nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Oświetlenie do uprawy marihuany w domu [indoor]

Wyszukiwarka Forumowa:

Frunek1

Member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
16
Buchów
0
Żeby hulało to musi być przez samo "H" :meksyk:

ajaj dobrze że na maturze tego nie było ;)

Jeśli minęło parę lat, a kminisz wrócić to może zastanów się nad czymś większym? Jakaś szafka? Albo zbić 4 płyty to chwila, a więcej możliwości i plonu;)

nie nie, ja kompletnie się na tym nie znam. In to jest dla mnie jakaś magia. To bedzie szczyt możliwości :(

Jeżeli mam być szczery to zamówiłem to pudło od jakiegoś małolata z olx :D kawał czasu temu.
i tak leżało i leżało, aż do wczoraj.


Jeśli zostajesz przy pcbox to zmień tą folię na jakiś mylar diamond, czy coś podobnego. Będziesz i tak ogarnial żarówkę to koszta są nie wielkie, odbłyśnik nie będzie potrzebny, a pozbędziesz się hotspotów. Nie mówiąc o ESTETYCE ;)

ok, jutro troche poczytam i spróbuje to jakoś ogarnąć.

a co z oświetleniem? Pociągnie to jakaś żarówka na tym zasilaczu, czy trzeba bedzie zmajstrować coś innego?
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Hobby przednie, wciąga, dużo satysfakcji jak rośnie, ale trzeba by nadrobić trochę wiedzę w tym zakresie..
Zasilacz do clf nie potrzebny. [MENTION=95476]Frunek1[/MENTION] wpisz sobie frazę "pcbox" w forumową wyszukiwarkę, zobacz fotorelacje na czym inni lecieli. I jak mieli boxy ogarnięte.
Zerknij też na
https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Strona_g%C5%82%C3%B3wna
 
Ostatnia edycja:

Intotheforest

Active member
Rejestracja
Maj 25, 2020
Postów
34
Buchów
12
Witam takie pytanko na 2 rurach 18w/865 daylight da rade 10 auto tydzień ? Czy lepiej parapet chociaż licho z słońcem .
 

MirekSkunk

Member
Rejestracja
Kwi 19, 2020
Postów
9
Buchów
0
Siemanko
Mam pytanko do was znalazłem leda samoróbkę za śmieszne pieniądzę i najbardziej mi chodzi o pasmo światła czy dam rade na nim pojechać weg i flo

Rzeczywisty zmierzony pobór mocy 90W - 97W
216 emiterów, punktów emitujących światło
Wymiary to szerokość 26.5 cm wysokość 14.5 cm
Napięcie pracy 230V PRZEWÓD 1,5m z uziemieniem
IP67 moduł pokryty silikonem
Długość fali: 380nm-780nm
Temperatura Barwowa: Pełne Spektrum
Lampa wyposażona jest w termistor wraz ze wzrostem temperatury moc będzie spadać i odwrotnie (przy 70 stopniach moc 80W) to jest swego rodzaju zabezpieczenie przed przegrzaniem, uszkodzeniem modułu
Zabezpieczenie przeciwprzepieciowe do 4KV oraz bezpiecznik 5A
Jeśli mamy wentylowany BOX to moc będzie utrzymywana na poziomie około 90W (wystarczy prosty wentylator 12V)
Lampy nie mają żądnego loga producenta, brak naklejek oraz oznaczeń- jeszcze nie ometkowane prosto z fabryki(opakowanie fabryczne)
Lampa posiada mocowania od tyłu oraz zaczepy na linki( brak linek)
Moduł Led działa ze ściemniaczem PWM( przynajmniej moim )
OBECNIE NA KAŻDEJ LAMPIE MONTOWANE SĄ RADIATORY+ CICHY WENTYLATOR x2 sztuki + zasilacz 12V
Moc Lampy z chłodzeniem aktywnym utrzymywana jest na poziomie 90-92W
 

Frunek1

Member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
16
Buchów
0
Panowie i Panie meyby ;) Taka sprawa

Mam 2 wykiełkowane damy, ale pogoda nie rozpieszcza... słońca brak i tak ma być do końca tygodnia..
Boje się, że sie wyciągną, albo coś gorszego :(

Czy wsadzić je do tego boxa z jakims prowizorycznym oświetleniem? Jeżeli tak to z jakim? (Zważajac na to, że budżet kuleje)

nawet na tydzień, coby opaliły sie troche. Czy nie panikować? ;)

Wrzucam fote jeszcze raz, żeby nie było:





No i druga sprawa, co tam wsadzić za oświetlenie, jak już zrobi się zimniej? (Tak, czytałem czytałem i im więcej, tym mniej wiedziałem :])

ale co wy byście wsadzili na moim miejscu, na cały okres wzrost i kwitn? (wymiary jakby co, wys. 41 dł. 47 szer. 18)

Hps 50w? 70w? czy Cfl 85 wzrost + kwit?
 

Squashovice

New member
Rejestracja
Cze 26, 2020
Postów
3
Buchów
0
Cześć Panowie, mam do Was pytanko na temat oswietlenia. Posiadam lampe mars hydro ts1000 150W. W ktoryms poscie przeczytałem ze podczas kwitnienia ma byc mniej swietała i wiecej odpoczynku. Mozecie mi pomoc i napisac jak bardzo zmiejszyc swiatło (o ile to zrobic bo kwitnie narazie tylko jedna a obok rosną jeszcze trzy)
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Cześć Panowie, mam do Was pytanko na temat oswietlenia. Posiadam lampe mars hydro ts1000 150W. W ktoryms poscie przeczytałem ze podczas kwitnienia ma byc mniej swietała i wiecej odpoczynku. Mozecie mi pomoc i napisac jak bardzo zmiejszyc swiatło (o ile to zrobic bo kwitnie narazie tylko jedna a obok rosną jeszcze trzy)

Skoro jedna kwitnie, a jeszcze nic nie robiłeś z światłem to można wywnioskować, że masz automaty ( takie zgadywanie, pytając lepiej wspomnieć o jaką odmianę Ci chodzi) więc świecisz jak świeciłes.
 

Złoty Koń

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2020
Postów
93
Buchów
42
Witam myślałem nad kupnem "Panel LED 100W Full Spectrum do uprawy roślin" specyfikacja owego panelu wygląda w ten sposób:
Zasilanie: 110-277V AC 50/60Hz

Faktyczny pobór mocy: 115W

Strumień świetlny: 9600lm

Kąt rozsyłu: 120st.

Temperatura pracy: max 30st.C

Źródło światła: 2 diody mocy Full Spectrum 380-780nm

Wymiary panelu: 300x100x66mm

Chłodzenie: aktywne 2x 2W (łożyska aluminiowe)

W zestawie stalowe linki do podwieszenia panelu

Gwarancja 12 miesięcy + serwis pogwarancyjny

Jak podaje producent panel jest odpowiednikiem HPS 200w..
Planuje do tego panelu zrobić boxa 50x50 albo 45x45.. Tylko pytanie czy nadaje się taki Led? I na jakiej wysokości musiał bym trzymać ten panel ? Niestety producent nie podaje takich informacji.. jedynie pisze że również może zrobić panel na zamówienie.
 
Ostatnia edycja:

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Witam myślałem nad kupnem "Panel LED 100W Full Spectrum do uprawy roślin" specyfikacja owego panelu wygląda w ten sposób:
Zasilanie: 110-277V AC 50/60Hz

Faktyczny pobór mocy: 115W

Strumień świetlny: 9600lm

Kąt rozsyłu: 120st.

Temperatura pracy: max 30st.C

Źródło światła: 2 diody mocy Full Spectrum 380-780nm

Wymiary panelu: 300x100x66mm

Chłodzenie: aktywne 2x 2W (łożyska aluminiowe)

W zestawie stalowe linki do podwieszenia panelu

Gwarancja 12 miesięcy + serwis pogwarancyjny

Jak podaje producent panel jest odpowiednikiem HPS 200w..
Planuje do tego panelu zrobić boxa 50x50 albo 45x45.. Tylko pytanie czy nadaje się taki Led? I na jakiej wysokości musiał bym trzymać ten panel ? Niestety producent nie podaje takich informacji.. jedynie pisze że również może zrobić panel na zamówienie.

Ja bym na twoim miejscu wzial mars hydro ts 600. sam mam takiego boxa i chwale sobie. Koszt podobny a nawet ciut mniejszy, faktyczny pobor wiekszy. Z tym ze bedziesz musial troche dluzej na dostawe poczekac, ale mi doszla paczka w tydzien.
 

Złoty Koń

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2020
Postów
93
Buchów
42
Właśnie czytałem o tych marsach i zastanawiam się nad kupnem TS1000, bo cenowo nie ma jakiejś dużej różnicy a pobór prądu wynosi bodajże 150w tylko troszkę większego boxa bym kupił.. Ale też na oficjalnej stronie widziałem gotowego boxa z tym TS600..
A gdzie kupowałeś tego swojego Marsa?
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
zastanawiam się nad kupnem TS1000, bo cenowo nie ma jakiejś dużej różnicy
Nie wiem gdzie patrzysz, ale ja widze ze jest o jakies 80% drozszy. No chyba ze dla ciebie prawie dwa razy drozej to troche :)
wg mnie TS1000 na takiego boxa bedzie za duzo. Albo zostajesz przy tym boxie 50x50 i TS600, albo wiekszy box i TS1000.
A jeszcze inni to ci pewnie doradza zebys sobie zrobil swoj panel i wyjdzie i cenowo i jakosciowo najlepiej :p
A gdzie kupowałeś tego swojego Marsa?
na ali ale mozesz tez kupic na oficjalnej stronie dystrybutora
 

Złoty Koń

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2020
Postów
93
Buchów
42
Widziałem TS1000 2oozl droższy, jest, ale wtedy większa powierzchnia co daje lepszy wynik co = szybko się zwróci :) Na Ali właśnie widziałem gotowego boxa z TS1ooo za 1500 i chyba w niego zainwestuje, bo jak bym miał sam wszystko osobno kupować, to boję sie że coś bym z***al, bo w tym temacie jestem jeszcze zielony, choć czytam dużo ostatnio w tym temacie :)
A powiedz mi w jakiej odległości trzymasz lampę od planta? Bo gdzieś widziałem takie zdjęcie, że gdy roślina jest mała trzeba trzymać wysoko, natomiast z jej wiekiem stopniowo obniżać.. jak to się ma w praktyce? Trzymasz powiedzmy cały czas na jednej wysokości, czy zaczynasz wysoko A później zmniejszasz ?
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
W przypadku marsa producent podaje jak dobierac wysokosc w odpowiednim etapie rozwoju rosliny:


Bez20tytulu.png


A z wlasnych obserwacji mozesz potem korygowac wg swoich widzimisie. Ja np. na flow dalem ciut nizej niz na grafice.

---------- Post Zaktualizowany 20:59 ---------- Data pierwszego postu 20:56 ----------

Mars ma tez PONOC bardzo dobre namioty. Nie wiem bo mam inny namiot. Skladalem sam wszystko na czesci zeby wyszlo taniej.
 

Złoty Koń

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2020
Postów
93
Buchów
42
Właśnie o tym zdjęciu mówiłem ;) W takim razie najpierw będę robił wedle producenta a z czasem może bede próbował coś zmieniać.. choć jak wszystko będzie dobrze , to po co psuć:D

Właśnie chyba będę kupował cały zestaw od nich

Mógł byś mi podpowiedzieć czego tam jeszcze brakuje? Bo chciał bym za jednym razem wszystko kupić..
Na pewno jakiś mieszkający.. I chyba jeszcze jeden wentylator żeby był wciągający też.. I nie wiem co jeszcze.
Z Góry Wielkie Dzięki! :)
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Rurę bym polecał w płaszczu PCV bo te z samego aluminium to się targa od patrzenia na to.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół