nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Oświetlenie do uprawy marihuany w domu [indoor]

Wyszukiwarka Forumowa:

Michalmati

Member
Rejestracja
Wrz 30, 2020
Postów
12
Buchów
0
Wygląda na to że jednak żarówka. Oczywiście w domu potwierdzę. Na 3 różnych zasilaczach mrugała, łącznie z moim. Zmieniliśmy żarówkę . A nowa żarówka na moim już nic złego nie powodowała. Hmm trochę to dziwne. Mój zasilacz też niesamowicie się w domu nagrzewał, obstawiałem jego jako winowajcę, a tu taki numer. Ciekawe czy teraz w szafie nie będzie się nagrzewać tak jak wcześniej gdy dam tą nową żarówkę. I tak z góry dziękuję za pomoc !
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,255
Buchów
5,163
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

I tak z góry dziękuję za pomoc !

Której nie otrzymałeś : przynajmniej od trolla ;)

btw: Jak bardzo się grzeje taki zasilacz? One mają radiatory : magnetyki nie miały.
 
Ostatnia edycja:

Michalmati

Member
Rejestracja
Wrz 30, 2020
Postów
12
Buchów
0
Dalej przygasa. Już ku**a mam dość , ja pie***le

---------- Post Zaktualizowany 19:24 ---------- Data pierwszego postu 18:53 ----------

Wydaje mi się że to jednak wina zasilacza. Bo wszystko inne już raczej wykluczyłem .... Nie mam innego pomysłu już.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,255
Buchów
5,163
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Dalej przygasa. Już ku**a mam dość , ja pie***le

---------- Post Zaktualizowany 19:24 ---------- Data pierwszego postu 18:53 ----------
Pomysły ?!

Wydaje mi się że to jednak wina zasilacza. Bo wszystko inne już raczej wykluczyłem .... Nie mam innego pomysłu już.

Tak btw. Jakiej to mocy była lampa ? 250W ?
Czemu nie kupisz do lampy zasilacza o dedykowanej mocy bez żadnych możliwości regulacji ?
... Może takiego który np: obsługuje tylko 250 W i ma możliwość jej lekkiego "podkręcenia" ewentualnie zdjęcia z niej mocy w wypadku gdy jest np: zbyt ciepło w boksie. Innego celu w kręceniu lampy HPS nie ma chyba za bardzo. Wkręcanie wyżej - trwałość w dół - ale przy niewielkiej cenie samej lampy - jeśli się tylko da.. na samo kwitnienie.. czemu nie. Za gorąco - no dobra nic się nie poradzi. Ale samo zdejmowanie strumienia np: na wega - czy w innym celu : kosztem jest zmniejszenie sprawności i to raczej spore. Moc spada ale strumień ze źródła tym bardziej i to raczej na łeb na szyje : skoro : w dużej mierze sprawność takiej lampy zależy od temperatury "wyładowania" w rurce z polikrystalicznego tlenku glinu..

HPS miał to do siebie, że w zależności od tego jaki prąd był na lampie bardzo mocno skakała sprawność - przy podniesieniu - rosła bardziej niż niż moc i odwrotnie. Nie sadzę aby to się zmieniło - układy zasilające jak najbardziej. Kiedyś narzekano, że zmienia się to w lampie ulicznej - bo .. napięcie w sieci jest nie do końca stałe i, że faluje i jakieś inne takie tam.

Ha... Te elektroniki pozwalają przy 220V w gniazdku uruchamiać profesjonalne lampy HPS 400V - najsprawniejsze typy. Chyba większość z nich z tego co wyczytałem. Jakoś zdziwiony nie jestem : ale... Było co czytać ;D

Dobra tak dalej offem..
Nawet zakładając, że zasilacz jest zbudowany tak aby mógł obsługiwać w zależności od nastawy lampy więcej niż jednej mocy. A widać po opisach, że te elektroniki których nigdy nie tykałem nawet 2 m kijem tak mają. To Czy np: przy każdej z nastaw jego sprawność jest taka sama ?.

Są do nich takie dane. ? W wypadku zasilaczy do LED np: wykresy sprawności są zależne od tego jak wysoko jest on obciążony : i przy niskich nastawach więcej zżera na "grzanie" się. Tak z ciekawości pytam. Wie ktoś ?

ps: Jak zwykle gadam a nie pomagam ;]
 
Ostatnia edycja:

Michalmati

Member
Rejestracja
Wrz 30, 2020
Postów
12
Buchów
0
Hej wszystkim. A więc podzielę się moimi spostrzeżeniami. Z racji że jestem bardzo uparty. Lampa oczywiście dalej przygasa po kilkunastu minutach od włączenia. Wygląda to następująco. Działa pięknie po rozgrzaniu, następnie przygasa dwa razy , tak jakby piętrowo traciła moc. Świeci słabiej , słabiej i zatrzymuje się. Po chwili pyk i znowu świeci mocno. Wykręcałem żarówkę , wykręcałem ponownie. Skróciłem deko kabel . Zastanawiam się jeszcze czy jest jakaś różnica jak podłącze kable od balastu do lampy , czy spróbować zamienić kable , mówię oczywiście nie o uziemiającym. Czy możliwe jest że mam jakieś przebicie na masie ? I może ją odłączyć i sprawdzić ? Ingerowałem w obudowę lampy wkrętem bo musiałem od góry zrobić dodatkowy uchwyt do powieszenia lampy. Żarówka jest nowa , więc do k***y w czym tkwi problem ? Za wysokiej temperatury w boxie? Mam między 28-29 stopni. Tyle ludzi na forum i nikt nie miał podobnej sytuacji z nowym sprzętem ? Przecież to nie magnetyczny zasilacz więc kurna na takim nie powinno być takich sytuacji. Z***ana elektryka w cały domu ? Inne gniazda też sprawdzałem i jest to samo . Musiałbym chyba pójść do sąsiada i sprawdzić samą lampę i zasilacz w jego prądzie. Kurcze lipa że ludzie to już co raz mniej odpowiadają. Przejrzałem całe fora kilka godzin i nie tylko te, i nigdzie nie widzę podobnej sytuacji. Chyba że ktoś z***ał podłączenie w magnetycznym albo padł mu kondensator.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,255
Buchów
5,163
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Przecież to nie magnetyczny zasilacz więc kurna na takim nie powinno być takich sytuacji.

Na magnetycznym nie pamiętam aby coś takiego miało miejsce. Po prostu działało. Bardzo stara lampa która ma dosyć ?
Ja pojęcia nie mam. Nie wiem jak inni.
 
Ostatnia edycja:

Michalmati

Member
Rejestracja
Wrz 30, 2020
Postów
12
Buchów
0
Innych tu jak widać nie ma. Może mam w nowym mieszkaniu z***ana elektrykę. I coś przed to. Trudno, poszukam na innym forum typowo elektrycznym albo wezwę elektryka. Te miganie mam nadzieję że na pomidory nie wpłynie.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,255
Buchów
5,163
Ostatnia edycja:

przypalowiecz

Well-known member
Rejestracja
Paź 13, 2020
Postów
63
Buchów
4
Witam wszystkich, planuje zrobić boxa 0.24m^2 h-75cm, wszystkie rzeczy poza oświetleniem i wyłożeniem środka boxa mam już gotowe, ale największy problem mam z oświetleniem.
Mianowicie mam już wybrane 6 żarówek led o gwintach e27, ale nie wiem jak je podłączyć i umocować.
Planuje te żarówki umieścić pod dwoma blachami do pieczenia które będą służyły jako odbłyśniki.
Niestety również jedyną możliwość jaką mam to podłączenie żarówek do gniazdka, nigdzie nie umiem znaleźć przejściówki która pozwoli podłączyć żarówke z gwintem e27 do gniazdka, jeśli takiej nie ma lub istnieją lepsze rozwiązania jakie proponujecie zakupić oświetlenie do boxa o takich wymiarach?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,255
Buchów
5,163
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Patrz tu: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin

i tu: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=314806

A także na forum : jest ładna ramka : z profili AL. przesuwana wraz ze wzrostem roślin. Nie pamiętam gdzie chwila:

zdjątka: z ic:

17.jpg


https://www.icmag.com/ic/showpost.php?p=7239895&postcount=156

na forum: https://www.forum.haszysz.com/showt...2-CBD-BIO-indoor-EUPHORiA-i-DANCE-WORLD/page6
 
Ostatnia edycja:

przypalowiecz

Well-known member
Rejestracja
Paź 13, 2020
Postów
63
Buchów
4
Jako że mój kontakt z elektroniką ograniczał się do szkoły i jedynie troche kojarze to jestem zmuszony zapytać.
Czy to co narysowalem by działało? kółka z iksami to żarówki te prostokąty podzielone na trzy to złączki.

---------- Post Zaktualizowany 23:32 ---------- Data pierwszego postu 23:28 ----------

nie umiem dodać przez forum więc tutaj: []

---------- Post Zaktualizowany 23:38 ---------- Data pierwszego postu 23:32 ----------

[/
A

---------- Post Zaktualizowany 23:52 ---------- Data pierwszego postu 23:40 ----------

elektryka.png
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Po co panie tak żeś tam pomixował tych kabli? :) Mostkujesz plus z plusem., minus z minusem. Najprostszy schemat... Kup pare oprawek, złączki Wago i wtyczke do kontaktu :p Podziel sobie na dwa obwody lub nie i gotowe.

 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,255
Buchów
5,163
Ostatnia edycja:

przypalowiecz

Well-known member
Rejestracja
Paź 13, 2020
Postów
63
Buchów
4
Po co panie tak żeś tam pomixował tych kabli? :) Mostkujesz plus z plusem., minus z minusem. Najprostszy schemat... Kup pare oprawek, złączki Wago i wtyczke do kontaktu :p Podziel sobie na dwa obwody lub nie i gotowe.


Super, dzieki, zrobie wedlug tego rysunku
 

Zdzichupiętka

New member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
4
Buchów
0
Witam, troszkę odbije od tematu aktualnego, pytanie kieruje do osób które już stosowały fp 24/0 i 18/6 jakie zauważyli różnice między jednym a drugim fotoperiodem chodzi mi rzecz jasna o AFy, mam box w nie ogrzewanym pomieszczeniu, jestem przygotowany na zimniejsze dni w postaci grzejnika olejowego, ale dla mnie wygodniej będzie świecić 24/0 na pewno są osoby które już to stosowały, więc proszę Was podzielcie się doświadczeniem jak to wpłynęło na rośliny i ostateczny plon.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół