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Siemanko czesc
Mój pierwszy grow porobiłem lst a moje pytanie brzmi:
Czy po jakimś czasie mam puścić roślinkę wolno (jak tak to po jakim czasie od startu lst) i czy co kilka dni poprawiać "wiązania"
Pozdrowki dla wszystkich
Poprawiaj na bieżąco, pusc wolno jak zacznie kwitnąć albo miejsca braknie:p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół