nasiona marihuany

Supercropping - ten prawdziwy ;)

Wyszukiwarka Forumowa:

zorro_123

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 19, 2008
Postów
1,678
Buchów
0
No dobra skoro rok 2010 ma być rokiem uświadamiania growerów to i ja dodam wam coś od siebie ,mianowicie chciałbym wyprostowac wasze myslenie na temat supercroppingu , wielu z was ciągle mysli ze to naginanie rosliny pod jak najwiekszym kątem w celu odprowadzenia światła do łodygi co ma prowadzić do powstawania nowych odrostów ,jak kolega pod tym linkiem http://www.forum.haszysz.com/supercropping-t15540.html otóż nic bardziej mylnego.


supercropping to zupęłnie coś innego , trening w sumie wyższa szkoła jazdy nie polecam początkującym ale postaram sie przybliżyć o co kaman ,a więc w skrócie polega to na pocieraniu łodygi celem kruszenia dwóch tkanek rośliny które sa odpowiedzialne za transport wody i innych odzywczych substancji mianowicie łyko i ksylem.
( pozniej dorzuce wiecej info dlacze są takie ważne i co tak naprawde robią )


stosuje sie to do ułatwienia transportu mikro i makroskładników , przeważnie co kilka partii roślin , np. do drugą , lub co trzecią, z naciskiem na to że stosuje sie to tylko i wyłącznie podczas VEGA.wprawny grower dzieki tej technice jest w stanie także kontrolowac jej wyglad i to w która strone i jak ma rosnąc roslina.



Niewątpliwą zaletą tej techniki jest też to , że tak brzydko ujmę że roslina dostaje "pie****ca" i wydaje jej sie że każda przytrenowana w ten sposób gałązka jest jej głównym szczytem , wiec znacznie zwieksza to tez plon.


zapożyczyłaem dla was fotke z zaprzyjaznionego forum , na dniach postaram sie wrzucić wiecej żeby bardziej pokazac o co chodzi







ogólnie temat założyłem tylko dlatego http://www.forum.haszysz.com/supercropping-t20582.html


Jak juz wiecie kolega wprowdził go w bład poprzez swoją nie wiedze ;)




jak bede miał chwile na pisanie bzdur to wyjasnie tez jeszcze kilka innych błędów które sa tutaj od wieków.


.póki co słodkich snów.



 
Ostatnia edycja:

el Capitan

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2010
Postów
81
Buchów
0
Jako poczatkujacy to nie wiem czy teraz sprawe ogarne,myslalem ze nagiac tylko wystarczy Trudno trzeba bedzie uczyc sie na bledach:pl:
 

el Capitan

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2010
Postów
81
Buchów
0
Czyli co ,jak normalnie nagne tylko planty to da to tylko tyle ze doswietle bardziej dolne galezie i te w srodku blizej lodygi?Kiedys jedna sama mi sie przechylila od wiatru tak ze praktycznie sie przewrucila i oparla sie na innych krzokach tylko Puzniej za***iscie sie rozkrzaczyla i wygladalo to tak jak by wszystkie galezie staly sie czubkami tego planta Plon z tej lezacej byl o 1/3 wiekszy niz z tej co rosla prosto(mowa o tym samym gatunku)Wiec mysle ze samo tylko nagiecie tez cos tam daje:smokee:
 
K

Kot z Cheshire

Guest
a więc w skrócie polega to na pocieraniu łodygi celem kruszenia dwóch tkanek rośliny które sa odpowiedzialne za transport wody i innych odzywczych substancji mianowicie łyko i ksylem..

ale co to konkretnie oznacza? jak i czym pocieramy? jak mocno? jak czesto? szmatka? papierem sciernym? nie rozumiem.

jak bede miał chwile na pisanie bzdur to wyjasnie tez jeszcze kilka innych błędów które sa tutaj od wieków.

ja mam chwile na pisanie bzdur i tez glupot tu znalazlem co niemiara, w dodatku w poprzyklejanych topikach, ale mordy nie otwieram, bo zaraz bedzie znowu ze sie wymadrzam i panosze, wiec niech se robia po swojemu :)



koles po prostu polamal galezie i koniec filmu. jaki efekt koncowy? mam uwierzyc na slowo? :) nie zrobie tego na pewno moim roslinkom :)
 
Ostatnia edycja:

zorro_123

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 19, 2008
Postów
1,678
Buchów
0
ale co to konkretnie oznacza? jak i czym pocieramy? jak mocno? jak czesto? szmatka? papierem sciernym? nie rozumiem.


nie załadowała sie jedna fotka i nie wiem czemu niechce sie załadować , zaraz spróbuje ją dorzucić



ja mam chwile na pisanie bzdur i tez glupot tu znalazlem co niemiara, w dodatku w poprzyklejanych topikach, ale mordy nie otwieram, bo zaraz bedzie znowu ze sie wymadrzam i panosze, wiec niech se robia po swojemu :)


teraz nagle zaczełeś sie tym przejmować ?;)

koles po prostu polamal galezie i koniec filmu. jaki efekt koncowy? mam uwierzyc na slowo? :) nie zrobie tego na pewno moim roslinkom :)

to co robi koleś na tym filmiku to tez w pewien sposób SC jednak pojscie na łatwizne ,ale skoro mowisz ze to "po prostu" połamał gałziezie ot jesteś w mega błędzie nie wiesz ile to trzeba wyczucia zeby "dobrze złamac" tak zeby nei z***ac , jednak ja wole zwykły sposob tradycyjnmy , załączyłem ci tą fotke zobacz sobie jak wygląda układanie palców , i poprostu bierzesz łodyge miedzy palce i "rolujesz" zdzierajac wierzchnia warstwe, co też trzeba zrobić z nie małym wyczuciem.


 
Ostatnia edycja:

XFarmerX

Well-known member
Rejestracja
Lip 23, 2009
Postów
241
Buchów
0
Free_Frag czy mógł byś bardziej rozwinąć temat wsumie nawet nie wiem czym to potrzeć jak gdzie jak mocno był bym bardzo wdzięczny ponieważ tamten kolega wprowadzil mnie w błąd ;) nie ładuja się zdjęcia
 

"makowiec"

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 1, 2009
Postów
1,023
Buchów
1
Łodyge sie zgniata i pociera miedzy palcami tak ze pozniej szczyt jest oklapniety a lodyga zostaje rozwarstwiona np na 6 pojedynczych jakby paskow. W tym miejscu pozniej powstanie zgrubienie a caly szczyt sie podniesie.

Celem jest połamanie i uszkodzenie łyka, inaczej cambium. Roslina regenerujac łyko doprowadza do jego zgrubienia a wiec przeplyw substancji odzywczych jest zwiekoszony.

Dobrze ze ktos to wreszcie uswiadomil, mi sie niechcialo poprostu tego pisac.
 

Zamotany

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2009
Postów
142
Buchów
0
Czyli zgnieść łodygę i pocierać przy samy szczycie ? i jak mocno ją zgnieść tak żeby opadła o 90 stopni w dół ? Proszę o pomoc
Z góry dzięki :spalony:
 

"makowiec"

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 1, 2009
Postów
1,023
Buchów
1
Nie przy samym szczycie a gdzies w 2/3 albo w polowie od dołu mocno tak zeby pochrupała az zeby włokna łyka popekaly i sie rozwarstwily. Wtedy roslina automatycznie oklapnie a w najblizszym czasie utworzy zgrubienie i sie podniesie co rezultacie spowoduje zwiekszony przeplyw substancji odzywczych.
 

raspbery

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2010
Postów
689
Buchów
0
zle ze napisałeś na 6 części bo sie komuś rozwarstwi na 7 i sie będą pytać czy dobrze :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół