nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Przesadzanie roślin konopi indoor

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Guest

Guest
Doświadczone osoby będą odpowiadać na pytania początkujących o
Przesadzanie roślin z mniejszych pojemników do większych w UPRAWIE INDOOR

Zadawajcie tylko mądre pytania i sensownie złożone inaczej otrzymacie
ostrzeżenie. Jak nie wiesz czy pytanie jest mądre pisz w dziale Nie bić początkujący

Pytania zadawać jedynie tylko wtedy gdy nie możecie na nie znaleźć odpowiedzi w wyszukiwarce która jest w lewym górnym rogu
 

alonzo4321

Member
Rejestracja
Cze 7, 2010
Postów
6
Buchów
0
wyrosly mi 2 roslinki, co dalej? - foto

Witam!
Dostalem jakis czas temu od znajomego 2 nasionka i je posadzilem. roslinki caly czas staja na parapecie wewnatrz mojego pokoju w akademiku. Wydaje mi sie ze prowizoryczne doniczki sa juz za male i teraz zastanawiam sie co zrobic... Czy posadzic je gdzies na polanie czy przesadzic do wiekszych doniczek i dalej hodowac w domu. Prosze o rade. Zaznaczam ze narazie nie mam czasu i pieniedzy zeby inwestowac w jakis growbox ale w przyszlosci tak zrobie. Co do roslinek to nie oskarzajcie mnie o jakas profanacje bo zdaje sobie z tego sprawe ze nie dbam o nie, maja za malo slonca itd.
roslinki maja niecale 2 miesiace ta po prawej to indica a z lewej sativa...
kumpel hodowal je na balkonie, ja niestety nie posiadam balkonu..

fotka w zalaczniku
piona!
clear.gif
[/URL][/IMG]
 
Ostatnia edycja:

szalony_ogrodnik

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2008
Postów
214
Buchów
1
w tych doniczkach napewno się męczą... wysadź je gdzieś na pole i daj im jakiegos nawozu...
 

alonzo4321

Member
Rejestracja
Cze 7, 2010
Postów
6
Buchów
0
w tych doniczkach napewno się męczą... wysadź je gdzieś na pole i daj im jakiegos nawozu...

W tym problem ze mieszkam w berlinie i nie ma tu zadnych pol w poblizu... ale znalazlem pare miejsc zielonych, takie dosyc duze polany gdzie rosna pokrzywy i inne chwasty, raczej nikt sie tam nie zapuszcza... czy to bedzie odpowiednie srodowisko? Jaki nawoz mam uzyc?
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Mysle ze to bedzie odpowiednie miejsce, zadbaj tylko o to zeby nikt cie tam zbytnio nie widzial jak sie krecisz, i ze nikt tam sie nie porusza. Z reguly tam gdzie rosna pokrzywy, urosnie i konopia. Mysle ze wystarczajacy bedzie zakup nawozu uniwersalnego, dla roslin wegetujacych - musi zawierac NPK, z naciskiem na ten pierwszy pierwiastek ;)
 

alonzo4321

Member
Rejestracja
Cze 7, 2010
Postów
6
Buchów
0
Jeszcze pytanie odnosnie zajmowania sie roslina po wysadzeniu out... Jak pisalem wczesniej roslinki maja juz ze 2 miesiace, musze je dogladac co jakis czas? Nie chcialbym za czesto chodzic w to miejsce z wiadomych przyczyn... po jakim czasie powinienem sprawdzic czy beda plci zenskiej i ewentualnie wyrwac meskie? Zakladajac ze bedzie ladna pogoda... jesli ma to znaczenie i do jakiej wielkosci moga jeszcze urosnac?
 

ra'stuff'arai

New member
Rejestracja
Maj 16, 2009
Postów
1
Buchów
0
Jak na 2 miechy to troche male sa, za male donice maja. Ja bym Ci radził chodzić raz w tygodniu, jak beda susze nawet 2x w tygodniu (lipnie jakby uschły). Co do płci to wydaje mi sie, ze za szybko nie pokarza(miech minimum)
 

brylant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 11, 2009
Postów
976
Buchów
0
A i ja mam pytanie o przesadzanie. Sam już wystartowałem z uprawą i nie za bardzo to idzie co zresztą nie jest aż tak super ważne, bo traktuje to w 100% jako naukę, ale wróćmy do pytania.

Jak już mam wykiełkowane nasiona, wkładam je do ziemi, wychodzą i po jakim czasie powinienem je przesadzić do większych donic? Czy prawdą jest, że około 7-10 dni od wyjścia z ziemi czy też, gdy tylko korzenie pojawią się na dnie donicy? Może warto by było w tym temacie konkretnie napisać kiedy (po jakim czasie/objawach) dokładnie przesadzać? Pytam, bo mi fajnie rosną, ale do pierwszego przesadzenia, potem zwalniają. Zauważyłem też, że gdy korzenie docierają do dna zaczynają usychać i roślina też jakby zwalniała. A może do tego jeszcze by ktoś fotką zapodał z przesadzania?
 

jestemadam

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2010
Postów
195
Buchów
0
Też mam pytanie.
Przesadziłem kwitnącą GWS af z 1,5l doniczki do 6l.
Zauważyłem, że się zatrzymała w rozwoju;/
Ile mniej więcej zajmie rozrost korzeni?
Później zacznie jeszcze rosnąć?
 
A

Ace Ventura

Guest
uszkodziłeś korzenie przy przesadzaniu ? jeśli nie to powinna za jakiś czas odżyć.! to stres dla rośliny.
 

jestemadam

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2010
Postów
195
Buchów
0
Nic nie uszkodziłem:)
Roślinka wyszła idealnie, nic ziemi nie odpadło;)
To już 3 dzień, dać teraz nawóz na weg albo flo?
Czy zostawić w spokoju?
 
A

Ace Ventura

Guest
skoro kwitnie to możesz podlewać już ją nawozem na flo.
 

themisiek

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2010
Postów
47
Buchów
0
czy jest jakas korzyść z przesadzania roslin?? maly kubeczek>doniczka>duza doniczka??

wszyscy tak zalecają a to tylko niepotrzebne stresy
 

ognio

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2010
Postów
1,130
Buchów
1
czy jest jakas korzyść z przesadzania roslin?? maly kubeczek>doniczka>duza doniczka??

wszyscy tak zalecają a to tylko niepotrzebne stresy

oczywiście, ze jest a to dlatego, ze jeśli od razu wysadzilbys we wielkiej donicy to ona najpierw duuuzo(cała) energia w korzen pójdzie i na odwrót jak zostawisz zadlugo w za małej donicy to korzenie nie bedą miały się gdzie podziac i roślina zwolni(stanie) w mojej galeri album pestki jest tabela zeskanowana z książki cervantesa o zależności miedzy życiem planta a wielkością donicy. wiem bo sam zostawilem swoje planty w 5l donicach i nie są takie duże jak powinny :/
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół