nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Podłoże indoor

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Guest

Guest
Doświadczone osoby będą odpowiadać na pytania początkujących o
PODŁOŻU używanym do UPRAWY INDOOR

Zadawajcie tylko mądre pytania i sensownie złożone inaczej otrzymacie
ostrzeżenie. Jak nie wiesz czy pytanie jest mądre pisz w dziale Nie bić początkujący

Pytania zadawać jedynie tylko wtedy gdy nie możecie na nie znaleźć odpowiedzi w wyszukiwarce która jest w lewym górnym rogu

Na Początku przeczytaj te tematy
Temat o Podstawach gleby do uprawy
Temat o PH Gleby
Temat o Materiałach do Podłoży
Temat o Flushingu czyli płukaniu gleby przed zbiorami
 

Tom:-)

Active member
Rejestracja
Maj 12, 2010
Postów
44
Buchów
0
Po wizycie w OBI mam dylemat. Ziemia ich ma 5-6 pH. Oczywiście chcę ją podwyższyć. Widziałem że jest do kupienia (tanio bo za 10 zł - 10kg) dolomit firmy INCO Vertis (konsystencja sypka jak wapno). To jest za dużo ponieważ mój growbox ma 1m2. NA ulotce jest napisane że się wykorzystuje 1 kg na 10 m2. Był też preparat w granulkach: http://www.zielen24.pl/wapno-do-ogrodu-na-trawnik-pokon-tkmn-5kg-p-1333.html

Proszę napisać jak oszczędnie wyjść z tego problemu ale bezpiecznie. Na 1m2 będzie około 25- 40 cm ziemi
 

nick użytkownika

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2008
Postów
1,755
Buchów
4
kup sobie 10 kg, bedziesz mial na dlugo.dolomit przydaje sie zarowno do regulacji ph jak tez dostarcza roslinie magnez i wapn.
 

Tom:-)

Active member
Rejestracja
Maj 12, 2010
Postów
44
Buchów
0
No właśnie zauważyłem że jest dobry ponieważ ma wymagany magnez. A teraz ile tego sypnąć jak mam 1m2 ziemi na wysokość 25 - 40 cm (nie wiem ile będzie optymalnie ziemi)
 

Mr.Ganja ''

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 27, 2009
Postów
1,186
Buchów
1
Po wizycie w OBI mam dylemat. Ziemia ich ma 5-6 pH. Oczywiście chcę ją podwyższyć. Widziałem że jest do kupienia (tanio bo za 10 zł - 10kg) dolomit firmy INCO Vertis (konsystencja sypka jak wapno). To jest za dużo ponieważ mój growbox ma 1m2. NA ulotce jest napisane że się wykorzystuje 1 kg na 10 m2. Był też preparat w granulkach: http://www.zielen24.pl/wapno-do-ogrodu-na-trawnik-pokon-tkmn-5kg-p-1333.html

Proszę napisać jak oszczędnie wyjść z tego problemu ale bezpiecznie. Na 1m2 będzie około 25- 40 cm ziemi



jeszcze nigdy nie widzialem ziemi na kg :pl:

u mnie wszędzie sprzedaje się na litry i jezeli wydaje ci się ze 10zł za 10L
to tanio to chce cie uświadomić ze za tą cene mozna kupić 100L ziemi

dolomit ten sypki jest tym którego szukasz ten w granulkach na in sie nie nadaje no chyba ze pokruszysz:sunny:

100L powinno ci wystarczyć na 1 m2 do tego kup włókno kokosowe w formie brykietu albo nie, to tez grosze kosztuje 3L włókna luzem wystarczą koszt to 8zł

doniczki doradzil bym ci 6x 15L lub 9x 11L no ale to wszystko zależy..

No patrz ja też nie widziałem :) Przeczytaj dokładnie...

no ta , sory :)
 
Ostatnia edycja:

Tom:-)

Active member
Rejestracja
Maj 12, 2010
Postów
44
Buchów
0
jeszcze nigdy nie widzialem ziemi na kg :pl:

u mnie wszędzie sprzedaje się na litry i jezeli wydaje ci się ze 10zł za 10L
to tanio to chce cie uświadomić ze za tą cene mozna kupić 100L ziemi
No patrz ja też nie widziałem :) Przeczytaj dokładnie...

A będzie wielką zbrodnią jak dodam za mało dolomitu i zanim rośliny zaczną kiełkować dodam go z wodą do ziemi?
 
Ostatnia edycja:

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Nie bedzie wielka zbrodnia, ale na pewno lepiej by bylo przemieszac jeszcze raz podloze przed posadzeniem - nie zabierze to zbyt wiele czasu.
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Dolomitem? Nie :)
Za to nawozem granulowanym dodawanym do ziemi mozesz jak najbardziej.
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
A takie podłoże?:
http://ysiazoo.pl/chipsy-kokosowe-duze-4l-faunaflora-p-117.html Mam całą zapakowaną nową paczkę tylko że zamiast chipsów dużych są małe. Dużo drobniejsze, i dużo w nich włókna kokosowego. Nigdzie nie umiem znaleźć ile mają PH ale czytałem w linkach wyżej że kokos może być jak najbardziej. Zostały mi bo za dużo paczek kupiłem dla węży. Wujek który ma szklarnie z pomidorami (prawdziwymi^^) mówił mi że kokos jest b. kwaśny i odkwasić go wapnem jak trzeba. Co wy na to?
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
Panowie, nikt nie jest w stanie mi pomóc? Zastanawia mnie czy ziarenko w tym ma szansę się utrzymać czy nie bd spadać...
 

Pawlak9006

Member
Rejestracja
Maj 26, 2010
Postów
9
Buchów
0
czy takie coś się nadaje czy powinienem coś wymienić
http://yfrog.com/5s100607152359j

Miałem Marek indentyczną, 20l, jak narazie roślinki dobrze rosną, dokupiłem jeszcze 50 i nie narzekam, także polecam tą ziemię ;)

A ja z kolei mam pytanie, przesadziłem roślinę z 2-3ldoniczki do 5l, i mam pytanie czy ziemia z tej roślinki nada się na uprawę innej ? (roślina była w niej ok 3dni). Pozdro.
 

Tom:-)

Active member
Rejestracja
Maj 12, 2010
Postów
44
Buchów
0
Jak się nazywają takie białe kuleczki które są w ziemi?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół