nasiona marihuany

Proste, rysowane schematy jak i co podlączyć

Wyszukiwarka Forumowa:
B

blancik

Guest
Rozrysowalem kilka różnych schematów podlączenia tego i owego, tak ze już raczej każdy powinien wszystko podlączyć bez najmniejszego ale.

SCHEMAT PODLĄCZENIA KILKU ŚWIETLÓWEK KOMPAKTOWYCH

233.jpg


==========================================================

SCHEMAT PODLĄCZENIA ŚWIETLÓWKI

1-statecznik
2-kabel z wtyczką (220v)
3-kostka
4-starter

Kabel koloru niebieskiego to kabel oznaczony literką "L"
Kabel koloru czarnego to kabel oznaczony literką "N"

234.jpg


==========================================================

SCHEMAT PODLĄCZENIA LAMPY HPS (sodowej)

1-zaplonnik
2-statecznik
3-kostka
4-kostka
5-lampa sodowa

Kabel koloru niebieskiego to kabel oznaczony literką "L"
Kabel koloru czarnego to kabel oznaczony literką "N"
Kabel koloru żóltego to uziemienie.
Koniec żóltego kabla podlanczamy do blachy odblyśnika jako uziemienie.

227.jpg


Tu jeszcze dodaje schemat podlączenia lampy HPS dodatkowo z kondensatorem mocy biernej punkt nr. 6, dzięki któremu rachunek za prąd jest mniejszy.

235.jpg


==========================================================

SCHEMAT PODLĄCZENIA WENTYLATORKÓW KOMPUTEROWYCH

Schemat podlączenia wenty. komputerowych, z najodpowiedniejszym do nich zasilaczem, którego koszt to okolo 7zl.

Po obcięciu wtyczek, w wentylku są trzy kabelki:
żólty-czarny-czerwony
żólty jest niepotrzebny, więc ciachamy go calkowicie, zostaje nam czerwony plusowy, oraz czarny minusowy

W zasilaczu są dwa kable:
caly czarny i czarny z bialym paskiem.
Czarny z bialym paskiem jest plusowy, należy go podpiąć pod czerwony z wentylka
A czarny to minus wiec do czarnego od wentylka.

236.jpg


W przypadku lączenia już więcej jak jednego wentylatorka, wygląda to tak.

237.jpg


To bardzo proste, więc każdy napewno to zrobi.

Pzdr!
 

quakemind

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2006
Postów
1,066
Buchów
423
świetna robota, najprzejrzystrzy schemat jaki mozna znalesc w sieci :)

szkoda ze tak pozno bo spalilem juz hps 70W, ale mam nadzieje ze spalila sie tyklo zarowka

[ Dodano: 2006-07-22, 16:18 ]
mam jeszcze takie pytanie, czy da rade zrobic to bez uziemienia?
 

SKAdek

Active member
Rejestracja
Cze 16, 2006
Postów
32
Buchów
1
Zawsze lepiej mieć uziemienie, chodź by dlatego że niekiedy bez uziemienia, delikatne napięcie morze być na odbłyśniku
 
B

blancik

Guest
To jest tak jak z lodówka na przyklad, nieraz lekko kopie. Rzeczywiście zawsze jest lepiej jak to uziemienie jest, ale quakemind napewno niema gniazda z uziemieniem, w pobliżu lampy i dlatego pewnie pytal. :thumright:
 

SKAdek

Active member
Rejestracja
Cze 16, 2006
Postów
32
Buchów
1
quakemind, jak niemsz takiego wejścia, podejrzewam że w kostce powinno być, wyjmójesz stare gniazdo i montójesz nowe :thumright: z uziemieniem. Jak nie bardzo wiesz o co chodzi to niepolecam takich zabiegów, najlepiej by było jak byś wyłączył prąd w korkach, kabel uziemienia jest żółto zielony (zdarzają sie wyjątki)
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
uziemienie jest niepotrzene fakt zawsze lepiej zeby była ale bez zatrzezen mozna bez ja np przy budowie lamy pominołem uziemienie bo na poco miałem kupytac kabel trzy zyłowy jak mozna dwu
 
R

rasta

Guest
uziemienie jest potrzebne ze względów bezpieczństwa. oczywiście aby zabezpieczenie przed
porażeniem dzialalo lampa musi być podlączona do gniazdka z bolcem. jesli w miejscu uprawy nie ma takich gniazdek to najprawdopodobniej w budynku jest stara instalacja elektryczna bez uziemienia i wylącznika różnicowo prądowego. w takim przypadku uziemieni e lampy nie zadziala i można go w ogóle nie robić.
 

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
A właśnie co do kolorów to napiszcie jakie kolory mają to + i - może sie komuś to przyda !!! Pozdro
 
B

blancik

Guest
Niebieski kabelek oznaczony literą "L" to plus, a czarny kabel oznaczony "N" to minus. żólty uziemienie.
Elooo
 
R

rasta

Guest
Protektus napisał:
napiszcie jakie kolory mają to + i - może sie komuś to przyda
w prądzie zmiennym nie ma czegoś takiego jak (+) czy (-) . jeden przewód jest zerem a drugi fazą ,a z kolorami to już różnie bywa. niebieski i czarny elektrycy podlączają dowolnie jak im pasuje. prawiedlowo niebieski to zero i na nim nie powinno być napięcia a czarny faza. najlepiej sprawdzić to wskaźnikiem neonówkowym. oczywiście już ktoś wcześniej napisal, że uziemienie to żólto zielony przewód.

[ Dodano: 2006-07-24, 18:26 ]
chodi mi oczywiście o instalację w domu a nie rysunek blancika.
 
B

blancik

Guest
Nom, to jest dokladnie tak jak rasta napisal, wedlug takiego podlączenia jak wyrysowalem to na tych rysunkach to wygląda tak jak + i -
i dla ulatwienia podzielenia tego wszystkiego to taj jak już wyżej napisalem, niebieski dajemy sobie jako plus a czarny jako minus-i zawsze jest latwiej takim troche sposobem z przenośni.
Eloooo
 
D

delete

Guest
A ja mam pytanie.. Jaki kabel do tego kupić ; o wiem ze to głupie, ale chcę podłaczyć równolegle 4 świetlówki, w przyszłości 5 x 23W. to będzie około 1A i jaki do tego kabel? Czy taki zwykły przedłużecz bedzie git? : d
 
B

blancik

Guest
Tak jak najbardziej, jeżeli niepotrzebujesz z uziemieniem to w sklepie elektrycznym możesz sobie kupić kabel dwurzylowy i metr wychodzi coś okolo 1zl, a nawet taniej, już niepamiętam dokladnie jakie to byly koszta.
Elooo
 
D

delete

Guest
Ale czy on nie jest zachudy, czy wytrzyma to ; d? Z tego co wiem to chyba na 1A potrzeba 1mm2 ; o
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół