nasiona marihuany

Zielony nawóz - ekologiczny sposób nawożenia

Wyszukiwarka Forumowa:
F

fredo

Guest
Jako że jestem fanem uprawy 'ekologicznej, przedstawiam tutaj parę roślin które mogą pomóc w prosty sposób użyźnić naszą glebe.





Wstęp

Na nawóz zielony najlepsze są roślny motylkowe
- ich silne korzenie głęboko spulchniają glebę i wydobywają potrzebne minerały z jej głębszych warstw;

- pobierają związki mineralne trudno przyswajalne dla innych roślin. Po przykopaniu i rozłożeniu się roślin motylkowych związki te mogą być pobierane przez rośliny ogrodowe;

- zwiększają zawartość azotu w glebie, ponieważ współżyjące z nimi (na korzeniach) bakterie potrafią wiązać azot z atmosfery.

Niektóre z tych roślin ładnie kwitną oraz osiągaja ciekawe rozmiary, co może się przydać w zagłuszeniu (innych :)) roslin.













Rzodkiew Oleista
38.jpg







Traganek zwisłokwiatowy
39.jpg








Traganek Szerokolistny
40.jpg








Łubin Niebieski
clear.gif









Łubin Żółty (po prawej)
41.jpg









Lucerna
42.jpg









Wyka
43.jpg









Peluszka
44.jpg









Seradela (po lewej)
clear.gif










Facelia
45.jpg










Gorczyca Biała
46.jpg









Koniczyna Czerwona
47.jpg



















Co, ile i jak ?

Najlepiej posiać łubin żółty (20-30 g nasion na 1 m2), mieszankę łubinu żółtego i seradeli (18 g łubinu i 3 g seradeli na 1 m2), mieszankę łubinu żółtego i owsa (10 g łubinu i 10 g owsa na 1 m2), mieszankę łubinu żółtego, peluszki i gorczycy (12 g łubinu, 6 g peluszki i 6 g gorczycy na 1 m2), lub mieszankę peluszki i wyki (15 g peluszki i 15 g wyki na 1 m2).

Bezpośrednio przed siewem roślin na nawóz zielony, do ziemi możemy dodać 30-60 g Azofoski na 1 m2. Zasilone rośliny wytworzą więcej pędów oraz liści, z których po rozłożeniu powstanie dużo cennej próchnicy.

Pragne dodać że aby rośliny spełniły swoją role, należy po osiagnieciu przez nie odpowiedniego wzrostu, przeorać.
Niektórzy myślą że rosliny w magiczny sposób ją urzyźniaja – tak nie jest.



Gdzie kupić nasiona?

Serwisy aukcyjne, sklepy internetowe, sklepy ogrodnicze / rolnicze.




Źródło: złożone do kupy przy pomocy google.pl

Bierzcie i jedzcie - oby sie komuś przydało
!
 

MFarmer

Active member
Rejestracja
Paź 18, 2009
Postów
28
Buchów
0
hmmm no niedaleko mnie rosną takie roślinki, moze coś podbiore ziemi pod pomidorki :D
 
F

fredo

Guest
To co podałem to są tylko przykłady. Tak naprawde tych roślin jest bardzo dużo.

Teraz wyliczyłem i jest ich 40 rodzai, wystepujacyh tylko w polsce.

Pod kazdym "rodzajem" kryja sie poszczególne odmiany. Wieć jest tego mozna powiedzieć od groma.

Ja wymieniłem tylko te najczęściej wystepujące, i najczesciej wysiewane.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół