nasiona marihuany

Początkujący - zapytaj fachowca. INDOOR - uprawa roślin konopi w domu pod lampą/żarówką.

  • Autor wątku Kot z Cheshire
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
Heheh teraz nie będzie ale z out na bank coś porobie ;)
Ale nie jestem gołosłowny i wysłałem Ci zawsze możesz zajrzeć na galerie.

Dziś jednego musiałem połamać bo wystrzelił mi pod lampe ;D

Mógłbyś rzucić fachowym okiem czy jestem zielony w temacie ;)
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
Mógłbyś rzucić fachowym okiem czy jestem zielony w temacie ;)

Przestań spamować na forum - więcej cię prosił nie będę, tylko cię za ucho wyprowadzę za drzwi. Napie****asz posta z postem, a profil pusty, takich asów nam tu nie trzeba. Najpierw pokaż jaki z ciebie za***isty grower, zanim zaczniesz "doradzać" wszystkim we wszystkim.

Ps. jak mi coś wyślesz na PW, to dostaniesz bana z miejsca.
 

Zabka95

Active member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
44
Buchów
1
Czołem, potrzebuję oceny doświadczonego oka ;)
28 start wiekszej, 26 start mlodszej(od wyjscia z ziemi)
Pytania o starszą:
Czy żarówka nie przypala listków i czy roślina nie wyciąga się za mocno w górę? Nasiona autopilot XL feminizowane.
Świeci nad nimi hps140w, czy dołożyć im 2x led 2500lumenów?

20200329_124700.jpg

20200329_124704.jpg

20200329_124655.jpg

20200329_124651.jpg

 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
[MENTION=35010]Zulisco[/MENTION] ci zara napisze co i jak :tal:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Czołem, potrzebuję oceny doświadczonego oka ;)
28 start wiekszej, 26 start mlodszej(od wyjscia z ziemi)
Pytania o starszą:
Czy żarówka nie przypala listków i czy roślina nie wyciąga się za mocno w górę? Nasiona autopilot XL feminizowane.
Świeci nad nimi hps140w, czy dołożyć im 2x led 2500lumenów?

Witaj Młoda Zielarko! Przybywam z pomocą. :tank:

Zespół forumowych analityków obliczył, że starsza roślina ma 4 dni, a młodsza 2 dni. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że różnica wieku jest na tyle mała, że ich wiek możnemy uśrednić do 3 dni.

W tym miejscu chciałbym nadmienić, że ciężko o obiektywną ocenę liści, ponieważ zdjęcie jest zrobione pod włączoną lampą, której barwa strasznie przekłamuje obraz. Proponowałbym przyszłe zdjęcia robić w dziennym oświetleniu, tudzież przy wyłączonej lampie oświetlone światłem o zimnej barwie lub po prostu z fleszem.

Wracając do listków... Nie podałaś zbyt wielu informacji dotyczących setup'u. Co to za lampa 140W? Nie widziałem takowej jeszcze nigdzie. Chodziło Ci o 150W? Zdradź na jakiej wysokości od roślin ją trzymasz? Przy okazji możesz powiedzieć jaką powierzchnię oświetla owe źródło oświetlenia. Możesz też dodać kilka słów o wentylacji. Informacje przydadzą się w przyszłości.

Te 2-3-4 dniowe kiełki wyglądają zupełnie jak... 2-3-4 dniowe kiełki. Nie widzę niczego złego. W tym wieku najlepiej jest zostawić rośliny w spokoju i dać im po prostu rosnąć, jedyne co trzeba robić to zapewnić im odpowiednią wilgotność. Nie mam pojęcia dlaczego umieściłaś kermazyt - zmniejsza on powierzchnię parowania wody z podłoża, a tego teraz się nie boimy. Chodzi o to, żeby tej wody w powietrzu było sporo, za to w podłożu niezbyt, ponieważ korzeń musi rosnąć i pobierać pokarm, a że jest to proces aktywny to potrzebny jest tlen. W dodatku aktualny okres to czas rozwoju mikroflory która symbiotuje z naszymi roślinami, one również potrzebują tlenu do prawidłowego rozwoju.

Proponuję także wyrzucić ten kubek z wodą i tkaniną, jest to mało skuteczna metoda. Jako remedium proponuję uzbroić się w zraszacz i zraszać rośliny kilkukrotnie na dzień. Podniesie to wilgotność na odpowiednią wilgotność. Ponadto jeżeli będziesz robić to systematycznie to odpadnie Ci podlewanie, a co za tym idzie możliwość przelania roślin. Z tym zraszaniem również warto uważać. Polecam zaprzyjaźnić się z metodą ważenia donic, tj. podlej porządnie rośliny, bo widzę, że masz na górze Saharę, tak do momentu, aż woda zacznie wyciekać dołem. Tylko powoli! Wtedy podnieś donicę i zapamiętaj miej więcej ważyła. Podlewaj/intensywniej zraszaj w momencie gdy waga donicy spadnie. Częstym błędem początkujących jest przelanie roślin, co skutkuje spowolnieniem rozwoju roślin, a przy automatach start jest dość ważnym momentem w ich życiu. Warto zapewnić im wtedy najbardziej optymalne warunki.

Sziet... Właśnie spojrzałem na litraż donic. :sunny: Skoro posadziłaś do docelowych to raczej nie podlewaj już, bo podejrzewam, że na dole podłoże jest wystarczająco wilgotne, o ile podlałaś ziemię przy sadzeniu, a jedynie wierzchnia warstwa wyschła. Sugerując się keramzytem i kubkiem to podejrzewam, że masz problem z wilgotnością, pewnie przez zbyt nisko zawieszonego hps'a. Na początku rośliny rosną ku górze, są nabuzowane hormonami które sprawiają, że prą ku górze. Jak się wyciągną jakoś mega to podsyp ziemią. Widzę, że raczej będziesz trenować, patrząc na miejsce w któym są posadzone rośliny. Planujesz LST, tak?

Chciałbym też nadmienić, że warto wyrzucić ten koc termiczny i wymalować ściany boxa białą farbą, po pierwsze biały odbija lepiej od koca, po drugie ściany boxa są płaskie, a nie pogniecione jak zasłony.

Pozdrawiam! :)

Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało do [MENTION=78723]Eustachy[/MENTION].
 

Zabka95

Active member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
44
Buchów
1
Cholera, aż się zawstydziłem..:oczy:

Sciany sa oklejone kocem ponieważ nie jest to growbox, a imitujący go kąt w pokoju, gdzie ściany niestety nie są płaskie, a mylaru znaleźć w mieście nie umiałem.. Prawdopodobnie na dniach dorwę już normalny box, ale ten projekt chciałbym z ciekawości doprowadzić do końca..
Inspirowałem się tą relacją: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?51037-BEZ-BOXA-BEZ-WENTYLACJI-Critical-x2-CFL

Lampa 150w, na zasilaczu napisane 140, stąd błąd. Żarówka jakieś 30cm nad rośliną. Wentylacji brak. Z racji iż nie jest to box zamknięty, to gdy żarówka idzie uchylam 2 okna, a gdy żarówka off to okna też zamykam. W gotowości mam mały wiatraczek, dać go? Czy te 2 ledy po 2500 lumenów też warto dołożyć?
Problemu z wilgotnością jeszcze nie wiem czy nie mam. Termometr, higrometr i miernik ph przyjdą mi jutro to skontroluję wszystkie parametry. Kermazyt dałem gdyż zauważyłem go w innych relacjach, w ziemi jest też pumeks. Kubki z wodą dałem tak z widzimisię :D
Co do miejsca posadzenia, to również sugerowałem się innymi relacjami i tak, chcę im robić lst :)

Kto pyta nie błądzi.. nie chcę zakładać póki co własnego tematu, może poprowadzę relację jak rośliny już zaczną coś przypominać. Póki co będę pytał tutaj. :)

Ps. Przepraszam za mylący nick, używam go na portalach gdzie nie chcę być zweryfikowany. ;) pozdro!
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
Zulisco ci odpisal w nadziei ze pokazesz cycki, a teraz to ja nie wiem co bedzie...
 

Zabka95

Active member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
44
Buchów
1
Domyslilem sie, ze tak wyczerpujaca odpowiedz o milej tonacji jest podejrzana.. Temu na wstepie rozwialem ta watpliwosc. Chlopowi serce nie peknie, a ja bede miał sumienie czyste..:dancee:
 

Gilotyn

New member
Rejestracja
Mar 31, 2020
Postów
1
Buchów
0
Siemka, to mój pierwszy post wiec witam się serdecznie i dalej przechodzę do pytań.

Krótkie info, zamierzam zbudować growboxa wielkości 120x120x200, ogólny zarys projektu to najlepsza jakość na użytek własny i zakup komponentów żeby to w jakimś stopniu osiągnąć i nie zbankrutować, kupić raz a dobrze.
Moj problem to jakie wybrać lampy na pierwszy grow i nie załować:

Wiec chce dać na weg 600W MH:
1. LAMPA MH GIB ADVANCED GROWTH 600W (GIB Lighting)
2. LAMPA MH LUMATEK MH 600W
3. LAMPA MH, 600W, PHYTOLITE

HPS na flo:
1. LAMPA PHILIPS MASTER SON-T GREENPOWER 600W
2. PHYTOLITE HPS 600W
3. LAMPA / ŻARÓWKA GIB PURE BLOOM SPECTRUM XTREME 600W

Ale nie wiem które z tych wybrać prosiłbym o pomoc lub jakies rekomendacje. Dla mnie róznica jest tylko w cenie :p Odbłysnik do lampy wybrałem ORIGINAL WINGS DEFENDER MEDIUM WHITE 400-600W 70X55CM i tu zastanawiam sie czy jest potrzeba zeby dawać ten wiekszy.
 

Brkbrs

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2020
Postów
58
Buchów
0
Gib jest liderem na rynku to raczej będzie najlepsze rozwiązanie
 

PanTop

New member
Rejestracja
Kwi 2, 2020
Postów
2
Buchów
0
Witam,
To mój pierwszy post na forum, montuje właśnie boxa, jak kolega wyżej 120x120. Nurtuje mnie jedno pytanie, w sumie najważniejsze w kwestii in. Czy warto kupować panel 600W z allegro? Wiadomo, że chińszczyzna, ale cena kusząca, bo 1zł/W? Czy lepiej postawić na HPS? Jest to moja pierwsza uprawa indoor, więc proszę o wyrozumiałość. Nasionka jakie mam w planie to Moby Dick XXL od dinafem, ziemia light mix bio bizz'a plus pożywka.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Witam,
To mój pierwszy post na forum, montuje właśnie boxa, jak kolega wyżej 120x120. Nurtuje mnie jedno pytanie, w sumie najważniejsze w kwestii in. Czy warto kupować panel 600W z allegro? Wiadomo, że chińszczyzna, ale cena kusząca, bo 1zł/W Czy lepiej postawić na HPS? Jest to moja pierwsza uprawa indoor, więc proszę o wyrozumiałość. Nasionka jakie mam w planie to Moby Dick XXL od dinafem, ziemia light mix bio bizz'a plus pożywka.

Możesz skopiować i wkleić specyfikacje tego leda albo chociaż podać model (nie wklejaj linków). Kup sobie starego dobrego HPS'a, a jak masz za dużo pięniędzy to zainwestuj je w elektroniczny balast i jakiegoś porządnego winga. A weź jak człowiek odmianę pełnosezonową/fotozależną zamiast cackać się z automatami. :p
 

PanTop

New member
Rejestracja
Kwi 2, 2020
Postów
2
Buchów
0
Lampa LED Grow Light 600W
Typ: LED Rosną światło
Materiał: ABS + akrylowa okładka
Napięcie wejściowe: AC85-265V / 50 Hz - 60 Hz
Moc: 220W-260W
Liczba diod LED: 96 diod LED ( 90X biały, 2X Ciepłe światło, 4X IR)
Długość fali: 400-460nm (20 pcs), 620-630nm (32pcs), 660nm (30 pcs),3000K (Ciepłe światło), 7500K (biały), 730-740nm (IR)
Czas oświetlenia: 16 ~ 18 godzin (etap siewek), 12 ~ 16 godzin (etap wegetatywny), 10 ~ 12 godzin (etap kwitnienia)
Wysokość montażu: 0,9 ~ 1,5 m (etap sadzenia), 0,46 ~ 0,9 m (etap wegetatywny), 0,3 ~ 0,46 m (etap kwitnienia)
PAR: 315 μmol / m² • s (przy wysokości 0,45 m), 78 μmol / m² • s (przy wysokości 0,9 m), 32 μmol / m² • s (przy wysokości 1,5 m), 18 μmol / m² • s (przy 2 m) Wysokość))
Obszar pokrycia: 0,8m² (przy wysokości 0,45 m), 1,3 m² (przy wysokości 0,9 m), 2 m² (przy wysokości 1,5 m), 2,4 m² (przy wysokości 2 m)
Wymiary: 595 x 248 x 60 mm
Średnia żywotność: ≥50000 godzin

Tak to wygląda, zależy mi na dużym zbiorze przy w miarę normalnych kosztach prądu ;) No i wiadomo, czas odgrywa tutaj też swoją rolę. Ale jestem otwarty na propozycje bardziej doświadczonych growerów, więc luzik :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół