nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Oświetlenie do uprawy marihuany w domu [indoor]

Wyszukiwarka Forumowa:

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Czy używając paneli led wilgotność w boxie może być na wysokim poziemie ? Przy HPS miałem nawet 85% jak to sie ma przy panelach led nie rozk***ią się ?

Ogólnie, teraz będę się z tym problemem borykać, w dzień mają 60-70% a w nocy 80%.. Wentylacja 70m3 wyciągu i z tego co się dowiedziałem muszę mieć lepszą wentylację. Z tym że ja lecę w hydroponice, i trochę kombinowania będę miał, a jak nie to jakiś osuszacz powietrza będę musiał skombinować
 

Ojciec_lucyfera_synu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2015
Postów
69
Buchów
0
Ludzie mam do was pytanko, może było może nie lecz gościu od namiotów mi miesza w głowie
Kupiłem namiot 60*60*180 planuje wsadzić tam 2 donice z auto
Zadałem mu pytanie jaka lampę do boxa wysłał mi ja :
Zapytałem czy nie jest za słaba na taki duży boxskoro kalkulator mi pokazał że potrzebuje 18000lumenow a ta ma tylko 10000
To wtedy mi odpowiedział że ta będzie dobra :
Lecz ta też ma tylko 13.000
I ten dopisek na końcu o zastosowaniu
Służy jako doświetlenie miejsc
A nie jako główne światło na weg i flo
Proszę pomóżcie
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Do 60x60 to hps 150w weź. Będziesz miał dużo lepszy efekt końcowy niż na cfl 250w.
 

Konfidentusz

Well-known member
Rejestracja
Lut 28, 2019
Postów
111
Buchów
1
mam podobnego boxa i cfl 250W i idzie ładnie, tylko kup sobie go może na allegro bo prawie stówa taniej ;)
 

Ojciec_lucyfera_synu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2015
Postów
69
Buchów
0
Myślisz że 150wystarczy?
W dodatku znalazłem kolejny problem
Mianowicie zmierzyłem temperaturę w piwnicy i mam w niej 6°
Myślisz że może to źle wpłynąć?
Postaram się ocieplić spod i boki styropianem ale nie mam pojęcia ile będzie w box
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Myślisz że 150wystarczy?
W dodatku znalazłem kolejny problem
Mianowicie zmierzyłem temperaturę w piwnicy i mam w niej 6°
Myślisz że może to źle wpłynąć?
Postaram się ocieplić spod i boki styropianem ale nie mam pojęcia ile będzie w box ��

Dobra żarówka 150w daje 130lm z wata co równa się 19500lm. Co do temperatury to masz tam 6 stopni teraz, kiedy ziemia dookoła piwnicy nie odzyskała jeszcze temperatury po zimie. Przy auto na początek skoro z temp problem możesz dać 24h światła(chociaż nie jestem tego zwolennikiem, ale jeśli nie ma innej opcji to może być), ja temperatura trochę podskoczy możesz zmienić na 18/6
 

Narkomando

Member
Rejestracja
Gru 1, 2018
Postów
6
Buchów
0
Witam pytanie mam odnośnie diod cree cxb3590 czy ktoś ma je ustawione na 50-150W jedna i ma takie chlodzenie żeby Tc było ok 25-30*C chyba, że jest to nie możliwe. Przeczytałem datasheet i chciałem dojść do sytuacji w której mam wydajność na poziomie ok 100% lub więcej przy większym napięciu i natężeniu powiedzmy 37V na 2.1A i wiecej. Dodam, że rozumiem, iż żywotność spada lecz nie koniecznie zależy mi na kilkuletnim używaniu nawet jak do 2lat pociagna to nie będę płakał nawet rok. :)

---------- Post Zaktualizowany 11:36 ---------- Data pierwszego postu 11:34 ----------

Witam pytanie mam odnośnie diod cree cxb3590 czy ktoś ma je ustawione na 50-150W jedna i ma takie chlodzenie żeby Tc było ok 25-30*C chyba, że jest to nie możliwe. Przeczytałem datasheet i chciałem dojść do sytuacji w której mam wydajność na poziomie ok 100% lub więcej przy większym napięciu i natężeniu powiedzmy 37V na 2.1A i wiecej. Dodam, że rozumiem, iż żywotność spada lecz nie koniecznie zależy mi na kilkuletnim używaniu nawet jak do 2lat pociagna to nie będę płakał nawet rok. :)

Nie dodałem najważniejszego jeżeli ktoś osiągnął takie wyniki temperat***e to jaki konkretnie radiator wentylatory mam kwestia tylko tego radiatora
 

Ojciec_lucyfera_synu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2015
Postów
69
Buchów
0
Ostatnie moje pytanie w tym wątku
Lampa hps 150 ile Cm od doniczki?
Nie mogę nigdzie tego znaleźć ...
Dodam że muszę więc ja włączoną 24 bo mam 10st po za boxem a przy włączonej lampie max 20
 

madone

Banned
Rejestracja
Paź 7, 2014
Postów
19
Buchów
0
Hejka , w tym sezonie będę miał 100 krzaczków na Oucie ale chce je przez pierwsze 14 dni trzymać w domu. Problem w tym ze nie mogę zbytnio postawić ich gdzieś przy oknie itp, zastanawiam się nad kupnem lampy ale jestem zielony w temacie indoora. Czy mógłby ktoś powiedzieć co mam zakupić aby ładnie mi wyrosły przez te dwa tygodnie ?

Pozdrawiam
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Jak chcesz je wegowac w domu, to zakup lampe CLF o barwie swiatla 6400k. Moc lampy zalezy od metrarzu na jakim chcesz trzymac planty.
 

madone

Banned
Rejestracja
Paź 7, 2014
Postów
19
Buchów
0
Jak chcesz je wegowac w domu, to zakup lampe CLF o barwie swiatla 6400k. Moc lampy zalezy od metrarzu na jakim chcesz trzymac planty.


Chce je wegowac w małych kubeczkach do napojów także mysle ze 1 m2 może wystarczyć albo 1,5m2
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Chce je wegowac w małych kubeczkach do napojów także mysle ze 1 m2 może wystarczyć albo 1,5m2

To na taką powierzchnię kup sobie zestaw z lampą MH(żarówka, odbłyśnik, balast) 400W albo 600W, bo koszt CFLek na taką powierzchnię będzie sporo większy, a światło i tak gorsze niż z MH.
 

madone

Banned
Rejestracja
Paź 7, 2014
Postów
19
Buchów
0
To na taką powierzchnię kup sobie zestaw z lampą MH(żarówka, odbłyśnik, balast) 400W albo 600W, bo koszt CFLek na taką powierzchnię będzie sporo większy, a światło i tak gorsze niż z MH.

A ile takich CFL będę potrzebował bo na necie piszą ze 125W starczy na taka powierzchnie a to koszt oo 150zl, a te MH zaczynaja się od 600zl z odblysnikiem??
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
A ile takich CFL będę potrzebował bo na necie piszą ze 125W starczy na taka powierzchnie a to koszt oo 150zl, a te MH zaczynaja się od 600zl z odblysnikiem??

Hehe, 125W wystarczy na 40 x 40cm może max 50 x 50cm. Czyli będzie ich potrzeba 5-6 sztuk.

Po za tym. Balast magnetyczny 600W - 200zł, żarówka max 100zł i odbłyśnik 40zł. 340zł cały zestaw + przewody mniej niż 10zł.
 

madone

Banned
Rejestracja
Paź 7, 2014
Postów
19
Buchów
0
Hehe, 125W wystarczy na 40 x 40cm może max 50 x 50cm. Czyli będzie ich potrzeba 5-6 sztuk.

Po za tym. Balast magnetyczny 600W - 200zł, żarówka max 100zł i odbłyśnik 40zł. 340zł cały zestaw + przewody mniej niż 10zł.

Czyli jak zawsze producenci przechwalają swoj produkt... ale dla pewności doczytałeś z mojego posta ze ja tylko chce je tylko trzymać pod lampami przez pierwsze 10-14 dni żeby podrosły na outa ? Myślisz ze małe krzaczki potrzebują aż tyle światła ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół