nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Oświetlenie do uprawy marihuany w domu [indoor]

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Guest

Guest
Doświadczone osoby będą odpowiadać na pytania początkujących
o OŚWIETLENIU używanym do UPRAWY INDOOR

Zadawajcie tylko mądre pytania i sensownie złożone inaczej otrzymacie ostrzeżenie.
Jak nie wiesz czy pytanie jest mądre pisz w dziale Nie bić początkjujący

Nie zadawać pytań w stylu:
Ile potrzebuje lumenów
Ile potrzebuje lamp
Gdzie kupić lampy
W takich przypadkach odsyłam do kalkulatora http://www.haszysz.com/kalkulator.html

na początku przeczytaj tematy o Oświetleniu
Wszystkie informacje o oświetleniu
Licznik Lumenów i opat a prąd
Jakie materiały odbijające światło użyć w growboxie
Schematy podłączenia lamp oraz wentylatorów

Pytania zadawać jedynie tylko wtedy gdy nie możecie na nie znaleźć odpowiedzi w wyszukiwarce która jest w lewym górnym rogu
 

shaggy69

New member
Rejestracja
Wrz 10, 2009
Postów
3
Buchów
0
Witam wszystkich :) chciałbym by pomogli mi doświadczenie growerzy
planuje posadzenie pojedyńczo do małego boxa roślinek 'Automatic GGS Diesel Ryder'
chciałbym włożyć 2 rodzaje oświetlenia
Diody led od 200 do 250 czerwono niebieskie (3:1 by było fioletowe światło. O diodach już wiem wszystko co mi potrzeba :) )
do tego chciałbym zamontować świetlówki energooszczędne 4 szt. (chciałbym dodać mojej małej więcej lumenów:) )

i tu potrzebuje pomocy! czy światło z diod (fioletowe) nie będzie 'zmodyfikowane' przez świetlówki, czy diody będą współgrały z świetlówkami? Pozdrawiam
 

zorro_123

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 19, 2008
Postów
1,678
Buchów
1
tak , będą , tylko pomyśl nad sensownym rozmieszczeniem , na środku panel z ledami a po jego bokach świetlówki daj.,
 

Ami

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2010
Postów
450
Buchów
0
Jak wysokosc boxa, bo ledy najlepiej dzialaja bedac jakies ~15 cm od roslin z potrojeniem odleglosci wydajnosc spada o polowe.
 

Outsi

Member
Rejestracja
Maj 31, 2010
Postów
6
Buchów
0
Jakie światło bedzie najlepsze i w miare tanie dla 2 passion# 1 które dopiero pudściły liście chodzi mi o to aby potrzymac je pod lampa przez około 3 tygodnie!
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
Box ~30x60x100. Wystarczy 100w czy lepiej pakować 150W? Dla 2/3 pomidorków.
 

plotyszek

Well-known member
Rejestracja
Gru 24, 2008
Postów
177
Buchów
0
Box ~30x60x100. Wystarczy 100w czy lepiej pakować 150W? Dla 2/3 pomidorków.

ja mam box 30x50x110 i wsadzilem hps 150W i dobrze sie sprawuje nie mam co narzekac i ogolnie co do swiatla to im wiecej tym lepiej kazdy na forum tobie to powie tylko zebys ogarnal temperature porzadnie :spalony:
 

szalaban232

Member
Rejestracja
Maj 24, 2010
Postów
10
Buchów
0
Witam. Chciałbym prosiś kogoś o opinie w sprawie odbłyśników typu WING ze sprederem..Czy ktoś uprawia pod tym, i jak to wszystko funkcjonuje? Czy ten odbłyśnik faktycznie jest wart swojej ceny jeśli idzie o duże uprawy? Jeśli ktoś jest w stanie się wypowiedzieć w temacie, wszystkie opinie będą dla mnie "cenną" ;) wskazówką. Piona dla pomocnych!:spalony:
 
K

Kot z Cheshire

Guest
Witam. Chciałbym prosiś kogoś o opinie w sprawie odbłyśników typu WING ze sprederem..Czy ktoś uprawia pod tym, i jak to wszystko funkcjonuje? Czy ten odbłyśnik faktycznie jest wart swojej ceny jeśli idzie o duże uprawy? Jeśli ktoś jest w stanie się wypowiedzieć w temacie, wszystkie opinie będą dla mnie "cenną" ;) wskazówką. Piona dla pomocnych!:spalony:

jest wart swojej ceny, mam takie 3, lepszego nie znajdziesz do oswietelnie większej powierzchni.
 

nowyplayer

Member
Rejestracja
Maj 27, 2010
Postów
11
Buchów
0
Oświetlenie

Witam mam pcboxa standardowe rozmiary w nim 1 roslinka WW i zabardzo niewiem jak ustawić światło jak narazie to ciągne 24/24 czy to dobrze ?:pr::yeahh:
 

nowyplayer

Member
Rejestracja
Maj 27, 2010
Postów
11
Buchów
0
czyli pc box jest za mały.. ale roslinka jest jeszcze mała więc mozna trzymać ją w tym boxie a z tym swiatłem to sie całkiem pogubiłem:pl:
 

nowyplayer

Member
Rejestracja
Maj 27, 2010
Postów
11
Buchów
0
kolego ale tyko przez chwile - bo to duze roślony

mozesz napisac ile czasu 24/24 lub do jakiej wysokości roślinki i puzniej ile swiatła dać. widać ze wiesz o tym dużo soryy że cie tak męcze.
 

mirthayung

Member
Rejestracja
Cze 3, 2010
Postów
5
Buchów
0
Witam. Zakladam niedługo ogródek w piwnicy i chciałabym uzyskać odpowiedzi na kilka pytań.
1. Temperatura w piwnicy to jakieś 17-18 stopni, będą 2 lampy hps 400W czy to podwyższy temperaturę na tyle żeby było ok? Jeśli nie to co radzicie?
2. Czy różnica między veg a flo polega tylko na tym,że z fazy weg na ktorej oświetlenie jest włączone bez przerwy przez kilka tygoni przełacza się po prostu na 12 godzin światła i 12 godzin ciemności?
3. Czy folia biało czarna dobrze spełnia swoje zadanie?
4.pozdrawiam.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół